Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

poruka: 91
|
čitano: 19.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Imam problem s dvije identicne Sapphir 6970 graficke kartice.

Vak, u mom compu sam sad prije tri dana ugradio dvije grafe sapphir HD6970 u crossfireu ali mi nerade kako bi to trebalo raditi.

Fraps mi pokaziva iste rezultate kao dok i samo jednu ugradim i igram, a i dok su zajedno u crossfireu neosjeca se nikakvo poboljsanje apsolutno kao da radi samo jedna grafa.

Grafe su potpuno nove i ispravne, ubacivao sam jedu po jedu tak da vidim dali svaka pojedinacno radi i rade cak bolje pojedinacno nego u crossfireu. procesor imam i7 920, maticnu gigabyte EX58-Extreme, napajanje corsaer 1000w. znaci tu su svi uvjeti da bi ove dvije grafe trebale raditi bez problema. najnovije drivere sam instalirao s amd stranice, ukljucen je crossfire u ati catalistu. moje pitanje je dali moram sta postelati u biosu ili kakve patcheve skidati za igre daq bi radile s crossfire.

To sam sve testirao s gta 4 eflc i s crysis, tako da mi fraps isto pokaze kod crysisa s maximalno dignutim setingsima s jedno grafom 24fps stabilno kao i dok stavim i drugu grafu u comp pokaze isto 24fps. cak bolje radi s jednom bez ikakvi trzaja dok s dvije negdje zna i zatrzati. ista stvar i s gta 4 eflc. Hvala unapried na dobrim odgovorima

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Probaj staviti jednu verziju starije drivere, možda je neki bug u ovim, probaj postaviti neke druge postavke unutar igre ako ih ima.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Proubavao sam stavljati i starije drivere s cda koji dodu uz graficke ali ista stvar, sve bolje radi dok je jedna unutra nego dok su dvije u crossfireu.

pa sam isto pokusavao pojedinacno ustekati u drugi pci-e 16 slot da vidim da slot nije strgan ali ne pojedino radi bez problema i u drugom slotu na maticnoj samo dok dvije spojim performance ostanu iste kao i s samo jednom. a kad gledam na youtube vake dvije grafe pokazuju skoro duplo fpsa

15 godina
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

aj slikaj nam da vidimo taj lijep prizor :D

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

jesi skinuo i cf profile sa driverima? znam da je glupo pitanje ali jel si upalio enable cf u ccc-u?

darkness is my friend
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

bez ljutnje neznam na čemu bi i mogao vidjeti razliku s obzirom na snagu pojedinačnih kartica - vrati jednu ako možeš u trgovinu i mini komp -mail 75w atom 2gb ram-ion i stavi ga u dnevni boravavak ispod tv-a

pozz Joke(i ja volim nešto jako ali netriba bespotrebno-opet bez ljutnje ne ponavljam iz straha negoprava na raznolikost-odabir)

13 godina
protjeran
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
joze kaže...

aj slikaj nam da vidimo taj lijep prizor :D

teško da ćeš vidit te slike, sve mi se čini da je ovo još samo jedan mali trol

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

cf profile mislim da nisam skinuo, da cf je enable

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

pa naravno da moze slika, samo je comp sad bez tog monitora sa slike. prodan je monitor a cekam na tri Dell monitora iz M-Computera. Zbog eyefinity sranja sam i uzeo dvije sapphirke 6970, za onaj monitor sto vidite na slici je bilo dosta i moja stara 295GTxica. stvarno fenomenalna graficka samo pozitivno za 295gtx

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

pa naravno da moze slika, samo je comp sad bez tog monitora sa slike. prodan je monitor a cekam na tri Dell monitora iz M-Computera. Zbog eyefinity sranja sam i uzeo dvije sapphirke 6970, za onaj monitor sto vidite na slici je bilo dosta i moja stara 295GTxica. stvarno fenomenalna graficka samo pozitivno za 295gtx

Pa di je slika?

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2011 16:18 (nick54312).
13 godina
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

pa naravno da moze slika, samo je comp sad bez tog monitora sa slike. prodan je monitor a cekam na tri Dell monitora iz M-Computera. Zbog eyefinity sranja sam i uzeo dvije sapphirke 6970, za onaj monitor sto vidite na slici je bilo dosta i moja stara 295GTxica. stvarno fenomenalna graficka samo pozitivno za 295gtx

  Na kojoj slici?! :D

13 godina
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

De postaj da vidimo slikku mozd si nest krivo spojio (i meni se cini da je troll).

Moj PC  
1 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

ko zna dal je uopce stavio cf bridge :DD

Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Ma ljudi šta uopće pokušajete riješiti problem kad niti ne postoji, ovo je glupi trol

Moj PC  
2 14 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Ispricavam se, nisam stigao ranije slikati. Evo par slika sad cak i s monitorima na koje sam cekao dok sam imao ovaj problim s tim da uopce i nije bio problem u karticama vec s windowsima. Sad radi sve na rezoluciji 6048x1080 naravno sa korekcijom okvira. Inace je bez korekcije okvira 5760x1080. ali svakako mislim da cu i trecu HD6970 kupiti. Metro i Crysis Gutaju grafiku na ovoj rezoluciji nenormalno. Ali sve u svemu se moze igrati na entusiast bez antialeizinga, s tim da je na ovoj rezoluciji od 6048y1080 antialeizing i nepotreban

DJ
Moj PC  
65 0 hvala 23
13 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Ovako,procesor ti je bottlneck.

Klokaj ga preko 3,2 pa cak i preko 4ghz,ne da ce poletit sve,nego hoce :D!

Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
BMK kaže...

Ovako,procesor ti je bottlEneck.

Klokaj ga preko 3,2 pa cak i preko 4ghz,ne da ce poletit sve,nego hoce :D!

fali jedno E

 

i reci čovjeku "usko grlo".

 

ne zna svatko spikati enjgleski {#}

Sinu sam dao ime ŠOKRE ! sad mu je u školi nadimak KREŠO.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2011 20:58 (Bugofil).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Ma hocu samo cekam da ga na njegovo predvideno mjesto postavim. cekam na stolic pa cu onda na posao

DJ
14 godina
protjeran
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Samo ga klokaj na 4GHz i dobices ogroman boost !

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

Ispricavam se, nisam stigao ranije slikati. Evo par slika sad cak i s monitorima na koje sam cekao dok sam imao ovaj problim s tim da uopce i nije bio problem u karticama vec s windowsima. Sad radi sve na rezoluciji 6048x1080 naravno sa korekcijom okvira. Inace je bez korekcije okvira 5760x1080. ali svakako mislim da cu i trecu HD6970 kupiti. Metro i Crysis Gutaju grafiku na ovoj rezoluciji nenormalno. Ali sve u svemu se moze igrati na entusiast bez antialeizinga, s tim da je na ovoj rezoluciji od 6048y1080 antialeizing i nepotreban

Odlično igleda, ide u arhivu {#}

Zanima me koji je to i7, valjda i7 960 ako je 3200Mhz stock frekvenicja.

960 dobro poteže...

http://hwbot.org/community/user/intelaati?tab=profile
14 godina
protjeran
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
Intel&ATI kaže...
djdamir81 kaže...

Ispricavam se, nisam stigao ranije slikati. Evo par slika sad cak i s monitorima na koje sam cekao dok sam imao ovaj problim s tim da uopce i nije bio problem u karticama vec s windowsima. Sad radi sve na rezoluciji 6048x1080 naravno sa korekcijom okvira. Inace je bez korekcije okvira 5760x1080. ali svakako mislim da cu i trecu HD6970 kupiti. Metro i Crysis Gutaju grafiku na ovoj rezoluciji nenormalno. Ali sve u svemu se moze igrati na entusiast bez antialeizinga, s tim da je na ovoj rezoluciji od 6048y1080 antialeizing i nepotreban

Odlično igleda, ide u arhivu {#}

Zanima me koji je to i7, valjda i7 960 ako je 3200Mhz stock frekvenicja.

960 dobro poteže...

Do 4.5 on ide...

14 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

damire, evo ja se ispricavam, mislio sam na pocetku da si nekakav lazljivi troll ili noob, cinilo mi se malo "nemoguce" (s obzirom na financijsko stanje Hrvata opcenito) da imas takvu konfu... evo i zelim ti da uzivas u svojoj konfi... i da, clockaj malo proc dobit ces stvarno velik skok u performansama ;)

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Hvala ti, budem ga clockao dok mi dode radni stol sad mi je nezgodno. veliko je ovo sve. samo tri monitora zauzmu mjesto od 160cm po sirini. al stol mi treba stici, svaki dan ocekujem

DJ
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 19:48 (djdamir81).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

uber_low

ma nije problem. cekao sam da mi stignu monitori ali svakako cu jos jednom slike postaviti dok mi stigne radni stol i dok to sve lijepo slozim. znam da je stanje lose u drzavi i meni nepadaju novci s neba i ja radim svaki dan os sedam do 17h. volim kvalitetno igrati pa mi onda nije zao dati novce

DJ
13 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Samo OC prijatelju i to je to.

3. grafa ti je apsolutno nepotrebna.

Ako trebas pomoc pri OCu,a sumnjam da to ne znas,pucaj!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Ova 3 monitora predivno izgledaju jedan pored drugoga. Ljepa konfa! {#} Cim cujem da igras Crysis znam da si moj, i siguran sam da znas da ces uzivati u toj igri s ovakvom konfom {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Ljudi Grand Theft Auto IV - Episodes From Liberty City me malo zeza. Dok mi je ukljucen CrossfireX igra steka a kad ga iskljucim i igram preko jedne grafe sve ide glatko na rezoluciji 6048x1080 i sa najveceim grafickim postavkama. i dok ponovo upalim CrossfireX ponovo steka. Iznenadilo me to da jedna 6970 tera gta 4 eflc s tom rezoluciom i maksimalnim postavkama grafike u igri bez stekanja. Neznam u cemu je problem dok ukljucim CrossfireX. Dali tko zna sta treba napraviti ili instalirati da igra radi i preko Crossfirea. Najnoviji driveri su gore 11.2 a igra je s patchem 1 1 2 0. Dali postoji kakav novi patch koji podrzava i CrossfireX uGTA 4 EFLC. Jeli tko ima kakvo iskustvo s tim.

Dok Metro 2033, Crysis Warhead podrzavaju Crossfire.

DJ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

@djdamir jesi ti prodao bubreg ili šta kad imaš para za tu zvijer...

Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

Ljudi Grand Theft Auto IV - Episodes From Liberty City me malo zeza. Dok mi je ukljucen CrossfireX igra steka a kad ga iskljucim i igram preko jedne grafe sve ide glatko na rezoluciji 6048x1080 i sa najveceim grafickim postavkama. i dok ponovo upalim CrossfireX ponovo steka. Iznenadilo me to da jedna 6970 tera gta 4 eflc s tom rezoluciom i maksimalnim postavkama grafike u igri bez stekanja. Neznam u cemu je problem dok ukljucim CrossfireX. Dali tko zna sta treba napraviti ili instalirati da igra radi i preko Crossfirea. Najnoviji driveri su gore 11.2 a igra je s patchem 1 1 2 0. Dali postoji kakav novi patch koji podrzava i CrossfireX uGTA 4 EFLC. Jeli tko ima kakvo iskustvo s tim.

Dok Metro 2033, Crysis Warhead podrzavaju Crossfire.

gta 4 ne podržava crossfire i sli

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Hahaha, nisam nista prodao. Samo radim svaki dan vriedno i to je to.

DJ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice