Iskrivljeni pinovi maticne 1151

poruka: 31
|
čitano: 4.077
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

pozz, danas mi dosao prijatelj i kaze da mu je pc poceo pustati neki zvuk pištanja, i ventilator mu se nije htio vrtiti nego je trokirao, kaze da ga je odmah ugasio i nije vise palio.

maticna je gigabyte z170 hd3p, proc intel i7 6700 , stock cooler

ja ga pokusao upalit, pc nije davao nikakav beep, nego bi samo vrtio al bez slike.

ja sam mislio da ce bit laganini, zamjena paste, propuhat i radit ce sve, no kad sam izvadio proc, vidim da mu je dosta pinova iskrivljeno, jel moguce da su visoke temp to napravile , molim bez smijanja, prvi put to vidim.

on kaze da mu je pc slagao neki ajmo rec strucnjak privatnik, i vec dvije godine ga koristi, ali isto kaze kad bi pokreno neku zahtjevnu igru , moro ju je ugasit jer bi mu isto pc poceo pištat i ventilator trokirat. pa je jednostavno izbjegavao koristit za zahtjevne stvari.

 

i sad je pitanje da nije zbog pregrijavanja i iskrivljenih pinova otisao i processor. nemamo gdje testirat, jedino u servis. 

koje bi bile cijene i dali se moze izravnat pinovi i opcenito napravit dijagnostiku dal radi processor.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Dosta pinova je iskrivljeno, ako imaš mirnu ruku, možeš ih sam ispraviti, ja sam to radio skalpelom i kuhinjskim nožem 

Trust nobody, become the best !
13 godina
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

a kako je doslo do deformacije, je moguce zbog pregrijavanja, ili je jednostavno tako slampavo bilo slozeno na iskrivljene pinove pa je radilo dok sad nije prestao.

da je bas moj pc, vjerojatno bi iso ispravljat, ovako cemo sutra pitat pc servis koliko bi doslo popravak ako ne ja cu mu rec da uzme novu maticnu. 

al me strah da nije i procesor otisao.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Ako imas volje i strpljejna to mozes sve izvuc. Uzmi spcastu pincetu, stolno poveclo i to radi ispod dobrog svijetla. Prati linije pinova i spusti ih da sjednu same, nemoj puno forsirat neka se same nadu, tako ih neces potrgat.

Strpljenje je njavaznije, ako ga nemas ne pocinji. To se desilo cisto nepaznjom nije posljedica zagrijavanja.

Proc ti nije stradao ali je lako moguce da se su  upravo zvukovi i nestabilnost posljedica toga iskrivljenih pinova (simptomi).

Kad bi poravna pinove sve bi se vratilo u normalu.

8 godina
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Grijao sam socket 775 i 1150 sa strojem,i jedva odvojio sa 240 stupnjeva,tako da temperatura nije neki faktor krivljenja pinova ...

 

Prije bih rekao da je procesor pao na pinove i to po meni par puta ...

 

Pinceta,mirna ruka,povećalo sa svjetlom ... i ravnanje ... laganiani da koji ne pukne,ako pukne tanka lemilica gore kuglica i ...

 

Onaj na prvoj slici gore,taj najvjerojatnije radi problem,probaj samo njega vratiti,i mislim da bi sve trebalo biti ok,ali jaaaaaaaaaaako polagano da ne pukne ....

 

Skini pinout za 1151 pa vidi ove druge popigane pinove,ako su VSS onda nisu potrebni (jesu,ali može se bez njih) ...

 

Ili daj slikaj odozgora,da se lijepo vide svi pinovi,stavi tu ili mi pošalji na PM,pa da pregledamo to ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 7:47 (nbdy32).
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Misliš NC pinovi. Teško da će uspjeti zalemiti pin ako pukne, treba znati i imati dobru opremu.

8 godina
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

VSS pinovi ili pinovi koji koriste GND,nisu svi potrebni,u biti jako ih je puno pa se može preživjeti i bez 5-10 komada ...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
Djozaa kaže...

a kako je doslo do deformacije, je moguce zbog pregrijavanja, ili je jednostavno tako slampavo bilo slozeno na iskrivljene pinove pa je radilo dok sad nije prestao.

da je bas moj pc, vjerojatno bi iso ispravljat, ovako cemo sutra pitat pc servis koliko bi doslo popravak ako ne ja cu mu rec da uzme novu maticnu. 

al me strah da nije i procesor otisao.

 ma uzmeš iglu i ispraviš ...

13 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
nbdy32 kaže...

Ili daj slikaj odozgora,da se lijepo vide svi pinovi,stavi tu ili mi pošalji na PM,pa da pregledamo to ...

 Hvala na odgovoru,  i meni je palo na pamet da taj pin gore sta dira okvir radi problem .

Vlasnik konfiguracije zeli novu matocnu al kako mu ispada coooler i maticna za 100 eura koliko on misli platit mislim da cemo ovih dana kad bude vremena probat to ravnat, barem taj jedan pin odmaknut.

Samo njega je strah, a i mene sad, da nebi skurili procesor takvim trial and error stilom.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
Djozaa kaže...
nbdy32 kaže...

Ili daj slikaj odozgora,da se lijepo vide svi pinovi,stavi tu ili mi pošalji na PM,pa da pregledamo to ...

 Hvala na odgovoru,  i meni je palo na pamet da taj pin gore sta dira okvir radi problem .

Vlasnik konfiguracije zeli novu matocnu al kako mu ispada coooler i maticna za 100 eura koliko on misli platit mislim da cemo ovih dana kad bude vremena probat to ravnat, barem taj jedan pin odmaknut.

Samo njega je strah, a i mene sad, da nebi skurili procesor takvim trial and error stilom.

 ja koji sam laik sam već nekoliko puta ispravljao pinove na pločama i uvijek je sve bilo kako treba

 zapravo je vrlo jednostavno samo budite NJEŽNII OPREZNI

 

 ravnajte se prema ostalim pinovima, tj pinove koji su savijeni dovedite u poziciju kad gledate na socket iz različitih kuteva da se ne ističu,

 na kraju, da ste gotovi znat ćete kad više ne budete mogli uočit koji ste pin ravnali/vraćali u poziciju 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 8:43 (Glavas_ZG).
13 godina
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Uspjesno izravnati pinovi, nisam sliko jer je proradilo na testnom pokretanju pa nisam htio vise cackat.

Ugl, hvala svima na ohrabrivanju, nije tako strasno, i ne pucaju lako bas, dosta sam ga mrdo jednog tvrdoglavog al nije puko.

Nije niti savrseno izravnato, al radi.

Novi problem je dosao kod ram slotova, zadnja dva slota daju 5 beep od maticne i pc nece da krene, al to necu istrazivat zasto bitno da radi pc sa prva dva ram slota.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 19:19 (Djozaa).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Obavezno nazvat osobu koja je sastavljala pc , osobito ako je strpao kesa u dzep...

16 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
Djozaa kaže...

 

Novi problem je dosao kod ram slotova, zadnja dva slota daju 5 beep od maticne i pc nece da krene, al to necu istrazivat zasto bitno da radi pc sa prva dva ram slota.

 To je do savijenih pinova. Posljedica.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
8 godina
odjavljen
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
Djozaa kaže...

Uspjesno izravnati pinovi, nisam sliko jer je proradilo na testnom pokretanju pa nisam htio vise cackat.

Ugl, hvala svima na ohrabrivanju, nije tako strasno, i ne pucaju lako bas, dosta sam ga mrdo jednog tvrdoglavog al nije puko.

Nije niti savrseno izravnato, al radi.

Novi problem je dosao kod ram slotova, zadnja dva slota daju 5 beep od maticne i pc nece da krene, al to necu istrazivat zasto bitno da radi pc sa prva dva ram slota.

 moraš to riješit sa ramima jer ti ne rade u dual channelu

8 godina
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Provjeri da li oko ram portova ima koji napuhani kondenzator (ispopčen prema gore) ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Ma ne otvaram vise taj pc, imao je 32gb 3200 ddr4 rama, za surfanje i igranje fife povremeni, i koristenje worda. Reko sam mu da proda ta dva sticka i kupi novi hard jer mi se cini da te zvukove ventilatora upravo je hard radio. A sad dal mu je single il dual, nevjerujem da ce osjetit.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Ma potrebno je samo stranicu otvoriti,i pogledati te kondove,nemoraš ništa dirati od komponenti ...

 

Velim,zato kaj bi se to dalo zamijeniti,i opet bi sve radilo normalno ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 13:28 (nbdy32).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Vjerovatno nije sve dobro poravnao, zato ram ne radi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151

ja sam imao tako problem sa z97 pločom, čak dok sam probavao izravnati polomio sam neke pinove,2 ram slota nisu radila nakon toga a i procesor nije baš nešto radio,često sam prilikom opterećenja dobivao BSOD,tak da to najbolje kupiti novu maticnu plocu prije nego se išta skuri

16 godina
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
Glavas_ZG kaže...

Vjerovatno nije sve dobro poravnao, zato ram ne radi.

 Tako sam i naveo, posljedica savijenih pinova.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Isplati li ih se truditi ispraviti?

Kolika je sansa da zbog micanja - lijevo-desno-gore-dolje pin pukne, pa bude jos vece njesra?

8 godina
odjavljen
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Pinovi su vrlo elasticni, cak i kad ugradis cpu, on blago savije/pritisne pinove.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Na mom ne rade 2 slota od RAM-a...

Tako da sada imam 2x8GB single channel, umjesto dual channel.

Koliko vidim po pisanjima na netu, gubim 5-10% na odredjenim performansama (sto mi je apsolutno nebitno).

 

No.. i dalje malo dio mene zanima isplati li se riskirati ispravljanjem pinova :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 20:25 (Keano16).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
Keano16 kaže...

Na mom ne rade 2 slota od RAM-a...

Tako da sada imam 2x8GB single channel, umjesto dual channel.

Koliko vidim po pisanjima na netu, gubim 5-10% na odredjenim performansama (sto mi je apsolutno nebitno).

 

No.. i dalje malo dio mene zanima isplati li se riskirati ispravljanjem pinova :D

 Naravno da se isplati.

Nije tu stvar preformansi nego principa.

Imas neispravnu plocu trenutno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
Glavas_ZG kaže...
Keano16 kaže...

Na mom ne rade 2 slota od RAM-a...

Tako da sada imam 2x8GB single channel, umjesto dual channel.

Koliko vidim po pisanjima na netu, gubim 5-10% na odredjenim performansama (sto mi je apsolutno nebitno).

 

No.. i dalje malo dio mene zanima isplati li se riskirati ispravljanjem pinova :D

 Naravno da se isplati.

Nije tu stvar preformansi nego principa.

Imas neispravnu plocu trenutno.

 

Slazem se... no nekako nisam sklon riziku. Razmislit cu jos.

Da li mogu ocekivati jos kakve simpome, ili je to to?

Do sada nisam nista drugo primjetio

8 godina
odjavljen
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
Keano16 kaže...
Glavas_ZG kaže...
Keano16 kaže...

Na mom ne rade 2 slota od RAM-a...

Tako da sada imam 2x8GB single channel, umjesto dual channel.

Koliko vidim po pisanjima na netu, gubim 5-10% na odredjenim performansama (sto mi je apsolutno nebitno).

 

No.. i dalje malo dio mene zanima isplati li se riskirati ispravljanjem pinova :D

 Naravno da se isplati.

Nije tu stvar preformansi nego principa.

Imas neispravnu plocu trenutno.

 

Slazem se... no nekako nisam sklon riziku. Razmislit cu jos.

Da li mogu ocekivati jos kakve simpome, ili je to to?

Do sada nisam nista drugo primjetio

 Nema vise simptoma ako nisi nist radiklano zamjetio.

 Ja ne bi mogao da su iskrivljeni ...

12 godina
neaktivan
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Ma joj... i mene to kopa... razmislit cu jos. Hvala ti

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
Keano16 kaže...

Ma joj... i mene to kopa... razmislit cu jos. Hvala ti

 Naravno da te kopa kad je ploča neispravna, msm - imat neispravu ploču u kompu , svatko tko drži do svog imiđa si nebi tako nešto dopustio ... 

8 godina
offline
Iskrivljeni pinovi maticne 1151

Tko tvrdi da ćeš ispravljanjem pinova dobiti ta dva slota rama ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Iskrivljeni pinovi maticne 1151
nbdy32 kaže...

Tko tvrdi da ćeš ispravljanjem pinova dobiti ta dva slota rama ???

 Nitko.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice