Brzna

poruka: 16
|
čitano: 2.767
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Brzna

Čovjek mi je prebacio tel utičnicu 6 metara dalje i kasnije sam se spojio s kabelom koji je sam imao od 5 metara i sada mi je internet 30/10 a bio je 50/20 . Dali je moguće daje to zbog  tih dodatnih 6 metara kabla ? Resetirao sam Fritz vdsl par puta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Brzna

nje. brzna t nma vez s duljnom kbla. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Brzna
Najvjerojatnije loš spoj negdje. Neka ti dođe pa ponovno spoji. 6m kabela samo po sebi ne predstavlja problem niti bi utjecalo na toliko smanjenje brzine.
9 godina
offline
Brzna

Do kabela je samo ako kabel ne valja :)

Udji u router i vidi dal jos imas tih 50 u statsima, ako nemas onda ocito nije do kabela vec do tog novog spoja ili je nesto smrljo na njemu, lose spojio tu uticnicu. Mozda je cak i automatika spustila profil, al bi pod attainable i dalje trebao imat proslu brzinu.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Brzna

Zaista, bilo je 50/20 a sada svagdje stoji 33.2/11.5 ? U čemu je problem ?

9 godina
offline
Brzna

Lose ti je spojio onda ako vise ni na attainable u routeru nemas 50.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Brzna

Izgleda da je ipak neka automatika. Sada smo odpajili i ponovo spojili utičnicu da bi ju ubacili u zid i podiglo je na 38.5/18.5 . Čudno , ništa ne razumijem ?

 

9 godina
offline
Brzna

Nije to automatika.

Pod automatika mislim na centralu da ti je rusila profil kad te odspojio da premjesti uticnicu pa tehnika misli da je doslo do pucanja linka. Da je tako, pod attainable bi ti i dalje stajalo 50. Kako ti ne stoji, a odspojio si i spojio uticnicu i sync se povecao, znaci da nesto nije dobro napravio.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Brzna

Možda ja to nešta krivo čitam. Evo što piše

 

Negotiated Connection Properties
Receive Direction Send Direction
Max. DSLAM throughput kbit/s 50600 18696
Min. DSLAM throughput kbit/s 64 64
Attainable data rate kbit/s 33329 19890
Current throughput kbit/s 33306 18694
Seamless rate adaptation off off

Latency 15 ms 0 ms
Impulse Noise Protection 1 0
G.INP off off

Signal-to-noise ratio dB 8 9
Bitswap on on
Line attenuation dB 24 35

Profile 12b
G.Vector off off

Carrier record B43 B43

Error Counter
Seconds With Not Remediable Errors (CRC)
Errors (ES) Many
Errors (SES) per
Minute Last
15 Minutes
FRITZ!Box 1 0 1.04754e+06 0
Central exchange 1 0 0.02 0
9 godina
offline
Brzna

Skroz si me izludio sad.

Na max ti pise 50. Samo na taj max nisi mogao imat 50/20. Jesi ti imao bas 50/20 ili si to tako nekako zapamtio a dobijao si manje na speedtestu? Ako imas sliku od prije prebacivanja stavi to. Jer po ovome, router dobija istu (ili barem istu) brzinu kako si dobijao prije, samo s ovom brzinom od max nisi mogao to imat pusteno, znaci s ovim podatcima nisi mogao imat 50/20 na speedtestu. Ja sam malo sjebo jer sam zaboravio da fritz ima stavku "max" i "attainable" gdje je attainable profil postavljen mislim a max je u biti maksimala koju su router i dslam ugovorili, pa se ono moje pitanje od prije s "attainable" odnosilo na max u fritzu.

 

Znaci ovaj dio mi je bitan jos

Current throughput kbit/s 33306 18694

 

To imas u trenutku slike. kad si mrdao uticnicu si imao tu 38? Ovaj "max" sto ti je na slici da li je prije bio veci i koliko?

 

Jer sto je ovdje bitno, ocito ti je negdje nesto lose spojeno, sad samo trebas skuzit gdje. Ako je u uticnici lose spojeno, onda ti od uticnice do routera brzina pada, pa bi i ovaj max trebao bit manji. Samo ti si rekao da si prije dobijao 50/20, to znaci da ti je ovaj max bio dosta veci, jer nemozes na max od 50/20 ti dobijat brzinu 50/20, jer jednostavno nema mjesta za overhead i nije takav profil. Ovaj current je ono sto ti je automatika srusila pa ces morat trazit od isp-a da ti resetira to jer je automatika kad ste mjenjali ocito srusila profil jer je mislila da ti dolazi do pucanja veze. Samo prije nego ovo sve obavis trebas se uvjerit da je to tamo spojeno sve kako treba, pa ce se nakon reseta stvari vratit na svoje.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Brzna

Dobro na speedtestu sam imao malu razliku, možda 49/19 i nije puno odstupalo a max je bio cca koliko se siječam 53/21 ili tu negdje. Dosta sam blizu centrale pa mi je vdsl davao skoro maksimum

9 godina
offline
Brzna

Nije to maksimum, al nije ni bitno :)

Nisi bas toliko blizu po atenuaciji.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Brzna

A ništa nazvat ću H1 pa neka vide

9 godina
offline
Brzna

Pa prvo vidi da ti nije to lose spojeno inace ce se opet ista stvar dogodit, ako ihbudes tako zvao svako malo vise ti nece opce reagirat nego ce ti javit "ne moze bolje"

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Brzna

Mogu jedino tipa pozvati da provjeri a koliko se ja razumije ništa od toga. Tip je neki inžinjer i radi za dosta firmi tako da je mala vjerojatnost da je neznanje u pitanju.

9 godina
offline
Brzna

Pa nije to filozofija da se treba neka velika pamet za to napravit, ali bas radi toga se moze ofrlje napravit i onda problemi. Napisao sam ti sve u onom postu nisi bas previse odgovorio pa ti vidi kako ces dalje.

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice