TOSHIBA C660D BIOS problem

poruka: 7
|
čitano: 2.744
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
TOSHIBA C660D BIOS problem

Pozdrav !

Imam problem sa TOSHIBOM C660D i pretpostavljam da je BIOS u banani. Probao sam sa drugom memorijom, izvadio i vratio bateriju i CMOS bateriju vadio i mijenjao. Probao sam izvaditi memoriju, CMOS bateriju , običnu bateriju i držati stisnutim gumb za paljenje na 60 sekundi. Ni to nije pomoglo. Do monitora nije sigurno , probao sam spojiti i na drugi monitor. Ventilator je ispravan.

Je li još netko imao problem sa ovim modelom ?
Neznam kako FLASH-ati BIOS na ovom modelu , skinuo sam sa Toshibine stranice ali dobio sam exe datoteku.

 

Može pomoć ako netko ima ideju ?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
TOSHIBA C660D BIOS problem

Da ne otvaram novu temu pitat ću u ovoj.

 

Naime dobio sam Toshibu C660D-1DZ (PSC20E). Laptop je bio ispravan do prije par dana kada je prijašnji vlasnik odlučio flešat bios jer je tvornički bio prvi (navodno 1.20 verzija), a najnoviji je 1.60.

Skinuo je odgovarajuči bios sa Toshibine stranice i odradio flešanje. Nakon restarta nema slike na laptopu. Ventilatori se vrte, ali slike nema.

Pročitao sam da je dosta njih sje..lo bios flešajući ga tom verzijom (1.60).

Uskočio sam u pomoć i skinuo Phoenix Bios recovery tool. Napravio bootabilni usb (koristio sam stick od 1gb i formatirao ga kao fat ), skinuo bios sa službene stranice, raspakirao ga (unutra su dvije verziju DIS i UMA - koristio sam UMA jer je grafika integrirana u procesor tj. AMDov APU). Ugasio laptop, izbacio bateriju, uštekao stick, držao fn+B, uključio kabel napajanja, pokrenuo laptop, ventilatori se zavrtili na max, stick počeo blinkat nekoliko puta i ništa. Pustio 10-15 min, ali ništa.

Po pročitanome, laptop bi se trebao sam restarta nakon 2-3 minuta.

Ima li netko iskustva sa ovakvim načinoim bios recoveryja da pomogne?

P.S.

Probao sam i prije svega izvadit cmos bateriju, uklonit optički uređaj prije flešanja, ali isto ništa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TOSHIBA C660D BIOS problem

-recovery je samo jedna šansa.. ovisi o kvaru-greški sadašnjeg biosa, tj on mora imati bar taj minimum funkcionalnsoti.. a izgleda da nema. ''cigla''.

-trebaš drugi chip (programiran) ako se može zamijeniti ili poseban priključak (adapter-kabel) za paljenje, tek nakon inicijalnog paljenja pomoćnim biosom možeš flashati .. ili imati programator.

-naravno, možeš pokušati još par puta, već si koristio FAT(32).. usb boot je pipljava stvar, ponekad samo treba ponoviti kopiranje fileova/izradu stikića.. i trebao bi ti 'DOS' ili neki os koji će to obaviti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
TOSHIBA C660D BIOS problem

Naručit ću sa ebaya programator, pa probat s njim. Ako ne bude išlo onda ću uzet i novi čip za bios.

Nekima taj recovery biosa radi nekima ne. To mi je bila najjednostavnija solucija, ali nije palilo.

Ovaj je dosta njih koristilo i sredili su stvar. Svima je taj 1.60 bios ujebao stvar. Flešali su pod Xp-čom, sedmicom, desetkom i uvijek fail. Žalili su se i Toshibi, ali nitko se nije oglasio. Isti taj bios kad su flešali preko programatora je uredno radio. Pretpostavljam da je uzrok sranja flešanje po Windows OS-om.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: TOSHIBA C660D BIOS problem

Ne resetira li se bios toshiba preko jumpera?  

 

I ne treba li F12 za bootmeni?

ili U za bootanje s USB-a?

 

https://support.toshiba.com/support/viewContentDetail?soid=403623

 

ili

 

#1 Press F2 and hold (press F2, before you push power button)
#2 Then push the power on button
#3 You shuld see screen Logo "Toshiba leading inovation" (now can relese F2)
#4 Stop holding F2 button
#5 Folow the good know instructions in left down corner :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 15:06 (andrijam).
5 godina
neaktivan
offline
TOSHIBA C660D BIOS problem

Recovery i reset su sasvim suprotne stvari.

@ihush, vidim da rade recovery sa ovakvim programatorom, pa ću to vjerojatno uzet i bacit se na posao.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TOSHIBA C660D BIOS problem

- trebalo bi raditi, uzeo za jednu fejk vga i nešto neće.. nadaj se.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice