Da li je napajanje crklo

poruka: 9
|
čitano: 1.126
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Da li je napajanje crklo
Pozdrav,
Imao sam kompjuter i crko je ali kad ukljucim pokrene se tj pokrece graficku sto vjerovatno znaci da je napanje dobro i nije sve otislo.Imam sad drugi racunar kojem je napajanje slabo i kad udjem u igru ugasi se bez blue screena ili bilo cega.Sad hocu da ubacim to staro napajanje ali nisam siguran da li jesigurno to da mi nece osteti to ovaj racunar.Sta mislite jel to sigurno il ne
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Da li je napajanje crklo

Nikakve brojke nisi stavio. Koje su snage navedenih napajanja?

 

Generalno gledano, ne bi se trebalo ništa trajno lošeg dogoditi od preslabog napajanja - računalo se možda neće pokrenuti ili će se rušiti kad komponente povuku previše struje, no ne bi trebalo doći do nikakvih oštećenja.

11 godina
offline
Re: Da li je napajanje crklo

Probaj bootat sa tim starim napajanjem ali bez grafičke...

Jel se ruši samo kada uđeš u igru ili u još nekim radnjama?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 18:07 (Entropija).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Da li je napajanje crklo
Samo kad udjem u igru tu,a u druge kad ulazim nista
11 godina
offline
Re: Da li je napajanje crklo
O kojoj je konfiguraciji i igrama riječ?

Jesi tu igru mogao prije pokrenuti/igrati?

Možda pomogne samo reinstal drivera i/ili igre.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Da li je napajanje crklo
Racunar je slab i radi se o Doti 2.Na starom racunaru sam normalno koji je imo napajanje od 300W a ovo ima 200W. Nego zanima me da li svako napajanje odgovara racunaru ili ne moze svako u racunar jer ne vidim isti pin na ovome i drugom napajanju
13 godina
offline
Re: Da li je napajanje crklo
mbaksa kaže...

ne bi se trebalo ništa trajno lošeg dogoditi od preslabog napajanja

Pa barem si ti iskusan, znaš kao i ja da nije isto ako ima unutra neki MS ili neki Seasonic. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
moderator
offline
Re: Da li je napajanje crklo
Valentin17 kaže...
mbaksa kaže...

ne bi se trebalo ništa trajno lošeg dogoditi od preslabog napajanja

Pa barem si ti iskusan, znaš kao i ja da nije isto ako ima unutra neki MS ili neki Seasonic. 

Ha, ti sad ideš u neke druge vode.

 

Da, nije isto je li unutra neko kilavo napajanje ili kvalitetno napajanje s nedeklariranom dodatnom zalihom snage te s raznim zaštitama, no čak i kad je kilavo napajanje u pitanju, neće se računalu ništa loše dogoditi ako je to napajanje preslabo samim tim što je to napajanje preslabo.

16 godina
offline
Re: Da li je napajanje crklo
Armin Reus kaže...
Racunar je slab i radi se o Doti 2.Na starom racunaru sam normalno koji je imo napajanje od 300W a ovo ima 200W. Nego zanima me da li svako napajanje odgovara racunaru ili ne moze svako u racunar jer ne vidim isti pin na ovome i drugom napajanju

 ovisno od starosti napajanja može biti razlike u priključcima, starija će imati pretežno molex priključke,dok će na novijima biti sata. ako koji priključak fali može se to riješiti adapterskim kablićima.

 

no najbolje bi bilo kupiti sasvim novo napajanje, po mogućnosti neko brand name (Corsair recimo), ali i druga će dobro doći, napajanje od 400w se može nabaviti za 200-300kn.

 

u svakom slučaju dobro provjeriti koji priključci su potrebni, jer na napajanjima koja nisu brand name može usfaliti priključak out-of-box, recimo 8-pin za napajanje grafičke

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 19:47 (Wolverine).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice