PC ne daje znakove života

poruka: 2
|
čitano: 665
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
PC ne daje znakove života

Pozdrav,

 

evo kako naslov teme kaže imam problem u vezi računala. Neki dan probam upaliti računalo, ali ništa se ne događa, mrtav totalno (koda nije uštekan u struju).

Provjerio sam sve napone na napajanju sa multimetrom i sve ispravno, izvadio sve komponente osim procesora i RAM memorije van, čak sam zamjenio procesor s drugim ispravnim ali i dalje odbija suradnju!

Računalo upali tek kada je određeno vrijeme (preko noći) bilo ištekano iz struje te ako ga onda ugasim i hoću ponovno upaliti ništa se ne događa nego bi ga opet trebalo ostaviti neko vrijeme ištekanog.

Eto to bi bio kratak opis problema, moje sumnje padaju na matičnu ploču mada sam cjelu pregledao i vizualno se ništa sumnjivo ne vidi na njoj.

Svaki savjet je dobrodošao :)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC ne daje znakove života
toxic18 kaže...

Pozdrav,

 

evo kako naslov teme kaže imam problem u vezi računala. Neki dan probam upaliti računalo, ali ništa se ne događa, mrtav totalno (koda nije uštekan u struju).

Provjerio sam sve napone na napajanju sa multimetrom i sve ispravno, izvadio sve komponente osim procesora i RAM memorije van, čak sam zamjenio procesor s drugim ispravnim ali i dalje odbija suradnju!

Računalo upali tek kada je određeno vrijeme (preko noći) bilo ištekano iz struje te ako ga onda ugasim i hoću ponovno upaliti ništa se ne događa nego bi ga opet trebalo ostaviti neko vrijeme ištekanog.

Eto to bi bio kratak opis problema, moje sumnje padaju na matičnu ploču mada sam cjelu pregledao i vizualno se ništa sumnjivo ne vidi na njoj.

Svaki savjet je dobrodošao :)

 

 

 

 Vjerovatno je do napajanja. Ako ima garanciju pošalji na servis, a ako nema onda slobodno otvori napajanje (uglavnom su to 4 šarafića) i polako skini poklopac da ne otkineš žice ventilatora i pogledaj u kakvom su stanju kondenzatori. Vrlo moguće da je jedan ili više neispravan tako što izgledaju napuhani pri vrhu ili su procurili. Ako imaš nekoga ko se razumije možeš mu odnijeti da ti odlemi te i stavi nove kondenzatore identičnih karakteristika. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice