BSOD - što, zašto i kako izdvojena tema

poruka: 3.547
|
čitano: 977.402
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

DV bi bio iduća stvar koju bih predložio. :)

6 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

ali naravno mojim problemima nije bilo kraja

napravio sam reinstall amd i dalje isto

i onda sam nasao u registyu

'C?\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Fuel\amd64\aoddriver2.sys'.

? ispred \

sad sam maknuo ? i nadam se da sad stvarno bit ok

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Ako mi neko može pomoći. konstanto mi izbacuje bsod na kompu i ovo sam izvukao iz njega kao grešku.

 

Hvala!

 

 

Hi Folks!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Drmni Memtest

8 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Nakon svakodnevnih BSOD problema,češljanja sa sfc,dism,chkdsk naredbama i reinstalacijom windowsa,jučer sam odvrtio memtest. Može li mi netko potvrditi da je ram u banani?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

 Ne želi učitati slike,u glavnom na prvom prolazu izbacuje preko 20 tis. errora

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 10:02 (MrNoo).
15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
MrNoo kaže...

 Ne želi učitati slike,u glavnom na prvom prolazu izbacuje preko 20 tis. errora

 

 -jedan error = neispravno. Više? pogađaj..

uzrok, klasičan kvar/starenje.. ili možda samo kontakti, gumica, čišćenje i ponovo test, možda pomogne.

-test se vrti.. par minuta, pa i duže može sat-dan.. tj. do prve greške, ne smije je biti. Samo što možda tad otkriješ npr uzrok-npr-pregrijavanje ili nešto treće. Test služi samo kao potvrda greške, ne eliminira ju, nego moraš npr ukloniti neispravan modul, testirati s ispravnim i tad greški ne smije biti, ako ima, tad je nešto drugo neispravno, kao utor, mbo, napon vrm.. cpu sve što je osnovni dio sistema. (poželjno isključiti-odspojiti sve ostalo, za memtest, trebaš samo mbo+napajanje+cpu i po jedan keks rama).. tipkovnica (miš nije potreban, hdd i sl. se može odspojiti).. samo neki bootmedij koji je danas ugl usb ili dvd za boot testa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 13:33 (ihush).
8 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Hvala na odgovoru,Pc je star godinu dana,danas sam stavio ram u drugi utor na matičnoj i ponovno pokrenuo memtest,dobio sličan rezultat. Bit će da je onda ipak on u pitanju
15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

vjerojatno.. uvijek je prvi sumnjivac ram, no ako se u prvih par minuta ne pojavljuju greške, tad je možda nešto drugo, npr pregrijavanje.. overclock, bilo što. Da bi RAM ispravno radio, mora biti ispravna MBO (uz regulaciju napona, manje moguće da je napajanje krivac) i CPU.. Za test u 'DOSu' se eliminira utjecaj OSa, malwarea-drivera.. a tek kad je sve 100% ispravno, radi bez greške.

Pošto je RAM najjednostavnije zamijeniti, testirati (MBO teže, npr aktivacija win, ili ako više nema iste serije za zamijenu mada je možda pod garancijom..), obično se tako i krene. (ako imaš više od jendog modula, probaš pojedinačno, ako imaš dva i svaki prijavljuje jednaku grešku, tad raste mogućnost da je kvar u MBO.. mem.kontroler-utor..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Imam samo jedan keks od 8gb,testiran u oba utora na matičnoj i u oba pokazuje greške odmah po pokretanju testa. Memtest bootam s cd-a. Pomoću bluescreen view-a sam vidio da je svaki BSOD uzrokovan od ntoskrnl.exe
12 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Zna mi se pojavit bsod nakon podizanja sustava iz standby moda. Ne dogodi se svaki put, svako drugi, treći, dan. U minidump folderu nema ništa.

 

Evo zip od bsod inspectora.

 

https://mega.nz/#!4xFQ0ByJ!VCI7A1c6ez-whqCVzD3uSglIGcEm9Xaa6IlH_slPxn0

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 18:47 (shadowlapy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Napravio sam clean install, ali i dalje dobijam BSOD nakon šta podignem laptop iz sleep modea. Uglavnom ga dok je upaljen poklopim jer ću ga ubrzo opet trebat, pa ga ne gasim skroz i kad ga opet otvorim pojavi se BSOD mozda jednom u 30 puta.

minidump

 

https://ufile.io/wr8ms

 

napravio windows memory diagnostics kaže sve uredno

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 10:30 (Zhnu).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Zadnja dva dana,da pokucam od drvo,nije bilo ni jednog BSOD-a. Napravio update BIOS-a,ažurirao sve drivere i za svaki slučaj promjenio termo pastu da izbacim mogućnost pregrijavanja. Odvrtio memtest,prošao bez errora. Pa eto,možda nekom pomogne
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Dosta često mi se dešava BSOD, a najčešće piše IRQL NOT LESS OR EQUAL. Skuzio sam da se dosta često pojavljuje kada npr. radim vise stvari odjednom (npr neka igrica i chrome u pozadini itd). Testirao sam memoriju i izbacilo mi je dost errora, ne znam jel bi izbacilo još ali radilo je malo manje od 8 sati (ne mogu stavit sliku jer je veca od 5 mb). Isto tako kada instaliravam neke igre koje su jogurt verzije, kod unpackanja dolazi do errora isdone.dll i nesto crc check, a čitao sam da to može biti do rama. Zanima me jel' bi kupnjom novog rama to nestalo? Hvala puno!

Ti BSOD-ovi su poceli doslovno od prvog dana otkad imam PC.

VISCA BARCA
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 20:20 (Jack Black).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Ako na memtestu baca error, treba utvrditi koji stick je neispravan testiranjem jedne po jedne pločice RAM-a.

Što se CRC errora tiče, preporučam da provjeriš disk proizvođačevim alatom i da odradiš Check Disk. Što kaže SFC /scannow?

8 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Bok svima, počeo se i meni javljati BSOD, malo sam pročitao o toj problematici inače totalni sam laik. Moram napomenuti da se javlja isključivo ako pokrenem firefox, odmah se zaledi i restarta. Google crome radi normalno, kao i instalirane igre. Kolega je napravio reinstalaciju windowsa 8.1, problem se i dalje javlja i uvijek na firefoxu. E sad, ne brine me previše ako mogu normalno koristiti laptop i drugu tražilicu, ali zanima me za prvu ruku u čemu je problem ako netko može reći. Evo fajla ako sam je dobro skinuo https://www.dropbox.com/home?preview=dump.zip. Zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 15:46 (TopoGigio).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako
Pozdrav svima,

od kad sam kupio Lenovo Laptop svaki put kad zaklopim poklopac tj. ekran dobijem BSOD.
Pošto se BSOD pojavljuje od prvog dana kad sam dobio laptop,mislio sam da je to normalno,ali sad vidim da očito nije.
Ako zaklopim ekran i bude zaklopljen više od 2 sekunde pojavi se BSOD.
Također mi se BSOD pojavljuje i kad uštekam USB ali to je rijetko.

Ako sam dobro razumio upute onda je ovo (slika dolje)
I ovo je file tj minidump
https://ufile.io/boljr


OS je Windows Ultimate 64bit
Lenovo Z50-70
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
TopoGigio kaže...

Bok svima, počeo se i meni javljati BSOD, malo sam pročitao o toj problematici inače totalni sam laik. Moram napomenuti da se javlja isključivo ako pokrenem firefox, odmah se zaledi i restarta. Google crome radi normalno, kao i instalirane igre. Kolega je napravio reinstalaciju windowsa 8.1, problem se i dalje javlja i uvijek na firefoxu. E sad, ne brine me previše ako mogu normalno koristiti laptop i drugu tražilicu, ali zanima me za prvu ruku u čemu je problem ako netko može reći. Evo fajla ako sam je dobro skinuo https://www.dropbox.com/home?preview=dump.zip. Zahvaljujem.

Jel to na Quantumu?

Jurassic Park kaže...
Pozdrav svima,

od kad sam kupio Lenovo Laptop svaki put kad zaklopim poklopac tj. ekran dobijem BSOD.
Pošto se BSOD pojavljuje od prvog dana kad sam dobio laptop,mislio sam da je to normalno,ali sad vidim da očito nije.
Ako zaklopim ekran i bude zaklopljen više od 2 sekunde pojavi se BSOD.
Također mi se BSOD pojavljuje i kad uštekam USB ali to je rijetko.

Ako sam dobro razumio upute onda je ovo (slika dolje)
I ovo je file tj minidump
https://ufile.io/boljr


OS je Windows Ultimate 64bit
Lenovo Z50-70

USB driveri, dakle chipset je kriv. Stavi drugu verziju.

8 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Da na novom firefox quantumu, ali rušio mi se sustav i na prethodnoj verziji  

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 20:58 (TopoGigio).
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Ma quantum je općenito dosta nestabilan i puno ljudi se žali. Mada meni radi super sad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Svejedno, ruši mi se nažalost i na cromeu, mada dosta rijeđe,podnošljivo. Pročitao sam negdje da tražilica ne može biti uzrok BSOD.

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Da, ali trebam dumpove da bih mogao vidjeti detaljnije o čemu se radi. Ti si dao samo link na DB.

8 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 15:31 (TopoGigio).
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Intel wifi driveri su uzrok.

8 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Puno hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 21:11 (TopoGigio).
13 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Slagao sam frendu komp od polovnih dijelova i imam problema. Komp najnormalnije radi internet, surfanje itd a kad igrica se pokrene nekad odmah baci black screen nekad se samo smrzne ne reagira tipkovnica ni miš ni ništa a nekad mogu igrati min dvije i onda isto se desi. Pregrijavanje nije to sam testirao i popratio temperature. Više puta reinstalirao Win 10 probao i sa win 8. Reinstalirao drivere od grafe isto više puta.

AMD Phenom II 955

AsRock N68C-S UCC

4GB DDR3 Kingston 1600MHz

Sapphire RX460 2Gb

AOC G2260VWQ6

FSP Hexa + 400W

1TB Seagate 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Ivanjino96 kaže...

Slagao sam frendu komp od polovnih dijelova i imam problema. Komp najnormalnije radi internet, surfanje itd a kad igrica se pokrene nekad odmah baci black screen nekad se samo smrzne ne reagira tipkovnica ni miš ni ništa a nekad mogu igrati min dvije i onda isto se desi. Pregrijavanje nije to sam testirao i popratio temperature. Više puta reinstalirao Win 10 probao i sa win 8. Reinstalirao drivere od grafe isto više puta.

AMD Phenom II 955

AsRock N68C-S UCC

4GB DDR3 Kingston 1600MHz

Sapphire RX460 2Gb

AOC G2260VWQ6

FSP Hexa + 400W

1TB Seagate 

 

Testiraj hardver po redu dok ne nađeš krivca. Može biti svašta. Od RAM-a, grafe, napajanja....

6 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav i puno uspjeha u Novoj,


slabašna konfiguracija za "internet i office" ne surađuje... Instalirao sam više puta više OS (win 7 home premium, win 7 ultimate, win 10-sve 64 bitne verzije) te linux mint (u kojem se zacrni monitor te se nakon vraćanja slike PC "smrzne"). Što se rada tiče, nije bitno surfam li, puštam pjesme, radim u wordu, u safe modu, ne radim uopće...Mem test prolazi uredno, HD je bez bad sectora.


Konfiguracija:


OS win 7 ultimate 64 bit


CPU AMD sempron 2650 @1.5 GHz, 64 bit


GPU AMD radeon HD 8240


MB MSI AM1I (MS-7865)


HD Toshiba 500GB


napajanje- (nisam otvarao PC zbog garancije).


Minidump files:
https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1HyzL_8O6uJrYaPtkW3RCZ1BP6eT4v1MD

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Čime si testirao RAM? Meni ovo i po dumpovima jako smrdi upravo na RAM. Testiraj Passmarkovim Memtestom 8 passova pa vidi.

6 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Ram sam prvo testirao sa windows memory diagnostic tool.


Evo rezultata nakon 8 pass-ova sa memtest86
https://s9.postimg.org/z9qpccgvj/WP_20180102_11_29_52_Pro.jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 11:36 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice