Bottleneck ili nešto drugo ?

poruka: 54
|
čitano: 7.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

Matična: MSI X79A-GD65 (8D)

Proc: Intel i7 4930k (4.2 ghz , 1.3000v)

Grafa: MSI RTX 2070 Ventus 8G
           
Ram: 16gb G.SKILL Ripjaws X series 1600MHz DDR3

Napajanje: COOLERMASTER G550M

HDD : 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue

SSD: SSD 240.0 GB SANDISK Ultra II



Trebam help , sad prije par dana nadogradil sa gtx 1060 na rtx 2070 i skužio sam da ima nekih problema, e sad nisam siguran šta bi bilo? Low FPS u gejmovima i stutter , u par navrata mi se zacrni ekran (komp radi) i onda moram restartat PC na gumb jer ne mogu nista... Pogledao u Win Events i piše zadnji događaj kernel power nešto takvo ID: 41 . H

1080p :

Rise of the Tomb Raider sve na max između 50-65 fps i to stalno varira , a prije sa gtx 1060 imal bez problema 60+ stalno sa mozda sve na high ne na max

Escape from Tarkov skoro sve low skoro nikakav pomak naspram gtx 1060 ( nekih 5-10 fps ali jako sve varira) znam da je neoptimizirano ali ocekival više naspram kako imaju ostali na youtube što sam vidio

Apex Legends sve na max između 90- 110 fps i to varira i ponekad se desi da nakratko padne na oko 50 fps dok se kao vidi mapa sa zraka

BF5 sve na max bez RTX ukljucenim 70-110 fps sa stutterima i ponekad padne na 65 fps

Rust sve na max oko 55-60 fps , neke postavke smanjim oko 65-75 fps

Sad ne znam sta bi moglo biti , možda napajanje preslabo pa grafa se guši jer ne dobiva dosta snage od napajanja , ne vjerujem da je CPU Botteneck jer nisam po preporuki forumaša mjenjao CPU nego sam samo grafu stavio ( bilo između RTX 2070 , gtx 1080 , gtx 1080 ti )

Temperature:

CPU : varira između 60-65 c , max došlo na 70 ali pod testom na full load

GPU : varira između 50-65 c , max došlo na 66 c ali pod testom na full load

 

 

Im scruffy the janitor
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

A koji to forumas? nista cudno ako se igras na tak "maloj" rezoluciji i detaljima, ja imam rtx 2060 i novi i5 na 5,3ghz pa se u istim igrama malisa gusi i gpu nije uvijek 100% iskoristen pogotovo dok sam vrtio 1080p, zato sam presao na vecu rezu no i na 1440p se javlja tu i tamo bn, no nije ti za to sve kriv "slab" cpu i mala reza vec i aljkavi dx11 koji neiskoristava to sve kak spada da ne ulazim u dubioze oko toga on je uglavnom glavni krivac za to.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Stjepanj kaže...

A koji to forumas? nista cudno ako se igras na tak "maloj" rezoluciji i detaljima, ja imam rtx 2060 i novi i5 na 5,3ghz pa se u istim igrama malisa gusi i gpu nije uvijek 100% iskoristen pogotovo dok sam vrtio 1080p, zato sam presao na vecu rezu no i na 1440p se javlja tu i tamo bn, no nije ti za to sve kriv "slab" cpu i mala reza vec i aljkavi dx11 koji neiskoristava to sve kak spada da ne ulazim u dubioze oko toga on je uglavnom glavni krivac za to.lp

A šta se tice koji forumaš nije samo jedan nego više njih ali necu spominjati nikoga da ne ispadne sad nešto , Aha kuzim a šta je sa ovim šta mi ekran zacrni i kernel power nešto ? , Po ovome bi morao na 1440p lupati , morao bi uzeti onda veci monitor ili napraviti upscale rezolucije ? i igrati na drx 12 ?

Im scruffy the janitor
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2019 13:15 (Teran).
12 godina
protjeran
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

a to kaj ti se zacrni ekran i sl je neki drugi problem, vjerovatno napajanje koliko je staro?, neke igre u dx12 rade drasticno bolje neke pak gore nije niti dx12 daleko od dx11 po pitanju iskoristivosti! Nazalost jedino sto mozes je overklokati cpu sto vise ide, sve gore nabrojano je protiv sto vece iskoristivosti gpu-a.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Stjepanj kaže...

a to kaj ti se zacrni ekran i sl je neki drugi problem, vjerovatno napajanje koliko je staro?, neke igre u dx12 rade drasticno bolje neke pak gore nije niti dx12 daleko od dx11 po pitanju iskoristivosti! Nazalost jedino sto mozes je overklokati cpu sto vise ide, sve gore nabrojano je protiv sto vece iskoristivosti gpu-a.lp

 Napajanje je mozda staro 2 godine, a clockal sam ga sa 3,4 na 4,2 a sad ide i on do 4,5 ali nemam cooler za to pa se ne želim igrati. Ali ne znam koja je to logika da ako je manj rezolucija i detalji bi trebalo biti više FPS , ali nije da igram na malim postavkama , istina je da igram na 1080p ali sve maxam i da zbog toga imam manje fps , a grafa i proc više nego dovoljni za gejme na 1080p. Morao bi onda mjenjati proc da bude bolje ? (i koji uzeti ? )

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

Da možda probam sa Maxwell's Dynamic Super Resolution ?

Im scruffy the janitor
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

Jesi li gledao na netu kakve performanse imaju sa tim ili slicnim procesorom i takvom ili slicnom grafikom.

Meni se cini da ti tu imas neki drugi problem (nije cpu) čim ti se događa to sa ekranom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Glavas_ZG kaže...

Jesi li gledao na netu kakve performanse imaju sa tim ili slicnim procesorom i takvom ili slicnom grafikom.

Meni se cini da ti tu imas neki drugi problem (nije cpu) čim ti se događa to sa ekranom.

 Ne mogu naci nikog da ima isti proc sa tom grafom , ali sam našao moj proc sa gtx 1080 , čak i sa gtx 1080 ti i nema bottlenecka , jucer sam baš nešto čačko i stavio u tomb raideru drx12 i fps skocil za 50% više (sa 55-60 fps na 100-110) bilo malo cudno pa sam probao sa dynamic super resolution od nvidie (jer nemam monitor vece rezolucije) ,stavio na 2 k fps pao sa 100 na komotnih 70-75 fps , isto sve probao na Escape from tarkov (uzasno neoptimiziran) na njemu sa 2 k dobio oko 15 fps na najzahtjevnijoj mapi. Sve više mi vuče da je nešto sa napajanjem , pogotovo zbog onog kernel power u win eventu i crnog ekrana...  Ali nisam siguran jer sam na ostalim forumima citao da napajanje ne moze uzrokovati bottleneck pa sad...

Im scruffy the janitor
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 8:18 (Teran).
12 godina
protjeran
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Pa pogledaj koliki ti je gpu usage...jednostavnije nemoz biti, 7g star cpu s tak malim taktom/ipc tesko moze pratiti najnoviji mid gpu na toj rezi.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 13:30 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Teran kaže...

 Ne mogu naci nikog da ima isti proc sa tom grafom , ali sam našao moj proc sa gtx 1080 , čak i sa gtx 1080 ti i nema bottlenecka , jucer sam baš nešto čačko i stavio u tomb raideru drx12 i fps skocil za 50% više (sa 55-60 fps na 100-110) bilo malo cudno pa sam probao sa dynamic super resolution od nvidie (jer nemam monitor vece rezolucije) ,stavio na 2 k fps pao sa 100 na komotnih 70-75 fps , isto sve probao na Escape from tarkov (uzasno neoptimiziran) na njemu sa 2 k dobio oko 15 fps na najzahtjevnijoj mapi. Sve više mi vuče da je nešto sa napajanjem , pogotovo zbog onog kernel power u win eventu i crnog ekrana...  Ali nisam siguran jer sam na ostalim forumima citao da napajanje ne moze uzrokovati bottleneck pa sad...

 Pa normalno da ce ti sa DSRom pasti framerate. Kernel power u eventu ti se javlja jer si ga rucno resetirao. Svaki puta kada se windowsi ne ugase normalnim nacinom (nestanak struje, resetiranje...) on ce to zapisati kao kernel power error.

Ja mislim da nije do napajanja. Napajanje, kada je slabo, ono resetira sistem. Kod tebe se jednostavno zamrzne. Mozda je jednostavno graficka neispravna, a mozda neki problem sa kompatibilnoscu sa maticnom plocom. Rekao bi da probas staviti novi BIOS, ali kako je to ddr3 ploca cisto sumnjam da ima novijeg.

8 godina
neaktivan
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

Ovdje možeš odabrati cpu, gpu, igru i postavke koje te zanimaju

Prema njima 4930k s 2070 daje nekih 8% bn na stock taktu

https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-geforce-rtx-2070/intel-core-i7-4930k-3-40ghz/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
SamoPitam3 kaže...
Teran kaže...

 Ne mogu naci nikog da ima isti proc sa tom grafom , ali sam našao moj proc sa gtx 1080 , čak i sa gtx 1080 ti i nema bottlenecka , jucer sam baš nešto čačko i stavio u tomb raideru drx12 i fps skocil za 50% više (sa 55-60 fps na 100-110) bilo malo cudno pa sam probao sa dynamic super resolution od nvidie (jer nemam monitor vece rezolucije) ,stavio na 2 k fps pao sa 100 na komotnih 70-75 fps , isto sve probao na Escape from tarkov (uzasno neoptimiziran) na njemu sa 2 k dobio oko 15 fps na najzahtjevnijoj mapi. Sve više mi vuče da je nešto sa napajanjem , pogotovo zbog onog kernel power u win eventu i crnog ekrana...  Ali nisam siguran jer sam na ostalim forumima citao da napajanje ne moze uzrokovati bottleneck pa sad...

 Pa normalno da ce ti sa DSRom pasti framerate. Kernel power u eventu ti se javlja jer si ga rucno resetirao. Svaki puta kada se windowsi ne ugase normalnim nacinom (nestanak struje, resetiranje...) on ce to zapisati kao kernel power error.

Ja mislim da nije do napajanja. Napajanje, kada je slabo, ono resetira sistem. Kod tebe se jednostavno zamrzne. Mozda je jednostavno graficka neispravna, a mozda neki problem sa kompatibilnoscu sa maticnom plocom. Rekao bi da probas staviti novi BIOS, ali kako je to ddr3 ploca cisto sumnjam da ima novijeg.

 Promjenio grafu sa gtx 1060 na rtx 2070 i prije se to događalo ali moguce da bi bio bios jer imam kao najnoviji od jednog servisa su mi oni stavili i on onda pocelo nesto se gubiti, ali opet mi nije odgovor da imam low gpu use i low fps, a DSR sam probao jer sam citao negdje na netu da se tako moze poboljšati gpu ako je bottleneck ali u mojem slucaju nije moguce da je bottleneck nego nesto drugo pa pokusavam ustanoviti :/

Im scruffy the janitor
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 13:03 (Teran).
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
BalkanUSrcu kaže...

Ovdje možeš odabrati cpu, gpu, igru i postavke koje te zanimaju

Prema njima 4930k s 2070 daje nekih 8% bn na stock taktu

https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-geforce-rtx-2070/intel-core-i7-4930k-3-40ghz/

 Stock je 3.4 ghz a ja sam svojeg kloko na 4.2 ghz tako da nebu smjelo biti bottlenecka mozda jako malo ali ne kao na stocku , e sad ne znam vise sta da probam :/

Im scruffy the janitor
12 godina
online
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Ja mislim da bi ipak moglo biti napajanje. Evo slična stvar na kompu od cure. Počeo joj se smrzavati komp prije par dana prilikom igranja, prvo nestane slike na monitoru pa nakon par sekundi i zvuka i onda se mora ručno resetirati. Sve sam testirao, temperature, diskove, ram, grafu itd
Sve je samo za sebe u redu. Preostaje jedino napajanje ili matična a ono što me usmjerava više prema napajanju je to što je komp puno duže izdržao bez smrzavanja kad sam downclockao i smanjio voltazu na procesoru i grafi.

Ali evo, danas ili sutra stavljamo novo napajanje pa ćemo vidjeti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Teran kaže...


 Promjenio grafu sa gtx 1060 na rtx 2070 i prije se to događalo ali moguce da bi bio bios jer imam kao najnoviji od jednog servisa su mi oni stavili i on onda pocelo nesto se gubiti, ali opet mi nije odgovor da imam low gpu use i low fps, a DSR sam probao jer sam citao negdje na netu da se tako moze poboljšati gpu ako je bottleneck ali u mojem slucaju nije moguce da je bottleneck nego nesto drugo pa pokusavam ustanoviti :/

 Stavljanjem novijeg BIOS-a se sve vratilo na default, a mozda su u tom servisu postavili nesto krivo. Mozda problem lezi u nekoj postavki samog BIOS-a. Recimo, bubam napamet, states stanjima koji upravljaju samim jezgrama.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Teran kaže...
BalkanUSrcu kaže...

Ovdje možeš odabrati cpu, gpu, igru i postavke koje te zanimaju

Prema njima 4930k s 2070 daje nekih 8% bn na stock taktu

https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-geforce-rtx-2070/intel-core-i7-4930k-3-40ghz/

 Stock je 3.4 ghz a ja sam svojeg kloko na 4.2 ghz tako da nebu smjelo biti bottlenecka mozda jako malo ali ne kao na stocku , e sad ne znam vise sta da probam :/

 Ja se igram na 5,3ghz i to na najnovijem procesoru i s rtx 2060 u tim naslovima imam bn, tako da je "do procesora" u tomb rideru moram sve maxati da gpu bude vise manje na 99%. Odnesi grafu kod frenda, probaj drugo napajanje, novije i jace. Probaj s drugim driverima meni se takoder ponekad tokom posta sistema nece upaliti monitor.lp

Intel Core™ i7 Forever
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Teran kaže...

 Stock je 3.4 ghz a ja sam svojeg kloko na 4.2 ghz tako da nebu smjelo biti bottlenecka mozda jako malo ali ne kao na stocku , e sad ne znam vise sta da probam :/

 Kreni od toga da vratiš na stock pa vidi odgovara li fps približno tom s linka. Također možeš uključiti i frametime u afterburneru da ti pokaže te dropove ako ih bude

Ako je sve u redu onda lagano oc koliko ide i gledaj kakve su promjene

Preporučio bih ti kompletno čišćenje drivera s ddu i instalaciju friških

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Ako se ne varam afterburner ima opciju i za pokazivanje potrošnje za gpu i cpu pa baci oko i na to, kolika je na stocku a kolika na oc

 

Mada po meni tu nema nekog razloga na bn. Evo primjer s 1080ti koja je jača od tvoje za 15 % (napamet bubam) pa sve radi odlično

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 13:37 (BalkanUSrcu).
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
darkborg kaže...
Ja mislim da bi ipak moglo biti napajanje. Evo slična stvar na kompu od cure. Počeo joj se smrzavati komp prije par dana prilikom igranja, prvo nestane slike na monitoru pa nakon par sekundi i zvuka i onda se mora ručno resetirati. Sve sam testirao, temperature, diskove, ram, grafu itd
Sve je samo za sebe u redu. Preostaje jedino napajanje ili matična a ono što me usmjerava više prema napajanju je to što je komp puno duže izdržao bez smrzavanja kad sam downclockao i smanjio voltazu na procesoru i grafi.

Ali evo, danas ili sutra stavljamo novo napajanje pa ćemo vidjeti.

 E tako tocno i kod mene :/

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Stjepanj kaže...
Teran kaže...
BalkanUSrcu kaže...

Ovdje možeš odabrati cpu, gpu, igru i postavke koje te zanimaju

Prema njima 4930k s 2070 daje nekih 8% bn na stock taktu

https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-geforce-rtx-2070/intel-core-i7-4930k-3-40ghz/

 Stock je 3.4 ghz a ja sam svojeg kloko na 4.2 ghz tako da nebu smjelo biti bottlenecka mozda jako malo ali ne kao na stocku , e sad ne znam vise sta da probam :/

 Ja se igram na 5,3ghz i to na najnovijem procesoru i s rtx 2060 u tim naslovima imam bn, tako da je "do procesora" u tomb rideru moram sve maxati da gpu bude vise manje na 99%. Odnesi grafu kod frenda, probaj drugo napajanje, novije i jace. Probaj s drugim driverima meni se takoder ponekad tokom posta sistema nece upaliti monitor.lp

 Thx cu probati

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
BalkanUSrcu kaže...
Teran kaže...

 Stock je 3.4 ghz a ja sam svojeg kloko na 4.2 ghz tako da nebu smjelo biti bottlenecka mozda jako malo ali ne kao na stocku , e sad ne znam vise sta da probam :/

 Kreni od toga da vratiš na stock pa vidi odgovara li fps približno tom s linka. Također možeš uključiti i frametime u afterburneru da ti pokaže te dropove ako ih bude

Ako je sve u redu onda lagano oc koliko ide i gledaj kakve su promjene

Preporučio bih ti kompletno čišćenje drivera s ddu i instalaciju friških

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Ako se ne varam afterburner ima opciju i za pokazivanje potrošnje za gpu i cpu pa baci oko i na to, kolika je na stocku a kolika na oc

 

Mada po meni tu nema nekog razloga na bn. Evo primjer s 1080ti koja je jača od tvoje za 15 % (napamet bubam) pa sve radi odlično

 Dok sam mjenjao grafu sad sa gtx 1060 na rtx 2070 sam napravio sa DDU i sve na friško , e sad se više ne sjecam dal sam probao sve sa stock ghz jer sam dosta toga radio ali cu probati ponovo , i stavit cu novi Win i odma nove drivere i probati bios mozda nadograditi ako nisu ovi u servisu ili staviti verziju prije... ah koma :/

Im scruffy the janitor
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 14:16 (Teran).
14 godina
protjeran
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

Probaj maknut Afterburner ako ga imas, jednom kolegi je to rijesilo slican problem. Isto tako, ako je Freesync monitor u pitanju, iskljuci Gsync u nvidija driveru pa onda probaj.

 

Nije CPU sigurno, onako nizak fps u ROTR-u sigurno nije CPU posto ja na svom (3.9ghz) imam skoro duplo visi fps sa podjednako jakom grafickom...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 14:14 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
ansha kaže...

Probaj maknut Afterburner ako ga imas, jednom kolegi je to rijesilo slican problem. Isto tako, ako je Freesync monitor u pitanju, iskljuci Gsync u nvidija driveru pa onda probaj.

 

Nije CPU sigurno, onako nizak fps u ROTR-u sigurno nije CPU posto ja na svom (3.9ghz) imam skoro duplo visi fps sa podjednako jakom grafickom...

 Kako ti mislis da maknem afterburner ? Fps mi pokazuje od nvidie , nemqm freesync a ni gsync a dali je mozda hdmi kabel da probam sa display portom ?

Im scruffy the janitor
12 godina
protjeran
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

Koliko ti to imas u bench testu, sve na max, 1080p? Eto nek i on izmjeri.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

Evo 1080p sa ryzenom na 3.9ghz, u 10 min igre nisam vidio ispod 110fps, dakle procesor sigurno nije uzrok ako imas dropove na 50fps...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
Stjepanj kaže...

Koliko ti to imas u bench testu, sve na max, 1080p? Eto nek i on izmjeri.lp

 Evo testirati cu tek sutra jer sam do navecer na poslu i idem odma posle posla na put pa cu postati slike cim stignem sutra

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
ansha kaže...

Evo 1080p sa ryzenom na 3.9ghz, u 10 min igre nisam vidio ispod 110fps, dakle procesor sigurno nije uzrok ako imas dropove na 50fps...

 Da da vidim , ali skuzi dok je game na drx 11 onda sve max 1080p FPS ide 45-70 fps , a kada prebacim na drx 12 sve na max imam preko 100 fps konstantno cak imam vise fps sa drx 12 na 2k nego na drx 11 i baš mi cudno, jer na gtx 1060 (onu koju sam prije imao na istom rigu) sam imao sve na high 65-75 fps na drx 11 a na drx 12 par fremova manje, i sve jasno da je gtx 1060 starija grafa pa da ne koristi dobro drx 12 ali da na novoj drx 12 poboljša fps za 50% ? , s tim da jos nadodam da jucer sprobavao Rust sad koliko je on optimiziran ali koliko sam vidio dosta malo koristi GPU i CPU i dok stavim sve na low 1080p imam oko 75 fps a sve na max 55-65 fps i to dosta varira. :/

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

UPDATE : 

Nakon ajmo reci mukotrpnug otkopcavanja, otkrivanja i svih sranja  , 2 ventilatora u kucistu zaglavila full (krala struju i zagrijavala se ali nema vrtnje ) nakon promjene njih dvoje za nove , stavljanje grafe na drugi PCI 3 ( ma treba sve probati ipak stara maticna XD ) mjenjanja HDMI kabla za kvalitetnijeg (skuzio da dok sam slagao 3 kompa druga koristio svoj monitor i hdmi da se monitor baci onaj famozni crni ekran i za nekoliko se sec vrati, i sad zamjenio za drugi i bolji i zasad jos nista nije pokazao da mi moglo nesto biti sa monitor ali cemo vidjeti) , te stavljana novih WIN 10 pro ovaj put origigi (ne znam dal bi baš igralo ulogu da su i crackani) , stavljanja novih drivera.

Evo i rezultata: skuzio da Rise Of The Tomb Raider ima barem na RTX 2070 DX 12 vece performance , Escape from Tarkov na mapi Customs dobio nešto 10-15 fps barem kolko sam uspio stestirati (jako neoptimiziran game) na medium texture i sve ostalo low , RUST dobio nekih 10-15 fps više na sve max ali ništa stabilno ali drzi iznad 60fps a na nekim manjim postavkama nekih 70-80 fps , Resident Evil 2 skoro sve na max preko 110 FPS 

Krivac svega toga koliko sam ja skuzio su bili ventilatori, Win i driveri... e sad šta vi mislite ? 

Još cu kasnije dok skinem BF 5 njega stestirati.


DX+11+Rise+Of+The+Tomb+Raider DX+11+Rise+Of+The+Tomb+Raider
 
DX+12+Rise+Of+The+Tomb+Raider DX+12+Rise+Of+The+Tomb+Raider
 

Im scruffy the janitor
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 14:31 (Teran).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

Ako je ista od tog pomoglo, neces saznat sta posto si previse stvari promijenio odjednom.

 

Al opet mi se cini nisko za dx12 ROTR, to je 1080p?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bottleneck ili nešto drugo ?
ansha kaže...

Ako je ista od tog pomoglo, neces saznat sta posto si previse stvari promijenio odjednom.

 

Al opet mi se cini nisko za dx12 ROTR, to je 1080p?

 Znam dosta sam toga promjenio , da to je 1080p :/

Im scruffy the janitor
12 godina
protjeran
offline
Bottleneck ili nešto drugo ?

Nemre to bolje s tim starim procesorom, gpu je u bn, rotr je zahtjevan.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice