Bios flash

poruka: 5
|
čitano: 909
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Bios flash

Pozdrav svima.

Probao sam nadograditi bios i tokom flashovanja pc mi se restartovao.U opisu za instalaciju je pisali da ce se automatski restartovati, ali nisam siguran da li se flash zavrsio. Pokrenuo se restart i prilikom ponovnog pokretanja screen je ostao na pocetnom i nista se nije desavalo. Probao sam da otvorim boot menu i sve ostalo, ali i dalje nista.Kada pritisnem DEL key otvori mi se screen sa AMIBIOS informacijama, bios verzijom itd. Kao i PC info CPU RAM itd.

I jos

Entering SETUP...

Press F8 for BBS POPUP

The IMC is operating with DDR3 etc.

DRAM Timings: etc...

Initializing USB Controllers .. Done.

Nekad kad probam da upalim pc samo ostane black screen, fanovi rade na max brzini i nista se ne desava.

Probao sam da izvadim bios batriju, jumpere, da bootujem novi bios sa USBom i sve stalo sto sam mogao pronaci na googlu.

Ne znam sta jos da pokusam osim da zamjenim maticnu.

Ako neko zna nesto molim da pomogne

Hvala unaprijed svima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 20:34 (GuzonjinSin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bios flash

nisi naveo model ploče.. dosta ih podržava reflash sa originalnog cd-a iako je ekran crn. vjerojatno ti to i piše u uputama ploče.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bios flash

MSI MS 7616 

10 godina
offline
Re: Bios flash

Neznam koji dio hardwera na tvom PC nije radio pa si išao flešat bios ....i koja je verzija MBO ver 1.0 ili neka druga ??.

Nakon flešanja ti ponovo uđe u BIOS da podesiš postavke : datum , HDD mod itd. jer ako nije podešeno može se desiti da ne diže system.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bios flash
AF139 kaže...

Neznam koji dio hardwera na tvom PC nije radio pa si išao flešat bios ....i koja je verzija MBO ver 1.0 ili neka druga ??.

Nakon flešanja ti ponovo uđe u BIOS da podesiš postavke : datum , HDD mod itd. jer ako nije podešeno može se desiti da ne diže system.

 Sve je radilo, ali mi nije dozvoljavalo overclock, pa sam mislio nadograditi bios. Bile su dvije verzije p55 i h55 skinuo sam h55.Mislim da je ver 1.0 jer koristi intel p55 chipset a ja sam skinuo h55 2.0 ver ... vjv je zbog toga... ili to sto kazes treba namjestiti u biosu boot device i sve ostalo 

Ali ne mogu nista namjestiti kad ne mogu uci u bios. Kad pritisnem DEL samo mi izbaci info od biosa i pc-a. 

Ima li neko neko rjesenje??

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 22:48 (GuzonjinSin).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice