Ne želi uopće upaliti kompjuter

poruka: 8
|
čitano: 3.393
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nezeli uop
dakle, imam dva kompa, u oba imam 3 gb rama, i u ovaj koji mi je jaci(pod moj pc) htio sam stavit 4 gb, a u slabiji 2 gb. Kada sam to napravio, na starom se kompjuter upalio, ali bez slike, dok drugi apsolutno ništa. Zatim sam vratio nazad da bude 3 gb u novom i 3 gb u slabijem. Ovaj slabiji je nastavio normalno radit, ko i prije. A ovaj opet nista, (ujutro je radio, nakon mjenjanja rama, nezeli nista, ko da nema struje) zamjenio sam i kablove za napajanje i izbacio sve komponente, pa ponovo probo, i nista. Vjerojatno je riknulo nešt, al mi čudno kak sam od mjenjanja rama. Ako itko zna rješenje problema, ili u čemu je problem molio bih da napiše. Pozdrav
skype: jajejaje23 xf: jajenaoko123 LotRO ingame: Crovoid BF:BC2 ingame [cro]MUgLY LoL ingame: croMUgLY
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nezeli uopće upaliti kompjuter

Probaj zamjeniti procesor ili matičnu. Ja sam isto išao mjenjati rame iz jednog računala u drugi i otišao mi je procesor (AMD Athlon64 X2 4200+ soc.AM2).

Taxy22
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nezeli uop
cro)kiselo_mlijeko kaže...
dakle, imam dva kompa, u oba imam 3 gb rama, i u ovaj koji mi je jaci(pod moj pc) htio sam stavit 4 gb, a u slabiji 2 gb. Kada sam to napravio, na starom se kompjuter upalio, ali bez slike, dok drugi apsolutno ništa. Zatim sam vratio nazad da bude 3 gb u novom i 3 gb u slabijem. Ovaj slabiji je nastavio normalno radit, ko i prije. A ovaj opet nista, (ujutro je radio, nakon mjenjanja rama, nezeli nista, ko da nema struje) zamjenio sam i kablove za napajanje i izbacio sve komponente, pa ponovo probo, i nista. Vjerojatno je riknulo nešt, al mi čudno kak sam od mjenjanja rama. Ako itko zna rješenje problema, ili u čemu je problem molio bih da napiše. Pozdrav

Napajanje ili matična ploča, probaj sa drugim napajanjem, za svaki slučaj uradi Clear CMOS.

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
12 godina
neaktivan
offline
Nezeli uopće upaliti kompjuter

otisla ti je maticna.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nezeli uop

Pokusaj izvaditi i vratiti ram, pa opet pokusati, ili ubaci samo jednu plocicu, promijeni slotove... Kod mene otkako sam ubacio jos 2 plocice PC se odbija upaliti nakon gasenja napajanja sve dok ne izvadim i vratim pločicu nazad, inace se normalno pali, sve normalno radi i nikakvih problema, ali nakon gašenja napajanja obavezno zezanje sa ramom...

Matična ploča 26 °C (79 °F) CPU 41 °C (106 °F) 1. CPU / 1. jezgra 37 °C (99 °F) 1. CPU / 2. jezgra 37 °C (99 °F) GPU dioda 43 °C (109 °F
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nezeli uop
ipak je bilo do kabla, stavio taj kabel na drugi komp, pa ni taj nije htio upalit. onda iso provjerit s kablom od tog drugog kompa pa je radio. Vjerojatno kad sam iskopčo kabel, opet ukopčo isti, a mislio da je drugi.
skype: jajejaje23 xf: jajenaoko123 LotRO ingame: Crovoid BF:BC2 ingame [cro]MUgLY LoL ingame: croMUgLY
12 godina
neaktivan
offline
Ne želi uopće upaliti kompjuter

Probaj clear CMOS (izvaditi bateriju),iako vjerujem da je matična pokojna.

Bolje džaba lezat,nego dzaba radit! xD
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 13:18 (donator_bubrega).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne želi uopće upaliti kompjuter

Ali već je riješen problem.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice