Wifi Range extender

poruka: 79
|
čitano: 76.475
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi Range extender

Tek sam sad vidio tvoj odgovor.

Ima li kakve šanse da mi Airlive u nekom client ili brige modu wirelessom prima internet signal od rutera i da ga kabelom šalje na Speedtouch ST780i WL koji ga dalje dijeli preko WI-fi?

Nisam baš nešto informatički potkovan a u mojoj glavi to zvuči izvedivo. Čitao sam po forumima i sve to tako spojio. Na Speedtouchu vidim unknown uređaj spojen preko LAN-a ali ne znam kako da dobijem internet na njega i kako da ga počne dijelit

15 godina
offline
Wifi Range extender

AirLive ti samo u repaeater modu može primiti wifi s glavnog rutera. S njega taj signal možeš širiti wirellesom ili kabelom na njega spojiti drugi ruter, ali ne vidim smisao svega toga. AirLive ti je uvijek usko grlo i preko 2mbita s njega nećeš dobiti jer je ruter loš. Ako je ikako moguće, najbolje ti je kabelom povezati glavni ruter i AirLive.

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wifi Range extender
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wifi Range extender
DDavorin kaže...

 Ni blizu "besta". Znam da te cijena privukla, ali uvijek ima ali. Ja kupio poradi mogucnosti rada u AP/client modu istovremeno. No, svako malo ne isporucuje IP adresu klijentima, da ne spominjem koliko se sporije vrti internet ako idem preko njega nego kad sam direktno spojen na izvorni iliti prvi ruter.

 

Ponekad zna biti tako sporo da bi ga razbio. Nazalost ali ja ga ne preporucujem. Mozda bolje dat sto kn vise pa traziti neku bolju opciju ako postoji.

Spija
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi Range extender
pad0branac kaže...

 

Ono što sam ja mislio jest da koristiš dva rutera. Najjeftinije nabavit negdje stari gigaset se555 i koristit ga kao repetitor tvom postojećem gigasetu sx763.

Ovako ti se to napravi:

 

KAKO UMREŽITI 2 SIEMENSA (nije važno koji model do kad oba podržavaju WDS)

1. Siemens (koji je spojen na ADSL liniju)

Podesiti internet (username i password)
Local network: neka bude njegova IP adresa 192.168.1.1 i DHCP UKLJUČEN!! (lakše je tako)
Wireless network: odabrati kanal po volji i SSID 
allowed clients: staviti MAC adrese računala koja se trebaju spajat
Repeater(WDS) upisati (wlan) Mac adresu 2. routera (koji služi kao repeater)
administration: treba promijeniti password za ulaz u meni

2. Siemens (koji služi kao repeater 1.)

Internet: ON!!! 
internet connection: service provider: other
protocol: bridging (MER)
IP address type: static
IP address: 192.168.1.2 (IP sdresa tog 2. routera)
subnet mask: 255.255.255.1
default gateway: 192.168.1.1
MTU: 1492
line mode: automatic
encapsulation: VC mux
QoS class: UBR
VPI/VCI: 0/33
PPPoE pass-through: ON
UPnP: ON

Local network: IP address: 192.168.1.2 (IP adresa 2. routera)
DHCP 2. routera obavezno ISKLJUČITI

wireless network: staviti isti kanal i SSID ko i na 1. routeru!!!
allowed clients: staviti isto sve MAC adrese računala ko i na 1. routeru
repeater(WDS): upisati (wlan) MAC adresu 1. routera (koji je spojen na ADSL)
administration: promijeniti password (ne isti ko na 1. routeru)

 

 

 

 

 

 

sa stranice: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=63312

sličan problem imam i ja, glavni router mi je gigaset sx763 i kupio sam tplink TL-WR841N (firmwire verzija 8.2). Provukao sam kabel od gigaseta do mjesta gdje bih postavio tplink, preko kojeg bih se spajao samo na wireless sa svojeg laptopa.

 

pokušao sam postaviti sve prema gore navedenom tekstu, ali se nisam snašao jer tplink-ova stranica za postavke izgleda drugačije.

 

Ima li netko iskustva sa spajanjem ova dva routera, molio bih da mi napiše kako i gdje da postavim tplinkove postavke da mi sve funkcioniradobro.

15 godina
offline
Re: Wifi Range extender
jperan kaže...
pad0branac kaže...

 

/cut

Spoji se na tp-link, postavi si postavke na tplinku(upgasi wps, stavi ssid koji zelis, wpa2 i pass koji zelis), zatim ugasis dhcp na tp-linku i rebootas ako se vec samo ne reboota. 

Zatim ustekas tplink lan(NIKAKO u onaj plavi) port u lan port siemensa. I to je to. Kljucno je gasenje dhcp servera na tplinku tak da se za sve pobrine siemens. 2 minute posla ako ti je tp-link na 192.168.0.1, a siemens na 192.168.1.1, ako su oba na 192.168.0.1 ili 1.1 onda promjeni tp-linku prije gasenja dhcp-a adresu na recimo 192.168.0.200.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2015 15:54 (Ante).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi Range extender
Ante kaže...
jperan kaže...
pad0branac kaže...

 

/cut

Spoji se na tp-link, postavi si postavke na tplinku(upgasi wps, stavi ssid koji zelis, wpa2 i pass koji zelis), zatim ugasis dhcp na tp-linku i rebootas ako se vec samo ne reboota. 

Zatim ustekas tplink lan(NIKAKO u onaj plavi) port u lan port siemensa. I to je to. Kljucno je gasenje dhcp servera na tplinku tak da se za sve pobrine siemens. 2 minute posla ako ti je tp-link na 192.168.0.1, a siemens na 192.168.1.1, ako su oba na 192.168.0.1 ili 1.1 onda promjeni tp-linku prije gasenja dhcp-a adresu na recimo 192.168.0.200.

 

hvala, postavio sam ovako i (za)sad radi odlično.

14 godina
neaktivan
offline
Wifi Range extender

da ne otvaram novu temu... uzeo sam od D-Linka extender ... ali bez lan priključka http://www.tplink.com/ie/products/details/?model=TL-WA850RE

 

Imam dosta problema oko konekcije (preko moba), malo je ima malo je nema makar je signal na punoj crti, neće se jednostavno spojiti na net, nego treba vremena, pa opet ništa i tako cijelo vrijeme... Napravio sam novi ssid da bude zasebna konekcija ali i dalje isto... probao staviti MAC adresu od extendera kao da mi odobri i da se spaja samo preko nje, ali ništa

 

Ima tko savjet?

No pain no gain
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 14:10 (streamg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi

Pozdrav, ja ti imam takav wifi repeater samo malo drugačijeg kučišta. Na ovom linku si pogledaj kak to radi i komplet upute za spajanje. 

10 godina
offline
Re: Wifi Range extender

to što ti čuješ extender na max signalu ne znači da on čuje ruter isto tako, zato se extender postavlja negdje između  tj.  gdje on ima dobar prijem da bi imao što slati dalje.

 

na stranici sa tvog linka pogledaj zadnju donju sliku :)

 

 

 

 

 

 

 

-------Caymane pa ovo je stara poruka od prije 20 dana...sad tek vidim :(

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 19:17 (AF139).
10 godina
neaktivan
offline
Wifi Range extender

Od modema do 'zadnje' sobe imam cca 20m zračne udaljenosti i 5 zidova. 

I trebao bih dovesti si tamo wireeles. Sada da ne bušim zidove, provlačim kablove, mislio sam si uzeti ovakvo nekakvu stvearčicu.

 

Možete li mi preporučiti koja će me fino služiti, a prihvatljive cijene. 

 

 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Wifi Range extender

trebao bi pomoć oko range extendera marke "TP-LINK". kada sam počeo koristit extender, imao sam simensov ruter, i sve je radilo besprijekorno, međutim, simens se pokidao i T-com mi je dostavio ZTE ruter i od tada extender više ne mogu spojiti sa novim ruterom. u čemu je problem. Extender se spoji ali njegova mreža ima uskličnik uz oznaku WiFi i nemam pristup internetu.

111
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wifi Range extender

Imam jedan problem sa pokrivenosti wifi signalom po jednoj apartmanskoj kući pa vas molim da mi predložite optimalno rješenje.
Ukratko, gosti se bune na loš signal i agencija traži rješavanje tog problema za sljedeću sezonu.

Wifi ruter se nalazi na zadnjoj etaži trokatnice (cca 180m2/etaži) i najveći problem imaju gosti u prizemlju, signala uopće nema. Trenuto koristim neki DLink (model sa dvije antene) kojeg sam dobio od optima telekoma.

1. Zanima me dali je taj ruter dovoljno jak za veći broj konekcija, recimo do 20 u isto vrijeme? Ako nije što bi trebao napraviti? (računajte da je kapacitet objekta 36 osoba al recimo da se neće svi u isto vrijeme spojiti pa sam stavio tih 20)

2. Koji je najbolji način/uređaj za poboljšati signal u prizemlju? (Štemanje zidova za produljivanje kablova i slično nije moguće.)

Hvala na odgovoru

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wifi Range extender

Da iskoristim ovu staru temu: da li netko ima iskustva s ovim jeftinim kineskim repeaterima s eBaya? Imam jednog, i za ovo postavljanje preko wizarda je jednostavan, i do sada je radio bez problema. Međutim, sad se hoću malo igrati i ručno ga postaviti (da mogu promjeniti SSID jer preko wizarda, jednom kad ga postavim, ne znam kako mu više pristupiti jer 192.168.10.1 više ne radi). Međutim kod ručnog postavljanja mi nigdje ne nudi pretraživanje dostupnih Wi-Fi mreža nego moram ručno unijeti SSID i podatke o zaštiti pa sam to i napravio. Čini se da se uspješno povezao na ruter jer mi je laptop kablom povezan direktno na ruter i mogu repeateru pristupiti sa 192.168.10.1 međutim kad se spojim na repeater (ima drugi SSID), konekcija mi je Limited, odnosno nema interneta. Kako to posložiti? I da li mu je moguće pristupiti ikako, jednom kad se postavi preko wizarda?

 

Inače evo već 3 godine rade dva komada, ne baš odlično ali za apartmane sasvim dovoljno. Sve do danas dok jedan nije doslovno eksplodirao, grunulo mu je napajanje (ploča se doslovno rastalila) ali sam mu doveo 5V direkt na ploču s punjača od mobitela i sad se igram s njime.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi Range extender

...a da nam prepišeš proizvođača i tip uređaja ili link, sliku ili manual pa bi se netko već javio.....

15 godina
offline
Wifi Range extender

Dobar dan,

imam jedan problem sa WiFi Range Extenderom Edimax EW-7438RPn Mini, a ako ima koja mudrija glava da proba pomoć.

Problem je slijedeći : U kući je H1 internet, a još posjedujem i VIPov mobilni internet, kojeg uskoro gasim. Kada spojim extender sa vipom sve radi super bez ikakvog problema, ali kad pokušam spojiti sa H1 onda nastane problem. Setup prođe dobro, i pojavi se "mreža" da se na nju spojim, ali kada to napravim piše "No internet access". Probao sam svašta, sa istim i različitim SSIDom, u blizini routera, u drugoj sobi, micanje winsock i winsock2 iz registrya...baš ništa nije uspjelo.

 

Ako išta znači H1 router je ZTE ZXV10 H201L.

Svaki prijedlog je dobro došao

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wifi Range extender

dobri dan. ovak imam naravno problem s signalom wifia.. htio bih ga pojacati pa me zanima dal mogu nekako povezati ZyXel vmg5313-b30a koji mi je glavni ruter ( spojen na mrezu ) s tomsonom speedtouch koji bi stavio kat nize. e sad trebali bi biti povezani bezicno jer kabel mi je problem povuc. e sad kako to izvesti ako je moguce, il mi je jednostavnije kupiti pojacivac signala.Hvalaaa

ivan.buti@gmail.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wifi Range extender
isti takav slucaj i kod mene ...
Samobor je lepa varoš
13 godina
offline
Re: Wifi Range extender
BlackMoon kaže...

Imam jedan problem: Naime, kako mi je u spavaćoj sobi jako loš wi-fi, stavio sam jedan AirLive router u svoju radnu sobu (koja se nalazi do moje spavaće). Da ne vučem sada kabele po kući i fasadama, pustio sam ga u universal repeater način rada. Dakle, njegova antena istovremeno prima wi-fi signal s glavnog routera i šalje ga dalje kao access point s istim SSID-om. E sad se ja iz spavaće sobe spajam na taj router i wi-fi signal mi je full. I mislio sam da sam riješio problem. Ali nisam, jer mi je internet OČAJNO spor, čak ga i nestane, pa opet dođe itd. Jednostavno neupotrebljivo! Sve sam upisao kako treba, dodijelio fiksnu IP adresu, gateway od glavnog routera. Provao sam i po DHCP-u, ali opet ista stvar. Sporo, sporo i sporo. Još više me čudi, kad se spojim LAN kabelom u repeater, brzina je odlična (oko 22 mbit-a). Dakle, problem je samo s wirellesom. Bi li mi mogao neki znalac reći di griješim? Signal koji imam s glavnog routera na repeateru nije nešto, variria od 30-50%, ali mislim da nije to problem kad spajanjem na LAN radi odlično. Da li dolazi do određenog overlap-a? Pomozite!!! Glavni router je onaj "optički" ZTE, a repeater AirLive WN-220R.

 

Kućaodopeke kaže...

Bok!

I ja imam sličan problem. Imam AirLive WL-5460AP koji sam konfigurirao da radi kao universal wireless repeater. Nalazi se cca 7 m od rutera Fritz!Box 7360 a između betonski zid od 30 cm. Na AirLive repeateru imam 45% dolaznog signala i brzine od  oko 17 Mbps downloada 2,5 Mbps uploada. Po cijelom stanu imam puni signal repetane mreže pod novim SSID ali mi je brzina 2,5  Mbps downloada 1,8 Mbps uploada. Original antena dobivena sa uređajem je 2 dBi odvojiva Dipole antena. Zanima me jesi li uspio riješiti svoj problem i kako? Hoće li pomoć i u kojoj mjeri ako stavim jaču antenu?

 I ja pokušavam složiti Wi-Fi extender s Airlive WL-5460AP, ali baš i ne ide.

Kao router koristim Vipnetov MediaAccess TG788vn v2, i Airlive koji bi trebao biti repetitor.Povezani su mrežnim kablom.Kada Airlive stavim u universal repeater mode, spaja se na MediaAccessov Wifi, dok ja želim da za komunikaciju koriste LAN radi signala i brzine.Isto tako AI koristi vlastiti SSID, iako sam ga autorizirao na MA-ov wi-fi mrežu.

 

Ono što želim je:

- da Airlive koristi LAN za komunikaciju s MediaAccessom radi brzine, a s druge strane da ima isti SSID.Da li je to izvedivo?

 

 

 

10 godina
offline
Re: Wifi Range extender

Airlive bi morao u AP mod a ako ćeš koristiti isti SSID podesi na ruteru i AP-u fiksno različite kanale

7 godina
neaktivan
offline
Wifi Range extender

Postovanje svim clanovima foruma, 

 

ima jedno pitanje. Kupio sam WiFi Repeater, neki žnj prozivodjac, Kina neka. Samo pise WiFi Repeater, nigdje ne pise neka marka i slicno. I udje ono na IP 192.168.10.1 id podesim sve da radi kao repetaer, uredno se povezem na mrezu sa njim i sve okej. E sad, problem je sledeci.

 

Svi uredjaji ga vide i prepoznaju kao novu wifi mrezu, povezem se i radi sve fenomenlano, ali, mrezna kartica u laptopu ga uopste ne vidi. 
Znaci telefoni ga vide, drugi laptop ga vidi, komijin laptop ga vidi normalno, ali moj laptop nikako. 

Koristim Windows 10 licenciran. Takodje, ubacivao sam i drugi hard disk sa Windows 7 (takodje placena licenca) i ista prica. 

Sto se tice Wifi kartice, sledeca je: "Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC".

 

Do sada sam vidio svaki WiFi koji je trebalo normalno. I dalje je sve okej sa drugim mrezama, vidi jako dobro i udaljene rutere, ali ovu nikako. 

 

Molim vas sve za neki savjet jer mi je ovo jako hitno i jako potrebno da rijesim.

 

Hvala unaprijed. :)

Vujadinovic Dejan
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Wifi Range extender

ako ga svi drugi vide , a tvoj laptop ga nevidi , očigledno je problem kod tebe ( zar ne ?? ) . provjeri u device manageru dali ima kakvih uskličnika ili upitnika . i provjeri driver ili instaliraj noviju verziju tog drivera.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Range extender
VujadinovicDejan kaže...

Postovanje svim clanovima foruma, 

 

ima jedno pitanje. Kupio sam WiFi Repeater, neki žnj prozivodjac, Kina neka. Samo pise WiFi Repeater, nigdje ne pise neka marka i slicno. I udje ono na IP 192.168.10.1 id podesim sve da radi kao repetaer, uredno se povezem na mrezu sa njim i sve okej. E sad, problem je sledeci.

 

Svi uredjaji ga vide i prepoznaju kao novu wifi mrezu, povezem se i radi sve fenomenlano, ali, mrezna kartica u laptopu ga uopste ne vidi. 
Znaci telefoni ga vide, drugi laptop ga vidi, komijin laptop ga vidi normalno, ali moj laptop nikako. 

Koristim Windows 10 licenciran. Takodje, ubacivao sam i drugi hard disk sa Windows 7 (takodje placena licenca) i ista prica. 

Sto se tice Wifi kartice, sledeca je: "Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC".

 

Do sada sam vidio svaki WiFi koji je trebalo normalno. I dalje je sve okej sa drugim mrezama, vidi jako dobro i udaljene rutere, ali ovu nikako. 

 

Molim vas sve za neki savjet jer mi je ovo jako hitno i jako potrebno da rijesim.

 

Hvala unaprijed. :)

 Na kojem kanalu radi? Neki uredjaji rade na kanalima izmedju 3 i 11 a eki izmedju 1 i 13... Drzi ga izmedju 3 i 11 za svaki slucaj.... Inace se to zna desavati. Moj nexus 6p ne vidi neke mreze koje je S6 vidio pojma nemam zasto...

7 godina
neaktivan
offline
Wifi Range extender

Sto se tice drajvera, sve sam zivo pokusao, instalirao, brisao, apdejtovao, ma sve i svasta. Nista pomoglo nije. Da nije do drajvera, govori mi to sto sam sve pokusao, a i to sto je do sada radilo sve kako treba, na svaku mogucu mrezu sam se mogao povezao normalno, vidio sam sve isto sto i moj telefon i slicno.

Pokusao sam mijenjati i kanale na kojima radi (mada mozda nije do toga jer svi drugi uredjaji radi normalno), ali nije ni to pomoglo.
Ne znam vise sta bih mogao probati.

Repeater ima opciju WPS, ali iskreno ne znam ni za sta to sluzi. Da li mogu preko toga da se povezem nekako?

Vujadinovic Dejan
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Wifi Range extender

svakako pokušaj sa wps , to ti služi za brže spajanje , upiši ssid - ime mreže i wpa psk ključ i trebao bi se spojiti. pozdrav !

13 godina
offline
Wifi Range extender

Pozz. Uzeo (dobio) sam TP-Link TL-WA850RE. Zanima me dali on može biti cijelo vrijeme uključen u struju, ili je to da uključim samo kada mi je potrebno (treba mi cijelo vrijeme). Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wifi Range extender

postovanje kupio sam si gigaset sx763 od t-coma.. i sad htio bih od njega napraviti repeater, sve sam probao al ne prolazi imam i tomsonov ruter i njega sam uspio sloziti za pojacivac ali ovaj stvarno nemogu. Molim vas pomozite s detaljnim uputama.. hvala

ivan.buti@gmail.com
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wifi Range extender
stavi mu dd-wrt firmware
9 godina
offline
Wifi Range extender

Lp svima, 

Ovako, do prije 3-4 dana sve je savršeno radilo do tada, imam TP Link Extender WA 830 RE, stvar je sljedeća...

Svaka cca. 3-4h mi pukne konekcija na tom extenderu, moram resetirat extender i spojit ga ponovno na tu mrežu, i tako cijelo vrijeme, do tad nisam morao... ?

Ruter od Bneta je spojen u laptop koji je u dnevnoj sobi, moje računalo, u koji je spojen taj extender i povezan s mrežom, je u mojoj sobi na istom katu te je udaljeno cca. 2m zračne udaljenosti od rutera, ali ga dijele dva zida debljine 7 cm...

U čemu je problem? Prije je sve savršeno radilo, ali odjednom ne radi... 

Primijetio sam da na extenderu blinka lampica settings...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi Range extender

Neznam jesi li se pokušao spojiti direktno wifi na B-Net ruter ?

Extenderi se postavljaju pravilno na pola puta između rutera i tebe ( ne fizički već po kvaliteti signala).

Ovako kad je u tvojoj sobi  je isto kao da si uzeo wifi-usb stick sa vanjskom antenicom i uštekao u laptop.

 

Problem koji imaš je ili uslijed smetnji drugih wifi uređaja u blizini a koji prije nisu radili  na istom kanalu (CH)

 ili je netko dirao postavke extendera ili rutera.

 

ps:.... to što napišeš da je "spojen" neznamo jel misliš kablom ili wifi ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 18:14 (AF139).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice