NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

poruka: 13
|
čitano: 1.089
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

Već duže vrijeme mi stoji Corsair Dominator 16 GB (4x4 GB) i kupi prašinu.Rekoh ajde da ubacim u računar u kojem imam G.Skill RipJaws 2x8 GB 3200MHz.

Ali imam ovaj Noctua ogromni cooler,i čini mi se prema slikama da je to nemoguča misija.

Jako mi je teško slikati,nešto sam uspio ali vjerovatno da bi neko od vas zaključio da li može statii RAM ujedno i cooler da se ne dodiruju treba vidjeti uživo.I uživo je jako teško ali evo slika,pa mi recite šta mislite?

Uostalom možda neko ima ovaj cooler i naletio je na isti problem.

http://www.imagebam.com/image/866ff21093103924

http://www.imagebam.com/image/4ea1f31093104334

http://www.imagebam.com/image/7e485e1093104384

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 13:02 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

A da jednostavno pokusas?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

Inače koliko znam coller maožeš zakačiti i nešto više pa ćeš imat mjesta.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR StariGadHR@steam
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

da, Nh-D15 ima problema sa Ram clearanceom i vrlo često ako imaš RAM koji ima heatsink nećeš moći staviti ventilatore kako treba. Ili će jako stršati pa neće optimalno hladiti ili nećeš uopće moći zatvoriti stranicu.

 

Rješenje ovog problema je skidanje serijskog heatsinka sa ram stickova i instaliranje aftermarket heatsinka(griješ fenom za kosu i lagano odvajaš). Minus je što gubiš garanciju plus je bolje hlađenje rama (bakreni ram heatsinkovi sa ebaya ili aliexpressa) i to da će ti ram stati pod bilo koji cooler.

 

Osobno meni je plus bio i bolji izgled rama al to je individualno.

 

Ne preporučam nikome jer možete oštetiti i ram i automatski gubite garanciju skidanjem serijskog heatsinka ali za "entuzijaste" je validna solucija!

#YOLO
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

Ma da,ali je li vrijedno da se ja sa time zezam radi dodatnih 8 GB RAM-a?

Vrlo je teško ovako vidjeti kad je sve montirano.Ja mislim da bi čak i cijevi coolera udarale od RAM tj ne bi bilo moguče staviti D15 sa instaliranim još 2 modula.

Morao bi skidati cooler nanositi ponovo pastu montirati ga i sve to radi dodatnih 8 GB RAM-a koji mi možda i ne trebaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 14:41 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

Dal je vrijedno da svaki dan XY forumasa odgovara na mali milion tvojih upita i prohtjeva koji se u vecini slucajeva mogu rijesiti kroz par min googlanja ili kroz 10 min posla?

 

 

15 godina
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

Hmmmm.

Boze svasta,ne mogu da nađem koliko je visok ovaj RAM,piše na amazonu 6.3 inča kakva glupost.

Sad sam izmjerio RAM je visok 57 mm.

Evo dimenzija D15 sa slike.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

Kao što je već rečeno, pa zar stvarno moraš otvarati novu temu za svaku glupost? Nitko ovdje nije vidovit pa da zna hoće li stati ili neće, možemo nagađati napamet isto kao i ti.

I kakva je glupost ovo pitanje "jel vrijedno"? pa nećeš ništa izgubiti osim par minuta. Dakle skini cooler, stavi ram i vidi sam. Za to ti treba doslovno 5-10 minuta a ovako otvaranjem teme, traženjem, mjerenjem rama itd si izgubio valjda dva sata i opet ne znaš jel stane ili ne.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

staviš naprijed na CPU cooler jedan bolji ventilator a ovaj iza gdje su ti memorije baciš   i voila....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

NH C14S je rješenje za tvoj problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a
Samo skini predni ventilator. Razlika u temperaturi je zanemariva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a

Je li ti imaš te komponente? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NH-D15 i problem sa nadogradnjom RAM-a
Aigor kaže...
Samo skini predni ventilator. Razlika u temperaturi je zanemariva.

 evo baš gledam,skidanjem prednjeg ventilatora mogu samo ubaciti jedan modul od 4 gb,da je bogdom od 8 GB pa ajde,da bi instalirao drugi modul u slot koji je prvi do coolera tj baze morao bi skidati kompletan cooler.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice