Problem sa podizanjem windowsa 10

poruka: 6
|
čitano: 1.316
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem sa podizanjem windowsa 10
pozdrav ljudi,znaci kupio sam komp prije 3 dana, stavio windowse na ssd i nakon prvog dana se uzasno sporo dizalo trebalo je 20 min da se digne i onda sam ponovo stavio nove windowse i prvi put se normalno podiglo nakon par sekundi i sada opet mu treba po 20 min, znaci sve nove komponente nije mi jasno stvarno,ugasio sam i windows update ista stvar,disk radi u AHCI modu,Provjerio sam ga sa CrystalDyskInfo i pise da je sve ispravno,kada se upodigne windows sve normalno radi jedino je problem to uzasno sporo dizanje po 20-30 min
Molim pomoc

konfa je
Procesor AMD Ryzen 5 3600
Hladnjak LC-Power LC-CC-120, Intel/AMD + AM4
Asrock AMD AM4 B450 Pro4
Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
SAPPHIRE PULSE RADEON RX 5700 XT 8G GDDR6 HDMI / TRIPLE DP OC W/ BP (UEFI)
GIGABYTE SSD 480GB, SATA III, 3D NAND TLC, 550MBs/480MBs
Tvrdi Disk WD Caviar Blue 2TB SATA 3 WD20EZRZ
GIGABYTE B700H Power Supply 700W, Modular, 80+ Bronze, Japanese capacitors, 120mm smart control fan, EU plug
Zalman S3, 1x120mm, USB3.0



NBA - I love this game !!
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa podizanjem windowsa 10

Pogledaj ovaj videozapis 

 mozda ti pomogne 

8 godina
offline
Problem sa podizanjem windowsa 10

Da ti nije možda bio spojen HDD prilikom instalacije windowsa ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa podizanjem windowsa 10
1) nije pomoglo

2)pa bio je spojen, ja sam naucio konfu i sve su decki iz ducana slozili i ja sam upalio i stavio windowse sa usba
NBA - I love this game !!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa podizanjem windowsa 10

-problem može biti HW ili SW.. :)

-kvar, driver za kontroler, postavke BIOSa, način instalacije gpt-mbr.. kao i sam install-medij, ispravnost svega + soft/driveri (npr malware-virus).

-banalne sitnice kao kabel-kontakt ili iduće očekivano kvar diska (ssd-hdd..) npr sumnjivac je tad wd-.. repariran i sl.

.. jer tako se ponaša win kad ima problem s diskom, chkdsk + migracija i stvaranje temp usera.

-a možda je stvar samo do drivera, prvo za mbo-chipset pa ostalo.

 

brzi test ili traženje gdje je problem, boot.. live medij ili ako nemaš ništa drugo, može i win-installer. Ako boota normalno, tad je hw ispravan.. osim diskova koje moraš dodatno provjeriti i zato je zgodnije bootati nešto kao live-mint i sl.

 

-može sve biti ispravno, pa loše podešeno, opcije-bios.

-kreni redom, spoji samo ssd (tj disk na koji želiš instalirati win), obriši (diskpart-clean..) i kreni od čistog installa (brže nego traženje greške). Kad sve obaviš lako kasnije dodaš hdd-wd i tad zaključiš ako se ponovi da je on uzrok (nevažno što crystal kaže ok..).

-kad se prvi put upali win, tad posao tek počinje, tisuće sitnica mora obaviti automatika, update-upgrade, driveri, provjera, antivirus, scandisk.. + poželjno odbiti sve dodatke koje nudi install kao npr cortana, jer lako kasnije dodaš i tako konkretno smanjiš pritisak na početku rada dok se sve mora obaviti. Tek kad je sve updateano (sam čisti win+driveri) i kad par puta restartaš s normalnim ponašanjem kreneš dalje, dodaš disk, instaliraš ostali soft i tad vjerojatno primjetiš ako se stvar ponovi.. ne sve od jednom jer možeš opet dobiti isti rezultat (determinizam).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Problem sa podizanjem windowsa 10
mac23 kaže...
pozdrav ljudi

Stavi na matičnu ploču najnoviji BIOS ako postoji. Odradi dijagnostiku SSDa prema uputama: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Probaj za test ugasiti ovo: https://www.windowscentral.com/how-disable-windows-10-fast-startup

Odradi test brzine SSDa sa Cristal Disk Mark programom: https://crystalmark.info/en/download/

Postaj rezultate na forum.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice