System thread exception not handled

poruka: 55
|
čitano: 11.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
system thread exception not handled

pozz, svaki put kad startam pc dobim BSOD i dolje mi pise system thread exception not handled. probao u safe mode i opet dobim sve totalno isto, windows automatic repair takoder nije pomogao.... takoder dok pokrecem windows sve idw normalno vidim windows logo i nakon toga dodje crni ekran sa onim loading kruzicem koji se vrti i tako neko vrijeme dok ne dodje do BSODa

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

zna li netko? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
System thread exception not handled

Veli internet da je do zastarjelih ili pokvarenih drajvera za graficku.... .pa ih obrisi i snimi nove....prek safe mode-a

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 0:32 (lmutak).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
System thread exception not handled

Da i ja sam to gledao i pise da su driveri u pitanju ako preko safe moda udje u windows no meni preko safe modea takoder isti problem stvara, i kraj ovog thread exceptiona my ne pise nikakav onaj nesto.sys kao kod koji driver nedostaje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
System thread exception not handled

koji windows? koja konjfigurancija (detaljno)?

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

pod moj pc mozes vidjet detalje, ugl windows 10 pro, sve je radilo uredno dosad no jedanput mi se znalo dogodit da se komp upali ali nijedna periferija ne radi pa ga moram restartat i tako sad dobim ovo. probao sam svu perigeriju odstekat i opet isti problem. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

naime kao sto sam rekao poslije ovog windows logoa sve zasvjetli i tipkovnica mis itd. ali onda se pojavi crni ekran s kruzicem onim i tako neko vrijeme radi sve dok ne baci bsod

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

nebih rekao da je do windowsa ali nisam siguran, usao sam u bios stavio clock na default i loadao optimized defaults i opet dobivam isto

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: System thread exception not handled
HolyPotato kaže...

nebih rekao da je do windowsa ali nisam siguran, usao sam u bios stavio clock na default i loadao optimized defaults i opet dobivam isto

Moze bit da umire memorija, probaj samo sa jednim dimm-om i isprobaj oba dva na taj nacin.

8 godina
offline
System thread exception not handled

Nije memorija, probao sam samo s jednim dimmom i bilokoji da je dimm stavljen dobivao sam isti problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: System thread exception not handled
HolyPotato kaže...

Nije memorija, probao sam samo s jednim dimmom i bilokoji da je dimm stavljen dobivao sam isti problem

Napraci clear cmos pa probaj, nakon toga i bios update. Ako ne pomaze probaj drugu graficku.. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 14:30 (ansha).
8 godina
offline
System thread exception not handled

znaci izvadio bateriju iz maticne na par minuta i opet isto sranje nakon toga updateao na zadnji f11 bios update i isto opet i bez nade ja uzmem svoju prastaru hd 6670 i vidi vraga stvarno je radilo i fakat uslo u windows i pokazalo mi onaj zaslon da utipkam lozinku no to nije to ja tako ostavim 5 minuta na tom zaslonu stajati komp i opet mi baci plavi zaslon i sam se restarta komp i tako dodje na desktop i opet nakon nekih 5 min se restarta, hm dali je to napajanje mozda onda ipak ili? Jer ne vjerujem da moja nova 1060 je riknula ali nikad neznas, mozda jer ova 6670 manje trosi pa je ispjelo napajanje pokrenut na desktop? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
System thread exception not handled

Probaj drugi pci-e slot za svaki slucaj. Jel imas mogucnost posudi drugi procesor koji moze u tu plocu?

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
System thread exception not handled

probao sam 6670 stavit u drugi slot i isto mi dodje do desktopa ali onda ubrzo BSOD, stavim onda 1060tku u drugi slot i isto kao i prvi slot znaci kod 1060tke mi ne dodje do desktopa nego mi se BSOD pojavi odmah nakon windows loga, nazalost procesor drugi nemam kad sam ionako mislio ovog upgradeat uskoro pa nemogu probat cpu, ali dali je to napajanje krivo ili  

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

ustvari sad mi je i sa 1060tkom dosao do desktopa lol ali sve je uzasno sporo kao da imam neki shit hard disk i nakon par minuta opet dobim BSOD

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
System thread exception not handled

Daj dumpove.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: System thread exception not handled
HolyPotato kaže...

ustvari sad mi je i sa 1060tkom dosao do desktopa lol ali sve je uzasno sporo kao da imam neki shit hard disk i nakon par minuta opet dobim BSOD

Napravi reinstall windowsa.

14 godina
protjeran
offline
Re: System thread exception not handled
HolyPotato kaže...

ustvari sad mi je i sa 1060tkom dosao do desktopa lol ali sve je uzasno sporo kao da imam neki shit hard disk i nakon par minuta opet dobim BSOD

Ajde slikaj mobitelom BSOD...

8 godina
offline
System thread exception not handled

evo budem ljudi poslao sliku sekundu, jos sam jednu stvar primjetio neznam dali je slucajno, kada sam hard disku na  kojem mi je windows promjenio sata port i u tom drugom portu windows se puno sporije ucitavao i dok bi ga vratio na staro odmah je brzi mislim puno brze dodje do do bsoda..  Ugl takoder kod startanja windowsa kad jw hard u drugom portu pise no disk found tamo di na starom portu obicno pise plavim slovima model harda, ugl neznam dal to ima veze

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

evo slike nadam se da se vidi sve, ako ne recite, ugl ovaj error dobim svakiput prije onog crnog ekrana di se vidi samo loading kruzic

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

evo slike nadam se da se vidi sve, ako ne recite, ugl ovaj error dobim svakiput prije onog crnog ekrana di se vidi samo loading kruzic

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

evo slike nadam se da se vide ako ne recite, ugl ovaj bsod dobim svaki put prije onog crnog ekrana s loading kruzicem

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: System thread exception not handled
HolyPotato kaže...

evo slike nadam se da se vidi sve, ako ne recite, ugl ovaj error dobim svakiput prije onog crnog ekrana di se vidi samo loading kruzic

EDIT:

 

Najbrži način da eliminiraš softwerski problem je reinstall svega, ako si prije radio instalaciju kako treba,

svi podaci ti moraju biti na drugoj particiji, particiju s OSom formatiraj i sve ispočetka, ako je sve na istoj particiji,

snimi Hirens boot CD ili na CD ili NA USB i makni podatke.

Vidim da imaš mehanički disk i SSD, znači problema nema, formatiraj SSD.

 

EDIT 2:

 

Vidim da si već imao problema sa SSDom, možeš njega otpojiti i probati snimiti OS na mehanički disk,

instalacija na SSDu ostaje, odmah budeš elimirao SSD i neki softwerski problem.

Svakako probaj s drugim SATA data kabelom, uzmi ovaj od mehaničkoga diska.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 19:22 (Valentin17).
8 godina
offline
System thread exception not handled

ma s mobitelom poslo slucajno 3 poruke lol, ugl u zadnjoj su slike

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

okej hvala, jos samo da velim da neznam dali su windowsi u pitanju jer sam isao u advanced options i u command prompt i sjetih se onih komandi chkdsk i scannow to bi trebalo pogledati dali windows ima corrupted files i rjesiti ih no uglavnom obje komande sam utipkao i sve je proslo bez ijednog errora a i moram napomenut da sam friski windows stavio prije tocno 2 tjedna, stvar je u tome sad da sam 1 tjedan bio na odmoru i tek jucer dosao kuci i komp je stajao duze vrijeme na miru, sad ako znas dali ima mozda veze to da su se kondenzatori ispraznili posto mi fale barem dva ova bus silosa na maticni otpali mi jednostavno ali to vec prije 4 godine i uredno radilo dosad, pa je to mozda ili da sad opet novi windows iako mi je zao jer sam ga prije 2 tjedna novog stavio

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

da sto se tice ssda njega sam eliminirao znaci riknuo je i poslao ga na garanciju i dobio novi no medutim na njemu su samo igrice jer u meduvremenu sam nasnimao windows na hard disk

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

A ovo u vezi zamjene sata kabela opet zanimljivost, kada odstekam ssd i zastekam hard disk na kojem su windowsi u sata kabel na kojem je bio ssd onda nece ni ucitat windows lol pise disk error occured kao da mora ssd i hard disk zajedno biti i to s istima sata kabelima, nekuzim jer dobio novi ssd na kojem nema windowsi, vec su windowsi bili na starom ssdu koji je crknuo

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: System thread exception not handled
HolyPotato kaže...

A ovo u vezi zamjene sata kabela opet zanimljivost, kada odstekam ssd i zastekam hard disk na kojem su windowsi u sata kabel na kojem je bio ssd onda nece ni ucitat windows lol pise disk error occured kao da mora ssd i hard disk zajedno biti i to s istima sata kabelima, nekuzim jer dobio novi ssd na kojem nema windowsi, vec su windowsi bili na starom ssdu koji je crknuo

 

i stari ssd ti je crknuo s nekim razlogom...ili osteceni sata kabel, ili napajanje daje losu struju na tom prikljucku....u krajnjem slucaju je moguce i da je sata port na maticnoj poluispravan...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 19:40 (Gorstak79).
15 godina
offline
System thread exception not handled

konjfigurancija je ok i sama po sebi ne bi smjela stvarati nikakve probleme. ako nije win 10 (ne bi se štel mešat; ne želim imati posla s tom pizdarijom), onda je problem u formatu ssd-a. naletjeh u se na sličan problem. počeo je tu i tamo bsod-om, a onda sve češće i na koncu crk. nema što nisam probao no ispostavilo se da je štos u formatiranju ssd-a. odspoji sve HDD-e (dodat ćeš ih poslije) i radi samo sa ssd-om.  pri instalaciji windowsa moraš forsirati MBR i svakako izbjeći GPT (AHCI u BIOS-u se podrazumijeva). 1 ssd treba biti jedna fizička/logička particija. prije instalacije windowsa ssd mora biti djevac (bez inicijalizacije; ičega): premaljaj ga nulama iz live distre linuxa, ako možeš, u NTFS. tek tad instalacija vidi ssd (BIOS ga vidi normalno, bez obzira) i sve dalje teče ok. ostavi ga kao MBR. nije neka razlika ni u brzini ni u performansama, usprkos propagandi. kad se sve instalira na ssd, isključi stroj i pospajaj ostale hdd-e. za poboljšanje trajnosti i optimizaciju ssd-a trebat će ti nekakav softver (ja imam samsunge evo 500 i magician pa nema brige) za overprovisioning i slične sitnice. sretno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: System thread exception not handled
Ajar kaže...

konjfigurancija je ok i sama po sebi ne bi smjela stvarati nikakve probleme. ako nije win 10 (ne bi se štel mešat; ne želim imati posla s tom pizdarijom), onda je problem u formatu ssd-a. naletjeh u se na sličan problem. počeo je tu i tamo bsod-om, a onda sve češće i na koncu crk. nema što nisam probao no ispostavilo se da je štos u formatiranju ssd-a. odspoji sve HDD-e (dodat ćeš ih poslije) i radi samo sa ssd-om.  pri instalaciji windowsa moraš forsirati MBR i svakako izbjeći GPT (AHCI u BIOS-u se podrazumijeva). 1 ssd treba biti jedna fizička/logička particija. prije instalacije windowsa ssd mora biti djevac (bez inicijalizacije; ičega): premaljaj ga nulama iz live distre linuxa, ako možeš, u NTFS. tek tad instalacija vidi ssd (BIOS ga vidi normalno, bez obzira) i sve dalje teče ok. ostavi ga kao MBR. nije neka razlika ni u brzini ni u performansama, usprkos propagandi. kad se sve instalira na ssd, isključi stroj i pospajaj ostale hdd-e. za poboljšanje trajnosti i optimizaciju ssd-a trebat će ti nekakav softver (ja imam samsunge evo 500 i magician pa nema brige) za overprovisioning i slične sitnice. sretno. 

 

al ga....

 

UEFI instalacija win stvara 4 particije, system, msr, onu na koju ce ici sami fajlovi i jos jednu...

CSM instalacija stvara onu na koju ce ici sami fajlovi i system particiju.

1803 verzija win 10 dolazi kao cisti uefi iso, csm instalacija nije moguca.

Mozda je moguce ako ne skidas iso, nego pustis media creation tool da sam napravi medij.

Moze nekoliko puta proci s nulama cijeli ssd, no win 10 rade u cloudu i koriste neki alat koji usporedjuje sistemske fajlove na disku s onima u cloudu i mijenja po potrebi.

Eventualno moze nulama proc neki storage hdd, ako ne zeli da netko treci sazna sto je bilo na njemu, ali i to nije 100% zastita bez demagnetizacije diska.

Problem je po mojoj slobodnoj procjeni 99%  sanse hardverske prirode. I to vjerojatno neki problem sa strujom.

naravno, pod uvjetom da nije cackao po windowsima, instalirao neki security soft ili brisao sa autoruns programom, u kojem slucaju mora obavit reinstall win...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 20:14 (Gorstak79).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice