MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

poruka: 13
|
čitano: 13.992
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

Volio bih uzeti MaxTV i MaxADSL jer sam dobio ponudu od Tcoma da mogu dobit oboje za istu cijenu. Medutim imam jedna problem. Racunalo mi se nalazi na jednom katu, a dnevni s TV mi se nalazi na drugom katu. Da li postoji neka mogucnost da ne moram busiti pola stana kako bi proveo kabl od modema do tv? Operaterka s kojom sam pricao mi je rekla da postoji opcija gdje se TV moze samo u normalnu uticnicu za net spojit, ali da ja to ne mogu jer sam prebacen na nesto novo

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

To je "power-line adapter" i sa njim spajaš ili MAX-TV ili Internet (nemože oboje).

Jedan dođe na utičnicu blizu rutera i lan kablićem se spoji na ruter.

Drugi dođe na npr. kat više na utičnicu do računala (ili TV) i spoji lan kablićem na PC (ili STB>TV).

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 15:45 (AF139).
15 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

Dakle kupim nesto ovako https://www.links.hr/hr/powerline-adapter-tp-link-av600-tl-pa4010kit-mreza-putem-postojecih-elektricnih-instalacija-053515039 .

Jedan spojim u uticnicu za struju (da li je svejedno ako je produzni kabl?) i spojim ga s modem s UTP zicom. Drugi stavim kod TV i spojim TV s UTP zicom s adapterom?

8 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama
Preporuka je direktno u utičnicu, bez produžnog kabela. Na kabelu se znaju javljati smetnje. Također ti je bitno da je na istoj fazi, na dvije različite faze baš i ne radi.
15 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama
Antoniio22 kaže...
Preporuka je direktno u utičnicu, bez produžnog kabela. Na kabelu se znaju javljati smetnje. Također ti je bitno da je na istoj fazi, na dvije različite faze baš i ne radi.

 kako da znam da li iste ili razlicite faze? znam da su mi sobe na razlicitim osiguracima, pretpostavljam da to znaci da onda nisu na istoj fazi?

5 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

Ne mora znaciti.... U razvodnoj kutiji sa osiguracima imas 3 glavna osiguraca. Oni su ti po fazama. Ako ti kad iskljucis jedan od njih istovremeno nestane struje na te dvije uticnici+e koje te interesuje onda su na istoj fazi. Znaci ako je glavni osigurac isti za obje onda su ista faza....

15 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama
Posmatrač kaže...

Ne mora znaciti.... U razvodnoj kutiji sa osiguracima imas 3 glavna osiguraca. Oni su ti po fazama. Ako ti kad iskljucis jedan od njih istovremeno nestane struje na te dvije uticnici+e koje te interesuje onda su na istoj fazi. Znaci ako je glavni osigurac isti za obje onda su ista faza....

 Da li postoji druga varijacija osim s strujom? Da li bi mogao uzeti access point s UTP ulazom, staviti ga do TV i onda spojiti TV s njim? tako bi TV bio spojen preko WiFi na ruter? ili ako ne moze Wifi, onda bi mogo uzet 2x access point, ruter->(zica)1. point->(wifi)2. point. samo nisam siguran kolika brzina mora biti za maxtv? ukoliko je losa brzina pretpostavljam da se ne moze nista gledati?

5 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

Neki kazu da radi ali ja ti ne mogu reci iz prve ruke....

10 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

Rekli smo ili povezati LAN kablom ili powerline adapterima , jer problem je WIFI kvaliteta veze između katova radi udaljenosti i smetnji .

Tvoj prijedlog 2 x AP je opet WIFI između katova :(

5 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

Zasto si odgovorio meni?

9 godina
neaktivan
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama
Imsovcanin kaže...

 Da li postoji druga varijacija osim s strujom? Da li bi mogao uzeti access point s UTP ulazom, staviti ga do TV i onda spojiti TV s njim? tako bi TV bio spojen preko WiFi na ruter? ili ako ne moze Wifi, onda bi mogo uzet 2x access point, ruter->(zica)1. point->(wifi)2. point. samo nisam siguran kolika brzina mora biti za maxtv? ukoliko je losa brzina pretpostavljam da se ne moze nista gledati?

 Ne.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

Jeste sigurni da ako koristim struju da rijesim problem, uticnice moraju biti na istoj fazi? Frend mi je rekao da misli da se moze to izvesti bez toga da sve bude u istoj fazi, ali da ce brzina biti manja no to bi opet trebalo biti dovoljno za maxtv jer mu treba 5-6Mb

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 15:55 (Imsovcanin).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MaxTV i ruter u razlicitim prostorijama

Svaki električar koji je radio na instalacijama ti može u ormariću sa osiguračima prebaciti žice da utičnice budu na istoj fazi.....ili ubaciti u ormariću dva kondenzatora 10nF/600V~ između  R -  S - T  faza (crtice kao kond.).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice