Nemogučnost instalacije Win 10 na Crucial MX500

poruka: 38
|
čitano: 7.726
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Nemogučnost instalacije Win 10 na Crucial MX500

napravljen medij može biti u mbr, u gpt ili u oba moda, bios i prioriteti su isto tako mogući legacy-mbr ili uefi-gpt ili oba + redosljed i o tome odvisi kako će se medij bootati ako ima oba moda. Zato treba ''mora se'' bootati korištenjem quickboot menija cms/expressboot kako god se nazove ista stvar, tj neka Ftipka kojom se bira boot medij .. a tad ako je medij u oba moda imamo i izbor uefi-legacy. Tad radi ako odaberemo kompatibilnu kombijnaciju ili kaže da ne može ako odaberemo suprotnu-nekompatibilnu .. + ovisi o trenutnom modu diska npr prazan-novi koji još nije inicijalizrian ili je već inicijaliziran na tom ili drugom računalu npr u mbr ili gpt modu.

-modovi rada za sam os nisu važni, tj to je samo boot-meni/boot particija, dok se os-sys disk ne razlikuje ali ovisi i o tome ima li npr recovery-repair-reinstal ili sad novo temp-update particiju.. tad može broj particija biti nedozvoljen tj u mbr modu je dozvoljeno do max 4 primarne particije i ne može se stvoriti peta, tad je sve ok, kompatibilno osim tog ograničenja koje gpt nema.

-uefi-gpt je isključivo za 64bitni os i na odgovarajućem 64bitno hwu, tj podrazumijevaju se i uključene opcije kao NXbit, pae, x64.. bez tog ne može 64bitni install a bez 64bitnog osa-isntalla nema gpta itd. itd..

 

par jednostavnih pravila koja samo zvuče kompicirano :)))

+ svaki put može biti problem sam stikić ili usb port.. ponekad samo treba ponovo napraviti istu stvar ili ugasiti-upaliti.. ponoviti.

Kod rufusa je prednost što korisnik može napraviti po potrebi tj ima opciju i tad (pretpostavka) zna čemu služi.. no kao u ostalim slučajevima, pretpostavke su ... i želja koji će usprkos ovoj i bezbrojnim drugim temama opet naći neki problem... majstor, šampion!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nemogučnost instalacije Win 10 na Crucial MX50
Wolverine kaže...
Zelja kaže...
Wolverine kaže...
Zelja kaže...
191x7 kaže...

Izvadi SSD iz laptopa, spoji ga na neki komp i preformatiraj, složi odmah da je GPT i vrati u laptop - proći će instalacija.

 To sam uradio još jutros i prošla je instalacija.

Znači nije bilo do USB sticka...

 

 bilo je do usb sticka jer ti je napravljen sa media creation toolom koji ti je prilikom prvog formatiranja ssd-a stavio MBR particijsku tablicu umjesto GPT, kad složiš stick preko Rufusa prema uputama na onom linku koji sam stavio, prilikom instalacije će staviti GPT particijsku tablicu.

 

no dobro je da si uspio riješiti problem

 Ne razumijem majke mi.Kako je bilo do sticka ako prvi put nije prošla instalacija a drugi put jeste sa istim stick-om?

 drugi put ti je prošlo jer si ssd formatirao na drugom pc-u koji (vjerojatno) ima windowse 10 te je GPT particijska tablica već bila napravljena pa prilikom instalacije nije trebalo praviti particijsku tablicu

 Da.Pa zar tu GPT particiju ne može da napravi Win 10 tokom instalacije tj formatiranja?

Sad mi tek ništa nije jasno.

14 godina
offline
Nemogučnost instalacije Win 10 na Crucial MX500

A u pm

Sjedi 1
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Nemogučnost instalacije Win 10 na Crucial MX500

Koliko se ja sjećam meni je rečeno od strane prijatelja ovde da instalacioni medij (usb flash) napravljen sa MCT svejedno radi na tom GPT ili MBR.

Ja mislim da sam napravio instalaciju sa MCT,siguran sam.

Eh sad što prvi put nije prošlo ne znam odnosno što Win 10 nije htio da ga formatira.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nemogučnost instalacije Win 10 na Crucial MX50

ponovo.. i ti-p-ka-m... po-la-ko.. (da možeš pročitati).

ako je medij (install-usb) kreiran u oba boot moda, mbr-gpt, tad ovisno o mogućnostima BIOSa-postavkama i trenutnom stanju diska možeš odabrati jedan ili drugi mod, tad radi, ako nije identično tad nije kompatibilno i tad ne radi tj tad ne možeš promijeniti mod. Moraš sve jednako podesiti-odabrati. BIOS-DISK-medij i bootati u odgovarajućem modu, zato moraš koristiti CMS da bi zano u kojem si modu ili se nadati na ćoravo da je jednak..

drugi način, kad sve to znaš i znaš u kojem modu želiš, tad medij možeš kreirati u tom konkretnom modu, jednom, ili-ili, ne oba i time eliminiraš mogućnost pogrenog bootanja tj dok sve nije jednako ne možeš dalje.. tj tako nešto ti se i dešava ili ne odabereš pravi mod. To ti je i odgovor zašto u jednom slučaju radi, u drugom ne.. tj nije isto računalo-postavke biosa a od tog sve kreće. Nema preskakanja koraka tj tad padneš na nos (ili moraš imati sreće).. znanje kojeg nemaš je također nužno ili barem čitati odgovore s razumijevnjem. Ponavljati iste stvari i očekivati drugačiji rezultat je besmisleno u klasičnoj formuli i većini zadanih stvari.. determinizam.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Nemogučnost instalacije Win 10 na Crucial MX500

Meni i dalje nista nije jasno...

Ja samo znam da sam instalaciju napravio sa MCT a koliko sam dobio informaciju od lika ovde on moze i za gpt i za mbr ili i on gresi.

I kakve sad veze ima sto sam ja ssd formatirao u drugom pciju?

Zasto windows taj nije htio formatirati koji je bio na usb flash mem?

Mnogo brate komplikovano.

pre sam imao windows 95/98 imas cd i instaliras.Nikakvih komplikacija nije bilo.

Neka mi neko jednostsvno objasni jer nema mi logike da sa istog usba nece prvi put da instalira a drugi put hoce.pa sto ga nije formatirao pre instalacije ssd je bio prazan?

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nemogučnost instalacije Win 10 na Crucial MX50
Zelja kaže...

Meni i dalje nista nije jasno...

Ja samo znam da sam instalaciju napravio sa MCT a koliko sam dobio informaciju od lika ovde on moze i za gpt i za mbr ili i on gresi.

I kakve sad veze ima sto sam ja ssd formatirao u drugom pciju?

Zasto windows taj nije htio formatirati koji je bio na usb flash mem?

Mnogo brate komplikovano.

pre sam imao windows 95/98 imas cd i instaliras.Nikakvih komplikacija nije bilo.

Neka mi neko jednostsvno objasni jer nema mi logike da sa istog usba nece prvi put da instalira a drugi put hoce.pa sto ga nije formatirao pre instalacije ssd je bio prazan?

 

 Jel radi sad ssd, ako radi close plz

9 godina
offline
Re: Nemogučnost instalacije Win 10 na Crucial MX50

U ovom slucaju cmd-diskpart opali "clean" na disk cime ga potpuno dealocira te onda kad se vrati na instalaciju formatira disk i sam ga postavi kao gpt

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice