Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

poruka: 37
|
čitano: 11.980
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
dax-lax kaže...
Spiridon kaže...
dax-lax kaže...
Google photos je galerija slika s koje možeš sinkronizirati slike na google disk. Pošto nemaš još puno mjesta, zaboravi tu opciju.
Kad spojiš komp i mob, trebalo bi ti ponudit na mobu dopuštenje za spajanje. Ako toga nema, provjeri da li ti je usb konektor čist i ispravan

 Prebacio sam na Google photos... Google disk mogu osloboditi tako da obrišem mailove koji godinama stoje...

 

I, postavio sam modem na WPA2, bio je postavljen WPA2/WPA3... Tu je mobitel dao neke znakove života -> pokazao je povezanost (slika) ali je pisalo "Povezan, nema interneta"

Moram vidjeti kod susjeda ili u kafiću...

 Sad samo restartaj modem jer se moguće razrondao dhcp u nekom trenutku pa ti ne može dodijeliti adresu za telefon. Znači, i dalje neka od router postavki ne odgovara telefonu. 

 

Kaj se tiče google photosa, po meni je nepotreno brisat mailove na silu kad tako i tako ne koriste previše prostora. Naravno, osim ako ne šalješ video materijale na mail često.

Jednostavno se sad spoji na google takeout i napravit će ti kompletan file s diska koji ćeš moći skinut dolje u komadu a ne 500 po 500 kak je u photosima limitirano. Ako se odlučiš na takeout, znaj da će priprema filea od 10-ak GB trajati sati ili više, a nakon toga imaš tjedan(?) dana za skinut taj file dolje. 

 

 

 Da ga restartam na dugme za reset ili da ga ugasim, pričekam pola minute i upalim?

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Spiridon kaže...
dax-lax kaže...
Spiridon kaže...
dax-lax kaže...
Google photos je galerija slika s koje možeš sinkronizirati slike na google disk. Pošto nemaš još puno mjesta, zaboravi tu opciju.
Kad spojiš komp i mob, trebalo bi ti ponudit na mobu dopuštenje za spajanje. Ako toga nema, provjeri da li ti je usb konektor čist i ispravan

 Prebacio sam na Google photos... Google disk mogu osloboditi tako da obrišem mailove koji godinama stoje...

 

I, postavio sam modem na WPA2, bio je postavljen WPA2/WPA3... Tu je mobitel dao neke znakove života -> pokazao je povezanost (slika) ali je pisalo "Povezan, nema interneta"

Moram vidjeti kod susjeda ili u kafiću...

 Sad samo restartaj modem jer se moguće razrondao dhcp u nekom trenutku pa ti ne može dodijeliti adresu za telefon. Znači, i dalje neka od router postavki ne odgovara telefonu. 

 

Kaj se tiče google photosa, po meni je nepotreno brisat mailove na silu kad tako i tako ne koriste previše prostora. Naravno, osim ako ne šalješ video materijale na mail često.

Jednostavno se sad spoji na google takeout i napravit će ti kompletan file s diska koji ćeš moći skinut dolje u komadu a ne 500 po 500 kak je u photosima limitirano. Ako se odlučiš na takeout, znaj da će priprema filea od 10-ak GB trajati sati ili više, a nakon toga imaš tjedan(?) dana za skinut taj file dolje. 

 

 

 Da ga restartam na dugme za reset ili da ga ugasim, pričekam pola minute i upalim?

 to drugo. 

 

12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Ideja o spaljivanju kompjutera benzinom postaje sve privlačnija...

 

Naime, ugasio sam modem na 1-2 minute, nema uspjeha...

Ponovno ga ugasio na 20-ak sekundi, nema uspjeha... Zapravo, ima -> kompjuter je ostao bez interneta.

Probao sam fiksni telefon, on radi...

Opet sam ugasio modem na 20-30 sekundi, nema interneta na kompjuteru... Nema ga ni na mobitelu... Samo tablet ima net...

 

Zvao SZK, teta sve pregledala i kaže: "Imate internet, UTP kabel zamijenite". Zamijenio kabel ali nema interneta na PC-u.

I, naravno, nema neta na mobitelu...

 

Windows Troubleshooting kaže da nema neta između mog modema i "bijelog svijeta"...

 

Help... Što dalje čačkam, sve manje uređaja ima internet...

 

EDIT: Teta iz SZK kaže da u modem mogu ući i kad nema interneta (ono, 192.168.0.1)... Naravno da nisam mogao ući u modem.

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2023 11:17 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Ahahah, i tebi radna subota.

Teta ti dobro kaže da u router možeš i bez interneta ali može biti da se router nije ni dignuo komplet. Nekima treba i do 10minuta da dođu k sebi. 

Malo je teže problem sad otkriti na daljinu što se stvarno tebi desilo. Probaj na kompu manualno nariktat ip u router rangeu. Možda ga tad prepozna tolko da možeš u njega. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
dax-lax kaže...

Ahahah, i tebi radna subota.

Teta ti dobro kaže da u router možeš i bez interneta ali može biti da se router nije ni dignuo komplet. Nekima treba i do 10minuta da dođu k sebi. 

Malo je teže problem sad otkriti na daljinu što se stvarno tebi desilo. Probaj na kompu manualno nariktat ip u router rangeu. Možda ga tad prepozna tolko da možeš u njega. 

 

 

 Ne znam kako namjestiti IP, što da ukucam...

 

EDIT: Teta veli da je modem tip top...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2023 11:29 (Spiridon).
12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Pojavio se neki "Broadband Connection" na kompu... Wtf?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Dosje X zaključen.

 

Uspostavio sam vezu i na kompu i na mobitelu...

 

Za mobitel - otišao do susjeda, njihov mali se spojio na njihov Wi Fi i onda tapnuo "Zaboravi mrežu", vratio se kući -> uredno spojen na svoju mrežu. Piše Redmi 8 Redmi, 2.4 GHz (dovoljno)...

 

Jedino ispod Desktop (slika) ne piše više HUAWEI MediaPad (tablet) ali i on ima internet...

 

Postavljanje modema na WPA2 je, po svemu sudeći, riješilo problem... I spajanje na susjedov Wi Fi...

 

Hvala momci, vadim šampanjac (dobro, rakiju) da proslavim...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2023 16:17 (Spiridon).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice