Nakon ugradnje dodatnih 2gb rama računalo ne radi

poruka: 14
|
čitano: 8.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ogroman problem sa RAMOM

Bok ljudi iz dubrovnika sam ime mi je filip.
Imam jedan veliki problem, popodne mi je sve radilo normalno tj savrseno i sad sam se poso zaletit po dodatnih 2gb ddr3 1333 rama ko sto su moja stara 4gb.
Izkopco sam sve iz kompa stavio ga na stol otvorio kucicste stavio novih 2gb rama i nakon toga nista vise nije funkcioniralo ko prije. Upalim komp on se upali radi hdd radi sve goni svi cooleri rade a monitor nista ni tipkovnica ni mis ne svjetle ko da mi je posla maticne jeli moguce?
sve sam pokuso 1po1 ram stavljat pa pokusat izcistio svu prasinu sve pokuso jos nista.. molim vas ako mi netko moze pomoc ja sam spreman platit 50€ preka paypala bilo kome ko mi uspijeveceras to objasnit i sredit..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ogroman problem sa RAMOM

Resetiraj cmos i probaj ponovno upalit komp.

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nakon ugradnje dodatnih 2gb rama računalo ne radi

kako ?

imas li skype slucajno? dobit ces brate para preko paypala treba mi ovo hitno sad

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon ugradnje dodatnih 2gb rama računalo ne r
Filaaaa kaže...

kako ?

imas li skype slucajno? dobit ces brate para preko paypala treba mi ovo hitno sad

Ugasi računalo i izvuci kabel iz struje.

Otvori bočnu stranicu i nađi malu baterijicu veličine 2 kune i skini je.

 

Zatim nađi jumper i prespoji ga (pogledaj u uputama od matične ili reci koja mbo je pa ću ti naći manual) na par trenutaka i onda vrati u originalnu poziciju, vrati baterijicu, ukopčaj kabel i pokreni računalo..

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2011 22:26 (F1-IVO).
14 godina
offline
Re: Nakon ugradnje dodatnih 2gb rama računalo ne r

Hehe...ti si povezao obje metode u jednu..

Uglavnom, lakše je samo jumper prespojiti i vratiti.

 

Što se problema direktno tiče, meni to nekako vuče na to da ti modul nije do kraja sjeo u utor. Probaj malo jače pritisnuti i pogledaj jesu li one zakačkice lijepo sjele u utore na pločici RAM-a.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Re: Ogroman problem sa RAMOM
Filaaaa kaže...

Bok ljudi iz dubrovnika sam ime mi je filip.
Imam jedan veliki problem, popodne mi je sve radilo normalno tj savrseno i sad sam se poso zaletit po dodatnih 2gb ddr3 1333 rama ko sto su moja stara 4gb.
Izkopco sam sve iz kompa stavio ga na stol otvorio kucicste stavio novih 2gb rama i nakon toga nista vise nije funkcioniralo ko prije. Upalim komp on se upali radi hdd radi sve goni svi cooleri rade a monitor nista ni tipkovnica ni mis ne svjetle ko da mi je posla maticne jeli moguce?
sve sam pokuso 1po1 ram stavljat pa pokusat izcistio svu prasinu sve pokuso jos nista.. molim vas ako mi netko moze pomoc ja sam spreman platit 50€ preka paypala bilo kome ko mi uspijeveceras to objasnit i sredit..

Ako ti resetiranje BIOS-a ne pomogne onda vjerovatno nisi dobro stavio RAM rj zakče ti nisu dovoljno stisle RAM.Postoji mogučnost da si si spalio nešto na matičnoj

robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Nakon ugradnje dodatnih 2gb rama računalo ne radi

Meni se jedan pu desilo da postojeći rami i novi kupljeni nisu bili kompatibilni(iako su bili i jedni i drigi ddr2),hard radi ali nema slike na monitoru!!

Probaj promjenit slotove,izvadi svoje stare rame i stavi nove,ako i onda ne radi imaš pokvareni ram!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
računalo ne reagira

Poštovanje,pozdrav sa šolte,

evo i ja imam jedan mali problemčić,ćini se sa ramom.

Naime,do prije par dana mi je računalo radilo normalno..a prije neki dan mi je odjednom se poćela gubiti slika sa ekrana,

ništa..isključio sam ga..sljedeči dan je radio normalno.

Jučer evo je radilo sve normalno otprilike 2 sata,a odonda jednostavno više nema slike na ekranu..

..isključivao sam ga iz struje,pokušao resetirati..jednostavo ne reagira..ni tipkovnica ni miš..

..inače zvuk računala je normalan..radi tiho..ne pišti..napajanje je ok..samo ne reagira i crn je ekran..

..baš fali onaj zvuk..obično kad upalim računalo on kratko zapišti i potom digne windowse..

..još nešto,na ekranu se povremeno znalo pojaviti crvenim malim slovima na bijeloj pozadini po sredini ekrana "aging",

ćim ga uključim u struju..šta god to značilo..

..eto savjetovali su mi da nabavim novi ram,pa sad ne znam dali je to ili bi moglo biti nešto drugo,

pa molim savjet..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nakon ugradnje dodatnih 2gb rama računalo ne radi

Provjeri temp. s HW Monitorom za slucaj da ti se nesto ne pregrijava ! A ako sumnjas na RAM , izvadi ga van i natrag umetni !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Nakon ugradnje dodatnih 2gb rama računalo ne radi

Ovo sa gasenjem bi moglo bit da se pregrijava. Just for the record, kaj cistis kaj racunalo ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
računalo ne reagira

Pokušali smo izvaditi ram i vratiti..ista stvar..ne reagira ništa na prednjoj strani računala..ni reset..niti se otvara ulaz za cd/dvd..

..ovo za temp.ću provjeriti..inaće ćini se ventilacija radi normalno..doduše u kući mi je visoka temperatura kad radim s njim sada ljeti..

..jeli bi ovo mogao biti veči problem??

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
računalo ne reagira

..čistim ga redovno..

12 godina
neaktivan
offline
Re: računalo ne reagira
šolta kaže...

Poštovanje,pozdrav sa šolte,

evo i ja imam jedan mali problemčić,ćini se sa ramom.

Naime,do prije par dana mi je računalo radilo normalno..a prije neki dan mi je odjednom se poćela gubiti slika sa ekrana,

ništa..isključio sam ga..sljedeči dan je radio normalno.

Jučer evo je radilo sve normalno otprilike 2 sata,a odonda jednostavno više nema slike na ekranu..

..isključivao sam ga iz struje,pokušao resetirati..jednostavo ne reagira..ni tipkovnica ni miš..

..inače zvuk računala je normalan..radi tiho..ne pišti..napajanje je ok..samo ne reagira i crn je ekran..

..baš fali onaj zvuk..obično kad upalim računalo on kratko zapišti i potom digne windowse..

..još nešto,na ekranu se povremeno znalo pojaviti crvenim malim slovima na bijeloj pozadini po sredini ekrana "aging",

ćim ga uključim u struju..šta god to značilo..

..eto savjetovali su mi da nabavim novi ram,pa sad ne znam dali je to ili bi moglo biti nešto drugo,

pa molim savjet..

Napravi na monitoru preko menija factory reset izgleda da ti je uključen aging.Također pogledaj jeli uključen power saving.Imaš li kojim slučajem Phillips monitor jer on inače ima probleme s aging.Ovako se gasi aging na Phillips http://www.scribd.com/doc/57934732/4/Lock-Unlock-Aging-Factory-Mode stranica 11.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2012 13:11 (Ikarus01).
11 godina
neaktivan
offline
Re: računalo ne reagira

..Istina..pogodio si..imam Phillips-ov monitor..poslušat ću ove upute za aging..hvala na savjetu..sad se samo nadam da ću uspijeti nekako riješiti ovaj drugi problem..nadam se da je do ram-a..to bi se još najlakše moglo riješiti..samo se nadam da nije hard disk ili nešto na kontrolnoj ploči..provjerit ću ovo za power saving..Ljep pozdrav..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice