Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama

poruka: 12
|
čitano: 2.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama

Pozdrav,

upravo sam kupio za maloga sljedeću konfiguraciju (preporuka s foruma):

 

Proc: AMD Ryzen 5 2600

Ploča:Gigabyte GA-AB350M-DS3H

Mem: Patriot Viper4 3000Mhz 16 GB

Graf: XFX RX 580 8GB GTS BE

Disk: Crucial BX500 240 GB SSD

Napajanje: Fortron Hyper 600W

 

Nakon što sam instalirao OS i drivere, mali je normalno odma instalirao Fortnite i po pokretanju ekran ode u crno i PC se mora restrtirati. Pretragom po net-u pronađem savjete da disable-iram onboard grafiku (ali u device manageru je samo RX 580 navedena, u BIOS-u je isto ne nalazim iako je BIOS nekakav gigabyte-ov prvi put vidim). Downloadira-o sam FurMark softweare i čim pokušam pokrenuti GPU stress test desi se isti problem, PC se sruši (crni ekran). Pa nije valjda da grafika ne može odraditi Fortnite??? Nisam baš u gaming/konfiguracije svijetu ali zar ovo nije ok konfiguracija? Ne bi li trebala odraditi ovo? Ima li pomoći?  Ne moram vam ni govoriti kako je mali ko pokislo pašće

Unaprijed se zahvaljujem na savjetima 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama
Jesi instalirao sve drivere za plocu? Pogledaj jer je grafa dobro sjela u slot.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama

Nekako mi smrdi na loše sastavljenu konfiguraciju(tj.nesta si zajebo)

 

Hajde skini Speecy i pogledaj temperature konfiguracije!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama
Speccy od davnih dana ne prikazuje realne temperature,tako da ce se bez veze nasekirat ako bude gledo sa njim temperature.

Sto se tice toga,grafa je jebena i mora odvrtit to bez pola beda,mozda je jednostavno Dead On Arrival. Odi s garancijom tamo i samo reci u cemu je problem i bek ti stave drugu grafu istu takvu i bek testiraju,99% je do toga (ili kako kolega gore kaze ako je sve dobro sastavljeno),a probaj i SsD drugi stavit,ja sam imo problem sa novim NVMe Ssdom x4,jednostavno nije valjo a nov i on i graficka,desava se neovisno o trgovini i marki i cijeni.
Good luck
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama

Nova graficka ili rabljena?

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama

Pozdrav svima i hvala.

Komp je nov novcat, nisam ga ja sastavljao nego u trgovini. Baš sad gledam dal ima sve zadnje drivere i za chipset, i BIOS i sve pa ću vidit. Čak ću i grafičku probat jače gurnit da sidne u slot . Evo i screenshot-a gpu-z-a u prilogu

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama

Daj ti vidi dali su pravilno spojeni power kablovi na graficku?

 

Edit - ima samo jedan kabl, provjeri ga.

 

Skini DDDU, bootaj win u safe mode, pokreni dddu, deinstaliraj sve amd drivere, instaliraj ponovo, pa ces vidjeti...

 

Napajanje vjerujem da je dovoljno za tu kombinaciju.....ali....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 21:36 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama
Pogledaj u knjizici od matice ploce jel tvoj RAM podrzan
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama
nani kaže...

Pozdrav

Zašto u opisu računala nema modela kućišta?

ps. samo mi nemoj reći da je neki MS bez ventilatora, svakako provjeri temp. sa HW monitor, HW info ili sl dok u pozadini vrtiš video na Youtube.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama

Evo da javim da se Fortnite uspješno igra  i da mali uživa.

Sinoć sam nakon instalacije drivera za chipset, zadnih win update-a. Ugasio PC, otvorio, provjerio grafičku (kabel napajanja i dali je dobro sjela- sve mi se činilo ok) te sam promjenio HDMI kabel i upalio ponovo PC i sve je radilo ??? Šta je od navedenih akcije riješilo problem ni sam ne znam 

 

BIOS nisam stigao update-irati i sad ne znam dali da to uopće diram

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama

Moja je pretpostavka da si do kraja ugurao grafu u slot i napajanje u grafu ...

 

Desi se da sa novoga ne sjedne kak treba pa treba malo pre-sile upotrijebiti :-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Rušenje računala (RX 580 8GB) pri igrama
nani kaže...

Evo da javim da se Fortnite uspješno igra  i da mali uživa.

Sinoć sam nakon instalacije drivera za chipset, zadnih win update-a. Ugasio PC, otvorio, provjerio grafičku (kabel napajanja i dali je dobro sjela- sve mi se činilo ok) te sam promjenio HDMI kabel i upalio ponovo PC i sve je radilo ??? Šta je od navedenih akcije riješilo problem ni sam ne znam 

 

BIOS nisam stigao update-irati i sad ne znam dali da to uopće diram

 

 -kad se već igramo nagađanja.. moguće loš kontakt koji je vađenjem-umetanjem sad ok, moguće update-driveri.. tj 5%:95% je odgovor u updateu.

.. jer: da je kontakt, tad bi problem bio stalan-jednak, neovisno što se radi, npr za vrijeme instalacije win.. dok se po opisu problem javljao pokretanjem igre a tad je logičan uzrok driver+ostalo (soft ne hard uzrok). Koji driver? prvi sumnjivac je vga, drugi audio (koji može biti hdmi-audio tj vga..), treći chipset, pa ostalo + postavke.. čak i miš-tipkovnica ako prije ne nađemo krivca.

 

-ali, to ne znači da je jedan ili drugi .. ili neki treći uzrok, možda biti i dva-više istovremeno, moguće i kontakt i driver kao i bilo koji drugi izuzetak pa i nesipravna nova komponenta.

-npr često, jer su početnici nestrpljivi i nakon što pribave novi pc, prvo što ih zanima i nikako dočekati je upravo upaliti igru.. a to je posljednje što treba, tj prvo install+podešavanja i update, pa kad je to ok, tad ostalo-igre. Uobičajeno, za win update, nešto proradi nakon restarta.. i moguće da čak ni kontakt ni driver nisu bili problem, nego samo nestrpljivost-restart, jer tek tad je update obavljen, do tad se automatikom win vraća korak nazad i ponjavlja beskonačno neke stvari, pa i to da se tad lako zbrljavi npr vga driver, jer korisnik ne zna da automatika upravo instalira i da će (možda) za minutu vga bit instalirana dok počne ručno install, možda starijeg drivera, možda novijeg, možda se tad desi 'križanac' itd..

-a možda i spomenuti hdmi kabel, mada je to malo vjerojatno, jer ako radi.. može jedino biti stvar refresha no ne i reseta-smrzavanja u igri, kao i npr hdmi-audio ili lock-cp .. za rezoluciju-refresh i sl. potreban je npr hdmi 2.1 .. za 4-8k rezolucije, ali to ne bi bio problem u igri ..

 

-tako je to s računalom, hrpa komponenti od kojih je svaka 'jednako' važna, tj mora raditi, biti ispravna ili pc ne radi.. kao i sav soft, os, driver, sve postavke.. tek kad je sve 100% tad radi a kad imamo problem, prvo se krene u potvrdu-traženje jel soft ili hard uzrok, postavke i driveri ili test kao chkdsk i memtest.. + pogotovo za igre, moguć malware (ako se prisjetimo da je dobar dio igara sumnjivog izvora) i igre ne bi trebale služiti kao 'dokaz' ispravnosti upravo zbog tog. moramo biti sigurni (koliko možemo) da je sav soft koji koristimo dobar-odgovarajući-kompatibilan-čist, a to je os+driver+sve ostalo, tad radi ili imamo kvar.

-win (installer) riješimo tako da skinemo origigi-čist s msove str .. ne neki s mutnog izvora, driver imamo na mediju ili automatika ili web proizvođača.. i tek kad je to sve ok idemo s ostalim softwareom (igre).

-anitvirus.. može blokirati nešto, firewall također. Kao što i neki dodaci mogu biti problem, neki servis ne radi, ruši se sever i sl. a sve je online.. i malware. Google dosta pomogne za svaku konkretnu app-igru, kratki opsi problema i 90% imamo neki odgovor ako je stvar softa-postavki ili kombinacija.

 

-ako radi, bios možeš ostaviti do kraja života računala.. ili pročitaš što donosi update i tad znaš (trebaš li ili ne..). S druge strane, svaki update bi teortski trebao biti bolji nego staro, pa tako i bios.. ali može biti i problem-rizik, svijet nije idealan inače bi uvjek odgovor bio da treba updejtati sve pa i bios. Tvornički je u pravilu provjeren-stabilan i 90% nikad ne treba noviji osim ako ispravlja neki bug-propust, napajanje-temperature i sl (tu je amd često loš i preporuka je za nove serije mbo-cpu-vga update upravo zato.).

-ako se kod flashanja biosa desi problem, možda ostaneš bez mbo.. 'cigla', kao i vga.. ovisi što se flesha. Ostale uređaje ne treba, mada i ssd može tako nešto tražiti (tad postoji panični alert-upzorenje..) itd..

-jel to sve nešto strašno? -nije :)) tj stvarno je češći jackpot nego tako nešto, .. ali početnik uvjek nekako pronađe upravo tu nemoguću šansu.. pa upoorenje-disclaimer.. :)) nakon upfatea, obično se bios resetira na default, ponekad to treba ručno, ponekad ne, ponekad treba provjeriti i podesiti postavke biosa prije nego dozvolimo win paljenje.. i ova rečenica ne pomaže nego je pravilo da svaki put uđeš u bios i vidiš, podesiš.. tek tad pustiš bootanje win (jer win ne želi samo tako paliti se.. zaštita i sl kao i ovisnost o postavkama guid-boot-gpt-secboot...itd), banalno da npr promjeni redosljed diskova ili uključi-isključi nešto treće. Možda previsok/prenizak napon, možda ventilator itd. itd.. kad to provjeriš, tad znaš i tad vjerojatno radi. Do tad disk može biti odpojen i nema opasnosti da se win zbrlja tj killswitchne paranoično zbog zaštite i sl.

 

-jedino pravilo koje vrijedi, koje da je već prije primjenjeno možda problema ne bi ni bilo.. prije paljenja, prvo provjera, svega, kontakata.. pa tek tad power-on. Treba provjeriti sve, tako eliminiramo ono što možemo ili imamo sreće i sve radi iz prve bez provjere.. no tako jednako možemo pretrčati cestu, jednake posljedice.. ili loto. Nagađanje ili provjera-znanje vs nestrpljivost dok se čeka novi pc i gaming. Sretno!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice