Problem sa racunalom

poruka: 8
|
čitano: 2.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunalom
Pozz svima
Ovaj problem mi se je poceo desavat prije 2 tj
Prvi put komp nece da upali pa ga onda upalim/ugasim 10ak puta i upali se podje dizat win resetira se 2-3 puta i onda radi normalno
Prije 2-3 dana poceo mi se je desavat ovaj problem
Upalim komp on se zamrzne na startu odma i ja ga rr on nece nikako da da sliku
Izvadim ram i vratim ga da sliku al on opet zamrzne prije dizanja windowsa
Udjem jedva u BIOS i u njemu se zamrzne
Onda dodje jedva do dizanja windowsa i onda dodje ova greska neki su mi govorili da je HDD crko ali kad iskopcam HDD on se opet zamrzne
Spec kompa :
Ram : 1GB (1 plocica)
Graficka : NVidia FX 5200 128MB ja msm
Procesor : Intel Pentium 4 3.2GHZ
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa racunalom
Maka2580 kaže...
Pozz svima
Ovaj problem mi se je poceo desavat prije 2 tj
Prvi put komp nece da upali pa ga onda upalim/ugasim 10ak puta i upali se podje dizat win resetira se 2-3 puta i onda radi normalno
Prije 2-3 dana poceo mi se je desavat ovaj problem
Upalim komp on se zamrzne na startu odma i ja ga rr on nece nikako da da sliku
Izvadim ram i vratim ga da sliku al on opet zamrzne prije dizanja windowsa
Udjem jedva u BIOS i u njemu se zamrzne
Onda dodje jedva do dizanja windowsa i onda dodje ova greska neki su mi govorili da je HDD crko ali kad iskopcam HDD on se opet zamrzne
Spec kompa :
Ram : 1GB (1 plocica)
Graficka : NVidia FX 5200 128MB ja msm
Procesor : Intel Pentium 4 3.2GHZ

Sve smrdi na RAM, opali Memtest86+ i najbolje probaj s drugom pločicom.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunalom
Da do rama je bilo i nesto do napajanja
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunalom/ Temp hostdl.exel

Pozdrav :)

 

Prilikom ponovnog pokretanja laptopa pojavljuje mi se ova poruka kao sto je prikazano na slici. Molim malu pomoć kako to popraviti. Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa racunalom/ Temp hostdl.exel
MrOlly71 kaže...

Pozdrav :)

Mislim da je to virus ili malware neki, proskeniraj si laptop sa Malwarebytes antimalware free, Hitman Pro i Adwcleaner, možeš si staviti Avast free antivirus ako nemaš već neki.

Možeš počistiti smeće i registry sa ccleanerom, ali nemoj mijenjati nikakve postavke u njemu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 16:21 (Valentin17).
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunalom

Ako mi netko moze pomoci s mojim problem...imam laptop asus...kad ga pokusam upaliti on se digne normalno ali nema slike...kad spojim na monitor, normalno sve radi...nekad se cak i pojavi slika na laptopu ali to traje 10-ak minuta i opet se zacrni ekran...i onda opet vise ne radi...jel moze biti problem u ekranu ili flat kabelu ili necem drugom?

Hvala na pomoci ☺

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa racunalom

da, moguće je flat kable .. ali vjerojatnije chip, kvar, pregrijavanje (jer ako radi nekoliko minuta.. da je kabel tad bi to bilo radi-ne radi..).

-vga ima nekoliko izlaza, ekran, moguće hdmi-vga-dp.. i svaki može neovisno biti pokvaren tj taj dio, ali to ne pomaže jer je sve integrirano pa je svejedno gdje je kvar tj popravak se svodi na novu-ispravnu matičnu dok bi u desktopu jednostavno ugraditi dirugu vga. .. izuzezak ak oima mxm konektor koj je zamišljen za vga ali nikad nije zaživio.. par modela, pa opet problem to nabaviti..

 

-za početak, rastavi-počisti i možda radi ok, možda izdrži duže, možda treba jače hlađenje.. ili se sve raspadne jer to je fizika-entropija i kvarovi se samo povećavaju. Na yt u pravilu imaš klipiće kako se svaki model rastavlja.. počsititi hladnjak, možda i nova termalna pasta, možda je negdje napukao nosač-šaraf pa je to uzrok pregrijavanja itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Problem sa racunalom
ancica24 kaže...

Ako mi netko moze pomoci s mojim problem...imam laptop asus...kad ga pokusam upaliti on se digne normalno ali nema slike...kad spojim na monitor, normalno sve radi...nekad se cak i pojavi slika na laptopu ali to traje 10-ak minuta i opet se zacrni ekran...i onda opet vise ne radi...

Kad se ekran zacrni, jel se na njemu vide obrisi slike koja je bila prikazana netom prije nego li se zacrnio? Ne? A ako posvijetliš sa svjetiljkom? Ako se vide, onda znači da je u pitanju problem s pozadinskim osvjetljenjem. A to ne isključuje mogući problem s flat kabelom, s ozbirom da preko flat-kabela ekran dobiva struju za pozadinsko osvjetljenje.

 

Ne može se tu ništa napamet. Otvoriti, odštekati flak kabel, provjeriti da je sve OK s njim, očistiti konektore ako treba, spojiti, provjeriti jel sad radi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice