Cpu temperatura u idlu-e skoči na 80 na par sekund

poruka: 8
|
čitano: 927
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Cpu temperatura u idlu-e skoči na 80 na par sekund

Lijep pozdrav. Imam mali problem. Iz čistog mira temp. skoči na 80 stupnjeva na kojih 5,6 sekundi i ponovno padne na normalnih 30-32 i tak ne znam svakih jedan sat.

Cpu nije klokan nego je i5 4690 - bez k. :)

 

E sad da li bi bio problem u Cpu cooleru koji je intel stock star 4 godine ili nešto drugo?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cpu temperatura u idlu-e skoči na 80 na par se
Rossoner kaže...

Lijep pozdrav. Imam mali problem. Iz čistog mira temp. skoči na 80 stupnjeva na kojih 5,6 sekundi i ponovno padne na normalnih 30-32 i tak ne znam svakih jedan sat.

Cpu nije klokan nego je i5 4690 - bez k. :)

 

E sad da li bi bio problem u Cpu cooleru koji je intel stock star 4 godine ili nešto drugo?

 Stock cooler nije baš za pohvaliti ali trebao bi raditi svoj posao i držati temperature na nekoj prihvatljivoj razini ako je sve stock, posebno sada po zimi. Ljeti je druga situacija...

 

Prati malo temperature i zauzeće procesora, odnosno vidi da li se temperatura polako podiže do 80C pa se polako spusti na 30-tak ili samo u kratkom roku skoči na 80C pa se i vrlo brzo spusti na 30?

Ako je prvo moguće je da si pokupio minera pa skeniraj PC sa antivirusom i malwarebyites, a ako je drugo u pitanju onda je moguće da nešto nije uredu sa senzorom, pogrešno očitovanje i sl.

 

Svakako otvori kućište, ispuši prašinu, skini i očisti cooler i promijeni pastu na CPU i to će ti vjerujem u svakom slučaju poboljšati situaciju sa temepraturom. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
protjeran
offline
Re: Cpu temperatura u idlu-e skoči na 80 na par se

Pokreni neki cpu stress test tipa prime95 da vidis kakve su temperature onda. Ako je <90°C, sve je u redu al bi bilo dobro da zamjenis pastu i ocistis cooler od prasine.

14 godina
neaktivan
offline
Cpu temperatura u idlu-e skoči na 80 na par sekund

Puno hvala na odgovoru. 

 

Mislim da je ovo drugo. Znam da bude ovo suludo zvučalo i mislim da apsolutno nikakve veze nema ali kada mi je Aida64Extreme uključena sve ok temperature su na 30-32 sat i više vremena. Kada ugasim Aidu nakon 5-10 minuta temperatura se digne na 80-85 stupnjeva. Tada ponovno pokrenem aidu i počinju padati i dođe na 30. Znam da stvarno ode na 80 stupnjeva jer čujem cooler kako bučnije radi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Cpu temperatura u idlu-e skoči na 80 na par sekund

Prime95

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cpu temperatura u idlu-e skoči na 80 na par se
Rossoner kaže...

Prime95

Za 100 kn si uzmi LC CC 95 i preporodio se budeš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Cpu temperatura u idlu-e skoči na 80 na par se
Rossoner kaže...

Prime95

Puno je to, ide na 100C, ili uzmi ovo sta ti Valentin kaze ili probaj s promjenom paste i ciscenjem koliko mozes skinut...

14 godina
neaktivan
offline
Cpu temperatura u idlu-e skoči na 80 na par sekund

Hvala puno na savjetima.

Budem si uzel Be quite Pure Rock Slim. Mislim da bude on i više nego dovoljan za ovaj cpu pošto baš i nije namjenjen za OC.

Najfascinantnije u svemu tome da dok mi je uključen Aida64 nema visokih temperatura, One su na 30-35 stupnjeva. Čim ugasim Aidu kak sam i napisal temp za kojih 5 minuta se počne dizati i dođe do 80.
Palim Aidu Ventilator počinje sve tiše i tiše raditi i temperature padaju.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice