Dodavanje switcha na T-Com router

poruka: 5
|
čitano: 3.629
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Dodavanje switcha na T-Com W724V router

Pozdrav,

 

Imam T-com optiku i W724V ruter sa slobodna 3 porta (jedan zauzima ono od optike).

Treba mi vise slobodnih portova kako bi mogao spojiti dodatna racunala/uređaje na uticnice u stanu.

 

Kako to izvesti? Kupiti unmanaged switch pa u njega spojiti mrezne kablove? 

Trebaju li svi portovi u ruteru biti prazni ili nesto moze biti ustekano u ruter a nesto u switch?

 

Trenutno je ovako - od 4 porta u ruteru:


1. port - ulaz iz onog optickog cuda

2. maxtv

3. desktop

4. neiskoristen (tj spojen je na mrežni kabel koji ide na jednu od uticnica u stanu ali se ne koristi) 

 

Kad bi dodao switch, mogu li ga prikopcati na port 4 i ostaviti spojeno ostalo na ruter, ili sve osim optike treba biti istekano iz rutera, ustekati samo switch i onda u switch prikopcati ostalo?

 

Fala

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 14:39 (DGS).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Dodavanje switcha na T-Com W724V router

Možeš ostaviti u routeru što je spojeno, a switch u taj slobodni (port 4).

 

 

15 godina
offline
Re: Dodavanje switcha na T-Com W724V router

ovisi koji switch.. (također, i u routeru/modemu imaš switch).. ako je fast-100 ili gbe-1000 .. + smart, tad je bolje sve spojiti kroz svitch (propustnost).

-switch je samo 'razvodna' kutija.. kako god spojiš, radit će (aline miješati druge mreže/routere/subnetove npr iptv..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dodavanje switcha na T-Com W724V router

Nije mi baš jasno. Mislio sam uzeti ovaj - D-Link DGS-1008D 8-port Gigabit Switch

Ono za što mi je potrebno je da imam veći broj raspoloživih portova. Kad bi na t-com routeru imao npr 8 portova ne bi niš ni kupovao - znači neka druga funkcionalnost mi ne treba :)

16 godina
online
Re: Dodavanje switcha na T-Com W724V router

ihush je napisao generalno ... da npr. imaš 100 Mbit portove na routeru (W724V ima Gbit) onda bi bilo dobro prebaciti sve uređaje na switch radi brzine (propusnosti).

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice