Izbacivanje iz igre nakon spajanja monitora na lap

poruka: 6
|
čitano: 1.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Izbacivanje iz igre nakon spajanja monitora na lap

Dobar dan, evo kako naslov djelomično kaže izbacuje me iz igre od kad sam spojio laptop na vanjski monitor.

 

Znači dok igram Conan-a na ekranu od laptopa sve radi super na ultra grafici i nemam tih problema dok ne spojim ga na

vanjski monitor onda isto lijepo radi i odjednom samo se laptop ili zagasi ili ode u hibernaciju/sleep ili tako nešto jer kad ga opet upalim

samo mi nastavi dalje raditi i prikaže grešku koja je dole u attachment-u.

 

Probao sam slijedeće:

- stavio sam grafiku na low pa do ultra i nema pomaka- uključio i isključio Vsync isto nema pomaka- limitirao FPS na 30, 60, 120 i stavio na unlimited, isto nema pomaka

- u Nvidia setup-u sam uključio i isključio Vsync, nema pomaka

- update za grafičku najnoviji instaliran

- verify game files na steam-u isto napravljen

- isključio sam sve power opcije istavio na do nothing i da se ništa ne gasi nakon 10, 20... minuta

 

Druge 4 igre koje igram (WoW, Minecraft, Fortnite, Grave digger) rade sve normalno i ne izbacuju.

Programi u kojima radim (PS, Illustrator, InDesign) rade super.

 

Moguće je da je greška do igre (ali ne vjerujem jer imam preko 200 sati samo na PC-u) ali me buni zašto onda preko monitora od laptopa radi a sa vanjskim izbacuje.

 

Laptop je spojen na monitor sa HDMI na DVI kabelom.

 

 

E sad pitanja koja me zbunjuju:

1. Da li je moguće da mi je ekran preslab za laptop?

2. Ako je preslab, koji ekran da uzmem jer na 15" nije baš gušt niti raditi niti igrati

3. Koliko vidim ekran od laptopa je spojen na neki AMD radeon rx vega 10 "grafičku" a vanjski sam spojio na NVIDIA Geforce GTX1660Ti (tako mi piše u Nvidia opcijama), šta je moguće da mi laptop ima 2 grafičke i da ih koristi?

 

Laptop:

Asus TUF Gaming FX505DU

 

Procesor: AMD Ryzen 7-3750H takt 2.3GHz do 4.0GHz, 6MB cache
Memorija: RAM 16GB DDR4 2666Mhz, prošitrivo do 32Gb
Prostor za pohranu: PCIe M.2 SSD 256Gb Western Digital, SATA HDD 1Tb Toshiba
Zaslon: 15.6 inča FHD IPS Panel, 60Hz, Anti-glare
Grafika: NVIDIA Geforce GTX1660Ti, VRAM GDDR6 6 GB

 

Monitor:

Philips 247e

 

 

// malo su možda noob pitanja, ali više ne raumijem hardware nakon 13 godina WoW-a i igranja preko PS4 naučio sam se na plug&play sistem i nikad problema do sad

PS4 account - nattvindens
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Izbacivanje iz igre nakon spajanja monitora na

1) nije, nema ekran veze

2) dobar ti je ekran, osim ako želiš neki bolji, a ako ne ostavi taj

3) da, i procesor ti ima integriranu grafiku i imaš zasebnu Nvidia.

 

A kaj se errora tiče, vidim da ljudi masovno prijavljuju taj error na Conanu, i neki vwlw da im je sve ok ako smanje grass kvalitetu, a nekim ni to ne pomaže.

Neki vele da su uspjeli tak da su komplet očistili Nvidia drivere s DDU (imaš na Guru3D stranici), pa ih ponovno instalirali na čisto.

A treća opcija je ubaciti neku naredbu za Unreal engine koja navodno pomaže, stavim link, slučajno sam zatvorio stranicu.

 Edit: https://answers.unrealengine.com/questions/724250/gamethread-timed-out-waiting-for-renderthread-afte.html?sort=oldest

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 8:50 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Re: Izbacivanje iz igre nakon spajanja monitora na
Nattvindens kaže...

 

 

 

E sad pitanja koja me zbunjuju:

1. Da li je moguće da mi je ekran preslab za laptop?

2. Ako je preslab, koji ekran da uzmem jer na 15" nije baš gušt niti raditi niti igrati

3. Koliko vidim ekran od laptopa je spojen na neki AMD radeon rx vega 10 "grafičku" a vanjski sam spojio na NVIDIA Geforce GTX1660Ti (tako mi piše u Nvidia opcijama), šta je moguće da mi laptop ima 2 grafičke i da ih koristi?

 

Laptop:

Asus TUF Gaming FX505DU

 

Procesor: AMD Ryzen 7-3750H takt 2.3GHz do 4.0GHz, 6MB cache
Memorija: RAM 16GB DDR4 2666Mhz, prošitrivo do 32Gb
Prostor za pohranu: PCIe M.2 SSD 256Gb Western Digital, SATA HDD 1Tb Toshiba
Zaslon: 15.6 inča FHD IPS Panel, 60Hz, Anti-glare
Grafika: NVIDIA Geforce GTX1660Ti, VRAM GDDR6 6 GB

 

 

 

Ništa se ti ne brini za noob pitanja, zato i jesmo tu. Tvoj laptop ima 2 grafike, sam procesor u sebi ima tu AMD Vega grafiku i nju laptop koristi kad si u windowsima, kad gledaš film, kad pišeš nešto u wordu, dok je nvidia neaktivna i time štedi struju i manje se grije. Kad pokreneš neku 3d aplikaciju, na primjer igru, onda se aktivira Nvidia i onda imaš više snage i bolje performanse za igrat, ali se laptop više grije i više struje troši. Nvidia je, naravno, jača grafika od te Vege.

 

Po ovome, vanjski monitor je spojen na onu grafiku koja je trenutno aktivna, odnosno kad pokreneš igru i na laptopu i na ekranu je aktivna nvidia.

 

Monitor ne može bit preslab za igranje, on samo prima signal i prikazuje ga, a još nikad nisam čuo da monitor može rušit PC, što teoretski možda i može, ali ako se tebi to događa samo u Conanu, onda je neki problem u Conanu. 

 

Zašto sve radi dobro na laptopu, e to je sad već dobro i začudno pitanje. Jesu li ti iste rezolucije na laptopu i na vanjskom monitoru? Možda ga promjena rezolucije nešto poremeti...  Vidim sad da su iste rezolucije. 

 

"If you set this up to be executed on all machines but the problem persists on some, then it may have to do with the speed of the disk it is running on. If you can, make sure the game runs on an SSD."

 

A na kojem disku ti je instaliran Conan? Ako je na HDD, pa je još taj HDD na 5400 okretaja, onda bi ti to mogao bit uzrok problema. Opet je čudno zašto se to nije dogodilo bez vanjskog monitora, ali eto, možda je samo slučajnost.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 12:05 (Filox).
6 godina
offline
Re: Izbacivanje iz igre nakon spajanja monitora na

Na SSD-u mi je Conan i WoW od igra.

Čudi me ako je problem u Unreal Engine-u jer Fortnite je na istom pa radi normalno.

 

Mislio sam da ima veze jer nije HDMI na HDMI spojen pa ga to zeza, ali sve ostalo radi osim te igre malo mi je čudno (kad sam maknuo ekran odigrao sat dva u šutu bez problema na monitoru od laptopa).

 

Poslao sam i ekipi od Conan-a mail isto da vidim ako oni šta znaju, ali normalno nema odgovora.

PS4 account - nattvindens
5 godina
offline
Re: Izbacivanje iz igre nakon spajanja monitora na
Nattvindens kaže...

Na SSD-u mi je Conan i WoW od igra.

Čudi me ako je problem u Unreal Engine-u jer Fortnite je na istom pa radi normalno.

 

Mislio sam da ima veze jer nije HDMI na HDMI spojen pa ga to zeza, ali sve ostalo radi osim te igre malo mi je čudno (kad sam maknuo ekran odigrao sat dva u šutu bez problema na monitoru od laptopa).

 

Poslao sam i ekipi od Conan-a mail isto da vidim ako oni šta znaju, ali normalno nema odgovora.

 Iskreno, meni je ovo baš čudan problem. Nema mi nikakvog smisla i nisam do sad to doživio, a doživljavao sam jako čudne i specifične probleme.

 

Jedino, jedino što mi ima ikakvog smisla je da PC prepozna monitor krivo, pa ga nešto tu pobuca. Vidi kad spojiš monitor, da li ti piše pravi model u windowsima i postoji li kakav driver, možda neki update. Al ono, driver za monitor... Ha? Evo pišem i čudim se sam sebi. Svejedno, to je jedino što mi pada na pamet, krivo skuže windowsi monitor, pa eto baš Conan od svih aplikacija to krivo prožvače i zablokira sve.

 

I kako ti je spojen na monitor? HDMI na DVI adapterom? Mooooožda to, ali sumnjam...

Live long and prosper.
6 godina
offline
Re: Izbacivanje iz igre nakon spajanja monitora na

Retardiran problem skroz. Monitor sam spojio HDMI na DVI jer mi monitor ima samo taj ulaz.

 

Win lijepo prepoznaju ekran i napiše točno model i sve.

 

Mislim da če mu biti Format C: pa sve ispočetka kad kupim novi monitor jer stvarno ne znam više šta napraviti.

 

E sad već kad smo kod monitora zapeo mi je za oko ovaj >>LINK <<

Cijena pristupačna i koliko god čitam po netu svi hvale

PS4 account - nattvindens
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice