Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

poruka: 117
|
čitano: 10.216
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

Rekoa bi da je to ova opcija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

Hmm.Ne nemam ja te opcije uopšte u postavkama crimson drajvera.

Motion blur opcije nema.

Ono što je još čudnije je to da vraćanjem na 1920x1080 fps ostaje 30.

Ništa,pisat ću AMD-u,samo evo da vidim i nađem temu za ovu situaciju.

screenshotovao sam im SVE postavke u crimsonu koje nisu ni dirane.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

Razlog tih 30fpsa je garant neki banalan i po ko zna koji put trol spama forum sa svojim idiotskim upitima i temama.

Stvarno moderatori na bughr ne postoje.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Silent horror1992 kaže...

Razlog tih 30fpsa je garant neki banalan i po ko zna koji put trol spama forum sa svojim idiotskim upitima i temama.

Stvarno moderatori na bughr ne postoje.

 Pa pise mu na onom linku koji sam dao zasto je zakljucano. Zakljucano je od strane onih koji su napravili konkretn tu igru.

Kao da je tesko u google upisati : "batman arkham knight 30 fps" i dobiti mali milijun linkova. Ali to je kao da zidu objanjavas. Nekada je bolje odustati.

 

15 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

eto pa neka se oni malo zajebavaju ja više nemam vremena ni živaca,probao sam sve:

https://community.amd.com/message/2893027

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
SamoPitam3 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Razlog tih 30fpsa je garant neki banalan i po ko zna koji put trol spama forum sa svojim idiotskim upitima i temama.

Stvarno moderatori na bughr ne postoje.

 Pa pise mu na onom linku koji sam dao zasto je zakljucano. Zakljucano je od strane onih koji su napravili konkretn tu igru.

Kao da je tesko u google upisati : "batman arkham knight 30 fps" i dobiti mali milijun linkova. Ali to je kao da zidu objanjavas. Nekada je bolje odustati.

 

 Ja ne znam ti ili imaš klikere u glavi ili ne čitaš temu od početka.Od kako je promjenjen monitor sranje se desilo.Igra je radila sa duplo više FPS-a od samog početka instalacije.

 

5 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Zelja kaže...

 Ja ne znam ti ili imaš klikere u glavi ili ne čitaš temu od početka.Od kako je promjenjen monitor sranje se desilo.Igra je radila sa duplo više FPS-a od samog početka instalacije.

 

 

Kako sam citao zalio si se na dvije igre. Prva ti uopce nije lockala, vec je preskakala 30 FPS, a u ovoj drugoj je namjesteno na "konzolaskih" 30 FPS. I svi imaju taj problem. Ti to mozes rucno promijeniti, ako te toliko boli. Ne znam kako ti je radila na duplo vise FPS-a, kada na onom linku koji sam poslao mozes vidjeti kako se ponasa sa daleko jacim grafama od te tvoje. Dakle ili si sanjao ili lazes ili si umislio ili si jos pijan od bozicnih blagdana. Kakav crni monitor na kojemu jedna igra radi normalno, a druga na 30 FPS ? Daj podijeli narodu to na cemu si... Mislim, nemoj se ljutiti, ali vecu glupost nisam skoro procitao. Over & out od mene, jer kako napisah, pravog problema i nema. Googlaj i imas rjesenje kako promijeniti taj 30 FPS limit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 11:32 (SamoPitam3).
15 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
SamoPitam3 kaže...
Zelja kaže...

 Ja ne znam ti ili imaš klikere u glavi ili ne čitaš temu od početka.Od kako je promjenjen monitor sranje se desilo.Igra je radila sa duplo više FPS-a od samog početka instalacije.

 

 

Kako sam citao zalio si se na dvije igre. Prva ti uopce nije lockala, vec je preskakala 30 FPS, a u ovoj drugoj je namjesteno na "konzolaskih" 30 FPS. I svi imaju taj problem. Ti to mozes rucno promijeniti, ako te toliko boli. Ne znam kako ti je radila na duplo vise FPS-a, kada na onom linku koji sam poslao mozes vidjeti kako se ponasa sa daleko jacim grafama od te tvoje. Dakle ili si sanjao ili lazes ili si umislio ili si jos pijan od bozicnih blagdana. Kakav crni monitor na kojemu jedna igra radi normalno, a druga na 30 FPS ? Daj podijeli narodu to na cemu si... Mislim, nemoj se ljutiti, ali vecu glupost nisam skoro procitao. Over & out od mene, jer kako napisah, pravog problema i nema. Googlaj i imas rjesenje kako promijeniti taj 30 FPS limit.

 Ma nemaš ti pojma.Obje igre FC 5 i AK su lock na 30 fps.

Osim toga pogledaj sliku performance test u AK i koliko daje fps-a u njemu.

Gde si bio kad je MGloc provalio da isključim Nvidia Hairworks na OFF za AMD-ovu karticu.Glupost isto jer kakve veze to dvoje ima.

Sad se javljaš i nešto pametuješ kako ti znaš,svi su druže junaci nakon bitke.

Idi otrezni se i nemoj pisati gluposti,nisam ja malouman.

Većina vas ovde nešto dođe da pametuje a rijetko ko je stručan da nađe pravi uzrok problema,ima vas svega par.

Ovom čovjeku hvala iako ne igram Witcher 3,i nelogično da je opcija Hairworks pravila probleme,ali eto liku je palo na pamet da bi možda moglo to da bude razlog i pogodio je.

A to što ja imam uvijek nekih problema s nečim je zbog toga što ja imam 4 desktop računara i 10 laptopa pa eto zašto.

I to su obično neki problemi gde koliko vidim ovde na ovom forumu je slaba vajda od pomoći.

14 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Zelja kaže...

eto pa neka se oni malo zajebavaju ja više nemam vremena ni živaca,probao sam sve:

https://community.amd.com/message/2893027

 Probao sve... osim reinstalacije windowsa... pola sata posla.

15 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Punti kaže...
Zelja kaže...

eto pa neka se oni malo zajebavaju ja više nemam vremena ni živaca,probao sam sve:

https://community.amd.com/message/2893027

 Probao sve... osim reinstalacije windowsa... pola sata posla.

 jelti hoces da ti ja screenshotam svoj desktop?

Nepada mi napamet da radi jedne igrice ja obaram sistem,prebacujem saved games,instaliram igrice,drajvere,programe nanovo drugim riječima gubim čitav dan oko toga.

Problem nije u Windowsu,tako da ne zavaraj se time,pošto nije ni updejtovan a ovaj računar je svega par puta spajan na net.

A ako ti misliš da je problem i riješenje reinstalacija Windows 10,pojasni mi zašto misliš da je to riješenje i kakve to veze ima sa fps-om u jednoj jeb..oj igrici?

Mislim daj mi čovječe razlog zašto bi ja oborio sistem?

11 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Zelja kaže...
Punti kaže...
Zelja kaže...

eto pa neka se oni malo zajebavaju ja više nemam vremena ni živaca,probao sam sve:

https://community.amd.com/message/2893027

 Probao sve... osim reinstalacije windowsa... pola sata posla.

 jelti hoces da ti ja screenshotam svoj desktop?

Nepada mi napamet da radi jedne igrice ja obaram sistem,prebacujem saved games,instaliram igrice,drajvere,programe nanovo drugim riječima gubim čitav dan oko toga.

Problem nije u Windowsu,tako da ne zavaraj se time,pošto nije ni updejtovan a ovaj računar je svega par puta spajan na net.

A ako ti misliš da je problem i riješenje reinstalacija Windows 10,pojasni mi zašto misliš da je to riješenje i kakve to veze ima sa fps-om u jednoj jeb..oj igrici?

Mislim daj mi čovječe razlog zašto bi ja oborio sistem?

 

Nemoj se ljutit, ali, ti ili se sprdaš ili si glup ko stup.

Moje mišljenje je da se ipak ne sprdaš...

 

 

8 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Pa ne moraš reinstallirat windows, novu particiju napravis, odvojiš 20-30gb za windows i još koliko je potrebno za igru pa probaj

Tko zna što si ti zeznio, novi windows je uvijek rješenje
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

Razlog za reinstalaciju Windowsa je???

Ja ne znam ovde pojedini ili su pijani ili maloumni.

Ja sam više nego dovoljno i precizno objasnio šta je mjenjano od momenta kad je sve radilo normalno,poslao milion screenshotova i sve izdetaljisao.

Luđak nisam da obaram sistem radi vaših ideja kako je Windows kriv za ovo,pa evo i ako jeste daj mi objašenjenje po čemu,daj mi razlog da ja obaram sistem radi jedne igrice što ne radi kako bi trebalo da radi,a igram ih 5 "normalno".

Ne znate ljudi u čemu je problem,ne znate i onda nagađate,bacate bombe,koda ja ne znam da bi možda reinstalacija Windows-a pomogla ali lud toliko nisam da ja gubim čitav dan radi jedne igirce i to opet pretpostavka je da li bi pomoglo ili ne.

Pa evo JA VAM KAŽEM DA NE BI I ŠTA ĆEMO SAD?

Ipak ću čekati šta momci iz AMD-a predlažu a ovom liku MGloc skidam kapu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 12:35 (Zelja).
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

NEMOJ IGRATI JEBENI ARKHAM KNIGHT ?

Sjedi 1
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Pa ne znamo koji je razlog toga, zato kažemo da probaš sa novim windowsom, ne moraš reinstallirati, stavi na drugu particiju pa bootaj sa nje, ljudi ti daju savjete a ti vrijeđaš
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 12:50 (petarjukic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Zelja kaže...

 

Ne znate ljudi u čemu je problem,ne znate i onda nagađate,bacate bombe,koda ja ne znam da bi možda reinstalacija Windows-a pomogla ali lud toliko nisam da ja gubim čitav dan radi jedne igirce i to opet pretpostavka je da li bi pomoglo ili ne.

Pa evo JA VAM KAŽEM DA NE BI I ŠTA ĆEMO SAD?

 

Dosadan si i naporan, posto ti ta igra ocito nije bitna, zakljuci vise pricu s ovim problemom...

15 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

Ma da,nije mi ni bitna stvarno.

Ali eto želim znati u čemu je problem.

A ja ovde nisam prvi počeo sa vređanjima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Zelja kaže...

Ja gledam,ali ne mogu da nađem a znam da sam postao slike,monitor piše da radi na 60 Hz,nemam advanced power settings opcije ali mogu naći pod display settings-monitor.

Napisao sam već bilo sa V-sync ON ili OFF fps je 30.

Nego on ovde piše da je riješio problem ovime:

THANK YOU SO MUCH IT WAS THE POWER EFFICIENCY WAS TICKED ON!

Gde je ta opcija?

 Evo ti slika te opcije koju treba ugasiti i povećaj power limit do kraja da ne throttla.

14 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Zelja kaže...
Punti kaže...
Zelja kaže...

eto pa neka se oni malo zajebavaju ja više nemam vremena ni živaca,probao sam sve:

https://community.amd.com/message/2893027

 Probao sve... osim reinstalacije windowsa... pola sata posla.

...

 

Mislim daj mi čovječe razlog zašto bi ja oborio sistem?

 Jer možda može biti problem i u tome? To je standardni dio check-liste koju treba odraditi. Isto kao i provjeriti kabel, monitor, itd. Nema potrebe da ti nadugo i naširoko pričam što sam sve vidio u svojoj IT karijeri (a u 30 godina se može svašta vidjeti), ali na tebi je. Tvoj kompjutor, tvojih 30 fps.

15 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

Ne mogu da vjerujem.Obirsali su mi topic sa amd foruma.WTF?Koji k...c.

Možda nisam smio pisati imena igrica,hmmm?

Ljudi ne kupujte AMD-ove kartice upravo radi ove njihove smrdljive podrške!!

Neću ni ja nikad više.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 17:07 (Zelja).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Mile 74 kaže...
Zelja kaže...

Ja gledam,ali ne mogu da nađem a znam da sam postao slike,monitor piše da radi na 60 Hz,nemam advanced power settings opcije ali mogu naći pod display settings-monitor.

Napisao sam već bilo sa V-sync ON ili OFF fps je 30.

Nego on ovde piše da je riješio problem ovime:

THANK YOU SO MUCH IT WAS THE POWER EFFICIENCY WAS TICKED ON!

Gde je ta opcija?

 Evo ti slika te opcije koju treba ugasiti i povećaj power limit do kraja da ne throttla.

 Power efficency je postavljeno na OFF,vidi se sa slika na linku za amd forum.

15 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

OK.Ovo je upalilo:

https://www.techradar.com/how-to/gaming/how-to-remove-batman-arkham-knight-s-30fps-limit-1297549

S tim da ja nisam ulazio u Steam folder nego folder gde je instalirana igrica.

Šta bi ja da nema google-a.

Sada je fps stabilan na 60 fps.

Tema može biti obrisana.

Hvala ipak svima na trudu i savjetima.

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

Tak ti je to kad piratiziraš igru koju možeš kupiti za manje od 3 eura. Vjerojatno imaš verziju bez najnovijih patcheva jer je igra kod izlaska na tržište i još neko vrijeme kasnije bila u kaosu i neigriva. 

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-batman-arkham-knight-cd-key-compare-prices/

 

 

15 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
tomglo kaže...

Tak ti je to kad piratiziraš igru koju možeš kupiti za manje od 3 eura. Vjerojatno imaš verziju bez najnovijih patcheva jer je igra kod izlaska na tržište i još neko vrijeme kasnije bila u kaosu i neigriva. 

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-batman-arkham-knight-cd-key-compare-prices/

 

 

 Kad se stručnjak ovde uvede da moraš kupovati igrice neću se ni  igrati i prodat ću računar!!

Još trebam i to kupovati..

14 godina
protjeran
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Zelja kaže...
tomglo kaže...

Tak ti je to kad piratiziraš igru koju možeš kupiti za manje od 3 eura. Vjerojatno imaš verziju bez najnovijih patcheva jer je igra kod izlaska na tržište i još neko vrijeme kasnije bila u kaosu i neigriva. 

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-batman-arkham-knight-cd-key-compare-prices/

 

 

 Kad se stručnjak ovde uvede da moraš kupovati igrice neću se ni  igrati i prodat ću računar!!

Još trebam i to kupovati..

Onda bar ubuduce, kad opet budes otvarao idiotsku temu poput ove, naglasi da su igre piratske...

15 godina
offline
Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?

Ujj jbt ali bi vam to pomoglo da odklonite problem....sreća da znam tražiti šta me zanima.

Kad je idiotska ne znam šta radiš ovde?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakucan na 30fps-a u novijim igricama,zašto?
Zelja kaže...

Ako ja ovu karticu ili monitor ne razbijem neće niko.

* * *

Naći ću vala riješenje ili ću razbiti i jedno u drugo. 

 

Nemam neki poseban razlog zašto ovaj dio citiram, nešto bih i napisao čisto jer smo iz istog grada.

 

Nemoj prije svega mijenajti nativnu rezoluciju LCD ekrana.

Nemoj kupovati AMD koji, samo što nije, nuklearkom raznio cijeli Nvidia HQ, ali sad će, uskoro... još malo. Ja sam u zadnjih 20 godina 3 puta pogriješio sa AMD-om (prva dva puta zvao se ATI) sve kroz vagu na grame da me za 10-50 KM ta grafička komponenta dođe jeftinije a za 2% bolje performanse ili iste iz susjednog Nvidia tabora. Pa ćeš onda 2 godine se kajati "što ne kupi onu zelenu stvar a ne crvenu. Da skratim: nemoj kupovati AMD više nikad.

 

Nemoj kupovati overclokirane komponenete, kupi sebi komponentu koaj će ti davati 300% bolje performanse nego što želiš pa onda ista ta ta ti dande 60fps-ova u dok prede iliti radi u leru.

 

Ne znam koje si godište, ali piratske igre prije smo kod Seje i Vilija (kao i u onim tržnim) kupovali za 10 KM, 5 KM pa onda skidali sa torrenta. Zadnju piratsku igru koju sam igrao, skinuta je sa "urednog" torrenta i Half-Life 2: Epizoda 2 se pokretala preko VM-ovog VM Playera. Grozota.

 

U Bugu je jednom pisalo da igre zaštićene nekakvim Kvazi-DRM sustavom i ne zaslužuju da se igraju. Živa istina.

 

Instaliraj redom: Steam, Origin, GOG, Epic pa vidi šta će ti ponuditi neki od tih servisa kao program dobrodošlice i prati tko šta džaba daje. Ako ti i triješća netko džaba daje - uzmi ga. Eto ja sam neki dan besplatno preuzeo Subnauticu prilikom otvaranja Epic Storea, istu tu igru koja je ako se ne varam sada na Steamu košta oko 29.99 USD.

Prije par sedmica Valve je ponudio neki bizaran propust pa sve ikad igre koje su izdali kupio sam mislim za 2 ili 4 USD, a Bundle sada košta 170 USD. (Kad završim ovaj post nastavljam zadnje poglavlje Portala i pokrećem Portal 2)

Kupuj Igre sa eBay. Ja sam GOG instalirao da kupim World in Conflict, ali onda sam na eBayu našao orginal (fizička kopija) i čekam da mi stigne.

 

Igrački hardver je uvijek bilo skup i odavno je poznata činjenica da su video igrice često bile pokretač inovacija velikih silikonskih kompanija. (Nećeš zbog Worda 2016, legacy CPU Core 2 Duo nadograditi na 9-tu generaciju Core procesora).

Današnji igrački hardver još je daleko skuplji.. ali u zavisnosti šta igraš ili čime se zabavljaš.

 

Igrice su nekada varirale do skupe (10 KM srednjškolcu u 1997-je bilo itekako skupo) do besplatne (torrent) da bi ti sada to bio neki Mix (Pogledaj gore moj primjer Subnautice ili Half-Lifea).

 

Orginal je orginal i ono što je tvoje je tvoje. Ne znam da li je bolje što to nešto što je tvoje imaš u oblaku pa sutradan kada hoćeš da se igraš prizoveš kišu i fino smjestiš igricu u svoj D disk, ili čak sa police ponosno uzmeš Age of Empires 2.

 

Vremena se mijenjaju i red bi bio da i ti sa njima (opet ne znam koliko godina imaš Hint: sad sam vidio da si 79.godište, dakle malo stariji od mene) sebe promjeniš. To je jedini dobar savjet koji ti trenutno mogu dati jer vriejme kada se orginalna zelja.exe datoteka promjeni sa onom crackiranom zelja.exe odavno su iza nas. Ne samo da ćeš dobiti neki malware negovjerojatno će ti PC i da rudari u pozadini.

 

Otiđi na https://www.thepiratebay.org/ i pogledaj šta piše u samom dnu sitnim slovima:

 

"entering TPB you agree to XMR being mined using your CPU. If you don't agree please leave now or install an adBlocker"

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice