Wifi Range extender

poruka: 79
|
čitano: 76.394
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Wifi Range extender
AF139 kaže...

Neznam jesi li se pokušao spojiti direktno wifi na B-Net ruter ?

Extenderi se postavljaju pravilno na pola puta između rutera i tebe ( ne fizički već po kvaliteti signala).

Ovako kad je u tvojoj sobi  je isto kao da si uzeo wifi-usb stick sa vanjskom antenicom u uštekao u laptop.

 

Problem koji imaš je ili uslijed smetnji drugih wifi uređaja u blizini a koji prije nisu radili  na istom kanalu (CH)

 ili je netko dirao postavke extendera ili rutera.

 Ovo apsolutno nitko nije dirao, roditelji jedino što znaju jest otvorit novine, skrolat po novinama i tipkat slova 

Brat i snaha su u objektu pokraj nas i nemaju pristup našem domu...

Da probam mijenjat kanale na 192.168.0.1?

10 godina
offline
Re: Wifi Range extender

To je IP adresa što si napisao....rekoh wifi kanal od 1 - 13CH  u postavkama rutera i extendera koji bi radi stabilnosti trebali biti fiksno podešeni na kanal koji ima najmanje smetnji od drugih korisnika u okolici...sad neznam da li je stambena zgrada ili privatna kuća ?

 

ps: editirao sam prošlu poruku , možda nisi pogledao.

9 godina
offline
Re: Wifi Range extender
AF139 kaže...

To je IP adresa što si napisao....rekoh wifi kanal od 1 - 13CH  u postavkama rutera i extendera koji bi radi stabilnosti trebali biti fiksno podešeni na kanal koji ima najmanje smetnji od drugih korisnika u okolici...sad neznam da li je stambena zgrada ili privatna kuća ?

 

ps: editirao sam prošlu poruku , možda nisi pogledao.

 Stambena zgrada, u postavkama rutera sam u channelu 2, u kvartu, da se slobodno izrazim, nije nitko u tom kanalu, refreshao sam barem 10 puta i nema nikoga...

Ruter i laptop kabelom povezani, PC i extender također kabelom povezani

9 godina
offline
Wifi Range extender

Zna li itko o čemu je riječ? Konstantno puca konekcija i moram povezivat extender s ruterom, na extenderu blinka lampica za settings
Riječ je o TP Link WA830Re

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wifi Range extender
playjob kaže...

Zna li itko o čemu je riječ? Konstantno puca konekcija i moram povezivat extender s ruterom, na extenderu blinka lampica za settings
Riječ je o TP Link WA830Re

 

Ovako podesi wifi routera prema slici. Kanale stavljaj 1 ili 6 ili 11 Channel Width ili 20 ili 40 ne automatski

9 godina
offline
Re: Wifi Range extender
DDavorin kaže...
playjob kaže...

Zna li itko o čemu je riječ? Konstantno puca konekcija i moram povezivat extender s ruterom, na extenderu blinka lampica za settings
Riječ je o TP Link WA830Re

 

Ovako podesi wifi routera prema slici. Kanale stavljaj 1 ili 6 ili 11 Channel Width ili 20 ili 40 ne automatski

 Sranje je što ja nemam kanale

12 godina
offline
Re: Wifi Range extender
playjob kaže...
DDavorin kaže...
playjob kaže...

Zna li itko o čemu je riječ? Konstantno puca konekcija i moram povezivat extender s ruterom, na extenderu blinka lampica za settings
Riječ je o TP Link WA830Re

 

Ovako podesi wifi routera prema slici. Kanale stavljaj 1 ili 6 ili 11 Channel Width ili 20 ili 40 ne automatski

 Sranje je što ja nemam kanale

 

Imaš al kad si u router modu. U extenderu modu  on uzima kanal na kojem ti je glavni router i na tom šalje. Pogledaj glavni router kako ti je konfigurirani wifi

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 20:18 (DDavorin).
9 godina
offline
Re: Wifi Range extender
DDavorin kaže...
playjob kaže...
DDavorin kaže...
playjob kaže...

Zna li itko o čemu je riječ? Konstantno puca konekcija i moram povezivat extender s ruterom, na extenderu blinka lampica za settings
Riječ je o TP Link WA830Re

 

Ovako podesi wifi routera prema slici. Kanale stavljaj 1 ili 6 ili 11 Channel Width ili 20 ili 40 ne automatski

 Sranje je što ja nemam kanale

 

Imaš al kad si u router modu. U extenderu modu  on uzima kanal na kojem ti je glavni router i na tom šalje. Pogledaj glavni router kako ti je konfigurirani wifi

 

12 godina
offline
Re: Wifi Range extender
playjob kaže...
DDavorin kaže...
playjob kaže...
DDavorin kaže...
playjob kaže...

Zna li itko o čemu je riječ? Konstantno puca konekcija i moram povezivat extender s ruterom, na extenderu blinka lampica za settings
Riječ je o TP Link WA830Re

 

Ovako podesi wifi routera prema slici. Kanale stavljaj 1 ili 6 ili 11 Channel Width ili 20 ili 40 ne automatski

 Sranje je što ja nemam kanale

 

Imaš al kad si u router modu. U extenderu modu  on uzima kanal na kojem ti je glavni router i na tom šalje. Pogledaj glavni router kako ti je konfigurirani wifi

 

 Vidim da imaš na 7 kanalu stavi na 1 ili 6 ili 11 to su osnovni kanali i onda spoji extender

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 20:34 (DDavorin).
9 godina
offline
Re: Wifi Range extender
DDavorin kaže...
playjob kaže...
DDavorin kaže...
playjob kaže...
DDavorin kaže...
playjob kaže...

Zna li itko o čemu je riječ? Konstantno puca konekcija i moram povezivat extender s ruterom, na extenderu blinka lampica za settings
Riječ je o TP Link WA830Re

 

Ovako podesi wifi routera prema slici. Kanale stavljaj 1 ili 6 ili 11 Channel Width ili 20 ili 40 ne automatski

 Sranje je što ja nemam kanale

 

Imaš al kad si u router modu. U extenderu modu  on uzima kanal na kojem ti je glavni router i na tom šalje. Pogledaj glavni router kako ti je konfigurirani wifi

 

 Vidim da imaš na 7 kanalu stavi na 1 ili 6 ili 11 to su osnovni kanali i onda spoji extender

 Jesam, sad ne mogu otvorit tplinkextender.net ni IP adresu od extendera, šta sad?

12 godina
offline
Wifi Range extender

restartaj extendera jer na njega bi se morao spojiti neovisno o routeru i spajaj se direkt na njega i onda ip adresu da uđeš u izbornik

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Wifi Range extender
DDavorin kaže...

restartaj extendera jer na njega bi se morao spojiti neovisno o routeru i spajaj se direkt na njega i onda ip adresu da uđeš u izbornik

 

 U redu, ajd pošaljem ti privatnu poruku

9 godina
offline
Re: Wifi Range extender
Imam TP Link WA830Re i sve je uredno radilo na starom routeru adsl, muđutim sad sam od optime dobio novi router dsl. kad idem povezati preko wps signala, pritisnem wps tipku na routeru i nista se ne dogodi. Naime ona ionako lagano crveno svijetli, al nema uopce odaziva kad pritisnem da se ista dogodi, i pojacivac trazi i trazi i nista ne nađe. Na proslom routeru kad bih pritisnuo onda bi wps poceo titrati a ovdi nista.ima li tko kakvu ideju? Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Wifi Range extender
Snasao sam rjesenje, wps nije bio omogucen u routeru, pa sam usao u postavke i sad sve radi.
8 godina
neaktivan
offline
Wifi Range extender

Pozdrav!

 

U stanu imamo B-netov flat internet, ruter je u dnevnom boravku, wifi se hvata u kuhinji i wc-u, ali u dvije sobe nikako ne. Laptop još nekako i hvata, ali mobitel nikako. A stan uopće nije velik zapravo. No, imam D-Link wireless AC750 Dual Band Range Extender, ali me zanima jel mi ikako možete pomoć objasnit kako da ga konfiguriram i dovedem u funkciju :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Wifi Range extender

Isplati li se ovo kupovati https://neutrinomobile.hr/tp-link-tl-wa850re.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Imam od Optime onaj innbox home gateway v45, kad sam u blizini, sve ok, ali u sobi mi je signal više nego duplo lošiji.

Gledao sam i ovaj, ali to mi je previše novca za nešto u što nisam 100% da će raditi kako treba...https://neutrinomobile.hr/tp-link-re450-range-extender-ac1750.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 11:24 (m77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi Range extender

Previše je nepoznanica da bi se reklo uzmi ili ne ... od rasporeda prostorija , vrata i lokacija wifi uređaja koji se koriste u stanu , do drugih korisnika na istom wifi kanalu iz susjedstva čiji signal dopire u tvoju sobu ili do rutera.

Ako postoji način da se posudi na probu bilo bi najbolje bar jedan dan da bi se odlučio .

9 godina
neaktivan
offline
Wifi Range extender

Pozdrav ekipa,trebam savjet ,uzeo sam pokucni internet od Tele2 i sto se tice signala je OK ali je stvar da mi je najjaci signal na drugom kraju kuce,e sad da ne vucem kabele,busim itd,itd po cijeloj kuci do PC-a, kupio sam usb antenu TP-link WN722N ali nisam puno dobio na signalu zbog zidova i vrata mislim da je ok signal ali mislim dabih vise dobio sa nekim od navedenih opcija dalje u tekstu , pa trebam savijet da li mi je bolje uzet Wireless range extender od D-Linka ili TP-linka ili da uzmem recimo neki TL-PA4010KIT, Nano Powerline mrežni adapter cijena mi igra ulogu do nekih 300-400 kn, nebih vise od toga ulagao i mislim da bih time rijesio problem u stabilnosti i jacini veze od samog routera do PC-a, samo me zanima koja je bolja opcija, da li na kraju to dode na isto vise-manje ili je bolje recimo uzet mrezni adapter od samog renge extendera,evo ako moze par savjeta,razlika, objasnjenja i preporuke naravno za neki drugi model koji je bolji ali da je u tom cjenovnom rangu,hvala.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi Range extender
zhUPer_C18 kaže...

dakle idealno je n norma i 40MHz?

 

 

 

 Jel ovo točno?

Za bilo koji ruter..

 

Naime, imam zxdsl931VII t com ruter i sad pokušavam namjestit wifi najbolje što može..

Spaja mi se jedno 6-7 mobitela na wifi, na drugom katu, dakle jedna ploča je između..I pokoji vertikalni zid, 1 do 2...

 

Na modemu ima opcija mixed, dakle b g n, kao i 20 MHz..

 

Kako uopće funkcionira kad se spaja više uređaja, da li se brzina dijeli ili tko se prvi spoji..

 

Da, slab sam kad su mreže u pitanju, veze nemam..

Imam jedan stari tcom ruter thompson, pokušao sam ga spojiti utp kabelom kao AP za na kat, međutim ne znam ni kako promijeniti ip adresu na njemu, ne zma gdje se to upisuje..Jedno je čitati kako to napraviti, a drugo je u praksi to izvesti..

 

Eto, svašta..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice