Zbog grmljavine ne radi LAN port

poruka: 6
|
čitano: 1.401
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Zbog grmljavine ne radi LAN port

Zdravi,zanima me da li je moguće da zbog grmljavine ne radi LAN port na maticnoj znaci kada ukljucim lan kabal u matičnu nema lampica koje trepte jednostavno ne radi net na kompu a modem normalno radi i kada kabel priključim na laptop radi normalno inace grom je udario negdje blizu kuce i onda sam iskopco računar sa struje ali nisam modem kasnije racunar normalno radi ali ne i internet da li je moguce da su se drajveri poremetili ili nesto u biosu ili da odma kupujem eksternu mrežnu karticu

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 11:45 (Adoxxxxxsdi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog grmljavine ne radi LAN port
Adoxxxxxsdi kaže...

Zdravi,zanima me da li je moguće da zbog grmljavine ne radi LAN port na maticnoj znaci kada ukljucim lan kabal u matičnu nema lampica koje trepte jednostavno ne radu net ba kompu a modem normalno radi i kada kabel priključim na laptop rado normalno inace grom je udarii negdje blizu kuce i onda sam iskopco računar sa struje ali nisam ruter i modem kasnije racunar normalno radi ali me i internet da li je moguce da su se drajveri poremetili ili nesto u biosu ili da odma kupujem eksternu mrežnu karticu

Da, grom jako često spali mrežnu karticu na matičnoj.

 

I daj pliz piši malo razumnije, ovo je koma za čitati.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog grmljavine ne radi LAN port

Hvala mnogo.

10 godina
offline
Zbog grmljavine ne radi LAN port

Pozdrav.

Da ne otvaram bezveze novu temu nadovezat cu se ovdje sa svojim pitanjem.

 

Imam laptop (HP Pavilion dv6-6006em) kojem je RJ45 port ostecen te bi ga trebalo zamijeniti.

Mrdanjem spojenog LAN kabela dobivam signal na sekundu, pa opet nestane...

Testirano je na nekoliko ispravnih LAN kabela iz različitih routhera, tako da sam siguran da je kvar u konektoru laptopa.

Takodjer imam jedno strgano slovo na tipkovnici laptopa (key hinge je samo strgan), te HDMI port malo slabije hvata kontakt (jbg. star laptop oko 10 god )

 

 

Ono sto me zanima je okvirna cijena tih popravaka, i koji servisi u Zagrebu su povoljniji za te sitne zahvate.

Koliko su ti popravci komplicirani? Jel bi mogao mozda nesto samostalno popraviti ako su ti dijelovi lako dobavljivi?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 1:25 (nix111).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog grmljavine ne radi LAN port

-nema okvirne cijene.. tj može đabe ili neisplativo u tom rasponu.

-npr ako mrdaš kontakte i dobijaš signal.. tad je mozda dovoljno ispraviti kontakte-pinove ili boji konektor, možda prelemiti na mbo kontakt.. nešto što možeš sam pincetom ili za par minuta, dok servis sat košta cca 150kn pa mateijal itd.. i možeš to u servisu platiti 50kn-500kn.. obje cijene su jednako moguće (i pri tome ne plaćaš nikad konkretno samo minute rada, kao ah to je lako, nego i znanje, porezi itd dok npr kava košta desetak kuna a svatko je zna skuhati i trošak je 1kn..).

ako je crkao chip, tad je jedino zamjena chipa ili čitave komponente, čitave mbo.. a dijelova baš i nema, skidaju se  sa starih neispravnih ili nabaviš na ebayu iz kine (ako sam nešto znaš i radiš..) nešto u rangu par dollara cijena s dostavom..

 

raspitaj se uvjek postoje neki kvartovski majstori.. za šaku kuna ili probaš sam.

 

-samo mrdanje kabla i paljenje indikator-ledica ne znači da je ispravno, nego da dobije neki signal.. ali mora biti ispravno (sve) da bi radilo.. a to kuljučuje i dirver ili npr opciju u biosu, ako je npr diseblirana mrežna.. prije popravka uvjek moraš biti siguran što je uzrok problema i eliminirati sve ostalo, jer ako je postavka u biosu tad je vjerojanto ispravno samo treba upaliti itd.. savijanje pinova ili lemljenje može pomoći ako je to uzrok problema, ako nije, samo pogoršaš i možda ako još radi pokvariš sve pa i više od mrežne.. itd..

+ na laptopu imaš wlan, koristi ga.. ako je i to povezano s kvarom, tad ugl trebaš veći popravak i često je neisplativo ili skupo u odnosu na vrijednost računala (vidi cijene polovnih u oglasima..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Zbog grmljavine ne radi LAN port

Mrežne kartice su najosjetljivije na strujne udare koji su rezultat udara groma bliže ili dalje od računala. Riješenje za desktop računala je ugradnja mrežne kartice, a za laptope je usb lan kartica..

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice