Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz sleep

poruka: 9
|
čitano: 1.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz sleep

Kao što naslov kaže, kada odem na shut down ugasi se, ali se unutar 1 sekunde opet upali, isto tako i sa sleep-om.

Unazad mj dana je u mrežu pogodio grom i otisao pancer, TV, PS3, adapter od routera, telefon i integrirana LAN kartica.

Od tada se taj problem javlja, promjenio sam kabel od napajanja i bilo je sve normalno dok ga nisam ugasio i usred noci se sam upalio i od tada stalno isto.

Procitao sam hrpu toga sto bi moglo biti i nista nije rijesilo problem (hibernacija mi je off, u biosu ugasen wake on LAN, resetiran CMOS, nema nikakvih wake-up timera).

Proslio tjedan sam primjetio da mi je u Fortnite-u FPS-ovi skakali od 15-100, a prije sam mogao igrati s v-sync na 60, sada se stvar malo popravila. I u Starcraftu 2 mi je nekada znalo zatrzat kada je bilo vise jedinica.

Tu i tamo mi se bez razloga prilikom surfanja ugasi wifi usb stick, pa moram prestekavati.

 

Naponi u biosu:

+3,3V     3,264V

+5V      4,980V

+12V     11,880V

 

Konfa:

AMD FX-6300

R9 270x 4GB

16gb rama ddr3

2xssd

1xhdd 1TB

napajanje corsair VS650

 

Da li bi bilo napajanje, maticna ili mozda oboje? 

Ima li koji nacina da testiram?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz s

Uzeo nowo napajanje RX550 i nije problem u njemu, vec vrlo vjerojatno maticna... 

13 godina
offline
Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz sleep

U BIOSu ugasi LAN karticu, uzmi si novu u trgovini i upikni je u matičnu ploču,

ovisno o raspoloživom utoru na ploči trebaš PCI ili PCI-E X1 LAN karticu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 21:02 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz s

To sam prvo napravio u biosu, ali i dalje je ovaj problem. Uzeo sam wifi usb stick za net.

Ionako je vrijeme da pomladim računalo.

6 godina
protjeran
offline
Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz sleep

promini bateriju na maticnoj

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz s
Gorstak79 kaže...

promini bateriju na maticnoj

 -baterija ne služi baš ničemu.. osim postavkama kao datum i reset na defaultne postavke. Kad se pc upali, ako radi, baterija nema nikakve veze do gašenja tj postavki BIOSa (datum može biti problem, licence..), poželjno prije bootanja OSa provjeriti-podesiti tj postavke trebaju biti nepromjenjene u odnosu na ono što OS očekuje (npr ahci-ide mod kontrolera ili sec.boot.. i sl.). U ovom slučaju baš nikakve veze nema... za test, izvadi bateriju i probaj. Ispravna baterija služi samo tome da ne moramo kod paljenja svaki put podešavati BIOS (ili pogrešno podesiti).

 

@ Meneldor.. ne, ono što si napisao, isključio si (samo) WOL, isključi mrežnu karticu (disable, LAN-NIC). .. ali i tad može smetati ostatku, to ponekad pomaže i kupnja nove.. ili nova MBO.

udar groma.. manji problem je zapravo struja, tad pocrkava svašta, svjetlo, frižider.. može i PC, ali često je mreža (internet, tel.linija..) ono što neovisno o uzemljenju napravi štetu jer tu nema zaštite ili drugih uređaja i ne treba neka poebna struja .. par volti. Zato, ako nisu svi kablovi pod zemljom, jedino isključivanje mreže (modem) može pomoći.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 0:09 (ihush).
13 godina
offline
Re: Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz s
Valentin17 kaže...

U BIOSu ugasi LAN karticu, uzmi si novu u trgovini i upikni je u matičnu ploču,

ovisno o raspoloživom utoru na ploči trebaš PCI ili PCI-E X1 LAN karticu.

Ploča ti je gotova i trebaš novu.

10 godina
offline
Re: Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz s

U procesu sam nabave nove maticne, procesora i rama.

 

@ihush

nisam napisao, jer sam zaboravio dok sam pisao temu, jer sam isprobavao hrpu toga, a nista nije pomoglo.

 

Budem se malo detaljnije pregledao maticnu kada uhvatim vremena da vidim da li ima kakvih ficizkih ostecenja na njoj.

 

Ako nista ova tema ce nekome posluziti ako naidje na isti problema, mada nije da ikome tako nesto treba.

15 godina
offline
Re: Pc se resetira prilikom shutdown-a i budi iz s
usput (ako nekome tako nešto treba.. mada je šansa kao na lotu, zanemariva..) :) -kondenzatori na mbo služe ugl stabilizaciji napona, kao VRM. Kvaliteta mbo ili OC potencijal ovise upravo o tom dijelu, stabilnost (pravi napon za cpu-ram jer bez tog nema stabilnog rada tj crc-error..)… i naravno, mbo kao u ovom slučaju može bez njih, ali je pitanje do kad/koliko (nije nešto egzaktnog) kao što kuća može biti bez osigurača.. no kad nešto crkne tad je kraj. Obrnuto, da nisu pootpadali, možda bi ploča radila 'vječno'.. -nastavak problema, starenje. Nije isto kod elektronike staro-novo, jer starenjem sve odlazi, haba se.. vodljivost, lemovi, svaka logička vrata-switch.. kad tad mora crknuti. Za npr napajanja je naveden certifikat npr bronce-80%.. tj efikasnost, uz malo fizike/struje, više energije=više topline, toplina-otpor (nasuprot supravodljivosti na niskim temp..) itd. i tad samim starenjem mogu početi problemi, tj robustnost-zalihnost svih dijelova ovisi o najužem dijelu (standardna industrijska tolerancija je 10%). Zato staro nikad nije kao novo i ako je ''do sad radilo'' (popularna floskula) ne mora i dalje, tj jednom ipak crkne, jednom ipak tolerancija ode postotak predaleko mada se zbog ostalih komponenti-ovisnosti npr napajanje i mbo koja stabilizira napajanje problem ne mora nikad pojaviti.. npr 'da je sve identično' i da na jednom pcju imamo jaču vga koja tad troši-vuče više struje na drugom slabiju.. i to može biti razlika između rada bez kvara desetljeće ili sutra, mada je zapravo 'identično' računalo osim vga, koja opet nije sama za sebe uzrok kvara tj starenja nego je to kumulativno habanje-potrošnja-opterećenje, fizika.. tj ako što se autoguma potroši brže ako vozimo, ako vozimo oštrije itd. i tad imamo 'slikove' (zimska idila sa sudarima) ili novu gumu, dok je auto 'isti'.. i ne treba se tome čuditi ko pura dreku :))
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice