Power dugme na kučištu stalno svijetli!?

poruka: 12
|
čitano: 2.363
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Power dugme na kučištu stalno svijetli!?
Pozdrav svima naime dogodila mi se cudna stvar s kompon, imam kuci otopinu od litre natrij klorida u plasticnoj boci s špricom unutra sluzi mi za ispiranje nosa i slicno i sad imam komp koji je odlicani jak i koristim ga u boravku kao multimediju gledam tv programe preko njega i filmove prejo kodija i slicno i sta se dogodilo ta plasticna boca ne kapa vidljivo nego kad je okrenes i zakacis kapa kap po kap i moja stara mater obisila tu bocu povise kompa na jedan cavao i tako je to kapalo cijelu noc. 

Ujutro ja vidim gori svijetlo power inace gori samo kad je komp upaljen kad se komp ugasi i svjetlo na power dugmetu se ugasi i brze skinem poklopac da vidim sta je unutra maticna suha graficka suha sve suho ali dno napajanja mokro i ne daje znakove zivota znaci ventovi se ne vrte ne vrti se ni vent od napajanja od nicega..

Skinem i drugu stranicu isto sve suvo ali se vidi da je mokro po kucistu i da je infuzija koja je slana (sta je otegotna okolnost) tejla lagano po kucistu i stranicama do dna s unutarnje strane kucista di se skupljala i smocila napajanje. 

Skinem stranicu odvidam napajanje i pustim tako da se susi par dana, mislio sam se dali ispirati napajanje običnom vodom al sam odustao i nakon nekoliko dana spajam sve i palim komp i bogami zavrti on ventilatore i oce nece digne windowsei sve radi normalno osim jedne stvari a to je da svjetlo na tipci power i dalje svjetli i kad je komp ugasen i upaljen e sad sta bi moglo bit i sta se dogodilo da tako to ostane?
__________________
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Power dugme na kučištu stalno svijetli!?

Sta sam ja to procitao? Triput, i jos ne shvacam sve. I ne mogu povezati naslov teme,

sadrzaj teme, nejde to nikako.

 

Jesi siguran da je to NaCl? Da nije mozda THC otopina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Power dugme na kučištu stalno svijetli!?

-računalo je stalno pod naponom (stujom) tj mbo pali-gasi, kao što i kontrolira npr usb (za npr punjače).. i ovisi o postavkama biosa pa i to kako će indikator svjetljiti-treptati kad ej u npr stndby..

tako da može biti bilo koja power postavka, bios-win.. ili (relanije po opisu) običan kratki spoj u samom buttonu, jer struja je stalno tu, dok ne isključiš prekidač, tj da struja nije u žici tad ne bi ni mogao upaliti, tj to nije klasična sklopka on-off, nego samo impuls-kontakt koji kaže mbo, upali se ili ugasi se..

 

-možeš izvaditi-rastaviti, počistiti alkoholom i 99% da će biti ok, ili da je nešto crklo pa će stalno svjetliti, kao što je mogla crknuti ledica pa ne bi uopće svijetlilo ali bi i dalje računalo jednako radilo jer ne ovisi o led svjetlu na kućištu.

 

-računalo je stalno pod naponom. Što god da radiš, prvo isključiti (ne ugasiti win, nego žicu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Re: Power dugme na kučištu stalno svijetli!?

@čitatelj

Ne kuzim kako ne kuzis  u boci infuzija natrij klorid mi se prolio po kompu ali lagano kap po kap i od tad mi stalno iako se komp osusio i radi stalno svjetli svijetlo power na kucistu koje je prije svjetlilo samo kad bi komp radio a kad bi ga ugasio ugasilo bi se i svijetlo na tipci power. 

Sad kuzis? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 11:11 (VrhVrhova1).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Power dugme na kučištu stalno svijetli!?
ihush kaže...

-računalo je stalno pod naponom (stujom) tj mbo pali-gasi, kao što i kontrolira npr usb (za npr punjače).. i ovisi o postavkama biosa pa i to kako će indikator svjetljiti-treptati kad ej u npr stndby..

tako da može biti bilo koja power postavka, bios-win.. ili (relanije po opisu) običan kratki spoj u samom buttonu, jer struja je stalno tu, dok ne isključiš prekidač, tj da struja nije u žici tad ne bi ni mogao upaliti, tj to nije klasična sklopka on-off, nego samo impuls-kontakt koji kaže mbo, upali se ili ugasi se..

 

-možeš izvaditi-rastaviti, počistiti alkoholom i 99% da će biti ok, ili da je nešto crklo pa će stalno svjetliti, kao što je mogla crknuti ledica pa ne bi uopće svijetlilo ali bi i dalje računalo jednako radilo jer ne ovisi o led svjetlu na kućištu.

 

-računalo je stalno pod naponom. Što god da radiš, prvo isključiti (ne ugasiti win, nego žicu).

 Prekidac power nije bio izlozen natrij kloridu tako da neznam koliko bi pomoglo ciscenje power prekidaca  jedino ako nije se slucajno poklopila cijela situacija iako sumnjam  nekako mi vuce na ostecenje  napajanja ali ne kuzim na koji nacin. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 11:21 (VrhVrhova1).
7 godina
protjeran
offline
Power dugme na kučištu stalno svijetli!?

Previse vrhova u tom NaCl-u. Kako i sam kazes - vrh vrhova 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Power dugme na kučištu stalno svijetli!?

-napajanje nema veze s powerbuttonom, tj to sve kontrolira mbo, napajanje radi ili ne radi. Provjeri postavke mbo, power-green i sl. stndby modove. Kao na npr TVu i ostalim uređajma, postoje opcije da svijetli, trepće ili ugašeno.. ovisi što ti se nudi u opcijama.

 

ili kao izuzetak, ako imaš nekako drugačije spojeno, direktno, no tad opet nema veze napajanje, jer struje ima ili nema, ako ledica svijetli, to znači da je strujni krug zatvoren. Kad to kontrolira mbo tad je uvjek krug zatvoren a mbo to kontrolira i različito ako postoje opcije signalizira stanje, tj to radi kako je podešeno. Jedino može pregoristi ledica i tad ne svjetli neovisno kao je podešeno ili pc upaljen-ugašen dok je kod tebe upravo opbrnuto i to znači da nije pregorena ledica i da napajanje radi, tj da to nije moguć izvor koji tražiš.. nešto drugo, postavke, bios-win (power postavke).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Re: Power dugme na kučištu stalno svijetli!?
ihush kaže...

-napajanje nema veze s powerbuttonom, tj to sve kontrolira mbo, napajanje radi ili ne radi. Provjeri postavke mbo, power-green i sl. stndby modove. Kao na npr TVu i ostalim uređajma, postoje opcije da svijetli, trepće ili ugašeno.. ovisi što ti se nudi u opcijama.

 

ili kao izuzetak, ako imaš nekako drugačije spojeno, direktno, no tad opet nema veze napajanje, jer struje ima ili nema, ako ledica svijetli, to znači da je strujni krug zatvoren. Kad to kontrolira mbo tad je uvjek krug zatvoren a mbo to kontrolira i različito ako postoje opcije signalizira stanje, tj to radi kako je podešeno. Jedino može pregoristi ledica i tad ne svjetli neovisno kao je podešeno ili pc upaljen-ugašen dok je kod tebe upravo opbrnuto i to znači da nije pregorena ledica i da napajanje radi, tj da to nije moguć izvor koji tražiš.. nešto drugo, postavke, bios-win (power postavke).

 Ok  hvala na pomoći na poslu sam ali kad dodjem kuci pokusat cu u biosu pronaci te postavke a ako ne nadjem nadam se da ce vadjenje baterije na maticnoj pomoci tj resetirati na tvornicke bios a samim tim i to da se svjetlo pali kad se upali i komp i da se ugasi kad se ugasi komp. 

13 godina
offline
Re: Power dugme na kučištu stalno svijetli!?
VrhVrhova1 kaže...

Ako napajanje nema garancije, možeš ga ako znaš kako otvoriti i fino sve propuhati zrakom (kompresor), ako imaš garanciju, propuši zrakom kroz rešetku ventilatora kao i kroz izlaza za zrak na zadnjoj strani napajanja,

isto tako fino sve povadi i fino propuši zrakom, kućište možeš komplet alkoholom prebrisat i posušit, kao i taj konektor, pa sve sklopit natrag i probat onda.

ps. taj problem može biti vezan za napajanje jer lampica sama ne mora imati veze sa tipkom za paljenje, pogledati kabel i konektor preko kojega se to napaja, očistiti i propuhati zrakom.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 20:13 (Valentin17).
5 godina
offline
Re: Power dugme na kučištu stalno svijetli!?
Valentin17 kaže...
VrhVrhova1 kaže...

Ako napajanje nema garancije, možeš ga ako znaš kako otvoriti i fino sve propuhati zrakom (kompresor), ako imaš garanciju, propuši zrakom kroz rešetku ventilatora kao i kroz izlaza za zrak na zadnjoj strani napajanja,

isto tako fino sve povadi i fino propuši zrakom, kućište možeš komplet alkoholom prebrisat i posušit, kao i taj konektor, pa sve sklopit natrag i probat onda.

ps. taj problem može biti vezan za napajanje jer lampica sama ne mora imati veze sa tipkom za paljenje, pogledati kabel i konektor preko kojega se to napaja, očistiti i propuhati zrakom.

 Za kompresor ne mora otvarati napajanje a da ne pricam da je to potencijalno opasna stvar za radit... Apsolutno nikakvog razloga nema da ga otvara....

8 godina
offline
Re: Power dugme na kučištu stalno svijetli!?
Posmatrač kaže...
Valentin17 kaže...
VrhVrhova1 kaže...

Ako napajanje nema garancije, možeš ga ako znaš kako otvoriti i fino sve propuhati zrakom (kompresor), ako imaš garanciju, propuši zrakom kroz rešetku ventilatora kao i kroz izlaza za zrak na zadnjoj strani napajanja,

isto tako fino sve povadi i fino propuši zrakom, kućište možeš komplet alkoholom prebrisat i posušit, kao i taj konektor, pa sve sklopit natrag i probat onda.

ps. taj problem može biti vezan za napajanje jer lampica sama ne mora imati veze sa tipkom za paljenje, pogledati kabel i konektor preko kojega se to napaja, očistiti i propuhati zrakom.

 Za kompresor ne mora otvarati napajanje a da ne pricam da je to potencijalno opasna stvar za radit... Apsolutno nikakvog razloga nema da ga otvara....

 Samo da ti velim,ako se otvori napajanje onda se tek i jako dobro ispuše,bez obzira kakvi su otvori na napajanju,uvijek ostane prašine i to onak u onim većim komadima ...

 

Potencijalno opasna stvar,jedino ako je uključeno u struju ...

 

Najbolje je isključiti ga iz struje,te zatim odpajati sa ploče,tako da se i za slučaj kondenzatori isprazne ...

 

I onda otvaranje,usput i provjera napuhanih kondenzatora ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 19:54 (nbdy32).
13 godina
offline
Re: Power dugme na kučištu stalno svijetli!?
nbdy32 kaže...

 Samo da ti velim,ako se otvori napajanje onda se tek i jako dobro ispuše

A čemu se zamaraš bezveze. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice