Plavi ekran(PC)

poruka: 15
|
čitano: 5.507
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Plavi ekran(PC)

Već par mjeseci imam problem sa plavim ekranom koji se pojavi tokom korištenja računala. Error je često drugačiji, pa me zanima da li neko zna u čemu je točno problem. Koristim win 10. Kada su se problemi počeli dešavat koristio sam tu verziju Windows već neko vrijeme, pa sam ponovo instalirao iste win i opet se pojavljuje plavi ekran. Vjerujem da je problem u hardveru posto je komp star 10g, ali me zanima koji točno dio pa da ga promijenim. Preko nekog programa provjerio sam hdd i našo mi je neke 2 greške točno ne znam koje su bile i hdd mi već neko vrijeme dosta često na 100% makar ništa ne redom na kompu. Šta se tiče rama napravio sam pregled s programom  nakon 100% nije našao ni jednu grešku ali pustio sam da program i dalje radi i nakon vise od 4 sata bila je jedna greška. Pa ako neko zna u čemu je točno problem bio bi mu zahvalan, komp ne vrijedi ni 100kn tako da ga na popravak ne vrijedi nositi.

 

ovo su neki od errora

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Plavi ekran(PC)

Pa cuj, mislim da si si sam odgovorio - ako ti memorija izbacuje gresku kod testiranja, to je dovoljno za povremeno rusenje windowsa. Ne mora biti jedini uzrok, ali....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Plavi ekran(PC)
Damir22 kaže...

Pa cuj, mislim da si si sam odgovorio - ako ti memorija izbacuje gresku kod testiranja, to je dovoljno za povremeno rusenje windowsa. Ne mora biti jedini uzrok, ali....

 cudno mi je sta mi izbacuje toliko razlicitih gresaka kod rusenja ovo sta sam stavio su samo neke od, broj razlicitih gresaka ide sigurno do 10. mislio sam kupiti novi hdd, ali ako to ne bi rijesilo problem da ne kupujem bez veze zato pitam. nisam bas siguran da su rami problem pošto je program doša do 100% i dobio sam poruku da mogu zavrsiti pregled, sl.2 je problem od rama. Pa reko ako neko zna tocno koji hardwer je problem da ne bacam novce bezveze na ovu staru kantu( koja mi trenutno koristi samo za internet i gledanje filmova)

8 godina
offline
Plavi ekran(PC)

Cuj,svi ti testovi su najrelevantniji kad rade dugo, preporuka je uvijek ostaviti preko noci, znaci barem 10-12 sati da se vrte.

 

Cak i ako ne pokazuje nikakve greske, opet moze doci do nestabilnosti sistema.

 

Da, problem moze biti i u hard disku, svakako. 

 

E sad, kojim redosljedom to krenuti rjesavati.....kazes da je pc star, znaci vjerovatno nebi ni htio ulagati nesto, pokusaj naci neki rabljeni disk, ili ako imas 2 keksa rama, probaj samo s jednim pa ces vidjeti. To je sad postupak eliminacije, tesko na osnovu ovih slika mozes ustanoviti sto tocno radi probleme....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Plavi ekran(PC)
Damir22 kaže...

Cuj,svi ti testovi su najrelevantniji kad rade dugo, preporuka je uvijek ostaviti preko noci, znaci barem 10-12 sati da se vrte.

 

Cak i ako ne pokazuje nikakve greske, opet moze doci do nestabilnosti sistema.

 

Da, problem moze biti i u hard disku, svakako. 

 

E sad, kojim redosljedom to krenuti rjesavati.....kazes da je pc star, znaci vjerovatno nebi ni htio ulagati nesto, pokusaj naci neki rabljeni disk, ili ako imas 2 keksa rama, probaj samo s jednim pa ces vidjeti. To je sad postupak eliminacije, tesko na osnovu ovih slika mozes ustanoviti sto tocno radi probleme....

 Hvala na pomoci, probat cu to napraviti ako uspijem pronaci problem super, ako ne, onda nema druge nego kupiti novi.

13 godina
offline
Re: Plavi ekran(PC)
mArKo17 kaže...

Već par mjeseci imam problem sa plavim ekranom

Odradi ovo, Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost, pa budemo onda dalje.

Ako imaš više modula RAM memorije, istestiraj jedan po jedan.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 11:45 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Plavi ekran(PC)
Valentin17 kaže...
mArKo17 kaže...

Već par mjeseci imam problem sa plavim ekranom

Odradi ovo, Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost, pa budemo onda dalje.

Ako imaš više modula RAM memorije, istestiraj jedan po jedan.

 Evo rezultata za hdd, šta se tiče rama nemam druge rame kod sebe, jedino bi mogu izvaditi jedan pa tako testirati. Ps: sorry za slike šta su ovako okrenute, slikao sam s mobom ali neznam zašto ih Tak okrene

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2019 5:05 (mArKo17).
13 godina
offline
Re: Plavi ekran(PC)
mArKo17 kaže...

HDD lagano odlazi, probaj testirati jedan po jedan RAM.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
neaktivan
offline
Plavi ekran(PC)

Pozdrav,,,Mnogo je istih ili slicnih tema pa neznam tocno gdje cu dobiti odgovor . OOvdje vidim da se frisko raspravlja pa da pitam. Imam dosta star PC u orginal stanju po HP Compaq dx2420 . Posto neigram igrice slizi mi samo za surfanje i vide sadrzaj. Desava mi se da kad pokrenem video na nekom portalu da mi zablokira  browers i nemogu izaci sa stranice ali cujem ton video sadrzaja dok portal zamrnut i moram cekati neko vrijeme dok odreagira na X za izlazak. Na Mozili ili Operi svejedno isto se desava. Znaci samo browers blokira dok za to vrijeme dok je blokiran mogu uci u menu pc-a radi otezano ali mogu ga koristiti.. Na youtube mi radi uredu nedesava mi se da blokira. Za vrijeme dok je brower u blokadi rami pokazuju 50% ima 2GB rama ,a procesor dodje i na 60% . Dvojezgreni 2.60 ghz . Graficka je integrirana neka intelova 256 mbram-128 bit . Dali li je problem u grafickoj kartici? 

dani
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Plavi ekran(PC)

@daniq

 

Najbolje je otvoriti svoju temu ...

 

Inače kaj se čudiš,videi su sve veći,kvalitetniji, u sve većoj razlučivosti ...

 

Imaš 2 GB rama i dual core proc ... pa nebi ti bilo loše dodati još 2 GB rama (ili više ako ti ploča podržava), pa čak i dokupiti neki proc,danas tak i tak te starije stvari nisu preskupe ...

 

Daj naziv matične da vidimo kaj sve ide gore ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 8:59 (nbdy32).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Plavi ekran(PC)

maticna Msi 2A78H , 4 gram je maximum Trazim po njusskalu neku graficku . Da razmisljam da kupim quad core za taj socket i graficku neku ali nemam puno iskustva s time neznam dali ce to ici na tu maticnu i koja graficka bi radila ok. Inace me pC sluzi ok,osim tih povremenih smetnji sa video sadrzajem. Imam linux innstaliran daleko bolje radi od windowsa upravo zbog slabije konfiguracije

 

dani
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 0:20 (daniq).
8 godina
offline
Plavi ekran(PC)

http://www.findlaptopdriver.com/msi-2a78h-cpu-support-list/

 

Baš da se možeš nešto pohvaliti izborom proca ... i nemožeš ...

 

A i ram samo 4GB ...

 

Jedino staviti Xeona ....

 

https://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/#msi

 

I nisi baš stavio pravu oznaku ploče ...

 

pretpostavljam da ja 7525 ili tak nekaj ...

 

I imaš low budget grafičkih,čak i novih po 300 kn ... ili neku rabljenu za 100 ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 13:03 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Plavi ekran(PC)

Da imas pravo ta je 7525 VER 1.0 . ali to je prakticki to sa prvog linka.. Vidim da podrzava Xeon Processor X3220  X3220 X3230  X3360 X3370 X3380 Naiso sam na neki adapter na ebay-u koji se stavi pa onda pasu procesori xeon sa socket 771. Uglavnom kosta to sve skupa vise nego vec neka polovna konfiguracija novija . Kupit cu neke rabljenu graficku do 100kn , itako mi je internet spor niti nemogu nista gledati i 720p je plafon. 

dani
15 godina
offline
Re: Plavi ekran(PC)

odavno je internet (video i sl.) = multimedija tj requirementsi kao za gaming.. tj trebaš jaču vga-gpu jer danas svi browseri korsite vga za video (kao igre), dekoder.. dok je cpu za to slab, + poželjno 4gb..

ako ideš tim redosljedom, cpu ne moraš nadograđivati, tj ostalo je važnije za novije requirementse nego sam cpu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Re: Plavi ekran(PC)
Nadam se da si ti rijesio problem,za one koji imaju ovaj problem evo par provjerenih savjeta
Kod Marka je vjerovatno hardverki problem reinstalirao je windows i opet ima isti problem
1.po mom iskustvu probajte da skinete ram memoriju i ponovo je stavite
2.Odspojite hard disk i ponovo spojite
3.Skinite procesor ocistite ga i ponovo stavite i pozeljno bi bilo da promjenite pastu
4.poslusajte zvuk hard diska ako primjetite bilo kakav tupi zvuk u radu moze znaciti da imate problem sa hard diskom
5.Skinite program za analitiku hard diska
6.Skinite program za temperaturu procesora i graficke ako je imate
To su neki savjeti sto se tice hardvera (komponenti vaseg racunara)
Najcesce je to problem sa Windowsom cesto napravimo neke greske i time pokvarimo wondows ili se moze desiti i zbog azururanja windowsa
NAJBOLJE RIJESENJE ZA TO JE DA VRATITE RACUNAR UNAZADA (restore point) NA NEKOLIKO DANA=MJESECI ZAVISNO OD TOGA KADA STE URADILI RESTORE POINT

I ZADNJE I MANJE POPULARNO RIJESENJE JESTE REINSTALACIJA WINDOWSA,zato nemojte da ceckate u ono sta se ne razumijete posebno ako imate starije racunare,,,

Ali ako zelite glumiti tehnicara uradite restore point da biste uvjek mogli rijesiti plavi eror ili plavi ekren tokom paljenja racunara
Na lapropima je cesto problem nakon update da dobijamo plavi ekren prilikom paljenja
Samo zaklopite racunar kada ekren pocne da treperi i kada se ugasi ponovo podignite ekran i brze bolje uradite restore point
ako se racunar gasi brzo i ne stignete da uradite restore point cim upalite racunar odmah restartujete racunar i prilikom klika na restart drzite shift i tako cete uci u safe mode i tu uradite restore point
Ja sam imao tih problem pa sam znao po citav dan traziti rijesenja na internetu al zmislite niti jedan ne pomaze meni a svima da,tako da nadam se da sam vam pomogao da ne morate traziti na internetu i slusati indijce HAAHAH sretno svima

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice