Wifi driver acer aspire

poruka: 12
|
čitano: 4.662
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Wifi driver acer aspire

Pozdrav,

Ne znam da li sam dobro svrstala temu ili ne, nemojte mi zamjeriti. Ovdje sam se upravo registrirala zbog problema oko drivera.

Dakle, jučer sam stavila nove Windovse 7 Professional, 64bitne. Ispočetka sam probala na PC-u skinut dva drivera za wifi, prenesla ih na laptop i ni jedan nije odgovarao. Reko oke, povezat ću kablom i ostale drivere sredit. Sada kad je to sve sređeno, vratila sam se na wifi. Ljudi moji ja više ne znam koji i odakle da driver skinem. Niti jedan ne radi. Iskopala sam temu na Bug-u iz 2011. za isti laptop. Radi se o Acer Aspire 7736ZG. Trenutno koristim burazov TP-LINK uređaj pa imam net, ali ću mu morat vratit, pa ono.. :D

Molim Vas, ako mi itko može pomoći predlažite rješenja.

Nisam neki ekspert, ali po struci sam tehničar za računalstvo, no ipak bi voljela da mi objašnjavate što jednostavnije 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2015 17:45 (ena123).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wifi driver acer aspire
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi driver acer aspire
Idi na sluzbene acer stranice, potrazi model i skini drivere za njega...
Dalje valjda znas... ili? Raspakiraj driver jer ti triba samo on a ne instalacijski program. Idi u dev.manager, update driver, uputi ga na folder di si raspakirala ovo skinuto i next...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi driver acer aspire

Sve isprobano, ništa ne radi..

15 godina
offline
Re: Wifi driver acer aspire

win7 sa ili bez  SP1.. +lakše je pustiti autoupdate da obavi stvar.

prvo otkrij koji chip (doljnja strana ili kod baterije mora pisati oznaka wlan adaptera), + može biti upakirano s BT.

 

''najgori'' problem je ugašen wlan.. da bi se ispravan driver instalirao, mora biti upaljen, to ponekad ovisi o dodatnom softwareu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi driver acer aspire
wifi kaže...
Idi na sluzbene acer stranice, potrazi model i skini drivere za njega...
Dalje valjda znas... ili? Raspakiraj driver jer ti triba samo on a ne instalacijski program. Idi u dev.manager, update driver, uputi ga na folder di si raspakirala ovo skinuto i next...

 Ima ih par i svaki sam probala i ništa, ali budem probala na ovaj način, no ne vjerujem. Gubim volje i nade -.-

8 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi driver acer aspire

Sa SP1 je i chip je Atheros AR5B97

 

Nisam se ni sjetila pogledat ispod. Idem u risrč :D

8 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi driver acer aspire
ihush kaže...

win7 sa ili bez  SP1.. +lakše je pustiti autoupdate da obavi stvar.

prvo otkrij koji chip (doljnja strana ili kod baterije mora pisati oznaka wlan adaptera), + može biti upakirano s BT.

 

''najgori'' problem je ugašen wlan.. da bi se ispravan driver instalirao, mora biti upaljen, to ponekad ovisi o dodatnom softwareu..

 E ovo je riješilo problem. Ihush, hvala ti mnogo!

Sve je tu sad :*

15 godina
offline
Re: Wifi driver acer aspire
ena123 kaže...
..

 E ovo je riješilo problem..

 nisi natipkala 'što'... predpostavka paljenje, da, nekako bolje radi kad je upaljeno.

(jer odgovarajući driver za chip je manji problem kad se zna naziv) btw, acer DLcentar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi driver acer aspire
ihush kaže...
ena123 kaže...
..

 E ovo je riješilo problem..

 nisi natipkala 'što'... predpostavka paljenje, da, nekako bolje radi kad je upaljeno.

(jer odgovarajući driver za chip je manji problem kad se zna naziv) btw, acer DLcentar.

 Koristim negdje drugdje forum koji nema to citiranje pa sam možda nešto pogrešno stisnula bez da sam primjetila.

Ugl, da, bolje radi kad je upaljeno. Nemoj reć :D

No, pomogao si mi, riješeno je sve 

11 godina
offline
Wifi driver acer aspire

Da li ičemu koristi driver za Turbo mode kod Acer Aspire A517-51G-38S6? Procesor je i3 6060u na do 2,0 GHz! Igram igre na njemu pa pitam. Grafički procesor je GT 520 i dedicated Geforce 940MX 2GB GDDR5, hvala vam unaprijed 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi driver acer aspire

-ne, tj postavke kao powermanagment možeš i sam podesiti kao što ekšli i biraš koristiš li intel-nv vga i sl. za sam cpu je nevažno dok intel gpu u biosu kdo mbo koje to nude opet nije važno jer 99% tad koristiš nv.. marketing-smeće koje možda ne smeta, no u većini slučajeva je bolje imati čist win bez oemovog bloata pa tako i taj komad softa (koji može nuditi neke opcije kao bios desktopa vs laptop koji to ugl ne nudi..) ili, da bi bio mirniji, igraj-usporedi pa deinstaliraj :)

btw to nije driver, nego reset a s uefi biosom je sve moguće iz osa-drivera čačkati direktno po biosu.. to je dodatak-util-tweak kao što su to i razni drugi dodaci, za overclock i sl. .. nije driver niti je neki poseban-bolji driver..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice