Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

poruka: 63
|
čitano: 8.721
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Pozdrav,

 

Prije nekoliko dana kupio sam sljedeću konfiguraciju

 

1x Matična ploča ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, 90-MXB8A0-A0UAYZ

1x Procesor AMD Ryzen 5 2600X, 3.60GHz, 16MB Cache, s.AM4, YD260XBCAFBOX

1x Grafička kartica Gigabyte RTX2060 WINFORCE OC GDDR6 6GB/192bit N2060WF2OC-6GD 

1x DDR4 16GB (2x8GB) Corsair Vengeance LPX White, 3000Hz,CL16, CMK16GX4M2D3000C16W 

1x SSD 500GB Crucial MX500, SATA3, Read: 560MB/s, Write: 510MB/s, CT500MX500SSD1 

1x Napajanje Thermaltake ToughPower Grand RGB Gold 750W ATX 2.4, PS-TPG-0750FPCGEU-R 

1x Kućište Zalman S3, acrylic window 

 

Isti dan morao sam je vratiti u servis jer se gasila pri bilo kojem naporu (igra bilo koja...)

 

Danas su mi javili da su temperature i procesora i grafičke iznad 90 u full naporu, razlog tome kažu da je kućište koje nema dovoljan protok zraka/nije dovoljno veliko za navedenu konfiguraciju.

 

Kažu da bi se problem trebao moći rješiti ugradnjom jos 2 do 3 ventilatora u kućište (sve skupa nekih 150 kn)

 

Nisam neki veliki stručnjak oko toga pa me samo zanima da li to drži vodu, ili postoji mogućnost da su jednostavno komponente na neki način neispravne?

 

Hvala vam na pomoći i nadam se da pitanje nije previše glupo! :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
upitpregkomp kaže...

Pozdrav,

 

Prije nekoliko dana kupio sam sljedeću konfiguraciju

 

1x Matična ploča ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, 90-MXB8A0-A0UAYZ

1x Procesor AMD Ryzen 5 2600X, 3.60GHz, 16MB Cache, s.AM4, YD260XBCAFBOX

1x Grafička kartica Gigabyte RTX2060 WINFORCE OC GDDR6 6GB/192bit N2060WF2OC-6GD 

1x DDR4 16GB (2x8GB) Corsair Vengeance LPX White, 3000Hz,CL16, CMK16GX4M2D3000C16W 

1x SSD 500GB Crucial MX500, SATA3, Read: 560MB/s, Write: 510MB/s, CT500MX500SSD1 

1x Napajanje Thermaltake ToughPower Grand RGB Gold 750W ATX 2.4, PS-TPG-0750FPCGEU-R 

1x Kućište Zalman S3, acrylic window 

 

Isti dan morao sam je vratiti u servis jer se gasila pri bilo kojem naporu (igra bilo koja...)

 

Danas su mi javili da su temperature i procesora i grafičke iznad 90 u full naporu, razlog tome kažu da je kućište koje nema dovoljan protok zraka/nije dovoljno veliko za navedenu konfiguraciju.

 

Kažu da bi se problem trebao moći rješiti ugradnjom jos 2 do 3 ventilatora u kućište (sve skupa nekih 150 kn)

 

 

 

 

Nisam neki veliki stručnjak oko toga pa me samo zanima da li to drži vodu, ili postoji mogućnost da su jednostavno komponente na neki način neispravne?

 

Hvala vam na pomoći i nadam se da pitanje nije previše glupo! :)

 Kao prvo fina konfiguracije!

 

Uglavnom zagrijavanje može biti radi više razloga među kojima se nalazi i to priopćenje da ti je protok zraka loš!

 

za početak ako si toliko potrošio na novi komp logično bi bilo da si kupio i neko kvalitenije kućište mislim sa boljim protokom zraka!

 

 

14 godina
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Bok,

 

ja imam tu ploču i Ryzen 2600...

 

ploča nije neka sreća za OC, ali je solidno "hladna" tj. VRMovi se ne pregrijavaju, imaju hladnjake...

 

Tako da je problem vjerojatno u kućištu...

 

nisi napisao koji hladnjak na procu imaš, jel je Wraith Spire? On "tiska" zrak prema dolje na bazu/proc i oko ležišta proca...

 

Idealno bi bilo da napraviš "propuh" u jednom smjeru, od prednje strane kućišta prema natrag, vidim da kućište ima jedan hladnjak otraga za izbacivanje...

 

a podržava do 3 hladnjaka na prednju stranicu, koji vuku kroz bočne "škrge"...

 

bilo bi dobro uzeti i neki hladnjak za procesor umjesto Wraith Spire, tower tipa s ventilatorom poravnatim s pravcem - prednjica - zadnjica kućišta (LC-CC-120 ili AC Freezer 33)

 

dakle, naprijed 3x venta uvlače zrak i guraju iza, tu ga lovi CPU vent i dodatno gura i zadnji vent na kućištu izbacuje van...

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 13:46 (Stric_Jura).
Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Pa zar to kuciste ne dolazi sa vec 3 ventilatora unutra ?

 

 
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
upitpregkomp kaže...

 

 

Nisam neki veliki stručnjak oko toga pa me samo zanima da li to drži vodu, ili postoji mogućnost da su jednostavno komponente na neki način neispravne?

 

Hvala vam na pomoći i nadam se da pitanje nije previše glupo! :)

 ukloni bočnu stranicu kućišta za početak (test da vidiš je li loše prozračivanje) pa ćeš onda vidjeti je li do komponenti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
Stric_Jura kaže...

Bok,

 

ja imam tu ploču i Ryzen 2600...

 

ploča nije neka sreća za OC, ali je solidno "hladna" tj. VRMovi se ne pregrijavaju, imaju hladnjake...

 

Tako da je problem vjerojatno u kućištu...

 

nisi napisao koji hladnjak na procu imaš, jel je Wraith Spire? On "tiska" zrak prema dolje na bazu/proc i oko ležišta proca...

 

Idealno bi bilo da napraviš "propuh" u jednom smjeru, od prednje strane kućišta prema natrag, vidim da kućište ima jedan hladnjak otraga za izbacivanje...

 

a podržava do 3 hladnjaka na prednju stranicu, koji vuku kroz bočne "škrge"...

 

bilo bi dobro uzeti i neki hladnjak za procesor umjesto Wraith Spire, tower tipa s ventilatorom poravnatim s pravcem - prednjica - zadnjica kućišta (LC-CC-120 ili AC Freezer 33)

 

dakle, naprijed 3x venta uvlače zrak i guraju iza, tu ga lovi CPU vent i dodatno gura i zadnji vent na kućištu izbacuje van...

 

 Isprike, hladnjak je default - Wraith Spire, da.

SamoPitam3 kaže...

Pa zar to kuciste ne dolazi sa vec 3 ventilatora unutra ?

 

 Tako piše na službenoj stranici da, 2 naprijed 1 iza.

 

 

Hvala svima na odgovorima, znači vjerojatno je kućište onda...

 

Je li mi pametnije onda u ovo kućište ubaciti još ta 2-3 ventilatora ili skroz promjeniti kućište?

5 godina
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Pa jel' se vrte ti ventilatori ? Meni se nekako cini da ne bi trebalo biti problema sa tim kucistem. Tu je jedini veci potrosac 2600x. 2060ica i nije bas neka grijalica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 13:57 (SamoPitam3).
 
1 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
Koji je to ducan ako se smije znati?

Pogledaj ti jesu li uopce ti postojeci ventilatori spojeni i jel se vrte dovoljno brzo.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 2 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
upitpregkomp kaže...

Pozdrav,

 

Prije nekoliko dana kupio sam sljedeću konfiguraciju

 

1x Matična ploča ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, 90-MXB8A0-A0UAYZ

1x Procesor AMD Ryzen 5 2600X, 3.60GHz, 16MB Cache, s.AM4, YD260XBCAFBOX

1x Grafička kartica Gigabyte RTX2060 WINFORCE OC GDDR6 6GB/192bit N2060WF2OC-6GD 

1x DDR4 16GB (2x8GB) Corsair Vengeance LPX White, 3000Hz,CL16, CMK16GX4M2D3000C16W 

1x SSD 500GB Crucial MX500, SATA3, Read: 560MB/s, Write: 510MB/s, CT500MX500SSD1 

1x Napajanje Thermaltake ToughPower Grand RGB Gold 750W ATX 2.4, PS-TPG-0750FPCGEU-R 

1x Kućište Zalman S3, acrylic window 

 

Isti dan morao sam je vratiti u servis jer se gasila pri bilo kojem naporu (igra bilo koja...)

 

Danas su mi javili da su temperature i procesora i grafičke iznad 90 u full naporu, razlog tome kažu da je kućište koje nema dovoljan protok zraka/nije dovoljno veliko za navedenu konfiguraciju.

 

Kažu da bi se problem trebao moći rješiti ugradnjom jos 2 do 3 ventilatora u kućište (sve skupa nekih 150 kn)

 

Nisam neki veliki stručnjak oko toga pa me samo zanima da li to drži vodu, ili postoji mogućnost da su jednostavno komponente na neki način neispravne?

 

Hvala vam na pomoći i nadam se da pitanje nije previše glupo! :)

 jednostavno kupi bolje,kvalitenije,veće i prozračnije kućite te pripazi na raspored kablova i dovoljan broj hladnjaka na odgovovarajućem mjestu!

 

 

6 godina
protjeran
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

šteta je ne kupiti uz te komponente prozračnije kućište ali...

znači, bar dva prednja od 140 koji upuhuju zrak , i bar dva koji ispuhuju--jedan taj što je na zadnjoj strani koje kućište ima tvornički ugrađeno i jedan na krovu kućišta koji ispuhuje zrak..

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
SamoPitam3 kaže...

Pa jel' se vrte ti ventilatori ? Meni se nekako cini da ne bi trebalo biti problema sa tim kucistem. Tu je jedini veci potrosac 2600x. 2060ica i nije bas neka grijalica.

 Iskreno, ne znam.

 

Čim je došlo do greške spakirao sam ga i odvezao u servis, trenutno je kod njih, nekako se nadam da bi oni kod testiranja prepoznali da postojeći ventilatori ne rade.

Jakovp kaže...
Koji je to ducan ako se smije znati?

Pogledaj ti jesu li uopce ti postojeci ventilatori spojeni i jel se vrte dovoljno brzo.

 ADM.

 

Ma nažalost kao što sam napisao bio sam glup i nisam provjerio da li rade prije nego što sam ga odvezao tamo.

13 godina
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Meni se ne čini da je tu problem kučište, pa makar i bez ventova, i još kaže u bilo kojoj igri. Pa nisu igre powerbug stress testovi gdje se mrcvari hardver. Baš da se i CPU i GPU grije preko 90 stupnjeva...

Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
Jakovp kaže...
Koji je to ducan ako se smije znati?

Pogledaj ti jesu li uopce ti postojeci ventilatori spojeni i jel se vrte dovoljno brzo.

 da mu nije spojen vent od proca nebi se ni u upalio!

 

ubuduće kada ideš nekome palac dolje stavljati onda to napraviš sa razlogom!

pozz guru

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
Promster kaže...

Meni se ne čini da je tu problem kučište, pa makar i bez ventova, i još kaže u bilo kojoj igri. Pa nisu igre powerbug stress testovi gdje se mrcvari hardver. Baš da se i CPU i GPU grije preko 90 stupnjeva...

 Evo naprimjer, bio sam u CS:GO tipa 3 do 5 minuta i došlo do zamračenja.

 

Ne znam stvarno što da napravim, tražim povrat novaca, novo kućište uzmem...

12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Nije kućište već nešto ne štima sa ventovima na kućištu..

EDIT: funny games nemoj se uvrijedit ili nešto to samo znači da se ne slažem s tobom...

Držim 9700k u još manjem kućištu pa temperature nisu ni približno takve, plus to kućište dolazi s 3 venta a ovi mu kažu da bi trebalo ugradit još 2-3...nešto ne štima

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 14:12 (Motorino).
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
To kućište dolazi s dva ventilatora sprijeda i jednim straga tvornički već postavljenima?
Ako je tako nebi trebalo biti pregrijavanja po meni...
Koliko vidim kućište baš i nije neki šrot pa ne vjerujem da je problem u njemu
Moj PC  
0 1 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Ekipa hvala svima, upravo sam se maknuo sa telefona sa servisom.

 

Ukratko, nisu uopce postavili 2 prednja ventilatora. 

 

Kažu ne dolazi to s kućištem, a i na njihovoj stranici, i na službenoj Zalman stranici piše da dolazi.

 

Al eto rješit će to i postaviti će još ta 2 ventilatora.

 

Još jednom hvala svima - spas ste!

 
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
Ukaži im na to da kućište dolazi s tri ventilatora da ti ne bi dodatno naplatili
I neka odmah provjere kakve su temperature nakon postavljanja ta dva da opet ne bi bilo kakvih zajeba
11 godina
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
Motorino kaže...

Nije kućište već nešto ne štima sa ventovima na kućištu..

EDIT: funny games nemoj se uvrijedit ili nešto to samo znači da se ne slažem s tobom...

Držim 9700k u još manjem kućištu pa temperature nisu ni približno takve, plus to kućište dolazi s 3 venta a ovi mu kažu da bi trebalo ugradit još 2-3...nešto ne štima

 sve stoji stari ali kupi veće kućište ako kupuješ mašine! osiguravaš im svijetliju budućnost sa boljom prozračnošću!

13 godina
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
upitpregkomp kaže...
Promster kaže...

Meni se ne čini da je tu problem kučište, pa makar i bez ventova, i još kaže u bilo kojoj igri. Pa nisu igre powerbug stress testovi gdje se mrcvari hardver. Baš da se i CPU i GPU grije preko 90 stupnjeva...

 Evo naprimjer, bio sam u CS:GO tipa 3 do 5 minuta i došlo do zamračenja.

 

Ne znam stvarno što da napravim, tražim povrat novaca, novo kućište uzmem...

Nema šanse da u 5 minuta dođe do te temperature, a vjerojatno imaš i framerate cappan na 144, pa ni komponente ne rade 100%.

 

Ha, nek ti riješe problem, oni će vidjet dal će par ventova spustiti tempereature na normalnu razinu. Sad nažalost ni jedan od savijeta ne možeš probati pošto komp nije kod tebe.

 

EDIT: Sad vidim da si se čuo s njima, reci im svakako nek provjere temperature, trebale bi pasti na 70 stupnjeva minimalno, ostat ću u čudu ako 2 venta to naprave, fakat iznenađen.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 14:32 (Promster).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
BalkanUSrcu kaže...
Ukaži im na to da kućište dolazi s tri ventilatora da ti ne bi dodatno naplatili
I neka odmah provjere kakve su temperature nakon postavljanja ta dva da opet ne bi bilo kakvih zajeba

 Da da naravno, ne planiram plaćati tuđi nemar.

 

Rekao je da će postaviti sad ta dva ventilatora i vrtiti test da vidi da li je stabilno.

 

EDIT: Još jedno pitanje ako nije problem, na stress testu koja je maksimalna temperatura koju 2600x i RTX 2060 smiju postizati? Rekao sam da me kontaktiraju sa točnim temperaturama, pa čisto da znam da li je sada sve okej. Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 14:37 (upitpregkomp).
14 godina
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Pogledaj si u UEFIu, kad ti naravno sve postave, pazi da je tok zraka jednosmjeran, naravno...

 

imaš na toj ploči F-an-Tastic ili tako nekako, dio gdje ti može "iskalibrirati" ventove, dakle izvrti ih od min do max, pa ti sam  podesi, ali si možeš podesiti profile...

 

ja imam CPU1(konektor na matičnoj) za ventilator na CPUu, CPU2 mi je zadnji, a prednja tri su spojeni na Case1 i podesio sam profile uglavnom ako mi temperatura skoči iznad 75° C tek onda čujem ventove i to ono, jedva čujno...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
SamoPitam3 kaže...

Pa zar to kuciste ne dolazi sa vec 3 ventilatora unutra ?

 

 Dobro pitanje jer Zalman S3 dolazi sa tvornički predinstalirana 3 ventilatora (2 sprijeda i 1 nazad), tako da je sumnjiva situacija sa prijedlogom oko instalacije hladnjaka. 

 

http://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=612

 

Očigledno ni pokretač teme niti serviseri ne znaju što se događa čim ne znaju da postoje predinstalirani hladnjaci. Moguće da mu ne rade jer nisu ni prikopčani ili su isključeni na panelu, to neka se provjeri prije svega, zatim neka samo testira temperaturu kada skine bočnu stranicu da vidi hoće li se penjati do 90. 

 

Ipak 90C je previše i mislim da čak i sa zatvorenim kućištem i bez ventilatora nebi smio dolaziti do tih temperatura jer se radi o optimiziranijoj 2xxx Ryzen seriji sa manjim temperaturama i potrošnjom. 

 

Moguće da su u pitanju neke BIOS postavke, provjeriti napon i kako je postavljen CPU ventilator. 

 

 

EDIT: Kasno Marko na Kosovo stiže...tako je kada se otvori više tabova...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 14:58 (boxer).
5 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

ADM^^  Sjecam se prije 9 godina kada mi je dosao komp, a kabel od harda uopce nije bio spojen, a tada je jos bilo natezivanja s onim "naljepnicama-garancija", koji debili majko mila.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Koji su to muljatori. Pa ili dolaze ventilatori ili ne dolaze.

Ukoliko dolaze onda onaj koji sastavlja bi trebao vidjeti da ih nema ili ih je drpio po principu APP.

Nakon toga od kupca traziti dodatne novce da bi postavio ono sto je trebalo vec tamo biti - no comment.

Ukoliko vise ne dolaze (u sto sumnjam, jer ona 2 kucista koja sam vidio su ih imala), pa, ako su vec sastavili racunalo trebali su ga i opteretiti/testirati. Izgleda da je ova emigracija napravila da ne mozes vise niti pristojnog "servisera" pronaci.

Uostalom, da i nema ventilatora, kako je neko napisao ne bi trebala temperatura dolaziti do 90 stupnjeva u zimskom razdoblju.

Ali bas me zanima kako ce ova saga zavrsiti pa bi molio autora teme da nas obavijesti kako se sve zavrsilo

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 15:14 (SamoPitam3).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Nemojmo zaboravit da je čovjek pred nekoliko dana otvorio temu isto zbog problema sa temperaturama na ryzenu 2600 (isto stock cooler), možda je u senzoru stvar ili taj stock hladnjak stvarno ne može odradit posao. Čudno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
SamoPitam3 kaže...

Koji su to muljatori. Pa ili dolaze ventilatori ili ne dolaze.

Ukoliko dolaze onda onaj koji sastavlja bi trebao vidjeti da ih nema ili ih je drpio po principu APP.

Nakon toga od kupca traziti dodatne novce da bi postavio ono sto je trebalo vec tamo biti - no comment.

Ukoliko vise ne dolaze (u sto sumnjam, jer ona 2 kucista koja sam vidio su ih imala), pa, ako su vec sastavili racunalo trebali su ga i opteretiti/testirati. Izgleda da je ova emigracija napravila da ne mozes vise niti pristojnog "servisera" pronaci.

Uostalom, da i nema ventilatora, kako je neko napisao ne bi trebala temperatura dolaziti do 90 stupnjeva u zimskom razdoblju.

Ali bas me zanima kako ce ova saga zavrsiti pa bi molio autora teme da nas obavijesti kako se sve zavrsilo

 

Mislim ne znam šta bi rekao, ako dođe do još nekog ovakvog problema komp vraćam i novce dajem u neke sposobnije ruke.

 

 Naravno, obavještavam čim se završi! :)

Motorino kaže...

Nemojmo zaboravit da je čovjek pred nekoliko dana otvorio temu isto zbog problema sa temperaturama na ryzenu 2600 (isto stock cooler), možda je u senzoru stvar ili taj stock hladnjak stvarno ne može odradit posao. Čudno.

 

 Ryzen 2600 i 2600x dolaze sa različitim coolerima, navodno je cooler od 2600x poprilično solidan (za stock cooler).

14 godina
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

Moguce da hladnjak nije dobro postavljen... Ja sam 2600 testirao u svom htpc kucistu sa stock hladnjakom pa. Mi temp nije isla preko 75 i to ocani proc... Nesto je drugo tu u pitanju

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060
upitpregkomp kaže...
SamoPitam3 kaže...

Koji su to muljatori. Pa ili dolaze ventilatori ili ne dolaze.

Ukoliko dolaze onda onaj koji sastavlja bi trebao vidjeti da ih nema ili ih je drpio po principu APP.

Nakon toga od kupca traziti dodatne novce da bi postavio ono sto je trebalo vec tamo biti - no comment.

Ukoliko vise ne dolaze (u sto sumnjam, jer ona 2 kucista koja sam vidio su ih imala), pa, ako su vec sastavili racunalo trebali su ga i opteretiti/testirati. Izgleda da je ova emigracija napravila da ne mozes vise niti pristojnog "servisera" pronaci.

Uostalom, da i nema ventilatora, kako je neko napisao ne bi trebala temperatura dolaziti do 90 stupnjeva u zimskom razdoblju.

Ali bas me zanima kako ce ova saga zavrsiti pa bi molio autora teme da nas obavijesti kako se sve zavrsilo

 

Mislim ne znam šta bi rekao, ako dođe do još nekog ovakvog problema komp vraćam i novce dajem u neke sposobnije ruke.

 

 Naravno, obavještavam čim se završi! :)

Motorino kaže...

Nemojmo zaboravit da je čovjek pred nekoliko dana otvorio temu isto zbog problema sa temperaturama na ryzenu 2600 (isto stock cooler), možda je u senzoru stvar ili taj stock hladnjak stvarno ne može odradit posao. Čudno.

 

 Ryzen 2600 i 2600x dolaze sa različitim coolerima, navodno je cooler od 2600x poprilično solidan (za stock cooler).

 prijatelj je kupio ryzen 2600 i gle čudom morao je otići kupiti novo kućište i još dodatne ventilatore 

5 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje Ryzen 2600x + Gigabyte RTX 2060

ova nova Zalman kućišta S2 i S3 prodaju sa 1 ili 3 ventilatora, ovisno o tržišu...

 

verzija sa tri ventilatora : S2 , S3

odnosno sa jednim : S2 , S3

 

Nebi bilo prvi puta da kod nas "zaluta" neki proizvod koji nije za EU tržište...

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice