Boot loop na novoj knfiguraciji

poruka: 22
|
čitano: 4.513
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Komponente:
MBO: ASRock AB350 Pro4, s.AM4

CPU: Ryzen 5 1600x

RAM: DDR4 8GB (2x4GB) PC4-25600U 3200MHz CL16 Kingston HyperX Predator

HDD:1TB Toshiba P300 High-Performance, 3.5", 7200RPM, 64MB Cache

PSU: 600W FSP Fortron/Source Hyper, ATX 2.31, HP600

GPU: HD4550 128MB DDR3 - trenutno

 

Sve komponente su nove osim grafičke kartice koja je iz stare konfiguracije i koristi se samo dok ne stigne RX580.

Boot loop se događa od prvog pokretanja, svi ventilatori se upale, čuje se hard disk kako se pokrenuo ali nema nikakve slike na HDMI izlazu grafičke kartice.
Pokušao sam sve moguče kombinacije umetanja RAM-a, pregledao sam sve konektore na matičnoj ploči. Probao sam pokrenti sustav izvan kučišta da bi eliminirao kratko spajanje matične sa kučištem ali uzalud. Guglanjem sam došao do zaključka da RAM-i i matična nisu kompatibilni ali da postoji mogučnost da do te nekompatibilnosti dolazi zbog stare verzije BIOS-a. Mene zanima postoji li mogučnost ažuriranja BIOS-a bez bootanja sustava i dali tako nešto pokriva garancija, tj. bi li trgovine pristale na zamjenu komponente u ovim okolnostima?

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji
skiljavi kaže...

..Mene zanima postoji li mogučnost ažuriranja BIOS-a bez bootanja sustava i dali tako nešto pokriva garancija, tj. bi li trgovine pristale na zamjenu komponente u ovim okolnostima?

 ? .. novo, jamstvo, radi ili ne. Probem je samo znati što je uzrok-kvar, reklamira se ono što je neispravno dok u slučaju npr nekompatibilnosti nema reklamacije više dobra volja trgovca za zamjenu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji

Pokušaj sa internom grafičnom (ako je ta proc ima - neda mi se baš guglat) jer ta grafična ne podupire uefi bios i zato nemaš slike. Imao sam sličan problem i postoji par neslužbenih alata kako dodati u bios od trenutne grafične par linija tako da se pokaže slika ali je velika mogučnost da nešto sj... i dobiješ ciglu.

Možeš na večini biosa izgasit opciju da se boota uefi pa se boota legacy ali naravno za to trebaš sliku na ekranu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 23:10 (nikonja).
13 godina
neaktivan
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Novo je sve, ali nebi slao na servis kad neznam ima li potrebe za time dok ne vidim mišljenja i ne probam sam nekakvu diagnostiku. 

Procesor nema grafičku u sebi kao ni matična tako da ću pričekati da stigne nova grafa pa ću probati to ili sa drugim RAM-ima čim ih nabavim. 

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji

Pa jel boot loopa il nema slike

13 godina
neaktivan
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji

Nema slike uopće. 

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
15 godina
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji

-beepovi? odspoji sve, spojiš samo minimum, npr bez vga, bez rama.. mora biti ram-beep, kado dodaš ram, bip se mora promijeniti ako je ram ispravan, idući beep je tad za vga.

-npr moguće da je neispravan cpu, napajanje, mbo.. kontakti, odstojnici, frontpanel (audio-usb..), a možda samo treba reset clrcmos biosa i ulaz-save..

-za beepove moraš imati spojen pc speaker (mali mini zvučnik).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji

Za početak, jel monitor kaže "No signal"? Ako da promjeni izvor slike na monitoru. Ako ne provjeri dali je monitor zatamnjen do kraja.

13 godina
neaktivan
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Radi se o boot loopu jer ventilatori uspore i stanu pa se ponovo pokrenu i lamice svaki puta zatitraju na tipkovnici u tom trenutku.
Monitor je postavljen na HDMI ulaz i radi na drugoj knfiguraciji bez problema, clear CMOS sam napravio par puta...
Sada sam spojio zvučnik kučišta i dok su rami unutra bipne 5 puta kratko, a kada ih izvadim nema nikakvih signala.
Već sam pogledao na dolje navedenom linku da se radi o "CPU error" tako da se upravo bacam na provjeru instalacije istog iako ne vjerujem da sam pri tome napravio ikakvu grešku a također ryzen 5 1600x je podržan od lansiranja ploče sa prvim BIOS-om ako se ne varam?!
Kao što rekoh sve komponente su nove pa nebi trebalo biti neispravnih...
LINK
E
DIT: sada gledam na Linku da 1600x nije podržan od prvog BIOS-a ali na vrhu stranice piše da je prva serija ryzena podržana na svim BIOS-ima, sad stvarno neznam koji mi je sljedeči korak...
Cimer posjeduje Ryzen 1600 (bez x) koji je podržan na vrlo "mladom" BIOS-u ali na kučištu ima naljepnicu servisa kako ga nebi otvarao, neki savjet u vezi toga ;)?

Tako bi odmah i RAM-e ispitao...

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 17:51 (skiljavi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji

ako si već utvrdio da je nekompatibilan cpu, probaj rješiti stvar s trgovcem-servisom, traži flešanje biosa, ovisno jel to stvar nejasne deklaracije (supprta) može biti free ili naplaćen servis sat (pola sata).. ili dobra volja pa to naprave za kavu. :) -pitaj ili se snađeš uz pomoć frendova (ali i rizik ako je nešto problem-kvar... npr uništavanje cpu/mbo..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji

Provjeri bateriju, provjeri da nisi iskrivio nožice na procesoru.

8 godina
online
Boot loop na novoj knfiguraciji

Mislim da moraš flešnuti BIOS ... (Siguran sam ... )

 

Sad otvaranje kućišta,stavljanje procesora s kojim možeš dignuti BIOS,da bi mogao flešati ...

 

Ako je naljepnica na kućištu,ne kužim kako su mogli staviti nekompatibilan proc na ploču i još k tome zatvoriti kućište, gubiš garanciju ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Ovo su one sto ih Ibme u savjetima o nadogradnji racunala uvik preporuca... Vidim ucinkovite su. 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 8:20 (Luka123).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Na matičnoj na biosu stoji naljepnica p4.60 što je prilično nov BIOS. Naljepnica na kučištu je na cimerovom kompjuteru, ne mome. Htio sam iskoristiti njegove komponente za dijagnostiku pa me zanimalo jel se može zaobići naljepnica nekako...

Konfiguraciju sam sam slagao tako da nemamo koga za kriviti xd. Izgleda da matićna ide natrag u trgovinu na reflash/ servis jer je neispravnost procesora znatno manje vjerojatna nego matične ploče.

EDIT: Nožice su sve u redu i baterija je ispravna.

Što je lbme? 

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 12:58 (skiljavi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

AMD jbg

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji
Luka123 kaže...

Ovo su one sto ih Ibme u savjetima o nadogradnji racunala uvik preporuca... Vidim ucinkovite su. 

 Ako jedna nevalja ne znači da cijela serija ne valja. A i ovdje nije problem sama ploča nego stariji bios. Ja sam prekjučer složio komp s istim procom i matičnom i nemam nikakvih problema.

11 godina
offline
Re: Boot loop na novoj knfiguraciji
skiljavi kaže...

Novo je sve, ali nebi slao na servis kad neznam ima li potrebe za time dok ne vidim mišljenja i ne probam sam nekakvu diagnostiku. 

Procesor nema grafičku u sebi kao ni matična tako da ću pričekati da stigne nova grafa pa ću probati to ili sa drugim RAM-ima čim ih nabavim. 

Sutni na servis ako je novo sta se zajeabvas, ako si sve spojio kako treba i 100% si siguran, vec si izgubio 2 dana sam pokusavajuci naci rjesenje, salji dalje na servis i to je to.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Pitanje je što da šaljem, CPU ili MBO, jer nisam uzeo cjelu konfiguraciju u trgovini nego sve osim GPU I kučišta po komponentama. Također ja sam iz Slavonskog broda a trgovina je u zg pa mi se baš ne plaća poštarina bez veze. 

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Pa nazovi tamo gdje si kupio maticnu i procesor (valjda si ih kupio na istom mjestu). Objasni situaciju da javlja gresku sa procesorom i pitaj sto da radis sa time. Ako bi netko trebao znati koja je verzija BIOSa gore i treba li to raditi, znaju oni.

Stvarno mi je cudno da vise od godinu dana kako su te ploce na trzistu dolaze sa prvim BIOSom. A imas u SB i links, ako se ne varam pa da njih zamolis, ako mogu pomoci sa flashanjem da vidis jel' do toga.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Links ima samo trgovinu u Sb, ne i servis. Ja sam kupovao u ADM-u, sve komponente. Pričekat ću grafičku novi pa ako se problem nastavi zovem trgovinu. 

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Samo nemoj predugo cekati. Idu bozicni praznici, Nova godina, inventure, Tri kralja, bozicna ludnica sa dostavnim sluzbama...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 15:50 (SamoPitam3).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Boot loop na novoj knfiguraciji

Problem je bio u HD4550, izvukao sam iz starog PC-a Nvidiu 8400gs i upalio je bez problema.
Grafička je ispravna ali joj boot nije kompatibilan sa ovom matičnom pločom.

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
1 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice