Windows 7 dual boot problem

poruka: 31
|
čitano: 8.495
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 dual windows boot menager problem

Stavljao sam nove windowse formatiro oba 2 diska koja imam i kad palim pc izgleda ovako zelim to maknuti i da mi se normalno pali.

dac
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 du

Ostalo ti je od prijašnje instalacije. Instaliraj Windows ponovo ali ovaj put custom (advanced) i odaberi hard drive, zatim drive options - format - next.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 du

Ovako:

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 du

pa to sam i napravio stiso disk format pa next

ubilo bi me ponovno instaliranje windowsa haha

 

dac
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 du

I meni se to dešavalo sa XP. Jesi li instalirao na primarnu ( C:/ ) particiju ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 du

jesam da probam ponovno sta kazes?

dac
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 du
DacBigQuestion kaže...

pa to sam i napravio stiso disk format pa next

ubilo bi me ponovno instaliranje windowsa haha

 

 I opet: EasyBCD rješava takve probleme. Samo nemoj izbrisati krivi Windows.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 du

Da probaj ponovo.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-7-operativnog-sustava/61304.aspx

 

Imaš kompletne upute i legit iso download linkove.

 

Btw. Je li disk ispravan ? (Bez grešaka) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 du

kako radi taj program?

dac
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 du

disk je full ispravan nikad nije imo greske

dac
 
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 du

Probaj kizino rješenje,ako ne bude radilo instaliraj ponovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 du

Skini EasyBCD i učini šta Kizo kaže, a ostale komentare zanemari.

http://stronglifts.com/5x5/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 du
DacBigQuestion kaže...

kako radi taj program?

 Instaliraš, pokreneš (obavezno kao Administrator) i dobiješ popis OS-ova u boot manageru.

Tu odmah vidiš koji je tvoj (potraži ''current'') i staviš ga za Deafult (ako nije). Ovaj drugi, lažni, onda možeš obrisati u ''Edit boot menu''
označavanjem i klikom na ''Delete''.

Gotova priča.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 20:21 (kizo2703).
15 godina
offline
Windows 7 du

Ne treba ti nikakav program, idi na search ili u run, upiši msconfig, otvorit ce ti se prozor, klikni na boot,izbriši

onoga koji nije current i to je to.

kikolo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 dual boot problem

To nije startup stvar,već zaostali neispravan os. EasyBCD može da riješi to bez problema. Hvala kizi za objašnjenje kako radi :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 dual boot problem
Silwncer kaže...

To nije startup stvar,već zaostali neispravan os. EasyBCD može da riješi to bez problema. Hvala kizi za objašnjenje kako radi :)

 Mda, ali msconfig ima i tab ''Boot'' gdje su nabrojani (skoro) svi loaderi u boot manageru.

 

Ali, problem nastaje kad želiš promjeniti, recimo ime OS-a, a i recimo, msconfig prepoznaje SAMO Windowse.

Pa onda, ako hoćeš napraviti nešto više, moraš upaliti Command Prompt i pokrenuti bcdedit, koji, naravno, nema GUI.

Recimo, instalirao si Windowse, ali je boot particija ''slučajno'' pobjegla na drugi disk?

 

Pa se ti sad igraj u cmd-u i traži naredbe na Googleu.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2015 12:46 (kizo2703).
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 dual boot problem

Sorry za spam,ali slažem se s tim. Uglavnom ako je drugi os recimo linux onda bi to trebalo ići sa EasyBCD s obzirom da boot preppznaje samo loadere od Windowsa. EasyBcd je dosta lakša metoda koju ću rado koristiti ako budem imao ovakvu situaciju. Hvala još jednom za objašnjenje,uvijek se nauči nešto novo svaki dan :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 dual boot problem

-easy je lakši, pogotovo za editiranje.. Juzer kao Kizo, koji koristi više OSeva nego ih netko zna pobrojati to zna, drugima pak ništa od tog ne pomaže a kad se sredi meni, sam soft je beskoristan ili rizičan.. (jer je to jedina svrha, početnik obično ide klikati, probati.. i tad više npr ne boota).

-za većinu (kao sad slučaj), je dovoljan boot s instlall medija, fix. To je prva stvar koju trebaju probati i 90% će biti dovoljno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 dual boot problem
ihush kaže...

-easy je lakši, pogotovo za editiranje.. Juzer kao Kizo, koji koristi više OSeva nego ih netko zna pobrojati to zna, drugima pak ništa od tog ne pomaže a kad se sredi meni, sam soft je beskoristan ili rizičan.. (jer je to jedina svrha, početnik obično ide klikati, probati.. i tad više npr ne boota).

-za većinu (kao sad slučaj), je dovoljan boot s instlall medija, fix. To je prva stvar koju trebaju probati i 90% će biti dovoljno.

 Sve je to škola. Svi smo jedamput bili početnici.

 

Ali, barem EBCD ima dobar support i forume gdje se može naći rješenje za (skoro) svaki problem.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows 7 dual boot problem
kizo2703 kaže...
...

 Sve je to škola. Svi smo jedamput bili početnici.

 

Ali, barem EBCD ima dobar support i forume gdje se može naći rješenje za (skoro) svaki problem.

 kokoš-jaje... jer svaki boot problem se može (bar pokušati) riješiti installom konkretnog OSa, to već juzer mora imati (jer je nekako stavio OS.. ali ih je sve više onih koji nemaju, takvi su zalutali na forum/temu), pa tako preskače nepotrebno (za većinu) taženje, instaliranje softa kojeg će koristiti samo jednom (jer većinu ipak ne zanimaju računala tj nešto drugo u vezi računala ali ne sam boot-os i sl., osim na ovom forumu..).

-jednako tako, MS ima bilijardu i sitno odgovora za npr bootfix, fix-it wizarda, google je tu, tako da učiti jedno ili drugo nema neke veće razlike (pa čak ni CMDovsko tipkanje koje se zamjeni copy-pasteom i sl. ako je juzer već u OSu). Juzer koji ima minimalna-osnovna znanja vjerojanto ne mora ništa učiti, opcije easyja su razumljive i lakše jer se 'klika', ali je svakako bolje prvo proći i biti siguran/izbjeći probleme .. ili ne dirati.

 

 

-ostaje pitanje, npr što kad ne može u OS? Tad je jedini odgvor, ubaci boot medij, fixaj (pa do reinstalla/repaira i sl.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 dual boot problem
ihush kaže...

 kokoš-jaje... jer svaki boot problem se može (bar pokušati) riješiti installom konkretnog OSa, to već juzer mora imati (jer je nekako stavio OS.. ali ih je sve više onih koji nemaju, takvi su zalutali na forum/temu), pa tako preskače nepotrebno (za većinu) taženje, instaliranje softa kojeg će koristiti samo jednom (jer većinu ipak ne zanimaju računala tj nešto drugo u vezi računala ali ne sam boot-os i sl., osim na ovom forumu..).

 

-ostaje pitanje, npr što kad ne može u OS? Tad je jedini odgvor, ubaci boot medij, fixaj (pa do reinstalla/repaira i sl.)

 Da, kokoš- jaje: a najčešći odgovor ''stručnjaka'' je - instaliraj ponovno (pa i ovdje na forumu).

 

EBCD nije uvijek odgovor na sve, ali može pomoći u velikoj većini slučajeva, gdje je MS-ov odgovor uvijek: install medij, repair, cmd -> bootrec ili cmd -> bcdedit.

Jesi sad sretan?

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2015 16:55 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 7 dual boot problem
kizo2703 kaže...
..

EBCD nije uvijek odgovor na sve, ali može pomoći u velikoj većini slučajeva, gdje je MS-ov odgovor uvijek: install medij, repair, cmd -> bootrec ili cmd -> bcdedit.

Jesi sad sretan?

- ne nisam. Preskačeš bitniji dio posta koji objašnjava bitnu razliku... što kad ne možeš bootati u OS? uz automatiku koja se pojavi juzer ne mora baš ništa znati, samo odabrati (napamet-izmišljam) .. fix error preventing boot ili tako nešto) i stvar je rješena, tj ako može easy, može i taj automatik.. preskačući uopće potrebu za traženjem softa koji inače ne služi ničemu za većinu (ne za tebe, mene.. jer kemijamo s bootovima/OSevima.. takav juzer ni ne čita ovaj topic).

Easybcd ima samo jednu namjenu, editiranje bcda, install medij je pak obavezan dio za većinu forumaša, bar za dio koji žele bez servisa nešto obaviti. Točno, easy je lakši ako treba npr natipkati neki naziv, editirati.. ali to nije konkretan topic, a fix je fix bez obzira na alat.

- dali sam sretan? To nije pretjerano povezano s easyjem i načinom kako će netko fixati svoj boot. Tko god bi bio sretniji/tužniji ima ozbiljnih problema s bitkom i općutkom..

- i da, btw, tupim. Postovi nisu tebi namjenjeni, nego juzerima... (potrebe/znanje..) koji samo žele fix. Easy je osjetno lakši za editiranje, samo je pitanje dali je potreban i kome.

 

edit, uzaludno.. goto početak, daš dobar prijedlog, EBCD, netko iza spomene i msconfig. Ja kažem EBCD je lakši, može i install... i tad krene saga? Tad kažeš ima support (to je kao pozitivan argument), odgovaram, MS ima ogroman support, objasnim razliku, bitnu, ''što ako ne boota''? (tad je easy beskoristan).. uz najvažnije, treba popraviti boot/meni, nakon tog je soft nepotreban ili rizičan za početnike (jer nešto klikaju). Da bi završili na sreći ili čemu več? Sami odgovori nisu tebi namjenjeni (ni meni) nego juzeru kaji naiđe u temi... što je problematičnog? EBCD je OK, lakši itd. nešto sam preskočio, promašio? btw, nije topic o editiranju bcda, uz to topic je primjenjiv za razne OSeve, multiboot itd. Pravilo ostaje, installom se popravlja svaki boot, dok se utilsima može (lakše) ali tad je OSovski ovisan, možda licenca (free za home), linux/osx.. installom se može sve od npr xpa-7-8, dok npr EBCD ne možeš ni pokrenuti na nekom opskurnijem OSu (.net +2.0?) čisto za primjer DOS i sl.

Možda ovako, poželjno je imati i razne utils-servis.. bootmedije kao Hiren's, poželjno je imati neki npr miniPE može i s EBCDom.. tad se svi problemi s diskom, bootom, kvar, migracija.. (što god da nam padne napamet) može ali to bi ipak bilo za manji krug juzera. Možda bi bilo dobro otvoriti temu npr kako napraviti miniPE s EasyBCDom (AV, Easeus.. razni alati/diag itd.) koji bi imao više smisla nego install u radnom OSu. Ovo je baš tip SWa kojeg nema smisla imati na prosječnom PCju, kao servisni-live daleko više jer je ipak lakše nego u CMDu i sl.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2015 19:57 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 dual boot problem
ihush kaže...

- ne nisam. Preskačeš bitniji dio posta koji objašnjava bitnu razliku... što kad ne možeš bootati u OS? uz automatiku koja se pojavi juzer ne mora baš ništa znati, samo odabrati (napamet-izmišljam) .. fix error preventing boot ili tako nešto) i stvar je rješena, tj ako može easy, može i taj automatik.. preskačući uopće potrebu za traženjem softa koji inače ne služi ničemu za većinu (ne za tebe, mene.. jer kemijamo s bootovima/OSevima.. takav juzer ni ne čita ovaj topic).

Easybcd ima samo jednu namjenu, editiranje bcda, install medij je pak obavezan dio za većinu forumaša, bar za dio koji žele bez servisa nešto obaviti. Točno, easy je lakši ako treba npr natipkati neki naziv, editirati.. ali to nije konkretan topic, a fix je fix bez obzira na alat.

- dali sam sretan? To nije pretjerano povezano s easyjem i načinom kako će netko fixati svoj boot. Tko god bi bio sretniji/tužniji ima ozbiljnih problema s bitkom i općutkom..

- i da, btw, tupim. Postovi nisu tebi namjenjeni, nego juzerima... (potrebe/znanje..) koji samo žele fix. Easy je osjetno lakši za editiranje, samo je pitanje dali je potreban i kome.

 Da, tupiš, pošto je topic o editiranju bcd-a. Tome služi EBCD. Ne o fixanju nebootabilnog OS-a. Takvih topica ima ..... mali milion.

 

Znaš i sam da, bez obzira da se ispiše cijeli postupak ''školskog'' uređivanja bcd-a ili fixanja boota opet će sutra doći neki Perica i otvoriti još jednu temu o tome.

Yebiga.

 

Uostalom, EBCD može poslužiti i za fix MBR-a i boota i na drugom, neaktivnom OS-u.

Naravno, bez razumijevanja tih procesa i što oni rade, to ne preporučam raditi nikome!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2015 19:03 (kizo2703).
6 godina
neaktivan
offline
Windows 7 dual boot problem

Slucajno sam ugasio postojeci windows 7 ,kako mogu da ga vratim.Ne mogu ni ponovo da oborim sistem,nece da prihvati.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 7 dual boot problem

prvo pojasni

"Ugasio win7".......možda isključio PC ?

"oboriti sistem" ??????? možda hoćeš reći izbrisao ili nešto drugo ??

Koji je drugi OS na tom PC ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 10:13 (AF139).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 dual boot problem

Ovako . :)
POdigao sam novi sistem ,upalio komp onda mi pokaze kao da imam dva sistema.A obe particije sam formatirao  i ond nadjem ovde na sajtu i uradim kao na slikama sto je zaokruzeno.Ali sam slucajno pogresio i "ugasio"novi windows sto sam instalirao i sad nece da podigne sistem stalno restartuje .Probam ponovo da podignem sistem ali nece da ocita botabilni cd.Oba windowsa su sedmice.

ovo+mi+na+pocetku+pokaze ovo+mi+na+pocetku+pokaze
1 1
2 2
3 3
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 12:09 (zeusva).
15 godina
offline
Re: Windows 7 dual boot problem

-ubaci install medij, reboot, boot s medija, prvo probaš automatski repair.. par puta, upalit će.

-ako neće, obriši SVE particije i ponovi instalaciju. (nisi u prošloj obrisao boot particiju, zato imaš dva OSa u meniju). Formatiranje je automatika, korak nakon particija..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 dual boot problem

Ubacim ja cd,pokrenem instalaciju i stane i stoji dva sata na setup is starting.Sam da pokrene windows i da radi nece stalno ga restartuje ili postane ekn crn ili plav kao kod instaliranja  sistema.
Od jutros se zezam sa njim,1000 puta sam ga pokretao gasio palio ..Da hoce da mi dodje do particija i formatiranja lako bih ja,ali nece nista ni da ponovo instalira novi windoes niti da pokrene stari.Moze li sta preko biosa da se obrisu particije?

15 godina
offline
Re: Windows 7 dual boot problem

da bi nešto mogao, sve mora biti ispravno, PC, meidj-install i odgovarajuće podešen BIOS/opcije. + neko osnovno znanje (i alati, software..).

-ako nešto od tog nemaš, zovi majstora.. jer dalje nećeš moći.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 dual boot problem

Laptop ispravan,cd ispravan jutros instalirao sistem,e ssad kako treba biti podesen bios.Osnovno znanje moze se reci da imam :)
A zivim u inostranstvu i za ovakve stvari ce da mi ogule kozu sa ledja,plus nije moj laptop :)

kad hocu ponovo da podignem sistem..stoji,stoji i stoji ovako.. kad hocu ponovo da podignem sistem..stoji,stoji i stoji ovako..
ocita ovo malo se zacrni i postane plav ekran kao kad se podize sistem i tako stoji.. ocita ovo malo se zacrni i postane plav ekran kao kad se podize sistem i tako stoji..
1 1
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 15:29 (zeusva).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice