Doge coin rudarenje-how to?

poruka: 257
|
čitano: 113.981
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Htjeo bi početi rudariti s HD7770 u doge coinu. Prvo me zanima koliko bi mogao mjesečno zaraditi? Struja mi nije problem jer živim kod roditelja. I onda me zanima kako namjestiti cijelu stvar? Imam CGminer 3.12.3,registriran sam na ovaj pool:https://doge.cryptoculture.net/index.php

i nemogu namjestiti minera pa ako mi netko može putem teamviewera bio bih zahvalan. I također me zanima dali mi netko može to malo detaljnije objasniti šta sve treba i kako nakraju sve pare na paypal spremati kada rudarim.

Unaprijed zahvaljujem!

Strm
Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

https://doge.cryptoculture.net/index.php?page=gettingstarted

u folderu di si stavio cg miner >desni klik>new> text file( notepad)

kopiraj - > ./cgminer --scrypt -o stratum+tcp://mine-doge.cryptoculture.net:22555 -u Weblogin.Worker -p Worker password

 

 boldano unesi svoje podatke > save as > My Miner.bat (pod vrstu file odaberi All files umjesto .txt)

 

to bi trebalo biti to

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
fear619 kaže...

https://doge.cryptoculture.net/index.php?page=gettingstarted

u folderu di si stavio cg miner >desni klik>new> text file( notepad)

kopiraj - > ./cgminer --scrypt -o stratum+tcp://mine-doge.cryptoculture.net:22555 -u Weblogin.Worker -p Worker password

 

 boldano unesi svoje podatke > save as > My Miner.bat (pod vrstu file odaberi All files umjesto .txt)

 

to bi trebalo biti to

Koje podatke? Mojega workera ili accointa na pool-u?

Strm
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

i jedno i drugo

acc.worker

 

kada sve napraviš samo 2 puta klikneš na taj file i voila

14 godina
neaktivan
offline
Doge coin rudarenje-how to?

I koliko se uspije na taj način zaraditi? Neto, naravno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Ako kliknem na My Miner.bat ništa se nedesi, a ako kliknem na cgminer traži me URL, koji url?

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Prekasno je vec.
Trebas stratum url od poola.
Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 2600K? // 6GB DDR3 // GTX660 2GB // TRUE120? // Silencio 652
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
8ax kaže...
Prekasno je vec.
Trebas stratum url od poola.

šta je prekasno?

Strm
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

http://www.minedogecoin.com/getting-such-dogecoin-a-basic-guide-to-gpu-mining-with-cgminer/

probaj vidjeti na ovom linku vodić.

ova kaj sam pisao meni je šljakalo za bitcoin i lite coin

13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
fear619 kaže...

http://www.minedogecoin.com/getting-such-dogecoin-a-basic-guide-to-gpu-mining-with-cgminer/

probaj vidjeti na ovom linku vodić.

ova kaj sam pisao meni je šljakalo za bitcoin i lite coin

meni neradi po tome vodiču, jel mi možeš preko teamviewera napraviti setup?

Strm
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

na poslu sam tak da trenutno ne, ak stignem složim pa ti pošaljem

13 godina
neaktivan
offline
Doge coin rudarenje-how to?
Ja sam danas poceo rudariti. Trenutan status možete vidjeti niže. Što mi to znači? Koliko je to novaca i kako se može doći do novaca?
(dogehouse)
TRANSACTION SUMMARY - LAST 120 HOURS - CREDIT VALUE IS UPDATED AFTER PAYMENT!
Credit: 0.22977064
Donation:0.22747296
Fee: 0.22977064
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 17:17 (Darko1983).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...
Ja sam danas poceo rudariti. Trenutan status možete vidjeti niže. Što mi to znači? Koliko je to novaca i kako se može doći do novaca?
(dogehouse)
TRANSACTION SUMMARY - LAST 120 HOURS - CREDIT VALUE IS UPDATED AFTER PAYMENT!
Credit: 0.22977064
Donation:0.22747296
Fee: 0.22977064

Koji maš pool i kako si to namjestio? ja želim a nemogu...

Strm
13 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...
Darko1983 kaže...
Ja sam danas poceo rudariti. Trenutan status možete vidjeti niže. Što mi to znači? Koliko je to novaca i kako se može doći do novaca?
(dogehouse)
TRANSACTION SUMMARY - LAST 120 HOURS - CREDIT VALUE IS UPDATED AFTER PAYMENT!
Credit: 0.22977064
Donation:0.22747296
Fee: 0.22977064

Koji maš pool i kako si to namjestio? ja želim a nemogu...

 

samo tamo copy/paste što mi piše pod "getting started":

https://dogehouse.org/index.php?page=gettingstarted

 

imaš sve linkove za programe koje trebaš skinut i sad ovisno da li je CPU, ili ATI ili nvidia grafička

 

Samo umjesto weblogin upises username s kojim se logiraš na web stranicu

umjesto WorkerNAME upišeš ime workera

i umjesto Workerpassword upišeš password o workera

 

EDIT:

e da i s obzirom da sam na laptopu zamjenio sam link sa nekim iz liste koji je Lower diff

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 17:26 (Darko1983).
16 godina
neaktivan
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Postoje dva načina da se podesi cgminer (kao najčešći alat za minig).

- sve podešavanja idu u startni .bat fajl npr.

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://mine-doge.cryptoculture.net:22555 -u user_name.worker_name -p worker_password

Znači, osnovno je da se registruješ na taj pool (mine-doge.cryptoculture.net). Kad se registruješ dobiješ user_name, zatim pod Workers napraviš workere (radnike) i dodijeliš im šifre. Recimo tvoje korisničko ime je miner, a imaš workera w1 i w2 sa šiframa 1 i 2. Slijedi:

za radnika 1:

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://mine-doge.cryptoculture.net:22555 -u miner.w1 -p 1

za radnika 2:

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://mine-doge.cryptoculture.net:22555 -u miner.w2 -p 2

Naravno da bat fajl mora biti u folderu gdje se nalazi cgminer.exe

 

- sve podešavanja idu u .conf fajl koji se poziva sa startnim bat fajlom

Ovaj način je malo komplikovaniji i na netu ima masa primjera. Kreira se .conf, tj. tekstualni fajl sa .conf ekstenzijom, recimo doge.conf. Startni bat onda izgleda ovako:

cgminer.exe -c doge.conf

naravno pod uslovom da su svi fajlovi u istom folderu

 

Zarada, zbog toga svi to i radimo.

Trenutna cijena 1 DOGE je 0,00000196 BTC tj. ako se uzme odnos US$/BTC 0,0013426 US$.

Tvoja grafička karta radi maksimalno nekih 200 khs što uz trenutni diff iznosi oko 1300 DOGE-a na dan, ili po sadašnjem kursu 1,75 US$.

Cijene valuta su naravno veoma promjenjive pa ove brojke važe bukvalno za ovaj moment. Za sat vremena će vjerovatno biti neke druge.

 

Kako se dolazi do love u rukama:

Na ovim našim prostorima (ex-YU) najjednostavnija varijanta je preko mjenjačnice bitstamp u Sloveniji. Ona radi samo BTC/US$ i obrnuto. DOGE radi mjenjačnica vircurex (i još neke, ali je vircurex trenutno najpouzdaniji).  Otvori se nalog na vircurex-u i akauntima se kreira DOGE adresa. Tu adresu uneseš na pool na kome radiš minig i tu ti liježu DOGE. Na mjenjačnici zamjeniš DOGE za BTC. Otvori se nalog na bitstampu i verifikuje se isti (fotokopija lične, prijava prebivališta). Nakon toga se dobije adresa na bitstampu. Na tu adresu se pošalje BTC sa vircurex-a (uz malu proviziju). Na bitstampu se BTC zamijeni za dolar. Otvori se devizni račun kod neke banke. Uzmu se od te banke podatci za uplatu (SWIFT kod i neki broj). Sa bitstampa se pošalju US$ na svoj devizni račun. Provizija za "wire transfer" je fiksna i iznosi oko 20 EUR-a tako da se isplati slati male sume.

 

Moja preporuka ti je da sa tom kartom to ne radiš. U kriptovalutama nema brze zarade i batali priče koje si čuo od drugih kako tu samo kapa lova.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 20:04 (dragans).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Da li si probao GUIMiner Scrypt? Meni je iskreno drazi od cmd nacina jer je lakse za potstaviti/koristiti i uvijek sve proradi iz prve, a i kh/s je vise manje isti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 20:09 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Pretpostaljam da mogu na poslu uključiti npr 5 računala da rade i da za svaki moram napraviti svog workera? To bi trebalo ubrzati malo stvari?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...

Pretpostaljam da mogu na poslu uključiti npr 5 računala da rade i da za svaki moram napraviti svog workera? To bi trebalo ubrzati malo stvari?

 

Mozes ali ako su to neka prebuilt racunala sa integriranom grafikom i losim hladenjem ne ocekuj skoro nista od toga.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...

Pretpostaljam da mogu na poslu uključiti npr 5 računala da rade i da za svaki moram napraviti svog workera? To bi trebalo ubrzati malo stvari?

Da, ali ako misliš na rudarenje sa CPU-om od toga nema ništa. Diff je preveliki.

Komp koji rudari sa GPU-om nije baš upotrebljiv za još neki rad.

13 godina
neaktivan
offline
Doge coin rudarenje-how to?

da li može palarelno cpu i gpu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
dragans kaže...

Da, ali ako misliš na rudarenje sa CPU-om od toga nema ništa. Diff je preveliki.

Komp koji rudari sa GPU-om nije baš upotrebljiv za još neki rad.

 

Da CPU rudarenje je gotovo beskorisno. 

 

Ovisi o snazi graficke naravno ali ako stavis manji inenzitet moguce je sve raditi normalno. Ja igram igre i rudarim na niskom intenzitetu bez problema, samo pojacas ventilatore/hladenje i sve pet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 20:20 (fade).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...

da li može palarelno cpu i gpu?

Može, ali zauzeće CPU-a zna da ometa GPU minig. Ako se to i radi ostavi se bar jedna jezgra procesora slobodna. Ali diff je preveliki pa je to skoro beskorisno. Sem neke valute koja se bukvalno juče pojavila pa je diff 1 ili 2.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...

da li može palarelno cpu i gpu?

 

Moze,ali sa CPUom se ne isplati gnjaviti. Khs je dosta nizak i CPU trosi dosta struje te se lako pregrije posebno na stock hladnjacima.

13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

kako koristiti https://bitcointalk.org/index.php?topic=150331.0 za minig doge coin-a? naka mi netko malokc pojasni, još sam noob u tome :D

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...

kako koristiti https://bitcointalk.org/index.php?topic=150331.0 za minig doge coin-a? naka mi netko malokc pojasni, još sam noob u tome :D

 

Screenshot ti sve govori.

 

 

Naprimjer za dogehouse.

 

Host : dogehouse.org

 

Username : username.workername

 

Password : Password za workera ne za username

 

Port : 3333

 

GPU Defaults - Tvoja kartica (Znaci 7770)

 

Intensity - Intenzitet koristenja kartice, 10-14 za niski i 18-20 za visoki.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 20:32 (fade).
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

ali dali skidam za lite ili bit coine? Totalno zbunjen{#}

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...

ali dali skidam za lite ili bit coine? Totalno zbunjen{#}

 

Skini ovaj treci "DOWNLOAD (win32 binaries for Vista/7/8 v0.04)"

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...

kako koristiti https://bitcointalk.org/index.php?topic=150331.0 za minig doge coin-a? naka mi netko malokc pojasni, još sam noob u tome :D

Popunjavaš polja:

- host: adresa tvog pool-a, npr. ja koristim dogehouse.org i u support sekciji mi pišu adrese servera. Jedna od njih je stratum7.dogehouse.org

- port, isto sa support-a pool-a, tamo mi piše 9090

- username, moj username na pool-u + username mog workera, recimo da je kao i ovdje dragans i da imam workera w1, znači dragans.w1

- password, password workera (ne glavni pass za ulazak u pool), ja obično ovdje stavljam 1 (neki pool-ovi ga i ne traže)

- device, obično ima dva izbora, a jedan od njih je CPU, a drugi kodno ime grafičkog procesora. Odabrati grafički procesor

- slijedećih pet polja je najbolje ostaviti da ih sam program popuni nakon što se popuni odgovarajući GPU Defaults u donjem desnom uglu.

- extra flags, ostaviti prazno sem ako ne znate šta radite

Kad se sve popuni startuje se i to je to.

 

13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

stratum+tcp://mine-doge.cryptoculture.net

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice