No signal na monitoru

poruka: 30
|
čitano: 11.965
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
No signal na monitoru

Ljudi imam jedan problem, racunar se palio sve normalno i odlucim da kupim novi procesor i5 3570

Kada sam ga ubacio u racunar i pokrenuo racunar se pokrene sve uredu ali nema slike na monitoru pise no signal detected

Odlucim da vratim stari procesor ubacim ga ista situacija

Ako neko ima neko rjesenje molim za pomoc

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
No signal na monitoru

Pregledaj pinove na ploči da ih nisi spigao prilikom zamjene. Provjeri da li je sve dobro spojeno natrag kao što je i bilo. Možeš i okinuti sliku da pogledamo kako si spojio.

 
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Pinove sam provjerio svi su na svom mjestu mislim da sam otraga sve ukljucio kako treba

11 godina
offline
No signal na monitoru

Bitnije je kako si sve uštekao unutar računala.

 
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Ne dopusta mi da posaljem sliku unutrasnjosti 

E sad da li moze biti problem termalna pasta koju sam uzeo pre 3 4 mjeseca pa tek sada je iskoristio 

14 godina
offline
Re: No signal na monitoru

Jesi li spojio napajanje na grafičku? Da li ti je na monitoru odabran ispravan ulaz? Iz slike vidim da je spojen na VGA.

5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

I na monitoru je izabran VGA ulaz 

A kako mislis napajanje na graficku karticu na koji ulaz mislis?

14 godina
offline
No signal na monitoru

ovaj konektor sa napajanja na grafičku da li si ponovo spjio ako si vadio grafičku kod stavljanja novog procesora http://www.techpowerup.com/forums/attachments/pcie6-2-jpg.57637/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Da spojen je i taj konektor, da li razlog moze biti hladnjak?

14 godina
offline
No signal na monitoru

koji monitor imaš?

tamo di imaš one gumbiće na monitoru, ako ima koji da se zove "source" ili tako nešto, probaj ga pritisnuti

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

BENQ monitor, kada sam pritisnuo source lampica nakratko zasja u zelenu boju i na monitoru se pojavi no signal detected i ponovo se ugasi 

14 godina
offline
No signal na monitoru

Hm, a sad bi onda trebalo provjeriti sve što si dirao da li si dobro spojio natrag. Pasta koja je kupljena prije 3-4 mjeseca nema veze. Hladnjak također ne bi trebao imati veze ako sve sjeda kako treba. Provjeri kako je kolega predložio da nisi savinuo koji pin na socketu za procesor? Da li ti je procesor okrenut kako treba, da nisi neki od pinova na procesoru samom slučajno zamazao s pastom pa sad nema kontakta... Očito je onda problem da ti matična ne prepoznaje procesor. Nakon što sve provjeriš da li je dobro sa procom, resetiraj bios.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Ovdje kao d amalo vidim paste ispod pinova ali ne znam kako da uklonim

5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

A sta mislis druze da li bi moglo biti do VGA kabla ili ulaza na grafickoj kartici

14 godina
offline
No signal na monitoru

Ja na ovoj slici ne vidim nikakvu pastu ispod pinova jer je dosta tamna. Al vidim da ima prašine dosta, prođi lagano sa udaljenosti od centimetar-dva sa usisavačem iznad socketa da pokupiš to što se može. Vrati procesor, pastu, hladnjak, resetiraj bios, pa vidi da li radi. A to da li je do grafičke ili kabela možeš provjeriti lako ak imaš drugi kabel i spojiš monitor na video izlaz na matičnoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Pocistio sqm svu prasinu sa usisivacem vratio procesor na mjesto hladnjak,  pa sam 10. Put resetovo bios al opet nista

Sutra cu da provjerim i kablo pa cemo da vidimo 

5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Evo komponente isto ako mogu pomoci 

I5 3570 3.4GHz

GT 630 1GB

8GB rama

6 godina
offline
Re: No signal na monitoru

Meni se čini da si iskrivio pinove na socketu, ja sam prije pola godine to napravio, nije bacalo sliku na monitor, odmah sam izvadio procesor i sa kuhinjskim nožem vratio sve u ispravno stanje, ali nije bilo nimalo lako

Trust nobody, become the best !
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Sutra mi dolazi majstor da vidi do cega je 

A i ja sumnjam na pinove 

11 godina
offline
Re: No signal na monitoru
Alen3420 kaže...

Ovdje kao d amalo vidim paste ispod pinova ali ne znam kako da uklonim

 Pa na ovoj slici koju si stavio se vidi desetke oštećenih pinova. Kako stvari izgledaju ploča ti je za smeće.

14 godina
offline
No signal na monitoru

Svaka čast ako ti iz ove slike uspijevaš vidjeti iskrivljeni pin, ja nemrem razaznati, šta je odsjaj, što prašina, a što iskrivljeni pin. Enivej, svaki pin koji stoji drukčije od većine ostalih je iskrivljen pa ga treba vratiti. (ako već nije prekasno)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
No signal na monitoru

Da li si probao da uštekaš monitor u konektor na ploči? Da li računar proizvodi zvukove kao da se sistem normalno podiže, ili nešto nije u redu?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Ukljucivao sam i monitor u konektor na ploci ali ista situacija racunar se normalno pokrece, zvukovi su svi apsolutno isti kao i kada je sve bilo uredu

Napajanje se normalno pokrece, kao i hladnjak na procesoru i graficka 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 11:56 (Alen3420).
14 godina
offline
No signal na monitoru

Izvadi bateriju na matičnoj i nakon 30 sekundi vrati natrag. (CMOS battery)

Prilikom mijenjaja procesora je poželjno to napraviti..
Ako ni to ne pomogne, rekao bih da si iskrivio pinove na matičnoj.

 

Kada si stavljao procesor da li si ga slučajno stavio na krivu stranu i prikačio ili je sve prošlo u redu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Bio je kod mene majstor danas i ponovo smo sve isprobali i kaze on fldaj da vidimo pinove kod procesora, bilo je mozda 15ak savijenih pinova i uspjeli smo mi njih ispraviti ali je jedan pin pukao, taj pin je bio neki podatak(VSS) pa ce mi on naci drugu maticnu pa cemi da vidimo 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 1:13 (Alen3420).
5 godina
protjeran
offline
No signal na monitoru

Kako si uspio 15 pinova da savineš ?!?! I baš majstoru pukao bitan pin kažeš. ****ji ga sada. Bolje ispalo da si prešao na drugu/novu platformu nego ćeš sada nakon procesora i matičnu mijenjati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 1:18 (Seronja nezauzet).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: No signal na monitoru

Vidi se iz aviona savinuti pinovi u gornjem desnom kutu (na slici).

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Ne znam druze stvarno kako sam uspio saviti, oko tog djela nisam nikad nista dirao jedino pri zamjeni procesora da sam uspio nekako

10 godina
offline
Re: No signal na monitoru

Tad naj vjerojatnije, da si imao samo savinute nebi bio toliki problem, ali posto fali - nova maticna.

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
neaktivan
offline
Re: No signal na monitoru

Tako ce i biti, nova maticna i tjt 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice