BSOD - što, zašto i kako izdvojena tema

poruka: 3.547
|
čitano: 975.952
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...

Kad se sustav crasha (BSOD), ostaje zapis o tome pomoću kojega ponekad možemo utvrditi uzročnika/e BSOD-a.

 pa random se ugasi kad nista ne radim na kompu, dva puta mi se crashao

14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Znam, zato i velim da mi treba dump.

6 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...

Znam, zato i velim da mi treba dump.

 kako da ti dam to sto tebi treba? pojasni mi malo

14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Znači, postoji folder C:\Windows\Minidump i u njemu su dumpovi (ako je sve konfigurirano kako se spada). Dumpovi su zapisi o tome što se, kada i zašto dogodilo da se računalo moralo prisilno ugasiti. Vidjet ćeš neštonešto.dmp, kopiraj tu dmp fajlu na desktop ili više njih i zazipaj ih. Taj zip digni na Dropbox ili nešto i daj mi liink, pa ću ja dumpove procesirat i vidit jel ima šta korisno unutra.

 

Poanta je da za svaki BSOD računalo radi log, to je onaj moment kad vidiš plavi ekran, tad se log zapisuje, upravo zato da bi ljudima olakšao analizu. Katkad čak izbaci i naziv fajla koji je bio uzročnik, ali tu treba biti oprezan, jer može okriviti i sistemsku fajlu, koja je nedužna u tom slučaju i pravi krivac se traži drugim metodama.

6 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...

Znači, postoji folder C:\Windows\Minidump i u njemu su dumpovi (ako je sve konfigurirano kako se spada). Dumpovi su zapisi o tome što se, kada i zašto dogodilo da se računalo moralo prisilno ugasiti. Vidjet ćeš neštonešto.dmp, kopiraj tu dmp fajlu na desktop ili više njih i zazipaj ih. Taj zip digni na Dropbox ili nešto i daj mi liink, pa ću ja dumpove procesirat i vidit jel ima šta korisno unutra.

 

Poanta je da za svaki BSOD računalo radi log, to je onaj moment kad vidiš plavi ekran, tad se log zapisuje, upravo zato da bi ljudima olakšao analizu. Katkad čak izbaci i naziv fajla koji je bio uzročnik, ali tu treba biti oprezan, jer može okriviti i sistemsku fajlu, koja je nedužna u tom slučaju i pravi krivac se traži drugim metodama.

 prazan mi je folder ...

14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Znači da sustav nije dobro konfiguriran ili ono što ti dobivaš nisu BSOD-ovi: https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/576615/bsods-but-no-dump-files/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

ako netko zeli malo proanalizirati ovaj dump : https://drive.google.com/open?id=1yYGggG4Xg6nlZywN48B-dolu1VvsT4M0 , hvala :) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

NTFS.sys uzrok, provjeri disk, file system i tako...

8 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav,

javljam vam se kao zadnjoj nadi jer nemam više ideje kako riješiti problem, koji se javlja od 1. mjeseca od kad sam sklopio komp, nekad par dana bez crasha, nekad 3 po danu: THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER.

Uglavnom, problem je u grafičkoj, ako sam ja to dobro proučio, updateano je sve (možda eventualno nije BIOS matične na najnovijoj verziji, jer sam na Ryzenu, svaki tjedan izlazi nešt), stalno ažuriram GPU driver ali bez uspjeha, reinstalacija drivera, korištenje DDU alata, ma svašta, čak sam i izvadio grafičku van iz kompa i opet stavio unutra... reinstalacija Windowsa ne pomaže...

 

Navodno je problem: atikmdag.sys+d9127
i
dxgkrnl.sys+26f13

Specs: 

CPU: Ryzen 5 1600

MoBo: Asrock AB350 Pro4

GPU: Sapphire RX580 Nitro+
RAM: Corsair LPX 2400 MHz

ovo ostalo vjerojatno nije bitno

 

Evo dump file-a

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 18:55 (Simply).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Pod garancijom je, dakle pravac trgovina u kojoj si kupio pa nek se oni time igraju. Ako si probao druge drivere i nije pomoglo, sljedeći sumnjivac je sam GPU. Treba ga zamijeniti pa vidjeti kakvo je stanje.

14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Evo, dobivam BSOD na laptopu (win7) već duže vrijeme ali u random situacijama, nekad se javi, nekad ga nema mjesec dana, itd..

 

Stavio sam 3 zadnja dumpa koliko ih je bilo od 22.3. do danas

 

 

http://www.mediafire.com/file/zua8e1wkd7igi44/040418-25755-01.dmp

http://www.mediafire.com/file/3kx5dla1apoxig7/032218-24039-01.dmp

http://www.mediafire.com/file/x72og9rooxf5bql/021918-25771-01.dmp

 

Ako je netko voljan analizirati bit cu zahvalan.

 

Većinom sam primijetio da se pojavi kod YouTubea, a popraćeno je i vrlo glasnim konstantnim zvukom

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 20:24 (dmanz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav svima,

 

imam već dugo jedan problem vezano uz BSOD.

Naime,kada probam uključiti PS3 i PS4 kontroler u PC,odnosno kada probam instalirati drivere,dogodi mi se BSOD,ali UVIJEK.

Prije mi je normalno radio i od PS3 i od PS4,ali sad ne mogu ni instalirati drivere bez da mi se dogodi BSOD.

Evo,ako itko zna,molio bi da mi kaže što da napravim da mi se BSOD više ne događa?

Dump file link:

https://ufile.io/a7y1b

Probao sam updateati drivere,ali izgleda da nije pomoglo...

 

Molim vašu pomoć jer neke igre ne mogu igrati na miš i tipkovnicu.

 

Puno hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Znam da bumpanje vjerojatno nije dozvoljeno,ali bi stvarno molio pomoć.

Ako itko zna iznimno bi cijenio pomoć.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver te zeza.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...

USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver te zeza.

 Puno hvala na odgovoru kolega.

Možeš li mi molim te reći što da napravim po pitanju toga?

Trebam li updateat drivere ili?

7 godina
protjeran
offline
BSOD - što, zašto i kako

Ma javio mi se lik kojem sam prodao 6600k combo sa plocom da mu izbacuje ovaj bsod

 

 

uglavnom nije slika baš neka 

usbxhci.sys je greška

meni se nikad pojavilo nije...jel ima tko kakvu ideju? kaže da mu se dogodi kod slabijeg loada, yt i sl. a kad stress testira sve OK...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 22:17 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Obojica updateajte USB 3.0 drivere. Load nema veze s ovim crashanjem. U pitanju je driver mada teoretski može biti i USB 3.0 na samoj ploči, odnosno uređaj prikopčan na njega, ali ovo je mnogo veća vjerojatnost.

Moj PC  
1 0 hvala 2
8 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Bok softwaremaniac, analizom minidumpova bio si ustanovio da su problem BSOD kod mene intel wifi driveri. Ažuriranjem windowsa , problem se sam nekako (valjda) povukao, nisam imao uopće problema do danas ... nažalost, ponovnim ažuriranjem windowsa problem se ponovno javio, odmah se sustav ruši, čim pokrenem firefox. Google Crome za sada radi ... ne kužim. Šta uopće u tom slučaju napraviti da se problem riješi ? Hvala puno.

 

lp

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Bok, daj mi nove dumpove. Bez pregleda, ne mogu reći je li riječ o istoj stvari. Kao test možeš priključiti LAN kabel, pa vidjeti.

8 godina
offline
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Ovo meni smrdi na nešto drugo. Daj digni live linux i nešto za test pa vidi jel ok

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Trebao bi i ja pomoć. Dobijem BSOD dok igram Assassin's Creed Origins. Nekad nakon pet minuta u igri, nekad nakon pola sata. Sve druge igre rade bez problema. Dump file

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav ljudi. Ne znam kako si vise pomoci, probao sam na razne nacine ali ne ide i ne ide. Dajte tko ima volje da mi iz cita minidump file-ove pa da mi proba naci sto bi moglo biti uzrok.. Bio bih Vam jako zahvalan. Racunalo ne da mi treba cijeli dan, nego 0-24 h. Lud sam vise sa hebenim bsod. Hvala unaprijed!!

 

Link za download: https://drive.google.com/open?id=1Fd8-7Hbuk8nEqlIvmak8B5-KA0ddVx92

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav ekipa. Piknuo sam si novi HP Omen koji dolazi sa free Dos-om i imam problem sa instalacijom windowsa. Preko eksterne pržilice ne reagira na win 8,a baca mi BSOD na 7-ici (2 različita dvd-a) kao i kad pokušam sa XP-om. Ima kakve pomoći oko toga?  

Hvala na pomoći

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Luxy23 kaže...

Pozdrav ljudi. Ne znam kako si vise pomoci, probao sam na razne nacine ali ne ide i ne ide. Dajte tko ima volje da mi iz cita minidump file-ove pa da mi proba naci sto bi moglo biti uzrok.. Bio bih Vam jako zahvalan. Racunalo ne da mi treba cijeli dan, nego 0-24 h. Lud sam vise sa hebenim bsod. Hvala unaprijed!!

 

Link za download: https://drive.google.com/open?id=1Fd8-7Hbuk8nEqlIvmak8B5-KA0ddVx92

Testiraj RAM.

 

vrle kaže...

Pozdrav ekipa. Piknuo sam si novi HP Omen koji dolazi sa free Dos-om i imam problem sa instalacijom windowsa. Preko eksterne pržilice ne reagira na win 8,a baca mi BSOD na 7-ici (2 različita dvd-a) kao i kad pokušam sa XP-om. Ima kakve pomoći oko toga?  

Hvala na pomoći

Bez dumpova ništa...

12 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav ekipa, zamolio bih vas za pomoć. Dobijem BSOD dok igram Sniper elite 4. Nekad nakon pet minuta u igri, nekad nakon pola sata, svaki puta drugacije, a sve druge igre rade bez problema. Minidump 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Driver od grafe.

9 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Bok ekipa.

 

Zadnjih nekoliko dana imam problem s pojavljivanjem BSOD-a usred korištenja računala. Pojavljuje se tijekom igranja, surfanja, čak i u mirovanju. Driveri od grafičke su nanovo instalirani, međutim problem i dalje postoji. Ne znam gdje je problem i kako ga riješiti, a nesmetan rad računala mi je potreban za posao. Prilažem dump file-ove i molim za pomoć.

 

https://www.mediafire.com/file/tn1k8k3qeyka6sa/Minidump.zip/file

 

Svaka pomoć je dobrodošla.

Hvala unaprijed.

 

EDIT:

CPU 8700K

GPU Gigabyte 1060 AORUS 9gbps

RAM Kingston Hyperx 2*8GB 3200Mhz

MBO Gigabyte Z370 Ultra gaming 2.0

 

EDIT: novi link

https://www.mediafire.com/file/7zvc8xj566p0kxd/Desktop%282%29.zip

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 16:58 (misloof).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Bok!

 

Zip ti je prazan.

9 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice