Asus Rog Strix B450F Gaming 2

poruka: 38
|
čitano: 6.836
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2 (zuta lampica RAM?)

Postovanje svima 

Nadam se da nisam temu otvorio u pogresnom sektoru ako jesam ja se unaprijed izvinjajem! 

Odlucio sam da sam sastavim svoj pc. 

Poceo sam od Maticne ploce koja je Asus Rog Strix B450F Gaming 2 (nova) 

Procesor: AMD Ryzen 7 2700x sa hladjenjem (polovan)

Napajanje: Corsair CV550 80plus Bronze 550W (nov)

Ram: Corsair Vengeance LPX Schwarz 16gb DDR4-3000 cl15 Ram (nov)

Graficka kartica: Asus GeForce GTX 1050 TI Cerberus Advanced  4GB (nova)

SSD: Kingston 256gb M.2 (nov)

HDD: 300GB Samsung (polovan)

Sve sam to sastavio bez kucista uradio bios Update i kada startam PC slika se ne pojavljuje na monitoru ostaje crno i na maticnoj ploci svjetli zuta lampica za RAM.

Sa prodavacem maticne ploce sam telefonirao i kaze da da sam pogresan ram kupio. Serijski broj rama odgovara onom koji maticna ploca podrzava:

Serijski broj: CMK16GX4M2B3000C15 3000MHz 15-17-17-35 1.35V 

Da napomenem nakon toga sam probao sa jos 2 razlicita Rama i isti problem je bio (G.Skill Ripjaws F4-2400C15D-8GVR) i (G.Skill F4-3000C16D-16GISB)

Sa asusom sam takodjer telefonirao oni kazu ako zuta lampica na maticnoj ploci gori postoje samo dva problema pogresan ram ili Ram slot je u defektu. 

S obzirom da ovaj zadnji ram od Corsaira je taj koji moja maticna podrzava. Mislim da dolazim do zakljucka da je Ram Slot u defektu. 

I jos da naglasim sve opcije postavljanja Rama sam probao sa jednim ramom ili sa 2 rama i konstantno je zuta lampica tu 

Slike sam takodjer postavio da imate uvid.

Da li vi imate koju ideju sta bi mogao biti problem? 

Spreman sam uslugu da i platim.

Zahvaljujem svima na odgovorima i lijep ostatak dana. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
Zasto si isao raditi update biosa, neki konkretan razlog?

Dali je prije updatea radilo?

Ako je ploca neispravna, ili memorija, kako si odradio update biosa?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Mislim ne bi da se pravim pametan da sam pametan ne bi trazio pomoc ovde 

Ali po mojoj nekoj logici ako kupis nesto novo (primjer auto) ocekujes sutra da to auto upali i da radi da moze otici od tacke A do tacke B.

Isto tako i sa Maticnom plocom ako kupis novu ocekujem da radi da je ispravna. 

Sto se tice update biosa po uputama od proizvodjaca prije svega trazi bios update uradio bios update onda sve ostalo namonitao (procesor,ram,graficku) i onda dolazi do tog problema sa zutom lampicom. Ja sve sto sam uradio jeste otpakovao maticnu plocu skinuo update uradio bios flasback onako kako ASUS zahtjeva. 

8 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
Sve to stoji, ja sam samo pitao zasto ploca trazi update biosa, dali zbog cpu supporta ili nesto trece....

Mislim danas je sve moguce, ja nisam do sada cuo da neka ploca zahtjeva update biosa prije rada, osim u slucaju kombinacije starija ploca+noviji cpu, ali mislim da je kod tebe obratan slucaj i da je cpu podrzan bez obzira na reviziju biosa.... No svasta je moguce.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

A da probas vratit stari BIOS ako je moguce cisto onako da vidis je li do toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
Sve moguce opcije sam probao
Mislim da sam sve na googlu sto postoji pretrazio ali rijesenje na nalazim
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
xdddd kaže...
Sve moguce opcije sam probao
Mislim da sam sve na googlu sto postoji pretrazio ali rijesenje na nalazim

Propusi slotove kad izvadis ram, probaj s jednim modulom u raznim slotovima, onda to isto s nekim drugim.. Jesu pinovi na cpu/socketu bez ostecenja?

 

12 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Sa koje verzije na koju si radio flashback?

I jesi napravio ovo sto sam zeleno zaokruzio ?

Edit:Ansha dobro kaze provjeri i CPU.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 18:01 (MGloc).
13 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
xdddd kaže...

BIOS se ne nadograđuje osim ako za to ne postoji opravdan razlog, osobito kod AMDa. Tim postupkom možda si nepovratno oštetio ploču i možeš je baciti u smeće.

Slamka spasa je možda BIOS flashback opcija, skini stariji BIOS i po uputama od ASUSa odradi update BIOSa na stariju verziju, tko zna, možda s novijom BIOSom ploča više ne podržava Ryzen druge generacije, probaj negdje posuditi Ryzen procesor treće generacije.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 18:12 (Valentin17).
11 godina
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Kako si updejtovo bios ako nemožeš proci mem provjeru ili si enablovo XMP profil i zato nemožeš proci mem kontrolu onda je do CL15 promjeni na CL14 i digni napon ili idi na CL16.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 19:34 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
mirzet1976 kaže...

Kako si updejtovo bios ako nemožeš proci mem provjeru ili si enablovo XMP profil i zato nemožeš proci mem kontrolu onda je do CL15 promjeni na CL14 i digni napon ili idi na CL16.

Ploce s bios flashback opcijom flashaju bios sa usb sticka i bez prisutnosti cpu-a i rama...

8 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
No i dalje neznamo motiv za apdejt biosa......
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Prvo sam sve sklopio i probao upalit bez da update bios gori zuta lampica 

Onda razmisljas a mozda i moram uradit update skinem uradim rename odradim bios update stavio usb u bios prikljucak gdje oznace dugme za bios flashback 3 sekunde drzim blica zeleno svjetlo pustim i nakon 6-8 min gotov bios update izvadim usb startam pc zuta lambica i dalje gori. 

Jedna stvar mi zapala za oko kad stavljam Ram da nesto u slotu krcka kao da nesto imao ispuhao sam slot koliko se moze i opet isti problem sa zutom lampicom. 

Nemam stvarno ideju sta bi moglo biti. 

U shopu mi govore da imam neku tamo xy staru maticnu plocu od asusa i da se ne cudim jer nece pc da pokrene sa ramom od 3000MHz ako pokrene sa 1600MHz da budem zadovoljan. Stvarno ne znam ko je tu retartiran ja ili oni. 
Kupim novu maticnu plocu od 120€ ne radi dodje problem...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
Jesi ti siguran da ram dobro sjedne?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Sjedne u potpunosti ram ali kazem osjeti se kao neko krckanje

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
xdddd kaže...

Prvo sam sve sklopio i probao upalit bez da update bios gori zuta lampica 

Onda razmisljas a mozda i moram uradit update skinem uradim rename odradim bios update stavio usb u bios prikljucak gdje oznace dugme za bios flashback 3 sekunde drzim blica zeleno svjetlo pustim i nakon 6-8 min gotov bios update izvadim usb startam pc zuta lambica i dalje gori. 

Jedna stvar mi zapala za oko kad stavljam Ram da nesto u slotu krcka kao da nesto imao ispuhao sam slot koliko se moze i opet isti problem sa zutom lampicom. 

Nemam stvarno ideju sta bi moglo biti. 

U shopu mi govore da imam neku tamo xy staru maticnu plocu od asusa i da se ne cudim jer nece pc da pokrene sa ramom od 3000MHz ako pokrene sa 1600MHz da budem zadovoljan. Stvarno ne znam ko je tu retartiran ja ili oni. 
Kupim novu maticnu plocu od 120€ ne radi dodje problem...

U shopu su degenerici i nemaju pojma kao i 99% njih u shopovima. Da si stavio i 4600 ram radilo bi da je sve u redu jer ne aplicira po defaultu xmp profil.

Ko sta sam ti reko, ako ne boota ni sa jednim stickom u niti jednom slotu i ako nema ostecenih pinova na procesoru, onda je 99% maticna za reklamaciju...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Znam druze da su degenerici mislim da sam uzeo idealnu maticnu i za gaming i za neki update posle 

Procesor sam pregledao 10 puta i stavio ga najveca p.... da ne bi niti ostetio niti nesto pogresno uradio.

Jedino mi je mozda spas sto sam kupio preko paypal pa imam pravo se tamo prituzit jer ovaj prodavac nece da cuje za reklamaciju jer kaze ako mu posaljem maticnu nazad da cu da snosim sam sve troskove i popravka i postarine i svega ostaloga... zalosno al aj 

8 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
A to je kupljeno preko ebaya ili sta?

Trgovina ili privatna osoba? Ako je privatna, bez racuna, racunaj da si dobio neispravnu plocu....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
ansha kaže...
mirzet1976 kaže...

Kako si updejtovo bios ako nemožeš proci mem provjeru ili si enablovo XMP profil i zato nemožeš proci mem kontrolu onda je do CL15 promjeni na CL14 i digni napon ili idi na CL16.

Ploce s bios flashback opcijom flashaju bios sa usb sticka i bez prisutnosti cpu-a i rama...

 Nisam vidio ovu dvojku jer samo one imaju bios flash dugme , imam B450F gaming i tuf b450 plus gaming koje nemaju dugme.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
Trgoviba velika bavi se inace elektronikom i ostalin stvarima naravno sa racunom
11 godina
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Vrati maticnu nazad,ako je prek weba vjerovatno imas vremena za povrat bez pitanja...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Prijavio sam Paypal-u da imam problem sa prodavacem da ne mogu naci zajednicki dogovor pa neka oni probaju rijesit. Il nek popravljaju maticnu il nek mi salje novu 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
Ako je legit trgovina i imas racun, nebi smjelo biti problema oko reklamacije, ovisno gdje je trgovina, naravno.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
xdddd kaže...

Prijavio sam Paypal-u da imam problem sa prodavacem da ne mogu naci zajednicki dogovor pa neka oni probaju rijesit. Il nek popravljaju maticnu il nek mi salje novu 

 Mislim da si prvo trebao njima reci da reklamiras plocu i da zelis povrat ili zamjenu, ako oni to ne zele napraviti onda se javis paypalu.

15 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
xdddd kaže...

Mislim ne bi da se pravim pametan da sam pametan ne bi trazio pomoc ovde 

Ali po mojoj nekoj logici ako kupis nesto novo (primjer auto) ocekujes sutra da to auto upali i da radi da moze otici od tacke A do tacke B.

Isto tako i sa Maticnom plocom ako kupis novu ocekujem da radi da je ispravna. 

Sto se tice update biosa po uputama od proizvodjaca prije svega trazi bios update uradio bios update onda sve ostalo namonitao (procesor,ram,graficku) i onda dolazi do tog problema sa zutom lampicom. Ja sve sto sam uradio jeste otpakovao maticnu plocu skinuo update uradio bios flasback onako kako ASUS zahtjeva. 

 Nitko da preporuči da uradi CMOS.

 

Napravi CMOS - isključi napajanje iz matične, izvadi baterijicu 20-tak sekundi, zatim vratim beterijicu i uključi napajanje i probaj upaliti sa jednim stikom rama (isprobaj sve ram stikove koje imas). 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
boxer kaže...
xdddd kaže...

Mislim ne bi da se pravim pametan da sam pametan ne bi trazio pomoc ovde 

Ali po mojoj nekoj logici ako kupis nesto novo (primjer auto) ocekujes sutra da to auto upali i da radi da moze otici od tacke A do tacke B.

Isto tako i sa Maticnom plocom ako kupis novu ocekujem da radi da je ispravna. 

Sto se tice update biosa po uputama od proizvodjaca prije svega trazi bios update uradio bios update onda sve ostalo namonitao (procesor,ram,graficku) i onda dolazi do tog problema sa zutom lampicom. Ja sve sto sam uradio jeste otpakovao maticnu plocu skinuo update uradio bios flasback onako kako ASUS zahtjeva. 

 Nitko da preporuči da uradi CMOS.

 

Napravi CMOS - isključi napajanje iz matične, izvadi baterijicu 20-tak sekundi, zatim vratim beterijicu i uključi napajanje i probaj upaliti sa jednim stikom rama (isprobaj sve ram stikove koje imas). 

Kaze se "CMOS clear".... al da, to je prvo sta se treba napraviti..

2 godine
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

evo ti malo s gugleta za taj problem...

 

clear CMOS...točnije

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 13:59 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
Zaporožac kaže...

evo ti malo s gugleta za taj problem...

 

clear CMOS...točnije

A to je tocnije? 

12 godina
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Imam B450-E, dakle slicnu plocu. Kao prvo ovo nije istina da zuta lampica znaci ili faulty slot ili krivi ram. Ja sam imao milijun puta tu zutu lampicu dok sam podesavao overclock memorije. 

 

Problem je najvjerojatnije u tome sta ovi najnoviji BIOSi ne podrzavaju 2xxx procesore vise - sjecam se da je bio u nekom trenutku one way upgrade, mogao si dobiti podrsku za 5xxx procesore ali si izgubio podrsku za starije. Vjerojatno si to napravio stavljanjem novijeg biosa. Probaj flashati neki stariji BIOS koji podrzava 2xxx procesor i trebalo bi raditi.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2
Minneyar kaže...

Imam B450-E, dakle slicnu plocu. Kao prvo ovo nije istina da zuta lampica znaci ili faulty slot ili krivi ram. Ja sam imao milijun puta tu zutu lampicu dok sam podesavao overclock memorije. 

 

Problem je najvjerojatnije u tome sta ovi najnoviji BIOSi ne podrzavaju 2xxx procesore vise - sjecam se da je bio u nekom trenutku one way upgrade, mogao si dobiti podrsku za 5xxx procesore ali si izgubio podrsku za starije. Vjerojatno si to napravio stavljanjem novijeg biosa. Probaj flashati neki stariji BIOS koji podrzava 2xxx procesor i trebalo bi raditi.

Mislim da je napisao da je ista stvar bila i s originalnim bios-om pa je nakon toga tek flashao novi...

Naravno da ce ti svijetlit ram led ako je neuspjesan oc memorije, al kad nije OC u pitanju, onda znaci druge stvari.. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice