Iskrivljeni pinovi u DIMM slotu

poruka: 7
|
čitano: 895
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Iskrivljeni pinovi u DIMM slotu

Pozdrav,


Naime, kupio sam platformu LGA1366 od lege s foruma i nakon nekih mjesec i pol sam napokon uspio utočit više rama (isto kupljeni od drugog kolege s foruma).

I problem je sljedeći: Samo jedan DIMM slot radi probleme, nakon pomnijeg istraživanja sam vidio da su iskrivljena 3 pina u samom slotu. Uzeo sam iglu i ispravio ih, nažalost bez ikakvih promjena.

Kad popunim DIMM slot, krene POST-at, faila 2-3 puta i onda POST-a s isključenim 2 DIMM slotovima (protection).

 

Sva 6 modula rama su identični, lega mi je poslao čak 7 komada da budem siguran da nije do latencija ili samog vendora.

Matična ploča je ASRock X58 Extreme, a rami 6x4gb hynix 12800u (da, matična ima triple channel memoriju i rade na 1333mhz)

 

Ako netko zna kako to propraviti, ispraviti pinove pravilno - molim da se javi na PM ili tu u temu (trenutno koristim 20gb, ali bih htio složiti da radi 24gb)

 

Zaboravih napisat: Zagreb i okolica mogu doći gdje treba

 

 

 

Unaprijed Hvala

Lijep Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 20:21 (WithSkill).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Iskrivljeni pinovi u DIMM slotu

Ako ništa drugo ne dokučiš (možda su nožice strgane ili štoveć), provjeri kakvi su lemovi s donje strane - ako je koji napukao, trebalo bi to propisno zalemiti. Ako ne uspiješ ništa riješiti, onda bi se problem riješio tako da s neke druge matične ploče odlemiš ispravan DDR3 slot i zalemiš na ovu, umjesto neispravnog.

15 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi u DIMM slotu

ovo gore (zamjena-lemljenje..) ako je samo fizički oštećeno, ali kako to često biva, kod svijanja-problematičnih kontakata, to znači da je nešto bilo ubodeno i tad da je možda crklo.. a tad lemljenje ne pomaže. Ako ispravljanje pina nije pomoglo sumnjam da ima smisla više od tog pokušavati, čak možda samo nekoliko puta izvaditi-ubosti, pa možda proradi-kontakt..

 

lemiti takve stvari je samo za one koji su s lemilicom na 'ti' .. prfiči. Lako se desi da tad baci mbo.. a ovako barem preostali utori rade.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi u DIMM slotu

Bio sam danas u jednom elektroničkom servisu išao pitat i ostavio sam ploču.. (jedini servis koji sam našao da se bavi time)

Porazgovarao sa serviserima i odmah su mi rekli da će to najvjerojatnije biti neisplativo i da mi je najbolje da koristim 3x8gb ili da kupim drugu ploču..

Ili da nađem negdje drugde ispravni slot i da odlemim/zalemim

 

 

Cijena popravka (ponuda): 1000+kn

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 18:10 (WithSkill).
14 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi u DIMM slotu
ihush kaže...

ovo gore (zamjena-lemljenje..) ako je samo fizički oštećeno, ali kako to često biva, kod svijanja-problematičnih kontakata, to znači da je nešto bilo ubodeno i tad da je možda crklo.. a tad lemljenje ne pomaže. Ako ispravljanje pina nije pomoglo sumnjam da ima smisla više od tog pokušavati, čak možda samo nekoliko puta izvaditi-ubosti, pa možda proradi-kontakt..

 

lemiti takve stvari je samo za one koji su s lemilicom na 'ti' .. prfiči. Lako se desi da tad baci mbo.. a ovako barem preostali utori rade.

 Ako netko zna takvog profića, neka me slobodno uputi :)

15 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi u DIMM slotu

-kao što vidiš cijene servisa za takve stvari su par puta iznad ciene ispravne mbo (polovne..) =neisplativo.. ali svaki kvart ima neke majstore, za cijevi, za auto, za lemljenje..  takva ekipa radi za nulu manje ali možeš biti darežljiv.. + prihvaćaš rizik bacanja u smeće mbo. Ti odlučuješ. Raspitaj se malo, ugl to nisu firme-servis nego 'frelanceri' :) + poželjno da su mlađi.

 

+ dobio si relativno dobar savjet, koristiti 3 slota.. pa dok ide.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Iskrivljeni pinovi u DIMM slotu

Riješeno. Nakon što su mi vratili ploču, došao doma. Poigrao se s pozicijama skraćenih pinova i voila 

 

 edit: nemam opciju ključanja teme, pa može lock

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 18:23 (WithSkill).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice