No bootable device

poruka: 8
|
čitano: 3.504
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
No bootable device

Pozdrav,

 

Jučer sam kupio novi laptop u Mikronisu, Acer Aspire koji bi navodno trebao doći s Linux Endlessom.

 

Pri paljenju računala otvara mi se ova poruka,

 

Otvaram BIOS i odlazim na boot, jedino mi stoji UEFI kao boot order, ne mogu ga promijeniti ni u šta drugo, a pod samim redoslijedom se ne nalazi ništa, samo piše boot order priority i to je to.

 

Kad sam omogućio opciju da s F12 otvaram boot order pri paljenju računala ništa mi se nije pojavilo kada sam to i napravio.

 

Je li to problem s kojim bih trebao nositi laptop natrag? Hvala unaprijed

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
No bootable device

moguće je da ni taj linux nije instaliran (odn. nikakav softver), nego je negdje na dvd-u u kutiji. to je uobičajeno, tako da možeš sam odabrati što ćeš i kako instalirati. boot device je unutra, samo na njemu još nema ničega što bi se bootalo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: No bootable device
Ajar kaže...

moguće je da ni taj linux nije instaliran (odn. nikakav softver), nego je negdje na dvd-u u kutiji. to je uobičajeno, tako da možeš sam odabrati što ćeš i kako instalirati. boot device je unutra, samo na njemu još nema ničega što bi se bootalo. 

 Zvao sam ih, nemam cd, rekli su da ga moram nosit jer je čudno to što ne mogu mijenjat iz UEFI u legacy i boot priority order, baš znam pogodit

15 godina
offline
Re: No bootable device
Hazar kaže...

 Zvao sam ih, nemam cd, rekli su da ga moram nosit jer je čudno to što ne mogu mijenjat iz UEFI u legacy i boot priority order, baš znam pogodit

 je, baš si srečković . ako još nisi otišao, traži da ti daju nov u zamjenu. ipak je to samo jedan dan. možda prođe (u dućanu, jasno, ne u servisu, koji je osmom kraju grada) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: No bootable device
Hazar kaže...

 Zvao sam ih, nemam cd, rekli su da ga moram nosit jer je čudno to što ne mogu mijenjat iz UEFI u legacy i boot priority order, baš znam pogodit

 U BIOS-u pod "Security" postavi "supervisor password"(npr.1111).Nakon toga možeš mijenjati secure boot → disable i uefi → legacy.

13 godina
neaktivan
offline
Re: No bootable device
Nema tu sta mozda proc. Ako je uredaj star jedan dan onda se zahtjeva novi i oni ga moraju dat posto se ovaj smatra doa. Neovisno kakav je kvar. Ako uredaj ne radi dobro nakon otvaranja, dobiva se novi. Na nikakve servise ne pristaj..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: No bootable device

Rekli su da ništa nije instalirano bilo na njemu, već sami goli SSD, bez ičega na njemu, iako je trebao doći uz neki OS. Kao znak isprike instalirali su mi Windowse, pristao sam na to, s obzirom na to da nije kvar, već tvornički propust.

13 godina
neaktivan
offline
Re: No bootable device
Posteno od njih.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice