Ddr3 na ddr2

poruka: 6
|
čitano: 1.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Ddr3 na ddr2

Prije svega pozdrav svima imam pitanje za vas gledam yt i covjek overklokuje x5450 na msi p35 neo2 maticnoj ploci i pise da koristi 16GB rama zanima me kako je to moguce ddr2 ide do 8 GB tacnije 2GB po plocici istrazio sam malo i procitao da je on zapravo ddr3 memoriju koristio je li to stvarno moguce da u ddr2 koristi ddr3 memoriju i na sajtu maticne ploce pise da moze do 16GB ddr2 rama ici zanima me kako? Je li moguce koristiti ddr3 ram na ddr2 maticnoj???

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ddr3 na ddr2

Imaš P35 NEO 2 koja koristi ddr2 i P35 NEO Combo koja koristi ddr2 ili ddr3 memoriju. Inače postoji i ddr2 jedan keks od 4gb, jeftiniji je za AMD-a nego za intela, ali da se iskombinirati 16gb ddr2 bez problema

15 godina
offline
Re: Ddr3 na ddr2

-ima i 4gb ddr2 ali je u to vrijeme već dominirao ddr3, + problem kako koji bios podržava max kapacitet * max gustoću modula dok su svi podržavali 2gb modul, s 4 može biti problema ako bios-chipset to ne updejtaju itd.

-može biti ddr3.. ovisi o mbo-modelu, pogotovo na smjeni generacije (mada je i tad često max količina bila 'zajednička' tj 8gb.. no to nije ograničenje koje je 'fixno' nego umjetno npr intel-cpu-os.. i može više npr server mbo..

-najvjerojatnije je to ddr3 s 2 ili 4 modula .. ili ima 4gb module ddr2. Ako u specifikacijama mbo navode max 16gb za ddr2, tad combo 99% podržava istu količinu ddr3 .. jer obično su iste granice za bios-support.. + ne mora biti obična-destkop mbo, može biti neka server ili workstation iz serije hp-lenovo-dell tj to su mbo sličnije server + pciex port za vga (kojeg server obično nije imao..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ddr3 na ddr2

Aaa znaci to nije serverski ram od 4GB nego obican ddr2 ram od 4GB? 

15 godina
offline
Re: Ddr3 na ddr2

.. postoji oboje i to ovisi o MBO-chipsetu-BIOSu (pa i modificiran bios, iz vremena kad se xeon cpu ubacivao u obične mbo...) ovisno o mem.kontroleru u novima je u cpu u starima je bio dio mbo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ddr3 na ddr2

Znaci koliko memorije chipset podrzava toliko mogu staviti na maticnu? i da li moze ako pise 8GB maksimalno na sajtu maticne ploce da ja ipak uradim update biosa i nadogradim na 16GB? I da p35 cipset podrzava 1333MHz FSB i ddr3 ali p35 neo2 je zapravo maticna sa ddr2 ramom i pise max 8GB postoji li ipak tu mogucnost da se koristi 16GB

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 18:42 (Adoxxxxxsdi).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice