4k rezolucija

poruka: 50
|
čitano: 15.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
4k rezolucija

Ovako imam pitanje u vezi 4k rezolucije.
Na YouTube-u sam naeltio na par klipova u 4k rezoluciji .
Kako sam primjetio moj PC ne moze reproducirati video bez trzanja :@

Moje pitanje je koja masina minimalno treba za normalno reproduciranje 4k videa?


Pozdrav iz tmurnog Sarajeva ! 

Sta reci ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
4k rezolucija

Quad Core CPU i recimo 9800GT {#}

Službeni propagandist BSD sustava
Moj PC  
0 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija

Na youtubeu ne radi hardverska akceleracija za 4k filmiće, tako da mi droppa 50-ak frejmova na ovom videu:

Kad ga skinem i pustim u MPC-u radi bez greške bez ijednog droppanog frejma, uz 35-40 % zauzeće GPU-a i isto toliko CPU-a.

12 godina
offline
Re: 4k rezolucija
Mirko935 kaže...

Na youtubeu ne radi hardverska akceleracija za 4k filmiće, tako da mi droppa 50-ak frejmova na ovom videu:

Kad ga skinem i pustim u MPC-u radi bez greške bez ijednog droppanog frejma, uz 35-40 % zauzeće GPU-a i isto toliko CPU-a.

Kada gledam taj video u Original kvaliteti, FPS mogu ručno izbrojati na prstima jedne ruke

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
Cromaki kaže...
Kada gledam taj video u Original kvaliteti, FPS mogu ručno izbrojati na prstima jedne ruke

lol, daj ga probaj skinuti pa pokrenuti u nekom playeru u kojem ti radi hardverska akceleracija.

12 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
Mirko935 kaže...
Cromaki kaže...
Kada gledam taj video u Original kvaliteti, FPS mogu ručno izbrojati na prstima jedne ruke

lol, daj ga probaj skinuti pa pokrenuti u nekom playeru u kojem ti radi hardverska akceleracija.



Hmmm daj mi neki program koji ce ga skinuti u 4k rezoluciji.
Evo sad to pokusavam i 1080p je maksimala .

 

 

Zeljeznicar Za Zivot Cijeli! ----------------------------->TM'87
12 godina
protjeran
offline
Re: 4k rezolucija
-2uk4- kaže...
Mirko935 kaže...
Cromaki kaže...
Kada gledam taj video u Original kvaliteti, FPS mogu ručno izbrojati na prstima jedne ruke

lol, daj ga probaj skinuti pa pokrenuti u nekom playeru u kojem ti radi hardverska akceleracija.



Hmmm daj mi neki program koji ce ga skinuti u 4k rezoluciji.
Evo sad to pokusavam i 1080p je maksimala .

 

 

keepvid.com?

Službeni propagandist BSD sustava
12 godina
offline
4k rezolucija

Ja ovako direkt s yubita ima okruglo 30Fps,idem skinut pa vidit !

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: 4k rezolucija
-2uk4- kaže...

Ovako imam pitanje u vezi 4k rezolucije.
Na YouTube-u sam naeltio na par klipova u 4k rezoluciji .
Kako sam primjetio moj PC ne moze reproducirati video bez trzanja :@

Moje pitanje je koja masina minimalno treba za normalno reproduciranje 4k videa?


Pozdrav iz tmurnog Sarajeva ! 

A koje je to 4k rezolucija ?

13 godina
offline
Re: 4k rezolucija
4096*2120p
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
-2uk4- kaže...
Hmmm daj mi neki program koji ce ga skinuti u 4k rezoluciji.

Evo sad to pokusavam i 1080p je maksimala .

Ja koristim Easy YouTube Video Downloader: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/easy-youtube-video-downl-10137/

itomic009 kaže...
A koje je to 4k rezolucija ?

To su sve rezolucije s cca 4000 piksela širine, ima ih nekoliko koje se nazivaju 4k: http://en.wikipedia.org/wiki/4K_resolution

edit: Btw, ako nekog zanima, ovaj filmić s youtubea koji sam linkao ima 4096x2304 piksela

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 16:49 (Mirko935).
12 godina
offline
4k rezolucija

Evo sad kad sam skinuo filmić imam 68Fps!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: 4k rezolucija

Ma znam šta je rezolucija i njene mjere, mislio sam pitati šta je to na youtubu u toj rezi, i zbog čega ??? Gdje da to ljudi gledaju ??

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
volegradele kaže...

Evo sad kad sam skinuo filmić imam 68Fps!!

Kako misliš imaš 68 fps ako je filmić snimljen u 23.976 fps?

itomic009 kaže...

Ma znam šta je rezolucija i njene mjere, mislio sam pitati šta je to na youtubu u toj rezi, i zbog čega ??? Gdje da to ljudi gledaju ??

Aha, onda sry. Pa ima par filmića na youtubeu, ali brijem da je to tamo više-manje iz eksperimentalnih razloga, osim za onih 0.0002 promila ljudi koji nekim čudom imaju 4k TV ili projektor.

12 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
itomic009 kaže...

Ma znam šta je rezolucija i njene mjere, mislio sam pitati šta je to na youtubu u toj rezi, i zbog čega ??? Gdje da to ljudi gledaju ??

 

Kao što je sad standard "Full HD", tako će za nekoliko godina biti "4K". Ja mislim da zasad ima samo nekoliko modela televizora sa tolikom rezolucijom.

16 godina
offline
Re: 4k rezolucija
itomic009 kaže...

Ma znam šta je rezolucija i njene mjere, mislio sam pitati šta je to na youtubu u toj rezi, i zbog čega ??? Gdje da to ljudi gledaju ??

 

 Npr. na ovome:

 http://techcrunch.com/2011/06/20/eizo-to-sell-36-inch-display-with-4k%C3%972k-resolution-for-36000/

 

 Ako znaš za Eizo, znaš i kome je namijenjeno.

Tijekom obrade bitno je imati što bolju kvalitetu,

 a nakon post-produkcije 4K (ili veći) video materijal se "smanji" na HD (ili kakav je već output potreban).

 

http://vimeo.com/user2259197/videos
12 godina
offline
Re: 4k rezolucija

Pa nema blage,piše 68fps,šta da ti kažem,uplodatu ču screen shoot pa da vidiš!

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
volegradele kaže...

Pa nema blage,piše 68fps,šta da ti kažem,uplodatu ču screen shoot pa da vidiš!

Svašta, meni je lockan na 24 fps, kako bi i trebalo biti poštujući razne zdravorazumske zakone :D Pogledaj ima li dropanih frejmova ako gledaš u MPC-u ili nekom drugom inteligentnom programu.

12 godina
offline
4k rezolucija

Evo šta goda stavi pokaže mi 68 Fps,program je FRAPS!Avatar 1080p i ovaj filmić 4K imaju isti frame rate!{#}

4K 4K
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
volegradele kaže...

Evo šta goda stavi pokaže mi 68 Fps,program je FRAPS!Avatar 1080p i ovaj filmić 4K imaju isti frame rate!{#}

Valjda ti je frekvencija osvježavanja monitora 70 pa zato ispada 68, nije ni bitno, nemoj tako provjeravati nego pogledaj dropa li frejmove. Ako puštaš u MPC-u odi na View>Statistics pa će ti dolje pisati Dropped frames i broj, ili barem vizualno probaj zaključiti ide li fluidno video ili ne.

12 godina
offline
4k rezolucija

Izgleda da si upravu,sad sam ga pokrenuo s KMpleyerom i vidi što sam dobio(prije sa WMP)

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 19:51 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
volegradele kaže...

Izgleda da si upravu,sad sam ga pokrenuo s KMpleyerom i vidi što sam dobio(prije sa WMP)

U WMP-u meni piše 60, što mi je frekvencija osvježavanja monitora. Zanimljivo od njega, moram priznati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
Mirko935 kaže...

Na youtubeu ne radi hardverska akceleracija za 4k filmiće, tako da mi droppa 50-ak frejmova na ovom videu:

Kad ga skinem i pustim u MPC-u radi bez greške bez ijednog droppanog frejma, uz 35-40 % zauzeće GPU-a i isto toliko CPU-a.

Bome ovo je j.... kvaliteta videa, jako dobro!

13 godina
offline
4k rezolucija

What's the point? Kakva kvaliteta videa? Je kvaliteta al ak ga gledaš na standardnom Full HD monitoru ne vidiš ništa više detalja nego da gledaš filmić u full HD-u. Iskreno mislim da je to malo preseravanje kad pogledaš kakv je kvaliteta na dobroj velikoj full hd plazmi, kolko se detalja vidi (da ne govorim o mobitelima i njihovim rezolucijama koje su isto više manje marketing po meni - ljudski vizualni sustav nemre razaznat detalje koji su tako blizu). Dapače, govorili su do prije godinu dvije da na televizoru dijagonale ispod 42'' nema smisla stavljat full hd već samo hd ready jer se razlika nemre primjetiti. to nije prestalo vrijediti samo mora se zarađivati nekako dalje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
4k rezolucija

Pokrenem vam ja taj skinuti video u mpc-hc da vidim kako radi hardverska akceleracija, kad ono, pojavi se iznenađenje koje nisam očekivao ni u najluđim snovima.

Inače imam solidan pc

intel q6600 2,4 GHz

4 GB ram ddr2

ati radeon hd 4870 512 MB

i na njemu windows 7 enterprise x64

 

Koristio sam x64 kodeke i x64 mpc-hc i naravno, imam zadnje drivere za grafu.

Koji je uzrok ovom nesvakidašnjem "iznenađenju"?

 Uglavnom, čak i na ovakvom kompu, video na youtubu ide više-manje glatko, uz korištenje cpu-a ~95%

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4k rezolucija

kak da skinem taj video u toj kvaliteti? youtube dowloader skida najviše do 1080p

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4k rezolucija
peace_of_cake kaže...
Koristio sam x64 kodeke i x64 mpc-hc i naravno, imam zadnje drivere za grafu.

Koji je uzrok ovom nesvakidašnjem "iznenađenju"?

 Uglavnom, čak i na ovakvom kompu, video na youtubu ide više-manje glatko, uz korištenje cpu-a ~95%

Probaj 32-bitni MPC-HC.

What's up?
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
overlord666 kaže...

kak da skinem taj video u toj kvaliteti? youtube dowloader skida najviše do 1080p

Ako je to Easy Youtube Video Downloader, onda izabereš MP4 Original i skinut će ti 4K video.

EDIT: Sa FlashGot-om se isto može, kad staviš tu rezoluciju na YouTubeu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 23:58 (Mirko935).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
peace_of_cake kaže...

Pokrenem vam ja taj skinuti video u mpc-hc da vidim kako radi hardverska akceleracija, kad ono, pojavi se iznenađenje koje nisam očekivao ni u najluđim snovima.

Inače imam solidan pc

intel q6600 2,4 GHz

4 GB ram ddr2

ati radeon hd 4870 512 MB

i na njemu windows 7 enterprise x64

 

Koristio sam x64 kodeke i x64 mpc-hc i naravno, imam zadnje drivere za grafu.

Koji je uzrok ovom nesvakidašnjem "iznenađenju"?

 Uglavnom, čak i na ovakvom kompu, video na youtubu ide više-manje glatko, uz korištenje cpu-a ~95%

 


Imao sam isti problem pri igranju F1 2011 prijavljivao mi je situ grseku kao kod tebe. 
Skinuo sam  WhoCrashed program i on mi je prijavio direct x .
Skini sa Microsoftove stranice zadnji direct x i uzivaj.


 

Zeljeznicar Za Zivot Cijeli! ----------------------------->TM'87
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
SaidSikiraX kaže...
itomic009 kaže...

Ma znam šta je rezolucija i njene mjere, mislio sam pitati šta je to na youtubu u toj rezi, i zbog čega ??? Gdje da to ljudi gledaju ??

 

Kao što je sad standard "Full HD", tako će za nekoliko godina biti "4K". Ja mislim da zasad ima samo nekoliko modela televizora sa tolikom rezolucijom.

A TV programi se još nisu ni u SD rezoluciji rastegnuli na 16:9 omjer... a da ne govorim o "pravom" wide screen (Full HD) formatu...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice