Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/s

poruka: 12
|
čitano: 2.305
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0MB/s

Pozdrav svima, evo sad prebacujem neke stvari s računala na USB, kingston dt100g3/64, 3.0, 64GB, iz exFAT-a konvertiran/pretvoren u NTFS.
Problem je što mi usred prebacivanja brzina postupno padne s, npr. 25MB/s na 0MB/s i ponovno se vrati na 25MB/s bude nekoliko sekundi te opet postupno padne na 0MB/s i tako u krug.
Naravno da ne radim s masu datoteka i različitih formata, album, pjesme, itd. 
Folder po folder.

Probao sam i jednu datoteku videa od 10GB prebacit, no, međutim, opet isto, padne na 0MB/s.
Po mom mišljenju to nije normalno, želim čut vas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0MB/

stvarna brzina i keširanje.. kad padne na nulu zapravo sys čeka zapisivanje koje je keširano.. pa opet skoči zbog keša.. tj to bi karikirano značilo da ti je stalna-realna brzina recimo 10mbs.

+ naravno, prvo provjeriš drivere za chipset.. to je prava stvar koju treba instalirati pogotovo za usb i važno je koji usb kontroler/generacija mbo.. tek tad su brzine iznad 30-50-naviše moguće (dok su ovo u rangu 2.0) ali najviše ovisi o flashmemoriji tj internom kontroleru stikića.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0MB/

Funkcionira li ti uopće kao USB 3.0 stick? Znači, ako s njega kopiraš veliku datoteku, čita li s preko 100 MB/s?

 

Uglavnom, to nije normalno, to se ne bi trebalo događati - možda problem uzrokuje koji drugi uređaj na USB sabirnici? Ponaša li se isto i na drugom računalu?

9 godina
offline
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/
Driveri za USB 3.0 na matičnoj su instalirani, nema nikakvih novijih drivera jer je starija matična, pa nisu izdavali drivere...

Mbaksa, ne, i to sam testirao, s USB-a na PC, tad je konstantna brzina bila 40.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/

OK, znači onda nema USB 3 veze. Možeš to još provjeriti programom ChipGenius - gledaj podataka Protocol Version.

 

Ako se isključi softver/driveri kao uzrok (drugi USB 3 uređaji ti rade kao USB 3 uređaji? taj stick radi kao USB 3 stick na drugom računalu?), jedan od razloga zbog čega USB stick ne radi na USB 3 može biti presporo uštekavanje, znači probaj ga žustrije uštekati. Ako to ne pomogne, pokušaj očititi kontakte alkoholom (idealno zapravo kontakt-sprejem ili eventualno izopropanolom) i tankim plosnatim šarafcireom, da skineš oksidaciju s kontakata. Pazi - USB 3 stickovi imaju ukupno 9 vodiča - USB stick radi kao USB 2 zato jer su četiri glavna vodiča USB 2 veze ostvarila dobar kontakt, no neki od 5 dodatnih vodiča za USB 3 vezu nisu.

 

Imao sam inače 32-gigabajtnu verziju tog sticka na testu - na pratećim slikama možeš vidjeti kako se ponašao. Znači, čitao je konstantnom brzinom od oko 119 MB/s, a velike datoteke zapisivao konstantnom brzinom od oko 23,5 MB/s, bez ikakvih zastajkivanja-.

6 godina
protjeran
offline
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/
playjob kaže...
Driveri za USB 3.0 na matičnoj su instalirani, nema nikakvih novijih drivera jer je starija matična, pa nisu izdavali drivere...

Mbaksa, ne, i to sam testirao, s USB-a na PC, tad je konstantna brzina bila 40.

 pisao sam o tome problemu.

glavni problem kod starijih ploča je stalno brljanje Ms s tim apgrejdima na desetici.

vratio sam se na win 8.1 i USB. 2.o i 3.0 ponovo rade stabilno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
offline
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/
mbaksa kaže...

OK, znači onda nema USB 3 veze. Možeš to još provjeriti programom ChipGenius - gledaj podataka Protocol Version.

 

Ako se isključi softver/driveri kao uzrok (drugi USB 3 uređaji ti rade kao USB 3 uređaji? taj stick radi kao USB 3 stick na drugom računalu?), jedan od razloga zbog čega USB stick ne radi na USB 3 može biti presporo uštekavanje, znači probaj ga žustrije uštekati. Ako to ne pomogne, pokušaj očititi kontakte alkoholom (idealno zapravo kontakt-sprejem ili eventualno izopropanolom) i tankim plosnatim šarafcireom, da skineš oksidaciju s kontakata. Pazi - USB 3 stickovi imaju ukupno 9 vodiča - USB stick radi kao USB 2 zato jer su četiri glavna vodiča USB 2 veze ostvarila dobar kontakt, no neki od 5 dodatnih vodiča za USB 3 vezu nisu.

 

Imao sam inače 32-gigabajtnu verziju tog sticka na testu - na pratećim slikama možeš vidjeti kako se ponašao. Znači, čitao je konstantnom brzinom od oko 119 MB/s, a velike datoteke zapisivao konstantnom brzinom od oko 23,5 MB/s, bez ikakvih zastajkivanja-.

 Ma neću ništa radit oko toga, da još ne shebem pa ga budem prisiljen bacit, mislio sam ako se na jednostavniji način to može riješit pa da probam, al' u redu, prebacio je sve datoteke koje sam i planirao.
Hvala ti puno na pomoći, cijenim to.

Anđeo bez falinge kaže...
playjob kaže...
Driveri za USB 3.0 na matičnoj su instalirani, nema nikakvih novijih drivera jer je starija matična, pa nisu izdavali drivere...

Mbaksa, ne, i to sam testirao, s USB-a na PC, tad je konstantna brzina bila 40.

 pisao sam o tome problemu.

glavni problem kod starijih ploča je stalno brljanje Ms s tim apgrejdima na desetici.

vratio sam se na win 8.1 i USB. 2.o i 3.0 ponovo rade stabilno.

 Moguće da, uskoro dolazi nova matična ploča pa ću onda istestirat, ipak je ova iz 2016. u proljeće, skoro dvije i pol godine stara.

12 godina
offline
Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/s

Lp, da ne otvaram novu temu na forumu probat ću ovdje.

Uglavnom neznam gdje zapinje al kad prebacujem podatke sa SSDa na USB brzina mi je cca 11 MB/s, kad prebacujem sa harda na ssd brzina je otrpilike 554MB/s

SSD je novi i ima veliki read/write, usb takođe i stoposto je 3.0 (i formatiran je na ntfs) no iz nekog razloga kad god prebacujem fajlove na usb bilo sa harda ili sa ssda

brzina ne prelazi 11 MB/s. (Međutim fascinantno je sto pocne sa vecom brzinom prijenosa i onda naglo padne na otprilike 11)

P.S. driveri za usb su najnoviji i probana je opcija u device menager settingsima na performance mod no nema promjene.

Error 404 Not Found
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/
Cojek kaže...

Lp, da ne otvaram novu temu na forumu probat ću ovdje.

Uglavnom neznam gdje zapinje al kad prebacujem podatke sa SSDa na USB brzina mi je cca 11 MB/s, kad prebacujem sa harda na ssd brzina je otrpilike 554MB/s

SSD je novi i ima veliki read/write, usb takođe i stoposto je 3.0 (i formatiran je na ntfs) no iz nekog razloga kad god prebacujem fajlove na usb bilo sa harda ili sa ssda

brzina ne prelazi 11 MB/s. (Međutim fascinantno je sto pocne sa vecom brzinom prijenosa i onda naglo padne na otprilike 11)

P.S. driveri za usb su najnoviji i probana je opcija u device menager settingsima na performance mod no nema promjene.

A model USB-a je?

To je normalna brzina za većinu USB-ova, to što je USB 3.0 nema direktne veze.

Isto tako, 500+ MB/s za HDD je malo previše.

2 godine
offline
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/
Cojek kaže...

Lp, da ne otvaram novu temu na forumu probat ću ovdje.

Uglavnom neznam gdje zapinje al kad prebacujem podatke sa SSDa na USB brzina mi je cca 11 MB/s, kad prebacujem sa harda na ssd brzina je otrpilike 554MB/s

SSD je novi i ima veliki read/write, usb takođe i stoposto je 3.0 (i formatiran je na ntfs) no iz nekog razloga kad god prebacujem fajlove na usb bilo sa harda ili sa ssda

brzina ne prelazi 11 MB/s. (Međutim fascinantno je sto pocne sa vecom brzinom prijenosa i onda naglo padne na otprilike 11)

P.S. driveri za usb su najnoviji i probana je opcija u device menager settingsima na performance mod no nema promjene.

 Testiraj brzine usb sticka sa usbdeview, desni klik na usb stick u programu pa speed test.

10 godina
offline
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/

..vjerovatno je pogreška zato što MB/s nije isto kao Mb/s .

11 godina
online
Re: Brzina prijenosa podataka na USB padne na 0mb/
Cojek kaže...

...no iz nekog razloga kad god prebacujem fajlove na usb bilo sa harda ili sa ssda

brzina ne prelazi 11 MB/s. (Međutim fascinantno je sto pocne sa vecom brzinom prijenosa i onda naglo padne na otprilike 11)

 zato jer je realna brzina prijenosa kod tog usb sticka 11mb/s, ono što ti krene malo brže je sitna količina keša

 

to jel usb normiran kao usb 3.0 nema veze s brzinama, niti 3.1 ili 3.2 nema nikakve veze s brzinom čitanja i pisanja

ako hoćeš veće brzine, moraš uzeti kvalitetniji usb stick i opet pogledaj recenzije prije nego ga uzmeš - tom's hardwrae ili techpowerup, oni testiraju tzv sustained write performance iliti brzinu zapisa kod veće količine podataka odjednom, najčešće od nule do punog kapaciteta ssd-a ili usb sticka, ostali nazovi-recenzenti brzinu mjere glupim programčićima kojima testiraju keš brzine i onda si opet pušiona čim prebacuješ iole veću količinu podataka

 

svojevremno sam uzeo lexar p20 usb stick upravo zato jer ima visoke konstantne brzine

s njega na ssd brzina ide oko 400mb/s, sa ssd-a na njega zapisuje cca 260mb/s i ta brzina ne pada čak i kad ga filam do kraja kapaciteta 

 

EDIT

ovdje se javi za preporuke

Kupnja brzog USB stick-a (Memorije) @ Bug.hr Forum

 

ubacio sam i slikice prebacivanja na mojeg lexara, čisto da vidiš kako to izgleda 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 15:50 (picajzla0707).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice