Crni ekran, racunalo jos radi

poruka: 2
|
čitano: 544
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Crni ekran, racunalo jos radi

Uglavnom, ovih zadnjih par dana mi se pocelo desavati da odjednom dok igram WoW ekran se samo ugasi(plavi ekran i no signal), ali racunalo je jos uvijek upaljeno i svi ventilatori se vrte(gpu/cpu/external). Probao sam viditi u event vieweru da li je nesto cudno i izbacuje mi "Kernel - Power 41(Task 63)" ali je bugcheck na x0, pa sve mislim da je nesto do hardwera. Probao sam vec par "fixova" u softwearu no nema nikakve pomoci sve do danas kada sam probao raditi "stress test". Uglavnom, pokrenuo sam gpu stres stest no nikakvih problema nije bilo, isto tako sam probao cpu stress test, isto tako sve u redu. Onda sam probao zajedno pokrenuti cpu i gpu stresstest i samo mi opet isto baci taj plavi ekran i no signal i racunalo jos radi no ne reagira na nista. Sada me zanima sta bi mogao biti problem, jer ja ciljam da je mozda do napanjanja.

 

Pc specs:

GPU:
-TWIN FROZR IV MSI R9 270X GAMING 2 GB
CPU:-
AMD FX 6300 Black Edition 95 W Vishera(6 Core CPU 3.5 Ghz)
RAM:-
2x8 GB HyperX DDR3 1866 MHz

PSU:-

Corsair VS450(450w)

Motherboard:-

ASRock 960GM-VGS3 FX

HDD:
-Western Digitals Caviar Blue 500TB , SATA 3

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Crni ekran, racunalo jos radi

Ovdje imaš temu na Microsoftovom sajtu: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/kernel-power-event-id-41-task-category-63/addd3bb3-9c6d-48e1-bd6b-0c1fc8f73c64?auth=1

 

Jedan lik je utvrdio da je kod njega problem bio Windows Search Index pa preporučuje isključiti ga. S druge strane, velikoj većini ljudi on radi savršeno tako da pravi uzrok leži drugdje.

 

Provjeri stanje diska HD Tuneom (kartica Health/SMART) ili sličnim programom.

 

Imaš najnovije nadogradnje Windowsa? Najnovije drivere za grafičku karticu?

 

Možda da probaš obaviti popravak instalacije Windowsa? Ili napraviti čistu instalaciju? To ti može biti prilika da prijeđeš na SSD - da kupiš recimo 120 GB SSD pa da na njemu držiš (svježe instalirane) Windowse i programe - računalo će ti biti puno življe.

 

Da, u konačnici bi i napajanje moglo biti problem. Naglasak je na - moglo. Pokušaj od nekog posuditi drugo napajanje pa probaj s njim, da ne kupuješ novo bezveze.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice