HP 6530b problem sa zvučnicima

poruka: 2
|
čitano: 1.376
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HP 6530b problem sa zvučnicima

Pozdrav svima,

Ovih dana me izluđuje jedan HP 6530b.

Problem je slijedeći: Dobio sam laptop sa opisom problem "Neće da se upali, i zvuka nešto nema".

Laptop se može upaliti, bila je greška sa windowsom pa se samom učita windows 10 logo i ne ide dalje.

Odlučio sam vratiti windows 7 jer je procesor slab a i nema ram-a toliko da bi mogao vriti desetku...

Instaliram win 7, sve drivere, ima zvuka. Bez problema sve radi.

U međuvremenu sam ispuhao laptop od prašine, i malo ga očistio jer je bio baš "peksinav" i odlučim ga pusitit da radi neko vrijeme.

Pustim mix na youtube-u i nakon možda sat vremena, zvuk skroz promjene boju i kao da se mix ubrzao.

Ponovo instaliram drivere (zadnji koji su izašlli), flasham bios. Upalim laptop sve radi uredu. Ali čim malo pomaknem laptop ili ga dirnem oko zvučnika desi se ista stvar, zvuk promjene boju, ubrza, uspori i sl.

Provjerio sam ram i disk.

Ništa se ne pregrijava.

Ponovo sam pregledao pinove od kablova za zvučnike, ukopčani su.

 

 

Naručio sam druge zvučnike, našao sam ih za 40kuna, probat ću sa njima.

Na pamet mi ja pala i matična, i pin od napajanja i punjač, jer se laptop zna ugasiti kad se malo pomakne u stranu na stolu...

 

Bilo kakav Vaš savjet, iskustvo dobrodošlo.

Svima hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HP 6530b problem sa zvučnicima

Pošto nisam bio doma , i došao sam za vikend, malo sam se više pozabavio laptopom.

Uz problem koji sam gore napisao, primjetio sam da se windows jako sporo pokreće i odjavljiva.

Posumnjao sam u disk, i bilo je tako. HD Sentinel je na prvom testu pokazao 70%, a na druguom kad sam došao doma 53%...Imam ispravan disk te ću ga ubaciti i vidjeti stanje (negdje sam ne proguglaop da je tip riješio sličnan problem zamjenom diska, disk moram svakao promjeniti, jer može postati samo gori)

Nabavio sam nove zvučnike, 40kuna, skopčao ih i sve radi, ali kad se malo pomakne laptop ili se stisne sa jedne strane opet isto, zvuk skače iz visokih u niske tonove i tako non stop.

Laptop je rastavljen  toliko da mogu prići zvučnicima, te sam malo pomjerao audio panel (na kojeg se kopčaju zvučnici i na kojem je ulaz za slušalice i mikrofon) i primjetim da kad god pomjerim to zvuk se opet pogorša.

Našao sam taj panel, danas ću probati sa njim riješiti stvar...

 

EDIT: Nakon što sam rastavio kompletan laptop, sve provjerio, ploču i kontakte osvježio kontakr sprejem, promjenio zvučnu karticu i zvučnike (radilo je sve okej dok se nije zagrijao, pa je nastao isti problem), zaključio sam da je matična otišla...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 10:03 (Denon94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice