Praksa

poruka: 5
|
čitano: 11.956
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Praksa
Pozdrav
Učenik sam 1.Tehničke škole Tesla i trebam odraditi 2 tjednu praksu negdje i sad me zanima jel ima tu neko ko mozda ima firmu ili nesto di se moze odradit ta praksa a ako je i moguce dulje od ta 2 tjedna :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Praksa
dr.alchoholic kaže...
Pozdrav
Učenik sam 1.Tehničke škole Tesla i trebam odraditi 2 tjednu praksu negdje i sad me zanima jel ima tu neko ko mozda ima firmu ili nesto di se moze odradit ta praksa a ako je i moguce dulje od ta 2 tjedna :)

 

Znam da nemaš iskustva u ovakvim stvarima, pa evo jedan savjet za početak: svakako navedi dosadašnje iskustvo vezano uz IT.

Nitko neće očekivati da ono bude bilo što blizu konkretnim poslovima... Ali malo ozbiljniji stav od "ja bih odradio praksu" će ti pomoći da lakše nađeš nekoga.

 

Svakako izbaci smajliće. Obavezno koristi interpunkcijske znakove. I pokaži potencijalnom poslodavcu entuzijazam, želju da pomogneš i naučiš nešto novo.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
12 godina
neaktivan
offline
Praksa

Pozdrav svima. 2. sam razred računalnih tehničara u Srednjoj školi bana Josipa Jelačića gdje nama praksa kreće od druge godine i zanima me kakva je procedura pri dogovaranju o praksi. Već smo moji prijatelji i ja u 4. mjesecu predali uputnice za praksu u Linksu i rekli su da nas mogu primiti, ali nam nisu rekli koji termin. Mi smo planirali odmah 2 dana nakon zavreštka školske godine. E sada da li da im mi pošaljemo email ili da ih nazovemo da se dogovorimo za termin ili će nam oni to javiti?  Hvala!!! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Praksa

Da ne otvaram posebnu temu, radi se o poslu van drzave Hrvatske, zanima me slijedece.

Imam neku ponudu od odvjetničkog ureda Prnjavorac https://advokat-prnjavorac.com iz Bosne i Hercegovine.

Period rada bi bio 2 godine, radno vrijeme od 09:00h do 18:00h stim da se može raditi po potrebi i više, te da nekad radim i vikendom ali od doma.

Imam mogucnost biti kod bake za vrijeme rada, dakle smjestaj imam i plaću od 3.900,00 kuna mjesečno.

Uslovi su bili dvojno državljanstvo R. Hrvatske i BiH (radi upošljavanja jer u tom slučaju nisam „stranac“), a odvjetnički ured ima dobru saradnju sa nekim Hrvatskim odvjetničkim uredima, i valjda klijente kompanije iz Hrvatske registrirane u Bosni i Hercegovine.

Trenutno sam u Bosni na odmoru kod rodbine, roditelji su mi iz BiH, ali sam sveučilište završila u Zagrebu.

Sada me živo zanima, kako da reglišem da se te dvije godine rada u inostranstvu računaju u Hrvatskoj kao uslov za polaganje pravosudnog ispita ? Jer bi se potom vratila u Zagreb ?

Da li ce Hrvatska odvjetnička komora moći da mi ovo računa u staž ?

 

Hvala svima unaprijed

Srdacno,
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Praksa

Htio bi pitat ako je netko tko prati ovu temu te je upisao smijer za Elektronicar mehanicar-a.

E sad htio bi pitat u kakvim firmama mogu obavljati praksu?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice