Toptal iskustva

poruka: 12
|
čitano: 22.691
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Toptal iskustva

Pozdrav svima, 

 

Long story short. Kakva su vasa iskustva sa radom preko Toptala? Radim, to jest zaposlen sam na neodredjeno, za moje iskustvo < 5 godina po super uvjetima, al deliveram kao da imam 10. Radim u HR, no plan je otici sto dalje odavde. Jedna od opcija koja mi se cini jako zanimljiva jer i rad preko Toptala. 

 

Cijenio bi iskustva iz prve ruke :)

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Toptal iskustva

S obzirom na slab odaziv, mogao si ti malo podijeliti iskustva? Posebice recimo na proceduru ulaska u sam toptal?
Dosta teško pronalazim informacije pa bi svakako bilo lijepo čuti nešto iz prve ruke, pogotovo od ljudi s našeg područja. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Toptal iskustva
Cordas kaže...

S obzirom na slab odaziv, mogao si ti malo podijeliti iskustva? Posebice recimo na proceduru ulaska u sam toptal?
Dosta teško pronalazim informacije pa bi svakako bilo lijepo čuti nešto iz prve ruke, pogotovo od ljudi s našeg područja. 

 Pozdrav. Ja sam trenutno u procesu, to jest radim inicijalni intervju, tako da cu moci napisati iskustva iz prve ruke uskoro. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Toptal iskustva
solaris kaže...
Cordas kaže...

S obzirom na slab odaziv, mogao si ti malo podijeliti iskustva? Posebice recimo na proceduru ulaska u sam toptal?
Dosta teško pronalazim informacije pa bi svakako bilo lijepo čuti nešto iz prve ruke, pogotovo od ljudi s našeg područja. 

 Pozdrav. Ja sam trenutno u procesu, to jest radim inicijalni intervju, tako da cu moci napisati iskustva iz prve ruke uskoro. 

 Update: Potreba na Toptalu je ogromna. Traze dosta, i tesko je upasti. Nadam se da ce se trud isplatiti, a i da ce satnica gravitirati oko 75Eur. Tek sam pokrenuo proces pa vjerujem da ce trajati. 

12 godina
offline
Re: Toptal iskustva
solaris kaže...
solaris kaže...
Cordas kaže...

S obzirom na slab odaziv, mogao si ti malo podijeliti iskustva? Posebice recimo na proceduru ulaska u sam toptal?
Dosta teško pronalazim informacije pa bi svakako bilo lijepo čuti nešto iz prve ruke, pogotovo od ljudi s našeg područja. 

 Pozdrav. Ja sam trenutno u procesu, to jest radim inicijalni intervju, tako da cu moci napisati iskustva iz prve ruke uskoro. 

 Update: Potreba na Toptalu je ogromna. Traze dosta, i tesko je upasti. Nadam se da ce se trud isplatiti, a i da ce satnica gravitirati oko 75Eur. Tek sam pokrenuo proces pa vjerujem da ce trajati. 

Sretno kolega! Mislim da će ti se isplatiti, ono što sam čuo o platformi su uglavnom pozitivni komentari. 
Kad završiš - ili ako već sada imaš predodžbu - mogao si napisati u kojem se smjeru kretati u smislu priprema za prijavu na toptal za nas koji još nismo spremni za tako nešto. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Toptal iskustva
Cordas kaže...

Sretno kolega! Mislim da će ti se isplatiti, ono što sam čuo o platformi su uglavnom pozitivni komentari. 
Kad završiš - ili ako već sada imaš predodžbu - mogao si napisati u kojem se smjeru kretati u smislu priprema za prijavu na toptal za nas koji još nismo spremni za tako nešto. 

 Ja se nadam da hoce. Isplati se ako radis remote/freelance iz ovih nerazvijenih zemalja kao sto je Hrvatska, dok s druge strane komentari stranaca bas nisu najbolji. Traze stvarno puno, no nadam se da necu na kraju zavrsiti kao jeftina radna snaga. 

 

Napisati cu vise detalja cim budem siguran smijem li otkrivati iste. Tesko je ovako iz glave napisati u kojem se smjeru kretati, sve ovisi o zeljenoj/trenutnoj poziciji. Iskreno, mislim da se bez profesinalnog iskustva u domeni od barem 5 godina nema smisla prijavljivati. 

8 godina
neaktivan
offline
Toptal iskustva

sapina007 Privatne poruke su ti iskljucene, ne mogu ti odgovoriti. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toptal iskustva

evo proso sam 2. krug intervjua na toptalu ( 3. je kolko sam svatio formalnost)

tako da dali netko ima iskustva sa platforme? prije svega me zanima kako me mogu isplatiti? dali imaju oni pravni ured u HR? Dali moram otvarat firmu? Dali se mogu isplacivat preko servisa ( npr. Native teams)?

hvala

strokes &amp;amp; weezer
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Toptal iskustva

I jesi u međuvremenu došao do odgovora?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Toptal iskustva

jedino mi je frend ciji frend radi prek toptala rekao da on ima firmu di ga isplacuju i onda on sam plati porez preko "reverse charge-a"

strokes &amp;amp; weezer
2 godine
neaktivan
offline
Re: Toptal iskustva

Imam ti ja dosta toptalovca, ako ti treba pomoc pitaj u chat kanalu pitanja i odgovori, rado ce ti oni odgovorit na sve što te zanima. od primanja na sam toptal do isplata itd..

 

linl:https://join.slack.com/t/solventaworkspace/shared_invite/zt-19ethei5h-NvlWlmVCkSTNXAfskIWkMQ

Solventa.hr
8 godina
offline
Toptal iskustva

Ima li netko iskustva rada preko Upwork-a? Zanima me kako je riješena isplata, što bih trebao napraviti da sve bude po zakonu, odnosno da nemam nikakvih problema sa porezom

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice