Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

poruka: 34
|
čitano: 4.393
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Imam probelm sa Google Chrome vec 2 godine unazad , znaci vecinom mi se zamrzne windows kad otavram str. na fejsu yt itd. pise mi ispod u ljevom kutu wating for cache.

Pc se odmrzne nekad nakon par sekundi nekad je skoro minutu zamrznut.

Jucer sam pokusao instalirat chrome beta po nekom videu koj sam gledao preko yt da može pomoc al sad je stvar jos gora stalno se zamrzava nemoguce je koristit chrome.

Isto se desava sa firefoxom.

 

E sad u te dvije godine "ako ne i duže" pokusao sam sve živo Testirao Proc , RAM , Graficku , Hdd i SSD sve je u redu bar po testovima.

Pokusao sma ocistit junk falove sa CC Cleanerom kad to napravim još je gore nego prije.

Reinstalirao sam windows 7 dva puta nije pomoglo , sad nešto razmišljam da nije do napajanja...

Igram novije igre na pcu komp ima normalne temperature i nezamrzava se u igri tako da nevjerujem da je do napajanja.

Drivere od grafe updaitam redovno , neznam više što napraviti , procitao sam milion foruma o ovome nista mi nije pomoglo.

Ako netko ima bilo kakvu ideju neka mi napise sto bi mi moglo pomoc bio bi zahvalan pokusat cu sve samo da to rjesim.

 

 

  

Amd Fx 6300 (LC Power 95)

Gigabyte 970A-DS3P

8 Gb RAM

Gigabyte Radeon R9 270X oc

SSD 120 gb i 1TB HDD

LC6550GP2 V2.2 - GREEN POWER 550W

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Jesu ti windowsi na SSD_u, ako su svi testovi u redu, onda zamjeni napajanje, neko konkretno.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

jesu na SSD-u su , moglu pokusat al nevjerujem da je napajanje , nema mi smisla da chrome nemoze vrtit a u full loadu u gamingu se nis nedesava

14 godina
offline
Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Ne traži pomoć okolo, kvar je u nekoj od komponenti, idi jednu po jednu, ne moraš sve kupovati, testiraj sa jednom memorijom, stavi drugo polovno napajanje, ako na kraju ne bude ništa od toga, onda je matična. Imam mob koji sve vrtii pokreće, ali se nekad iz čistog mira ugasi, neki bug, greška na matičnoj, tko bi to znao, ali na kompu je lakše selektirati kvarove. Jesu li "čisti" windowsi?

 

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 13:48 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Jesu jesu cak sam stavio nove windowse al nis nije pomoglo. A probat cu posuđivat konponente valjda ce se nesto pokazat krivim neznam vise ni sam.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Sad sam stavio neke stare ddr 3 rame 2 x po 2gb otvorio sam 100 staranica sve radi normalno.

Nemogu vejrovat sad bi ti pivu poslao  

Jos jedno pitanje ako znas prije sam imao fury hyper x rame 2 po 4 gb znam koj je tocno problem od ta dva ili su oba

to su rami od 1600 mhz o ove koje sam nasao su 1333 .. Da li mogu staviti jednu od 1600 ako radi naravno sa ovima od 1333 ?

15 godina
offline
Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Izbrši Cache i Browsing data u Chromeu.

 

Ako ne pomogne, onda probaj sa ovim savjetima na linku

 

https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/thDIFXZM-Ys

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Squnte kaže...

Sad sam stavio neke stare ddr 3 rame 2 x po 2gb otvorio sam 100 staranica sve radi normalno.

Nemogu vejrovat sad bi ti pivu poslao  

Jos jedno pitanje ako znas prije sam imao fury hyper x rame 2 po 4 gb znam koj je tocno problem od ta dva ili su oba

to su rami od 1600 mhz o ove koje sam nasao su 1333 .. Da li mogu staviti jednu od 1600 ako radi naravno sa ovima od 1333 ?

 Ne stavljati različite RAM_e, stavi rađe jednu 1600 od 4GB ili nek ostanu te dvije, pogledaj jesu li uparene u biosu.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Nakraju nisam ništa rješio drugi dan opet se sve zamrzava samo je sad još gore , baš neznam u cemu je problem 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Možda imaš malo previše pluginova u chromu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

procitaj post još jednom

15 godina
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Koji imaš antivirus?

kradem mine iz minskog polja
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

nemam antivirus

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Ovaj problem ti se događa samo kod stranica koje obilno koriste javascript?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

a danas skoro sve koristi java ili nes slicno zbog adova tako da nisam siguran

6 godina
protjeran
offline
Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

da se smrzavaju, shavtio bih.

ako se zamrzavaju ne kontam o čemu se radi....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 2 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Odi si u gradsku knjižnicu pa tamo proučavaj pravopis ako te to zabavlja, ovdje si psihički naporan.

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
andrijam kaže...

Odi si u gradsku knjižnicu pa tamo proučavaj pravopis ako te to zabavlja, ovdje si psihički naporan.

 dečko.

ovdje se radi o osnovama... NHF

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Vidim da si besposlen ili ti je dosadno na poslu.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Uglavnom, taj se problem može dogoditi iz više razloga. Ako je stroj spor pa izvršavanje JavaScripta zauzme previše proc.snage. što mislim da nije slučaj. Ako se html elementi ne mogu istovremeno učitavati. Za to postoji jedan settings u registriu. Ili je konekcija prespora. Pokušaj se spojiti preko kabela na ruter jer pretpostavljam da koristiš WiFi.
13 godina
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Squnte kaže...

Izvadi SSD iz računala, instaliraj Windows na HDD.

ps. možda imaš neku lošu kopiju Windowsa.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Squnte kaže...

Imam probelm sa Google Chrome vec 2 godine unazad , znaci vecinom mi se zamrzne windows kad otavram str. na fejsu yt itd. pise mi ispod u ljevom kutu wating for cache.

Pc se odmrzne nekad nakon par sekundi nekad je skoro minutu zamrznut.

Jucer sam pokusao instalirat chrome beta po nekom videu koj sam gledao preko yt da može pomoc al sad je stvar jos gora stalno se zamrzava nemoguce je koristit chrome.

Isto se desava sa firefoxom.

 

E sad u te dvije godine "ako ne i duže" pokusao sam sve živo Testirao Proc , RAM , Graficku , Hdd i SSD sve je u redu bar po testovima.

Pokusao sma ocistit junk falove sa CC Cleanerom kad to napravim još je gore nego prije.

Reinstalirao sam windows 7 dva puta nije pomoglo , sad nešto razmišljam da nije do napajanja...

Igram novije igre na pcu komp ima normalne temperature i nezamrzava se u igri tako da nevjerujem da je do napajanja.

Drivere od grafe updaitam redovno , neznam više što napraviti , procitao sam milion foruma o ovome nista mi nije pomoglo.

Ako netko ima bilo kakvu ideju neka mi napise sto bi mi moglo pomoc bio bi zahvalan pokusat cu sve samo da to rjesim.

 

 

  

Amd Fx 6300 (LC Power 95)

Gigabyte 970A-DS3P

8 Gb RAM

Gigabyte Radeon R9 270X oc

SSD 120 gb i 1TB HDD

LC6550GP2 V2.2 - GREEN POWER 550W

 

Uz sve navedeno preostaje jedno - konfiguriranje SSD diska. Ja sam imao jako sličan problemdok nisam negdje našao kako se konfiguira.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Squnte kaže...

Sad sam stavio neke stare ddr 3 rame 2 x po 2gb otvorio sam 100 staranica sve radi normalno.

Nemogu vejrovat sad bi ti pivu poslao  

Jos jedno pitanje ako znas prije sam imao fury hyper x rame 2 po 4 gb znam koj je tocno problem od ta dva ili su oba

to su rami od 1600 mhz o ove koje sam nasao su 1333 .. Da li mogu staviti jednu od 1600 ako radi naravno sa ovima od 1333 ?

 

Ako tebi radi glatko a imaš SSD + samo 4Gb rama to nešto nije kako treba jer trebaš naštimat postavke za SSD odma po instalaciji windowsa 7, izgasit indeksiranje,cache, virtualnu memoriju prebacit sa diska na RAM. Ako si testirao ram memtestom 86+ onda vrati taj ram i obavezno konfiguiraj disk. E i ps CCleanet NE koristi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 1:22 (mate brate).
14 godina
offline
Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Ček, Chrome je jedina aplikacija u kojoj se to događa? Sve ostalo ikad radi normalno? Što je sa drugim browserima koji prođu isti tretman?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
mate brate kaže...

 Ako tebi radi glatko a imaš SSD + samo 4Gb rama to nešto nije kako treba jer trebaš naštimat postavke za SSD odma po instalaciji windowsa 7, izgasit indeksiranje,cache, virtualnu memoriju prebacit sa diska na RAM. Ako si testirao ram memtestom 86+ onda vrati taj ram i obavezno konfiguiraj disk. E i ps CCleanet NE koristi.

 Daješ opasne savjete pa se toplo nadam da te nitko neće poslušati.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Alkaline kaže...

Ček, Chrome je jedina aplikacija u kojoj se to događa? Sve ostalo ikad radi normalno? Što je sa drugim browserima koji prođu isti tretman?

Baš to. Probaj Operu, Edge ... 

 

Čini se da nisi jedini ...

 

I work in I.T. and I've seen this bug on dozens of machines over the past few years. To be clear: I'm talking about the bug that causes the entire operating system to freeze up for 30-90 seconds while Chrome displays "Waiting for cache". It is absolutely ridiculous that Google has not acknowledged this problem years ago!

I've tried all the suggestions on Google: I've reinstalled Chrome a dozen times, I've tried different BIOS settings, I've even tried reinstalling Windows (and gotten the bug again 2 minutes after the install). This is not caused by your anti virus program, I've seen it happen with no a/v installed. From what I've seen it seems to happen on certain hardware and not others, perhaps certain types of SSD, but not others. There is nothing I've found that fixes it - except switching to Firefox in anger!

ATTENTION GOOGLE: This is a serious (if rare) bug. It has been in Chrome for YEARS. It needs to be acknowledged and fixed!

There is only one workaround I've found that is truly effective: edit your shortcut and make Chrome launch in Incognito Mode by default every time by adding -incognito at the end. Incognito mode does not use a cache, and from what I've seen there is no bug in this mode. But it also means you can't use any addons and a bunch of other features - so this is not a solution, it's a just a crappy workaround. 

Ako ti radi u incognito modu, onda si eliminirao greške u hardveru, osim SSD-a naravno, jer se tamo zapisuje cache, a incognito mode ga ne koristi. Greška je vjerovatno kombinacija svega pomalo, Chromea i određenog SSD-a. Da se meni to dešava ja bih testirao i s Ubuntu, live s usb-a i instaliran na taj SSD. Ako se radi instalacija onda oprez da ne prebrišeš neku particiju ili disk.
Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 8:42 (hrvooje).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Mary Sue kaže...
mate brate kaže...

 Ako tebi radi glatko a imaš SSD + samo 4Gb rama to nešto nije kako treba jer trebaš naštimat postavke za SSD odma po instalaciji windowsa 7, izgasit indeksiranje,cache, virtualnu memoriju prebacit sa diska na RAM. Ako si testirao ram memtestom 86+ onda vrati taj ram i obavezno konfiguiraj disk. E i ps CCleanet NE koristi.

 Daješ opasne savjete pa se toplo nadam da te nitko neće poslušati.

 

A eli ?! :-O !

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Pise gore u postu da sam probao sa firefoxom ... operu nezelim koristit niti išta slicno , mora postojati razlog zasto se to desava al ocito ga nema neznam...

pokušao sam i sata kablove zamjenit.. jos cu probat promjenit ssd ako to neupali onda stavrno neznam o cemu se radi

I jucer sam stavio windows 10 , update sam sve živo nije pomoglo.

 

Znam igrat igrice LoL Fortnite itd satima  nema nikakovg laga , baga nicega odem na net pc se zaledi , neznam vise koj vrag

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 4:35 (Squnte).
8 godina
online
Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!

Čuo sam da taj chrome troši jako puno resursa i zahtjeva i proc i ram ... (moram priznati da sam i ja u mozzili zamjetio lagove) ...

 

Tako da kako kolega veli,probati u operu,(explorer je još gori od chroma i mozzile), ili probati sa dodatnim ramom (ako je moguće posuditi pa isprobati), ili malo nadograditi proc ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 se zamrzava molim pomoc !!
Squnte kaže...

operu nezelim koristit niti išta slicno , mora postojati razlog zasto se to desava al ocito ga nema neznam...

Naravno da razlog postoji i kao što vidiš na linku gore razlog je usran Googleov softver, gdje zabavljeni kako da ti uvale reklame ne brinu o kvaliteti. Problem moraš metodom eliminacije otkriti. Ako ne želiš, ok. 

Mislim, dakle half adder
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice