Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

poruka: 43
|
čitano: 14.753
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Eto, imam graficku karticu - ATI Radeon HD 4870 , i imam jedan problem s njom ....

-Znaci kada nista ne radim na kompu (idle je) kartica ocitava 55*C sto je najnize uspjesno spustena temperatura, ocitavam ju preko Catalyst Control Center-a i ventilatori su mi na 100% uvijek. Imam sve ukupno 5 ventilatora. Jedan je sa prednje, drugi sa straznje, treci bocno cetvrti na grafickoj i peti na procesoru. Problem je u tomu sto neznam dali mi se graficka pregrijava ili su to normalne temperature. Za vrijeme zahtjevnih igrica temperatura mi skace na 65, pa kod nekih 70 a ima i 80. prosjecno je 70*C, i naglasavam! Ventilatori su uvijek na 100%.

-Ako mi moze netko pomoci bio bih mu zavalan!!!

 

BTW prije su mi temperature (vec negdje 6 mjeseci) bile 65-70C na idle i do sad su mi postavke bile ovako (i neznam sto je to... ako mi netko moze pojasniti) :

High Performance GPU clock settings:

750 MHz               --a sada su 500MHz

high Performance memory clock settings:

900 MHz               --a sada su 450MHz (to mi je spustilo temperaturu sa 65C na 55 :)) )

 

Eh, da graficka je stara 3,5 - 4 godine (kupljena u 2008-oj)

 

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Za tu grafičku to su normalne temperature, ide ona i do 70 stupnjeva.

13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Znam da ona ide do 70*c ... vec kazem, ide i preko toga 80,90... a kad mi ventilatori malo sporije vrte 35% onda ide do 100*C i to nije normalno , jer prije toga nije bas bilo tako! Temperature su znale biti 45-50C pa pitam :)) , ali hvala

 

eh, da skoro zaboravio , dali mi netko moze pojasniti sto je ovo i cemu sluzi ?

 

High Performance GPU clock settings:

750 MHz              

high Performance memory clock settings:

900 MHz

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 18:37 (robi4never).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
robi4never kaže...

Znam da ona ide do 70*c ... vec kazem, ide i preko toga 80,90... a kad mi ventilatori malo sporije vrte 35% onda ide do 100*C i to nije normalno , jer prije toga nije bas bilo tako! Temperature su znale biti 45-50C pa pitam :)) , ali hvala

 

eh, da skoro zaboravio , dali mi netko moze pojasniti sto je ovo i cemu sluzi ?

 

High Performance GPU clock settings:

750 MHz                           

high Performance memory clock settings:

900 MHz

 

High Performance GPU clock settings:  Trenutni clock na graficki procesor (Radni takt)

750 MHz                           

high Performance memory clock settings:  Trenutni clock memorije (Radni takt memorije)

900 MHz 

 

Hm sto se tice temperatura nije mi bas normalno da se grafa na 35% fan ide do 100 jer meni je na 35% bila na oko 65 u full load-u, prije par danas sam nabacio acelero twin turbo i temperature su znatno nize, idle: cca 45 a full load 55-60...

 

Uglavnom da ne duzim previse promijeni pastu (obavezno nanesi pastu i na memoriju na karti) i malo pocisti od prasine...

 

Ovo sto vidis da ti se radni takt mijenja tu nemas frke zato sto kad ti je ukljucen AMD overdrive tak da si grafa sama podesava takt tj. driver da ne bude stalno u full stock opterecenju sto ovisi o potrebi (npr. igranje: veci takt, idle: manji takt), procitaj sto pise...

 

 

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 19:38 (Ivan 992).
15 godina
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

ljeto je i normalno da se temperatura povečala ,a pogotovo na toj seriji koja je poznata po pregrijavanju,

eto na primjer moja hd6870 sa dva venta ide do 75 C na sobnoj temperaturi od 29 C

 

očisti grafu

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 19:14 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Iako je to stara HD4870 bas i nije normalno da su takve temp. na 100% okretaja venta !

 

Ocisti hladnjak i stavi novu pastu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
Haf932 kaže...

Iako je to stara HD4870 bas i nije normalno da su takve temp. na 100% okretaja venta !

 

Ocisti hladnjak i stavi novu pastu !

Da, mogu mislit kakav je to zvuk kad je vent na 100%, ja sam svoju drzao na "manual control" temperature su bile normalne. Kad idem igrat nesto stavim na 35% kad je u idle stavim na 25%, grafa je stara al moze ona dobro potegnut{#}

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
13 godina
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Ja sam bas sad svoju stavio na 100% okretaja venta i vrti se na kojih 4.600rpm-a i nemrem ga slusat kak je glasan !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
Haf932 kaže...

Ja sam bas sad svoju stavio na 100% okretaja venta i vrti se na kojih 4.600rpm-a i nemrem ga slusat kak je glasan !

Pogledaj ovdje noise level...

  Samo sto sad grafa vise nema post kod paljenja komp-a{#}

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Za tu grafu je normalno da se tako grije, ali na 100% vent nije. Najbolje ti je očistiti hladnjak i staviti novu pastu. 

Kalko1212 ingame
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 19:38 (kalko1212).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Ehh... sad mi je vent. na 60 % a temperatura na 56-58 *C , dali je to dobro? :P

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

To je normalno za tu grafu, pa i meni su temperature znale doći i do 100°C, pa što, može ona to izdržati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
robi4never kaže...

Ehh... sad mi je vent. na 60 % a temperatura na 56-58 *C , dali je to dobro? :P

Ako je idle onda bas i nije dobro !

 

Ako je load onda je dobro !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
Haf932 kaže...
robi4never kaže...

Ehh... sad mi je vent. na 60 % a temperatura na 56-58 *C , dali je to dobro? :P

Ako je idle onda bas i nije dobro !

 

Ako je load onda je dobro !

Na idle-u je .-.

Sad je na 45 % i edit: 64*C :/, ups, al nea veze, stavit cu ga na 55-60% kad sam idle pa je temperature 58-62 , a kad igram na 100% i onda mi spusta u igri :PP

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 23:09 (robi4never).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

To je super, zapravo minimalna temperatura u idleu na mojoj je uvijek bila 59-60°C, i to je minimum minimuma, ne može manje nikako.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
FrEaK94 kaže...

To je super, zapravo minimalna temperatura u idleu na mojoj je uvijek bila 59-60°C, i to je minimum minimuma, ne može manje nikako.

To nije ni blizu "super" temperature. Koliko ti je tek u loadu bila, ne zelim znati..

--------------------------
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
FrEaK94 kaže...

To je super, zapravo minimalna temperatura u idleu na mojoj je uvijek bila 59-60°C, i to je minimum minimuma, ne može manje nikako.

Nije istina ! Koje vi gluposti pričate ja nemogu vjerovati. HD 4870 sa turbinskim hladnjakom se grije jako, ali samo na automatskom podešavanju. Moja Sapphire sa turbinskim ventom je u idle-u bila na 40/44C, a u loadu 75C. Vent je cijelo vrijeme bio na 35%. A to što govoriš da nemože manje nikako to su gluposti. Referentni PCB ajde nekako, custom PCB nikako !

13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Pričajte vi što želite, ja sam siguran da ju nikada neće uspjeti spustiti ispod 55°C. Ta grafička koju on ima je identična mojoj, stavljao sam novu pastu na nju, kućni ventilator je okrenut prema njoj cijeli dan i temperatura se ne može spustiti ispod 55°C.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
FrEaK94 kaže...

Pričajte vi što želite, ja sam siguran da ju nikada neće uspjeti spustiti ispod 55°C. Ta grafička koju on ima je identična mojoj, stavljao sam novu pastu na nju, kućni ventilator je okrenut prema njoj cijeli dan i temperatura se ne može spustiti ispod 55°C.

Ima li crveni PCB ili plavi ?

 

Krivo sam povezao, imao sam ja tu XFX sa takvim hladnjakom, to se grijalo čudo jedno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 23:28 (MARKOZD15).
13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Najniza sto sam uspio u ovih 6 mjeseci je 54 *C (osim po zimi, onda joj je lakse >.<)

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Uvijek možeš preventivno zamijeniti termalnu pastu grafičke.

12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Ljudi ta xfx 4870 ima katastrofa hladnjak njoj su to normalne temperature autor ove teme je čak i uspio spustiti temperature ispod prosjeka.S tim low grade turbincima ne može se puno.Jedino što mi trenutno pada na pamet je da stavi nešto dosta gušću pastu na memorijske čipove i vrm možda čak i ako je cooler visok i ne sjeda dobro na pastu bolje je ostaviti termalne uloške(pads) al sumnjam da bi i to previše pomoglo.Sve u svemu bez uvrede vlasnicima xfx 4870-4850 su veliki fail od temperature,buke pa sve do micro stutteringa

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2012 14:22 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
Ikarus01 kaže...

Ljudi ta xfx 4870 ima katastrofa hladnjak njoj su to normalne temperature autor ove teme je čak i uspio spustiti temperature ispod prosjeka.S tim low grade turbincima ne može se puno.Jedino što mi trenutno pada na pamet je da stavi nešto dosta gušću pastu na memorijske čipove i vrm možda čak i ako je cooler visok i ne sjeda dobro na pastu bolje je ostaviti termalne uloške(pads) al sumnjam da bi i to previše pomoglo.Sve u svemu bez uvrede vlasnicima xfx 4870-4850 su veliki fail od temperature,buke pa sve do micro stutteringa

Nema ti ona termalne uloške, s namazanim memorijskim čipovima je temperatura 60°C.

13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Uzmi accelero l2 plus i miran si. hd48** serija je poznata po užasnim stock hladnjacima koje su stavili samo da bi cijena kartica bila što niža.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2012 12:41 (mp93).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
mp93 kaže...

Uzmi accelero l2 plus i miran si. hd48** serija je poznata po užasnim stock hladnjacima koje su stavili samo da bi cijena kartica bila što niža.

L2 Plus nije dostatan ohladiti Radeon-a HD 4870 kako treba. Ali će biti manje buke definitivno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
MARKOZD15 kaže...

L2 Plus nije dostatan ohladiti Radeon-a HD 4870 kako treba. Ali će biti manje buke definitivno.

U pravu si, reka sam to jer je najjeftiniji. Sad, koliko para ima autor ove teme, ja neznam pa bi bio red da napiše da mu preporučite nešto bolje onda...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2012 15:07 (mp93).
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
Ja sam imao 9800gt, koja je u rangu 4850 i isto se jako grijala. U bf3 je bez problema dostizala 85C, a jedno vrijeme se kuhala i na 100C, dok joj nisam promjenio pastu. Nije joj nista bilo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Moja Safirka 4890 "New Edition" je u idleu uvijek iznad 50°C, a u loadu ne prelazi 65 {#}

--------------------------
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2012 13:38 (mate960).
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
Bruno Matejcic kaže...
Ja sam imao 9800gt, koja je u rangu 4850 i isto se jako grijala. U bf3 je bez problema dostizala 85C, a jedno vrijeme se kuhala i na 100C, dok joj nisam promjenio pastu. Nije joj nista bilo!

9800 GT nije u rangu sa HD 4850, možda po potrošnji, a ne po performansama.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
mp93 kaže...
MARKOZD15 kaže...

L2 Plus nije dostatan ohladiti Radeon-a HD 4870 kako treba. Ali će biti manje buke definitivno.

U pravu si, reka sam to jer je najjeftiniji. Sad, koliko para ima autor ove teme, ja neznam pa bi bio red da napiše da mu preporučite nešto bolje onda...

Ma kakva buka... na 100% je cujem, al eto ne tolko kolko mislite -.-

-Kakve nove komponente... jeste ludi, ova mrcina jos uvijek sve pokrece, al barem mislim da ce tako bit i za 2-3 godine!

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice