i7 - 8750h frekvencija i temperatura u igrama

poruka: 5
|
čitano: 841
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
i7 - 8750h frekvencija i temperatura u igrama

Poštovani,

imam HP Omen 17-an116nm s i7 8750h i gtx 1070. Imam pitanje vezano uz procesor. Dakle kada je idle onda je mu je frekvencija od 0.9-1.3 GHz i temp  46C.
No, kada uključim Assassin's Creed Unity frenkvencija mu skoči na max turbo boost za sve 6 jezgre od 3.9 Ghz i temp mu se vrti ispočetka oko 95C i onda padne frekvencija na 3.3-3.5 GHz i temp mu je oko 89C (kada stavim cooling pad je oko 85). Jesu li ove temperature normalne za laptop? Imam prijatelja s istim procesorom, ali je laptop predator 300 koji throttla ful na istoj igrici i temp mu se stalno vrti jako blizu 99C. 
Kada uključim starije igre tipa Tomb Raider Anniversary ili Underworld temp je 60-65C za procesor, ali drži cijelo vrijeme frekvenciju od 3.9 Ghz. S obzirom na to da su igrice starije od 10 godina je li normalno(ili uopće nužno) da mu frekvencija bude na max turbo boost za sve 6 jezgre? Kada radi na baterije frekvencija mu je 2.2 GHz i skroz normalno rade ove dvije zadnje igrice (čemu se onda uopće forsira na 3.9 Ghz kada je prikopčan na struju ako mu je 2.2 dovoljno za te dvije). Unity ne drži više 60 fps jer grafičkoj pada frekvencija kada je na baterije. 
Je li sigurna temp od oko 85C za laptop i je li normalno da frekvencija procesora bude na max za tako stare igrice? BtW power mode mi je na balanced.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: i7 - 8750h frekvencija i temperatura u igrama

Proslo mi je kroz ruke u zadnjih godinu-dvije 3 gaming laptopa prvi je bio MSI GP60 sa i7 4720hq 950m , drugi je bio alienware 13 r3 i5 7300hq i gtx 1050 2gb trenutni je Asus Strix gl702 i7 7700hq gtx1060.MSI se grijao jako 90c bez problema ali je jeo sve sta bacis ispred njega u ono vrijeme dok 950m nije postala bottleneck u igrama .Ono sto mogu reci je da se i5 7300hq najmanje grijao ali ne vjerujem da je zbog alienware "kvalitete" nego zato sto je gpu u vecini igara bio zakucan na 70% jer sam se igrao na 1366x768 ali najniza temperatura je bila 79C u igrama i to je super.Prodao sam tog alienware iz razloga sto mi je Vampyr dropao ispod 30fpsa i HITMAN obje igre su katastrofalno optimizirane i nije mi se nije dalo vise zezat a i na njemu je max reza. bila 1366x768.Uzeo sam tog asusa ne grije se uopce na WASD jer je cpu na totalno drugoj strani (blizu tipke F10-F11 tu se grije) , laptop nema optimusa samo PURE power i7 i gtx 120hz tako je najbolje za gaming.Life battery nije najbolji zbog toga ali mi baterija nije vazna , vazna mi je snaga i prenosivost , laptop je dosta tanak i prenosiv.Trenutacno dotice 90C ali cu busit rupe ispod i stavit ventilator pa cu vidjet , narucio sam Carbonaut htio sam ga stavit ali sam odustao jer kako kaze BOB of all trades nije najpametnije za laptop bolje se drzat arctic silver ili kryonaut , noctua nt-h1 termalne paste.

Moje misljenje je da ako radi na 85C tad je jos OK i laptop ce vjv. dozivit do 10 godina.Kako god kupio si sada laptop najvaznije je da radi iduce 3-4 godine tad ce ionako biti preslab da vrti nove naslove , trebat ces ionako novi! I intelu je u interesu da kupis i7 11850HQ sa 32jezgre i 64 thredova za 2 godine.

Moj savjet ti je sljedeci ako nemas garanciju rastavi laptop promjeni pastu na cpu i gpu , stavi dobro hladenje ispod njega , max fan profile i undervolt CPU imas na bob of all trades youtube kanalu.

Ovo je tocno 8750h undervolt

Ovdje ti je kako mozes izvuc max tdp iz tvog cpu-a
.
Nije svaki laptop isti i nece isto radit , cpu sa 4c/8t ce se manje grijat nego 6c/12t cpu , ako ne razumijes sto radi pogledaj video par puta, najvise pomaze ciscenje od prasine i promjena paste.

 

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: i7 - 8750h frekvencija i temperatura u igrama

Hvala na pomoci. Malo sam citao i vidim da je ovisno o igrici. Ac unity trazi jako puno cpu snage (Ac origins ima manje zahtjeve od unity a noviji je). Čitao sam malo i o cpu. Temp su koliko sam skužio dosta ok. Ako bude problema budem probao s undervoltom. 

10 godina
offline
i7 - 8750h frekvencija i temperatura u igrama

Nazalost kod svakog modela i7 8750h je takva situacija, dosta njih je vratilo laptop zato sto im se nakon pola sata-sat vremena igranja ugrijala tipkovnica i doslovno su tipke bile vruce. Rjesenje je undervolt ili vracanje laptopa odakle je i dosao (ovisi od ducana, dosta njima je prihvatilo reklamaciju zato sto im procesor radi na previse stupnjeva)

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: i7 - 8750h frekvencija i temperatura u igrama

Koliko sam shvatio i7 9750h nije ništa bolji jer sam vidio da se dosta njih žali i na njega. Doduše ja koristim kontroler na laptopu za većinu igara pa ja to ne primjetim toliko, bitno je samo da ne krepa. Npr gtx 1070 se jako dobro drži na njemu Unity sve max Full HD 60 fps, a temp ne prelaze 69C.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice