Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

poruka: 12
|
čitano: 4.401
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

Pozdrav svima

ja sam iz bosne i koristim bhtelekom internet koji koristi stari rj11 za kucne telefone sto je jos gore daju los modem pa nemogu namjestiti nista kako treba

sad zelim da prebacim na rj45 posto imam dobar ruter ali neznam kako u trgovini kaze da obicni adapter nemoze pa me zanima dali postoji kakav spliter ili neki dobar adapter koji bi mogo da kupim da namjestim to sve 

Haris Bosnic
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

nebitno što se brzina tiče koji je ruter tip ako ti preko tel. linije u kuću dolazi DSL može se priključiti i starim RJ11 kablom tako da ga u ruter ( utičnica RJ45 DSL) ukopčaš u sredinu . Inače se od provajdera za rutere koji imaju  DSL priključak RJ45 u kompletu daje i kabal sa RJ11 > RJ45.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 16:35 (AF139).
11 godina
neaktivan
offline
Adsl Rj11 na rj45 dalije moguce

modem mi su stara tehnologija slabi wifi i loste postavke a na ruter mogu fino otvoriti portove i ima dosta opcija pogotvo noviji

a bhtelecom su skrti nedaju nista a pogotovo su slabi sa odgovorima na ovakva pitanja

 

Haris Bosnic
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

uz moj ruter nije doslo nista osim punjaca i cda

nije bas najbolji al od trenutno zte zxv10 w300 modema bolji je 100 puta :D

Haris Bosnic
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce
Bluu Hack kaže...
sad zelim da prebacim na rj45 posto imam dobar ruter ali neznam kako u trgovini kaze da obicni adapter nemoze pa me zanima dali postoji kakav spliter ili neki dobar adapter koji bi mogo da kupim da namjestim to sve 

 Zasto ne moze obicni adapter? Normalno da moze. Imas adapter rj11 -> rj45, imas i direktno kabel patchan da je s jedne strane 11 s druge 45, a mozes i stavit rj11 u rj45, ali pazis da je dobro sjelo, jer ako ne sjedne dobro bude gusenja na liniji. Moguce da je taj sto ti je to rekao mislio da ti treba spliter, al spliter ako ti treba treba ti imao ti rj11 ili rj45 jednako.

11 godina
neaktivan
offline
Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

provijerio sam moj ruter podrzava pppoe sto je potrebno da bi se spojio na mrezu

i procito sam malopre da moze rj11 ugurati u rj45 i da ce raditi i probo sam nemogu nikako namjestiti mozda nema pritiska na zice dobar posto je rj 11 malo manji 

Haris Bosnic
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

-sve si pomiješao.. vjerojatno ne znaš da želiš 'pogrešno'..

-prvo, linija je dvije žice, jedna parica .. i normalna je na rj11 konektoru, tj to nema nikakve veze s kvalitetom tj nema nikakve razlike da staviš rj45 konektor i dalje su dvije žice (to nije mreža, 8 žica..).

-modem ima priključak za liniju ADSL, može biti rj11 ili rj45 (ili bilo koji drugi pa i direktno žice kao na zvučnicima).

-router nije modem, tj te kutije nisu ista stvar, router nije za liniju adsl.. i nema rj11 upravo zato da bi tako razlikovao tj da ne spojiš pogrešno.

-ako imaš svoj router, spojiš ga mrežnim kablom rj45 na WAN port s modema LAN-porta jednako kao što si do sad spajao računalo.

-tad modem više ne mora raditi ostalo, npr dhcp, routanje, wlan.. ali može tj to su uobičajene funkcije-dijelovi tih kutijica (nas, mediaplayer, iptv.. kao i routera-modema jedino što modem da bi bio modem mora imati ulaz za liniju, bio on adsl ili cable ili neki treći kao nekad telefonski modem na analognoj liniji).

 

pa sad, što želiš, spojiti svoj router? .. spojiš mrežnim kablom modem->router.

ako imaš alat (klješta za krimpanje rj11-rj45 konektora) možeš to napraviti sam, standard rasporeda žica B itd.. ako nemaš alat, ne možeš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

..sad ću ko vidoviti Milan pogađati koji je tvoj novi ruter ? 

Imaš li ADSL ili VDSL, Optika ?  kolika je brzina u ugovoru ? , sa kojim postavkama njihov ruter nije dobar itd.

Jel ti namjera postojeći postavljati u "bridge" ili misliš zamjeniti postoječi sa svojim ?

Ako bi ih zamjenio trebat ćeš sve postavke  ppoe itd. podešavati....

11 godina
neaktivan
offline
Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

spojio sam ruter na modem ali sluzi mi samo ko wifi jer preko njega nemogu otvoriti portove jer su na modemu nemoguci za namjestiti

nekako sam uspio otvoriti portove na modemu ali su nestabilni na port cheker vazda pokaziva otvoreni a kad otvorim neki program za server ili sta vec jednostavno neradi ne ocitava nakratko dođe i nestane pa ocu da stavim malo modernije tehnologiju koja je stabilnija i laksa za postaviti

Haris Bosnic
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

adsl 

brzina je 10/1 Mbs

ruter je prestar nema haman nista ali mi najvise treba port forwarding

hocu da postavim svoj ruter mjesto postojeceg modema

vec imam sve postavke za pppoe u pdf 

nekoliko sam puta podesavo modem

Haris Bosnic
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 17:57 (Bluu Hack).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

na modemu od operatera često ne možeš ništa (svaki operater ima svoj soft-firmware s ograničenjima, npr port fwd..), vidiš upute i ako radi ok,.. ako ne radi, jedino ti je tvoj router i tražiš prebacivanje u bridge (tad ne radi ništa osim sama linija u modemu, isključen router itd.) .. tad sve ostalo radiš na svom routeru koji nema ograničenja, kako podesiš tako mora biti.

 

-ako je port blokiran na liniji-modemu, baš ništa ti ne znači otvoriti ga na routeru.. beskorisno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Adsl Rj11 ma rj45 dalije moguce

ihush hvala puno to zapravo radi

Haris Bosnic
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice